Şimdi Ara

MacBook Pro 2012 Mid Ram yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar macbook 2012 mid kullanıyorum.şuan hali hazırda 2+2 ram 1600Mhz DDR3 ram var içinde.
    ram modelimi yükseltmek istiyorum.16gb a kadar ram desteği mevcutmuş.

şimdi 4+4 ram alacağım ya da 8 gb ram alıp 8+2 ram kullanağım.

açıkcası 8gb almak daha mantıklı geliyor.hem 10gb ram mevcut olacak hem de ileride 16 gb a yükseltme şansım olacak
    ama daha önceden hiç ram değişimi yapmadığımdan sizin tecrübeleriniz ve önerilerinizi bekliyorum.iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4E27E7EAB -- 14 Mayıs 2019; 20:53:51 >

• Youtube'a "Macbook pro 2012 mid Ram yükseltme yada upgrade yazarsan konu ile ilgili bir çok video bulabilirsin.

Ayrıca bahsettiğin modeller resmi olarak 2x4 Gb rami destekliyor fakat aşağıdaki linkte 2x8Gb çalıştığı da söyleniyor, denemek lazım.
    Laptopunun tam modelin bularak linkten bakabilirsin.

https://everymac.com/systems/apple/macbook_pro/macbook-pro-unibody-faq/macbook-pro-13-15-17-mid-2009-how-to-upgrade-ram-memory.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 11 Mayıs 2019; 16:23:15 >
  • Hocam internetten araştırdım.16 GB a kadar destek veriyor
    Apple 4+4 8 GB öneriyor.
    Ayrıca 2+8 de kullanılabiliyormuş.Sıkıntı yok MHz’leri ve ddr3l aynı olsun yeter👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende ayni model mac var 3 sene once 16 gb kingston ddr3 taktim sorunsuz destekliyor. Degisimi tavsiye ederim. Fakat oncelik olarak hdd yi ssd ile degistir derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crepeer39

Bende ayni model mac var 3 sene once 16 gb kingston ddr3 taktim sorunsuz destekliyor. Degisimi tavsiye ederim. Fakat oncelik olarak hdd yi ssd ile degistir derim.
    aynen öyle yaptım hocam.
    Ram ile beraber fark ediilebilir bir hız artışı umuyorum
  • Ram 8+8 ya da 4+4 takilir ikisininde eşit olmasi gerek. Calisirmi calisir ama tavsiye etmem. 8+2 yi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende aynı cihazdan kullanıyorum dostum ama ben remden önce hdd yi ssd yapacağım o çok farkediyormuş. Sonra ram yükselteceğim. Şimdi bende ssd uyumu için konu açtım. Bu arada apple neden 2x4 gb ram öneriyor dersen oda sistemi zaten 8 gb remde de çok stabil ve verimli çalıştığı için. Ama tabi bu senin yapacağın işleme göre değişir. Fakat önce ssd yoksa ssd öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzMeN OzzY -- 13 Mayıs 2019; 9:29:57 >
  • MacBook Pro mid 2012 13" kullanıyorum ve ram i ddr3 rammi yoksa sd rami o olayı tam çözemedim birde ram bakarken şu özelliklerde herhangi bir ram alsam çalışırım ?

yani ;

1- 1600 mhz olacak
    2- voltajı 1.35v yani volt olacak ( kiminde DDR3L de yazar )
    3- 204 pin olacak
    4- eğer 2 tane ram varsa ikiside ecc uyumlu yada ikiside ecc uyumlu olmaması lazım.
    5- Tabi notebook rami olacak

Ram almış arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzMeN OzzY -- 14 Mayıs 2019; 21:10:35 >
  • OzMeN OzzY kullanıcısına yanıt
    Ddr3l (sodimm) diye geçiyor.Sonundaki L harfi laptoplar için uygun olduğunu belirtiyor.
    Bakmanız gereken 1600mhz olduğu ddr3l olması ve 1.35v da çalışması. Zaten piyasada 3 4 tane var sayılır ( bizim ülkemizde satılan)
    Ecc nonecc birlikte çalışabilir sıkıntı olmaz.ecc olan RAM non ecc olarak çalışır.ecc daha çok server bilgisayarlarda tercih edilir ve performanssan %1 2 kırpar.günlük kullanıcıysanız çok lazım bir özellik değil bence
    Ben size şu ürünü öneriyim ben baya bi araştırdım yabancı forumlarda da bizim forumlarda da mac 2012 mid için en sık kullanılan RAM şu

