Şimdi Ara

Macbook Air'de Oyun Oynamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
2.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Kısa bir süre önce aldığım Macbook Air 2017'im var. i5 1,8 Ghz, 8 GB Ram, Intel HD 6000 özelliklerine sahip olan en son çıkan model. Aslında alırken oyun oynayamayacağımı biliyordum ama biraz sıkıldığım zamanlar oluyor ve fazla sistem gereksinimi olmayan görece eski oyunları oynayıp oynayamayacağımı merak ediyorum. Örneğin Windows kullandığım dönemde Steam'den aldığım Vice City'nin Mac versiyonunu ek ücret ödemeden buna da kurabiliyormuşum. Steam'deki sistem gereksinimlerine de baktım bir sıkıntı yok gibi görünüyor zaten kaç senelik oyun. Benim merak ettiğim cihazın ömrüne bu tarz eski oyunları oynamak önemli ölçüde etki eder mi? Sonuçta Atom işlemcili netbookta bile bir şekilde oynadım Vice City'i bunda da oynarım ama görünürde bir fan çıkışı yok cihazda, oyunda bir şekilde ısınma olur da bu ısı atılamazsa donanım açısından sıkıntı olur mu?

Vice City oynayamazsam Broken Sword falan da var Steam hesabımda, onlarda da bir sıkıntı olmaz herhalde.

• Air'larda fan var, ekranı biraz geriye açıp, ekran tarafından menteşelere bak orda ızgaraları görürsün. Fan orada.

Resim:https://i.stack.imgur.com/Ex8RE.jpg

Oyun konusu da düşük ayarlarda oynayabilirsiniz. Ben bir ara cs:go oynuyordum, düşük ayarlarda sorun yoktu.
    Sadece bilgisayar fazla ısınıyor, o yüzden fan kontrol programıyla fanı komple açmanızı tavsiye ederim. (smcFanControl)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.