Şimdi Ara

Macbook disk silme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 12 saat 26 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cakal41234 (3 mesaj) dreampowder (2 mesaj) tesbihcekenhoroz (2 mesaj) cuhuku (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj) Mobil (5 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1554 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Selam arkadaşlar macos yüklü diski komple sildim fakat cmd + r yapıp internet recovery ile tekrar macos indirip yüklemeye çalışdığımda son aşamada sürekli hata veriyor. Konu ile ilgili bilgisi olan birisi yardımcı olabilir mi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Binbaşı
    1912 Mesaj
    windows kullanıcısı olarak sunu yazıyım diski silerseniz olmaz kurtarma modunda acıp recovery yapmak lazım hdd nızde hıc bır veri olmadıgından kurulum yapamıyorsunuz cd ile kuruluyor ise cd ile yuklemeyi deneyin
    |
    |
  • Yarbay
    4401 Mesaj
    cmd + option (alt) + r yaparak tekrar deneyin, bir de diski nasıl sildiniz?
  • Binbaşı
    1554 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Denedim onuda dostum ondada aynı hatayı aldım. Diski, cmd +r yaparak disk izlencesinden sildim hocam, format atacaktım güya ama elimde patladı

|
    |
    dreampowder kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1070 Mesaj
    Dostum sorun sistemin zaman ayarindan kaynaklanıyor. Eğer cozduysen çözüldü yazabilirsin baskalarina yardımcı olur en azından cozulmediysede verdiğim direktiflerle kurulumu sorunsuz yükleyebilirsin. Basligida uyarı mesajı içerigiyle aynı olacak şekilde değiştir ki bulması kolay olsun.

Kurulum yaparken hataya tamam de

Disk izlencesine geri gel üstteki menüden terminali aç

İlk olarak "data" yaz entrera bas bu komut cihazın mevcut tarihini gösterek bize eğer görünen tarih simdikiyle uyusmuyosa sorun cikicaktir. Eğer bu kısımda sorun varsa devam ediyorum

tekrardan "data 221010372018" komutunu yazıp entera basıyoruz. bu komutu sen aynı böyle yazmicaksin tabiki de telefondaki güncel saatin neyse onu değiştirceksin ben komutu yazarken saat 10:37 ydi sen öğlen 1 de yaparsan komutu 221013002018 olarak değiştirceksin. Teyit amaçlı tekrar data yazıp enterlarsan cihazın tarihinin ve saatin bugunun saati ve tarihiyle aynı olduğuna bakabilirsin. Sonra kuruluma geçip hatasız OS X yükleyebilirsin.

Aynı sorun çoğu kez yanıtlandı bu forumda. Biraz araştıraydin bulurdun çözümünü. Umarım yardımcı olur

|
    |

• Binbaşı
    1554 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Yok dostum saat ve tarih ayarını yapdım yine aynı sorunu vermişti. Zaten sadece saat ayarında 6 saatlik sapma vardı.. Fakat şuan kurulum yapmış bulunuyorum. Formatlanan bölüm APFS olarak biçimlendirilmiş, acaba ondan olabilir mi dedim ve, bootcamp ile windows kurduğum 50gb lık alanı; MacOs Genişletilmiş olarak formatladım ve oradya kurmayı denedim sistemi ve ilk seferde, hata vs vermeden kurdu.. Şimdilik hallettim sorunu, tek sıkıntı 50gb lık alana kurmuş olmam onuda artık bi ara halledeceğiz

• Yarbay
    4401 Mesaj

APFS muhtelemen kurlum yaptığınız fabrika sürümünde aktif değildi ondan olabilir
    |
    |
    cakal41234 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1070 Mesaj

Apfs formati sierrada yokki high sierra ve sonrası sürümleri için gelen bi format. Sen foto atarken Sierra kuruyodun. Sierrada eski format kullanıyo. Ya da ben yanlış biliyorum

|
    |
    cakal41234 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
konkasör
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,253
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.