Kingston Kvr16Ls11/8 8Gb 1600Mhz Ddr3L Non-Ecc Cl11 Sodimm 1.35V

Bunu alırsanız bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.Alanlaron hiçbiri sıkıntı yaşamamış.
    Ben bundan 2 tane sipariş verdim.Elime geçtikten sonra bilgilendirme yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4E27E7EAB -- 14 Mayıs 2019; 16:0:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4E27E7EAB

Ddr3l (sodimm) diye geçiyor.Sonundaki L harfi laptoplar için uygun olduğunu belirtiyor.
    Bakmanız gereken 1600mhz olduğu ddr3l olması ve 1.35v da çalışması. Zaten piyasada 3 4 tane var sayılır ( bizim ülkemizde satılan)
    Ecc nonecc birlikte çalışabilir sıkıntı olmaz.ecc olan RAM non ecc olarak çalışır.ecc daha çok server bilgisayarlarda tercih edilir ve performanssan %1 2 kırpar.günlük kullanıcıysanız çok lazım bir özellik değil bence
    Ben size şu ürünü öneriyim ben baya bi araştırdım yabancı forumlarda da bizim forumlarda da mac 2012 mid için en sık kullanılan RAM şu

Kingston Kvr16Ls11/8 8Gb 1600Mhz Ddr3L Non-Ecc Cl11 Sodimm 1.35V

Bunu alırsanız bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.Alanlaron hiçbiri sıkıntı yaşamamış.
    Ben bundan 2 tane sipariş verdim.Elime geçtikten sonra bilgilendirme yaparım
    O sondaki L low voltam anlamına geliyormuş.

bu arada nerden aldın kaça geliyor ? Tanesi yada 2si toplam ? tabi kargo vs ilede kaç oluyor?

bilgi verirsen sevinirim.

Hocam 2 gün önce Amazon.com.tr den 280 e aldım tanesini.kargo bedava.şuan 302 ye çıkarmışlar.

• quote:

Hocam 2 gün önce Amazon.com.tr den 280 e aldım tanesini.kargo bedava.şuan 302 ye çıkarmışlar.
    ali expresste buldum ben ürün bu tabi daha sipariş vermedim. Yani uyumlu gibi görünüyor ama tam bilemedim
    https://tr.aliexpress.com/item/32859726427.html?spm=a2g0o.cart.0.0.4dac3c00KrhZiQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzMeN OzzY -- 15 Mayıs 2019; 14:36:20 >

Hocam siz bilirsiniz ama bence güvenilir bir marka tercih edin.Fiyatı uygun gözüküyor ama 2 gün sonra bilgisayarınızdaki allah korusun zarar gelse muhatabınız olmayacak.

• quote:

Hocam siz bilirsiniz ama bence güvenilir bir marka tercih edin.Fiyatı uygun gözüküyor ama 2 gün sonra bilgisayarınızdaki allah korusun zarar gelse muhatabınız olmayacak.
    Ssd yi incehesap.com dan aldım cumartesi elimde 199 yl 240 gb okuma yazma 510-560 markası james
    Eski hdd yide sattım yollicam onun parası ve elimde kalanda 150 tl yapıyor artık o para 8 gb aricam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzMeN OzzY -- 16 Mayıs 2019; 12:30:24 >
  • ramide ssd takarken birinde buldum taktırdım yalnız ram 1.5 voltmuş diye ( elidir ) içinde 1.35 volt ile uyumsuzluk yapınca sadece 8 gb bıraktım içinde 2 leri çıkardım. artık sonra ram yükseltmek istersem yine mecburen 1.5 alacağım .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.