Şimdi Ara

MAC ve TiViBU sorunu ! (ve ÇÖZÜMÜ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
20.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni aldığım 27" İMAC ile birlikte TTNET den internet aboneliğinide açtırdım. Sanırım şu aralar TTNET in 3 aylık birde TİVİBU-WEB kampanyası varmış. 3 AY lık deneme süresiyle, fakat kullanamıyorum. MİCROSOFT SİLVERLİGHT kurulumu isteyen bir uygulama MAC versiyonunu 5 sürümü olarak bulup kurdum programın ancak TİVİBU sitesinin izlenilen yerin TV İZLE seçeneğinden giriş yaptıktan sonra yükleniyor ibaresi anlamına gelen mavi dairesel daireler dönüş yapıp yüklüyor sonasında siyah ekran olarak kalıyor açılmıyor. Neden açılmadığın anlamadım, sonuçta SİLVERLİGHT da youtube izlerken gerekli olan flash programının bir değişik versiyonu.. Sizce neden olabilir?

Birde bazı sitelerde TİVİBU-WEB izleyebilmek için MİC. SİLVERLİGHT programı ve "tivibu.exe" programına gerekli olduğu yazıyor. TİVİBU.EXE programını buldum fakat bu MAC versiyonunu internet üzerinde bulamadım !!

MAC kullanıcıları arasındaTİVİBU kullanan arkadaşlar bu durumun çözümü nedir?
    Yada "tivibu.exe" Programının MAC versiyonunu nereden temin edilebilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chiris -- 26 Ocak 2014; 0:21:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chiris

Yeni aldığım 27" İMAC ile birlikte TTNET den internet aboneliğinide açtırdım. Sanırım şu aralar TTNET in 3 aylık birde TİVİBU-WEB kampanyası varmış. 3 AY lık deneme süresiyle, fakat kullanamıyorum. MİCROSOFT SİLVERLİGHT kurulumu isteyen bir uygulama MAC versiyonunu 5 sürümü olarak bulup kurdum programın ancak TİVİBU sitesinin izlenilen yerin TV İZLE seçeneğinden giriş yaptıktan sonra yükleniyor ibaresi anlamına gelen mavi dairesel daireler dönüş yapıp yüklüyor sonasında siyah ekran olarak kalıyor açılmıyor. Neden açılmadığın anlamadım, sonuçta SİLVERLİGHT da youtube izlerken gerekli olan flash programının bir değişik versiyonu.. Sizce neden olabilir?

Birde bazı sitelerde TİVİBU-WEB izleyebilmek için MİC. SİLVERLİGHT programı ve "tivibu.exe" programına gerekli olduğu yazıyor. TİVİBU.EXE programını buldum fakat bu MAC versiyonunu internet üzerinde bulamadım !!

MAC kullanıcıları arasındaTİVİBU kullanan arkadaşlar bu durumun çözümü nedir?
    Yada "tivibu.exe" Programının MAC versiyonunu nereden temin edilebilir?

Malesef türkiyede iptv hizmetinin arkasında mikisoft bulunuyor.. haliyle tivibu programı da mikisoftun teknolojileri çerçevesinde silverlight ve windows tabanlı olarak ilerlemey devam ediyor. Silverlight desteğini microsoft kendisi de bıraktığını söylese de önemli değil, bizim ülkemizde parasını verdikten sonra dos üzerinden de verirler bu hizmetleri

Tivibuyu osx'te çaılştırmak için bence en mantıklı yol bedava olan virtualbox programına bir windows xp kurup onun üzerinden tivibu seyretmek.. (işletim sistemleri arasında en küçük alanı xp kaplıyor).

İkinci bir yol da web uygulamasını normal bir uygulamaymış gibi çalıştıran bir program kullanmak. o da aşağıda anlatılmış:

http://tolga.kaprol.net/fluid-ile-macosta-tivibu-kullanmak/

• http://www.microsoft.com/getsilverlight/Get-Started/Install/Default.aspx

Buradan edinebilirsiniz. Benim macbook'umda silverlight yüklü ve silverlight kullanan dsmart blu'yu izleyebiliyorum

Bu arada .exe dosyalarını mac os kullanmaz. Sizin için gerekli olan .dmg dosyaları. Yani siverlight.dmg dosyası

PS: Browser olarak safari veya firefox'u kullanınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharky25ant -- 25 Ocak 2014; 20:37:15 >

• Evet sorun çözüldü arkadaşlar TEŞEKKÜR EDERİM yardımlar için...

