Şimdi Ara

MAC OS X - ( OLMAZSA OLMAZ 5 PROGRAM )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
11
Favori
8.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amaç : Program yayılımı sağlamak . Örnek olarak benim bilmediğim ve sizin bildiniz güzel programlardan yararlanmak
    Amaç 2: Windowsta olmayıp mac os x de Mükemmel programlar vede windowsta olup isimleri farkli şekilde mac os x de alternetifleri olan programlar var en sevdiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim .

1.Logic pro x
    Fl studio,garegeband türevi daha iyi daha professioneli ve daha basiti herkez kullanabilir .
    2.X code
    c++ kodlamak için kullandığım yazılım. Visual studio türevi .
    3. Android dosya akatarımı
    android telefonları bağladımızda içerisini görmeyi sağlayan şey.
    4.Keynote
    Power point , excel , karşımı birşey sunumlar için veya ben tablolar hazırlamak ders programları hazırlamak için kullanıyorum , genel amacı planlama yapmak.
    5. Final Cut pro x
    imovie ' nin professional hali

• Turbo Boost Switcher
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Turbo Boost Switcher

overclock diye okudum, kurdum pek bi fark etki göremedim anlatabilirmisin biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirrealsQ

quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Turbo Boost Switcher

overclock diye okudum, kurdum pek bi fark etki göremedim anlatabilirmisin biraz

Işlemcinizin turbo boost teknolojisi varsa bu özelliği kapatıp açmayı sağlayan bir program yani performansa ihtiyacınız olmadığında enerji tasarrufu için gayet verimlilik sağlıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VLC Media player

Istats Menus

The Unarchiver

Caffeine

App Cleaner

Sublime Text 2

VMware fusion 7

FOobar

iWork (keynote, Pages, numbers)

• ne işe yaradıklarını da yazabilirsen çok iyi olur :)
    boşa indirmemiş oluruz.
    teşekkürler.
  • mstfyldz.bjk kullanıcısına yanıt
    Tabi yazayım hemen.

VLC Media player ücretsiz açık kaynak kodlu medya oynatıcı. Aklınıza gelebilecek bütün formatları destekliyor. Altyazı vs hiç sorun olmadan kullanılıyor.

istat Menus ise bilgisayarınızdaki olan biten herseyi size gösteriyor. Ağ durumu ram kullanımı cpu kullanımı Bilgisayardaki her bileşenin sıcaklığı gibi daha bir çok şey sunuyor.

The unarchiver ise basit bir rar programı fakat bütün formatları açabiliyor Ve o formatlara göre dosya sıkıştırıyor.

Caffeine ise bilgisayarın uyku moduna geçmesini engelliyor. Ya siz kapatan kadar veya belirlediğiniz süre kadar.

App cleaner ise dosya silmek için kullanılan bir program. Mac üzerinde çöp sepetine taşıdığınız programlar arkada artık bırakabilir. App cleaner ile dosyaların ve uygulamaların arkada bıraktığı artık dosyaları temizliyor. Yer kazandırıyor.

Sublime Text 2 ise metin editörü html den c# a javadan ruby on rails e kadar her türlü programlama dilini de destekliyor. Program dilini seçiyorsunuz yazıyı ona göre derliyor.

VMware fusion 7 mac os x içine sanal makine kurmak için kullandığım uygulama. Windows 7 kullanıyorum visual studio için.

Foobar da html editörü ve değişimleri canlı olarak gösteriyor.

Numbers= excel
    pages = word
    keynote = powerpoint Apple ürünleri office üzerinde hazırladığınız dosyaları açabiliyor ve docx vs şeklinde kaydedebiliyor. iwork u tercih ederim office e.

• Hocam VLC player da atv aktarı mı oluyor mu ? ve tabi ki oluyorsa alt yazı problemi var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mericbey

Hocam VLC player da atv aktarı mı oluyor mu ? ve tabi ki oluyorsa alt yazı problemi var mı ?

Hiç problem yok. Eskiden bir ara Türkçe karakter problemi vardı artık oda yok. Çok temiz çalışıyor ;) birçok detaylı ayar yapımınada izin veriyor.

• Musketeer. kullanıcısına yanıt
    Peki direk olarak macbook ta sağ üst köşeden atv ye yansıt dememiz yeterli oluyor mu ? yoksa beamer falan mı kullanmamız gerekli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mericbey

Peki direk olarak macbook ta sağ üst köşeden atv ye yansıt dememiz yeterli oluyor mu ? yoksa beamer falan mı kullanmamız gerekli ?

Bence yeterli olur hocam ancak denemedim.
  • Musketeer. kullanıcısına yanıt
    Siz nasıl kullanıyorsunuz ?
  • teşekkürler..
  • garegeband ve iwork ücretli, siz satın alıyor musunuz? Yoksa bir ara ücretsiz oldu da mı indirdiniz?
  • Bana macbook aldığım yer yükledi.
  • Eski maclerde paralı olması lazım yeni alınan maclerin yanında ücretsizler . Hatta bilgisayarı ilk kurduktan sonra soruyor indirmek istermisiniz diye .

• celaldk kullanıcısına yanıt
    Bende hackintosh var, iMac (21,5 inç, 2009 Sonu) olarak tanıttım. Kaç senesi olarak tanıtmalıyım?

10-20 lira olsa alacağım da 110-49 lira diyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bendede macbook pro var.. mac için uygulama nerden indirebilirim nerden bulabilirim önerebileceğiniz web siteler varmı acaba.

selamlar,
  • Hocam bende macbook alacamda bi sorum var.

xcode ta c# kodlayabilir miyim? ve kodlanıyorsa windowsta çalısır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

arkadaşlar bendede macbook pro var.. mac için uygulama nerden indirebilirim nerden bulabilirim önerebileceğiniz web siteler varmı acaba.

selamlar,

Dosyaları torre.t olarakta çekebilirsin, birçok torre.t sitesinde apple uygulamarı diye aratabilirsin . Sadece güvenlik bölümünden heryerden edinilen uygulamaları çalıştırmayı kabul etmen gerek okadar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.