Şimdi Ara

Macbook Air M1 için USB Hub

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

macbook air m1 siparişi verdim. ürün gelene kadar usb hub ve ssd işini halletmek istiyorum.

ssd için düşündüğüm ürün: SanDisk Extreme Portable SSD 1050MB/s 1TBhttps://www.amazon.com.tr/gp/product/B08GTYFC37/ref=ox_sc_act_image_6?psc=1&ref_=cm_sw_r_apin_dp_6ZBWF9T4TCRHVMHX6YJ3

hub konusunda ise kafam oldukça karışık. amazon ve hepsiburada üzerinde satılan ürünlerin hepsinde “ısınıyor, güç kesiyor, portlar aynı anda kullanılınca çalışmıyor…” tarzı olumsuz yorumlar mevcut.

hem macbook, hem usb hub’a takılan cihazlar zarar görmesin diye biraz titizleniyorum bu konuda.

usb hub’a bağlamak istediğim cihazlar:

-harici ssd
    -ses kartı (condenser mikrofon ve referans monitörlerim bu ses kartına bağlı)
    -midi klavye
    -klavye
    -mouse
    -2k monitör
    -ethernet olsa da olur olmasa da

macbook air üzerinde 2 port var. bir porta güç kablosunu, diğer porta usb hub bağlamak istiyorum.

bazı yorumlarda;

“güç kablosu usb hub’a bağlanmalı, böylece hem hub beslenir hem de bilgisayar şarj olur.” tarzı yorumlar gördüm fakat pek içime sinmedi. nedense şarj olayının hub üzerinden değil de, doğrudan bilgisayarın portu üzerinden olması daha sağlıklı olacaktır gibi geliyor bana.

eğer güç kablosu usb hub’a bağlanmazsa da, portlar beslenemez belki diye kafamı kurcalıyor bu durum.

konu hakkındaki görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

usb hub için kullandığınız ürün, marka ve modelleri de bekliyorum.

teşekkürler.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Ben de benzer değerlendirmeleri okuyarak cihazımı hub üzerinden değil, doğrudan cihaza bağlayarak şarj ediyorum. Tek bir cihaz üzerine bu kadar elektriksel yük bindirmek arıza riskini arttırıyor tabii ki.

Kullandığım hub'ı ise Gürgençler'den aldım 1000 Tl olarak belki daha ucuza bulabilirsiniz. Apple yetkili satıcısı tarafından satılan bir ürünün cihaza zarar vermeyeceği mantığıyla satın almak istedim. Hangi hub'ı aldım derseniz de Mcdodo Hu-7420 10 in 1. Hem port çeşitliliği fazla hem de genel kalitesi yüksek geldi. Bir miktar ısınma oluyor ancak barındırdığı port sayısını düşününce normal geldi bana.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.