Konuyu açmadan önce Google da felan araştırdığımda SİLVERLİGHT programının MAC sürümünü bulmuştum. Kurulumu yaptım fakat sonuç alamamıştım. Değişik versiyonlarını sil yükle sil yükle derken en son tamamen silmiştim. @dreampowder evet o "tolga kaprol" ile ilgili arkadaşın bahsettiği forumu buraya konu açmadan önce gördüm adımları uyguladım fakat yine olmamıştı. Atladığım noktayı göremeyince buradan yardım istedim. Şimdi farkettimki SİLVERLİGHT ı ben halen ilk uğraştığımda yüklü sanıyormuşum. şimdi tekrar kurunca oldu. @sharky25ant evet dostum 1 aydır daha MAC kullanıcısı olduğum için her ne kadar alışsamda ifade dili hala eskide kalabiliyor. Windows da ".exe" karşılığının MAC de ".dmg" olarak geçtiğini önceden bazı kurulumlarda farketmiştim. MAC in bu yüzden ".exe" kullanmadığını biliyorumda Windows da ihtiyaç duyulan programı belirtirken o yüzden uzantısı ile yazdım.

İkinizede tekrar TEŞEKKÜR EDERİM. Doğru işlemler yapmış olduğumu farkettim. ikinizin verdiği linkte forumdaki adımlar takip edilerek ihtiyac duyan arkadaşların işine yarayacaktır.

Bu arada TİVİBU-WEB de kapsayan kanallarda da bir çoğu kapalı ilk 3 AYI kampanya kapsamında ÜCRETSİZ olsada 4-5 TL edecek kadar aman amanda bir kanal yok normal UYDU da olan kanallar en fazla 5-10 civarı ekstralar var. Oda sınırsız internet paketi kullanan internet üzerinden bi şekilde izler gibi geliyor. Birde görüntü kaliteside baya düşük tam ekran yapıldığında... ÇOKTA ETKİLETİyi değil sanki TİVİBU-WEB

• quote:

Orijinalden alıntı: Chiris

Evet sorun çözüldü arkadaşlar TEŞEKKÜR EDERİM yardımlar için...

Konuyu açmadan önce Google da felan araştırdığımda SİLVERLİGHT programının MAC sürümünü bulmuştum. Kurulumu yaptım fakat sonuç alamamıştım. Değişik versiyonlarını sil yükle sil yükle derken en son tamamen silmiştim. @dreampowder evet o "tolga kaprol" ile ilgili arkadaşın bahsettiği forumu buraya konu açmadan önce gördüm adımları uyguladım fakat yine olmamıştı. Atladığım noktayı göremeyince buradan yardım istedim. Şimdi farkettimki SİLVERLİGHT ı ben halen ilk uğraştığımda yüklü sanıyormuşum. şimdi tekrar kurunca oldu. @sharky25ant evet dostum 1 aydır daha MAC kullanıcısı olduğum için her ne kadar alışsamda ifade dili hala eskide kalabiliyor. Windows da ".exe" karşılığının MAC de ".dmg" olarak geçtiğini önceden bazı kurulumlarda farketmiştim. MAC in bu yüzden ".exe" kullanmadığını biliyorumda Windows da ihtiyaç duyulan programı belirtirken o yüzden uzantısı ile yazdım.

İkinizede tekrar TEŞEKKÜR EDERİM. Doğru işlemler yapmış olduğumu farkettim. ikinizin verdiği linkte forumdaki adımlar takip edilerek ihtiyac duyan arkadaşların işine yarayacaktır.

Bu arada TİVİBU-WEB de kapsayan kanallarda da bir çoğu kapalı ilk 3 AYI kampanya kapsamında ÜCRETSİZ olsada 4-5 TL edecek kadar aman amanda bir kanal yok normal UYDU da olan kanallar en fazla 5-10 civarı ekstralar var. Oda sınırsız internet paketi kullanan internet üzerinden bi şekilde izler gibi geliyor. Birde görüntü kaliteside baya düşük tam ekran yapıldığında... ÇOKTA ETKİLETİyi değil sanki TİVİBU-WEB

O zaman hocam size en iyi çözüm, virtualbox ile sisteme bir windowsxp kurup oradan tivibuyu çalıştırmak..

Bu arada dmg'nin windows karşılığı "iso"

• Bende de bu sorun var.Teşekkürler yorumlar için ama yukarıdaki uygulamayı indirdim halen Fluid ile açılınca yükleniyor diye sorun çıkıyor daire görünüp kayboluyor
  • Parallels desktop ile windows 7 kurdum. Tivibu sorunum komple çözüldü. Hemde mac os'ta olmayıp windowsta olan bir şeye ihtiyacım olduğunda yine parallels ile çözüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fıtık oldum.Sorun halen yaşanıyor ya.
  • yıl 2020 halen çözüm yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.