Şimdi Ara

Macbook Pro(2009) Hala Alınacak Bir Cihaz Mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar. Sahip olduğum notebook'un taşınması zor olduğundan dolayı günlük kullanım için bir ultrabook vb taşınması daha kolay bir dizüstü bilgisayar arayışındayım. Macbook ailesine uzak olduğum için herhangi bir bilgim yok. Bu nedenle sizlerden yardım istiyorum. Bulduğum macbook pro modeli 2009 senesine ait,fotoğraflardan ve satıcının tarafıma gönderdiği videoda göründüğü kadarıyla ufak tefek çizikler harici kozmetik olarak iyi durumda fakat almadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir hiçbir bilgim yok. Açıkçası,yanımda taşımak için ms office programları,internette gezinmek,dizi,film belki sistemi zorlamayacak oyunlar için fazla bir bütçe ayırmam mümkün değil bu nedenle düşük özellikte bir ultrabook yerine (http://www.hepsiburada.com/asus-e402sa-wx134t-intel-celeron-n3060-4gb-500gb-windows-10-home-14-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000003YLUD ) ikinci el bir macbook pro gözüme kestirdim.Fiyatları aynı. Fakat macbook daha iyi özelliklerde gibi geliyor.(En azından 6-7 sekme açtığımda makina donmasın) Macbook özellikleri ise; 8gb ram,320gb hdd,nvidia 9400m Ekran kartı,intel core duo 2.4Ghz. ve 10.11.6 El Capitan sürümünde ve inanın sürümler ve işletim sistemi hakkında hiçbir bilgim yok. Elimde olan paraya yeterli özellikteki bir windowslu taşınması kolay bir notebook da olur illa mac olsun takıntım yok zaten 2009 üretimi bilgisayar. Kendi laptopumda dahi en hızlı kullandığım ve alışık olduğum win7 kullanmaktayım win10 a bile geçmedim. Windows'da yazılımın eski olması beni zorlamıyor fakat macbook ailesinde yazılımın eski olması ya da apple'ın güncelleme desteğini kesmesi vs. beni ne kadar zora sokar ? ve bu bilgisayarı alırsam bu saydığım kullanımlarda bana sıkıntı çıkarır mı? Ya da yaşından dolayı karşılaşabileceğim batarya haricindeki muhtemel sıkıntılar nelerdir? Linkte verdiğim diğer notebook ile kıyaslama yaparsanız sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

• hayır, kesinlikle alınacak bir model değil.
  • Günlük kullanım ise alınır fakat çok ucuz olmasi gerek. Core2duo hala yeterli. O celeron lu alete tercih ederdim ben olsam. Dual boot ile win 7 kurulur mis gibi kullanilir. Tabi hdd arttirmanizi tavsiye ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim
  • ram, cpu yeterli, hdd'i ssd ile değiştirip 2-3 sene rahat kullanabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.