Şimdi Ara

MAC OS X - ( OLMAZSA OLMAZ 5 PROGRAM ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
11
Favori
8.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: utopiaa

Hocam bende macbook alacamda bi sorum var.

xcode ta c# kodlayabilir miyim? ve kodlanıyorsa windowsta çalısır mı ?

Ben cevap vereyim, cevap hayır fakat mono develop ile yapabilirsin. C# geliştirme için ücretsiz bir IDE. Bir de Xamarin Stuido var bu da C# kodlarıyla Android, Mac ve IOS platformuna uygulama yapmanı sağlıyor.
  • Verdiğim linke bakabilirsin.

http://appshopper.com/mac/
  • Arkadaşlar selam,

Bende kullanmış oldugum bir kaç programı yazayım, faydasını göreceksiniz.

1- VLC (Video Oynatım programı)

2- unarchiver (Rar,zip,7zip v.b. dosya sıkıştırma formatlarını destekler)

3- InsomniaX (Mac ekranını kapattığınızda bilgisayarın uyku moduna düşmemesini sağlar, cok faydalı bi program TV bağlantısı kurduktan sonra ekranı kapat filmimi izlerim)

4- Clean MyMac (Olmazsa olmazımdır. Mac'in en iyi temizlik uygulamasıdır. Kaldırdıgınız programların arka planda kalan artıklarını temizlemesini dahi sağlar.)

5- Boom! (Mac'in hoparlörlerinden çıkan ses size yeterli gelmiyorsa denemenizi tavsiye ederim. Sesin kalitesini bozmadan yükseltmesini sağlar)

6- Toast Titanium (Mac için en iyi DVD - CD yazdırma programı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: L[A]hor

quote:

Ben cevap vereyim, cevap hayır fakat mono develop ile yapabilirsin. C# geliştirme için ücretsiz bir IDE. Bir de Xamarin Stuido var bu da C# kodlarıyla Android, Mac ve IOS platformuna uygulama yapmanı sağlıyor.

peki o dediğin ideler ile c# program yaptık diyelim windowsta çalısır mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: L[A]hor

quote:

peki o dediğin ideler ile c# program yaptık diyelim windowsta çalısır mı?

Bildiğim kadarıyla çalışıyor ama Visual Studio performansı beklememek gerek. Python, java, C, C++ öneririm yeni öğreniyorsan. Ben C# okulda gördüğüm için kullanmıştım Java ile devam ediyorum şimdi.

• alfred: launcherdan fazlasi
    transmission: mac icin en iyi torrent uygulamasi
    pixelmator: bu kadar kullanislisi varken kim ugrasir photoshopla
    hands off: little snitch ile ayni islevde, veri akisini kontrol edin
    beamer: apple tv niz varsa itunes formati ve home sharing olmaksizin her formatta videoyu tv nizde izleyin

top 10 olsa daha yazacaklarim vardi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekrem13 -- 1 Ağustos 2015; 13:45:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parallels Desktop: Mac için sanal makine uygulaması.
  • CrossOver Windows tabanlı programları Mac OSX'de sanal makina kullanmadan çalıştırmaya yarayan program.

Normalde 60 USD program ama aşağıdaki linkte 7 USD'a yanında 9 programla birlikte sahip olabiliyorsunuz gençler. Kıyağımı unutmayın, bu siteyi takip edin.

Pay What you Want Bundle
  • Konu biraz eski ancak hem konuyu hareketlendirmek hem de katkıda bulunmak için önerilerim:

Copyclip: Yaptığınız kopyalamaları hafızasında tutuyor, daha sonra yapıştırabiliyorsunuz.
    Download Shuttle: Bir download yöneticisi
    Download Buddy: Başka bir download yöneticisi
    uTorrent: Bence en iyi torrent uygulaması
    Onyx: Derin temizlik için şart bir uygulama.
  • Fotoğrafları açmak görüntülemek için önizleme mi kullanıyorsunuz ? Başka var mı bilinen program ? Önizleme uygulaması hiç pratik gelmiyor bana ?
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Arcsoft photo + var bende yada image view de kullanılır.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    ben görmek istediğim fotoğrafa/fotoğraflara boşluk tuşu ile bakıyorum çok pratik oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: crypterografi

ben görmek istediğim fotoğrafa/fotoğraflara boşluk tuşu ile bakıyorum çok pratik oluyor

