Şimdi Ara

Macbook Alıcam Ama Kararsız Kaldım Bi Yardım Etseniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Macbook Pro Retina 13" MD213TU/A ile Macbook Pro 13"MD102TU/A arasında kaldım
    Macbook Pro Retina daki retina ekran beni ne kadar cezbetsede 256gb alan bana az geldi. Macbook Pro da ise 750gb depolama alanı bulunuyor. Bide Macbook Pro da i7 işlemci var Macbook pro retina da ise i5yardım etseniz çok iyi olucak şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasemenhaydar -- 7 Eylül 2013; 19:19:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hasemenhaydar H kullanıcısına yanıt
    Retina pro daki depolama birimi ssd, diğer prodaki ise hdd dir muhtemelen.. Bir de cihaz seçimi kullanım amacınıza bakar. Çizim, render vs. gibi ağır işlemci gerektiren programlar kullanacaksanız i7 işlemci ; performans açısından ve uzun vadede daha iyi iş görür. Günlük kullanım ve düşük sistem gereksinimli uygulamalar kullanacaksanız i5m de işinizi görecektir.
  • Ağır işlerde kullanırız herhalde ssd kafamı karıştırmıştı ama herhalde 750gb mac pro yu alıcaz pazartesi de bilkoma gidicez orda bi soruştururuz yine de ilgilendiğiniz için teşekkürler

• Selamlar...

Ben grafik tasarım öğrencisiyim ve sürekli kullanacağım programlar Photoshop,Illustrator,After effect ve Indesign

Bende Apple 13-inç MacBook Pro Retina Display Intel Core i5 2.5GHz dual-core 8GB DDR3L 128GB ile Apple 13-inç MacBook Pro Intel Core i7 2.9GHz dual-core 8GB DDR3 750GB arasında kaldım... Programlar arasında sorunsuz geçiş yapıp gerektiğinde de hepsinin açık olacağı durumlarda beni en iyi hangisi kurtarır?

Retina için grafik kartının düşük olduğu söyleniyor ve böylece retinanın tam randımanının görünmeyeceği söyleniyor?

Bu 2 model arasında ki gözle görülür farklar nelerdir?

Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiskos

Selamlar...

Ben grafik tasarım öğrencisiyim ve sürekli kullanacağım programlar Photoshop,Illustrator,After effect ve Indesign

Bende Apple 13-inç MacBook Pro Retina Display Intel Core i5 2.5GHz dual-core 8GB DDR3L 128GB ile Apple 13-inç MacBook Pro Intel Core i7 2.9GHz dual-core 8GB DDR3 750GB arasında kaldım... Programlar arasında sorunsuz geçiş yapıp gerektiğinde de hepsinin açık olacağı durumlarda beni en iyi hangisi kurtarır?

Retina için grafik kartının düşük olduğu söyleniyor ve böylece retinanın tam randımanının görünmeyeceği söyleniyor?

Bu 2 model arasında ki gözle görülür farklar nelerdir?

Şimdiden teşekkürler...

13" Retina'larda grafik işlemcisi yapacağınız işler için yeterli değil ancak bunun için gidip eski model almaya da gerek yok bence. İlla 13" alacaksanız Ekim'de duyurulacağı söylenen yeni Retina'lara bakın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: steelpanther

13" Retina'larda grafik işlemcisi yapacağınız işler için yeterli değil ancak bunun için gidip eski model almaya da gerek yok bence. İlla 13" alacaksanız Ekim'de duyurulacağı söylenen yeni Retina'lara bakın derim.

Malesef 15" ler 1000tl gibi bir farkla arttığı için 13" şart...

Bu dediğim programlar için macbook proların hangi modeli beni kurtarır ki? Ben ikisinden biri beni götürür diye düşünüyordum... Bu iki cihazın fiyatları aynı olduğu için ve bu fiyat üstünede çıkamadığım için bu iki seçim arasındayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fiskos -- 26 Eylül 2013; 21:36:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.