Çok pratik evet ama öyle önizleme ile açtığı için her fotoğrafta pek uygun olmuyor.Yakınlaştırmak gezinmek falan pek rahat olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

quote:

Orijinalden alıntı: crypterografi

Çok pratik evet ama öyle önizleme ile açtığı için her fotoğrafta pek uygun olmuyor.Yakınlaştırmak gezinmek falan pek rahat olmuyor.

Önizleme gayet yeterli alışınca pek zorluk çıkarmıyor. Bence alışmayı deneyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazılmayanlardan yazayım:

1- SpeedTools Utilities Pro (Harddisk/SSD bad sector tarama programı)

MAC OS X -  ( OLMAZSA OLMAZ 5 PROGRAM )

1ggVWb.png@hizliresim

2- Chicken of the VNC (UltraVNC'nin OSX versiyonu)

3- Plex (OSX'te ayrı bi güzel çalışıyor)

4- CarbonCopyCloner (mükemmel bir backup programı)

• Benim de Mac'de ve PC'de PopChar vazgeçilmezim, font ve Ω, Δ, ∑, ∞ vs. gibi karakterleri aramaya gerek kalmadan, masa üstünde elma simgesinin yanındaki (P) harfinden kolayca ulaşabiliyorsun.http://www.ergonis.com/products/popcharx/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 8 Temmuz 2017; 16:40:35 >
  • İyi de hocam OSX 'te Klavye Görüntüleyici Cmd, Kntrl, shift, alt gibi tuşlara veya kombinasyonlarına basınca hangi karakterin basacağını gösteriyor, ek programa gerek yok gibi : )

MAC OS X -  ( OLMAZSA OLMAZ 5 PROGRAM )

N11Lga.png@hizliresim

• Haklısın da ben uzun yıllar buna alıştım bana daha kolay geliyor. Bazen bana kolay gelen bir başkasına zor gelebiliyor, tabi ki isteyen istediği gibi yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 8 Temmuz 2017; 23:32:2 >
  • dropzone: benim kullandığım tek özelliği her hangi bi resmi sürükleyip bırakınca direk google görsellerde arama özelliği.
    cloudpic: bilgisayardaki bi resmi kopyalayıp direk yükleyebiliyorsunuz yada sürükleyip bırakın
    copyclip bu uygulama da kopyalama geçmişini gösteriyor gerçekten çok işe yarıyor
    redacted: resimde seçtiğiniz alanı bulanıklaştırma pixelleştirme işlemleri yapıyor çok pratik
    keka: son olarak arşiv yöneticisi
  • Yazıldı mı bilmiyorum ama favorilerim:

Tuxera NTSF: Bildiğiniz gibi windows'ta kullandıgınız usb'yi macte formatlamadan kullanamıyorsunuz normalde. Bu programı kurduktan sonra bu sorun tamamen ortadan kalkıyor. Artık usb'yi veya harddiski istediginiz zaman windowsta istediginiz zaman mac'te kullanabiliyor ve verilerinizi aktarabiliyorsunuz.

Coconut Battery: Mac'inizin batarya sağlığını, döngüsünü, sıcaklığını vs. gösteren ve usb ile bağladığınızda iphone'unuz için de aynı şeyleri gösteren bir uygulama.

Ulysses: Hem iphone'da hem mac'te kullanıyorum. Yazı yazmayı farklı bir boyuta taşıyan cok güzel ve farklı bi yazı uygulaması.

CleanMyMac 3: İşe yaramayan birikmiş verileri vs. bulup silen ve ciddi anlamda harddiskte yer açan bir uygulama. Bunun dışında yine veri silme ve düzenlemeyle ilgili birçok özelliğe sahip.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.