Şimdi Ara

Mac Mini - Photoshop CS6

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şu sıralar mac mini almayı düşünüyorum ve bazı sorularım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Web ve grafik tasarım yapıyorum. Sorum Photoshop kullanımı ile ilgili olacak. Yaptığım çalışmalarda genelde yüzlerce layer ve onlarca grup oluyor. Şu an kullandığım bilgisayar 4gb ram, fx 8150 işlemci ve amd 6870 ekran kartı var. Bu sistem biraz daha oyun odaklı olduğu için bunu kardeşime verip kendime yenisini almak istiyorum. Yukarıdaki sisteme kıyasla, mac mini'nin photoshop performansı nasıl olur? Yani en azından yukarıdaki sistemdeki gibi bir performans almak isterim. Mac mini olur derseniz i5 ve i7 modelleri arasında çok büyük farklar var mı? i5'in saat hızı daya yüksek olduğu için 2 çekirdek olmasına rağmen aradaki farkı aza indirdiğini duydum ama ne kadar doğrudur? İleride ram'i 16gb'a kadar çıkartmayı da düşünüyorum.

Değerli görüş ve deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: uurcanbulut

Şu sıralar mac mini almayı düşünüyorum ve bazı sorularım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

Web ve grafik tasarım yapıyorum. Sorum Photoshop kullanımı ile ilgili olacak. Yaptığım çalışmalarda genelde yüzlerce layer ve onlarca grup oluyor. Şu an kullandığım bilgisayar 4gb ram, fx 8150 işlemci ve amd 6870 ekran kartı var. Bu sistem biraz daha oyun odaklı olduğu için bunu kardeşime verip kendime yenisini almak istiyorum. Yukarıdaki sisteme kıyasla, mac mini'nin photoshop performansı nasıl olur? Yani en azından yukarıdaki sistemdeki gibi bir performans almak isterim. Mac mini olur derseniz i5 ve i7 modelleri arasında çok büyük farklar var mı? i5'in saat hızı daya yüksek olduğu için 2 çekirdek olmasına rağmen aradaki farkı aza indirdiğini duydum ama ne kadar doğrudur? İleride ram'i 16gb'a kadar çıkartmayı da düşünüyorum.

Değerli görüş ve deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler...

bende mac mini aldım.
    işlemlerde hızlı olduğunu söyleyebilirim. Kullandığım ekran 24" hp profesyonel ips serisi. yurtdışında 16 gb ram siparişi verdim.
    diğer modellerini kullanmadım ancak mac mininin iş göreceğini düşünüyorum. şuan için lightroom kurdum. performansını beğendim.psp 6 yı kurmak için henüz vaktim olmadı.

• Sadece 5400 rpm disk sıkıntı olur bende i7 olandan alıyorum ilk işim Ram artırım ve ilerde ssd disk almak, ssd ile çok daha süper bi cihaz olacağına eminim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicboyguccino

quote:

Şu sıralar mac mini almayı düşünüyorum ve bazı sorularım var. Yardımcı olursanız sevinirim.

bende mac mini aldım.
    işlemlerde hızlı olduğunu söyleyebilirim. Kullandığım ekran 24" hp profesyonel ips serisi. yurtdışında 16 gb ram siparişi verdim.
    diğer modellerini kullanmadım ancak mac mininin iş göreceğini düşünüyorum. şuan için lightroom kurdum. performansını beğendim.psp 6 yı kurmak için henüz vaktim olmadı.

Ev arkadaşıma aldık, 1 hafta oldu daha. i5 olan modelini alıp 16GB ram taktık. Gerçekten çok hızlı. Bende phenom x6 1100t işlemci var, Mac Mini'nin photoshop performansı benim pc'den daha iyi açıkçası. Ama kafamı kurcalayan tek nokta şu;
    1350 TL Mac Mini, 250 TL 16GB ram, 400-450 TL de IPS monitör. Kaldı ki sağlam bir monitör almak için de yine 600-700 TL gözden çıkartmak lazım herhalde. Gerçi arkadaşta AOC 23" I2369VM var ve gayet güzel. 400 TL'ye aldı. E yanına bir de Apple klavye+mouse almak istesen toplam fiyat 2500 TL'yi buluyor nerdeyse. iMac 21" almak daha mantıklı geliyor ama onun da ram arttırmak için ekran panelinin çıkartılması gerekiyor. Yani teknik servis vs. bile olsa çok da hoş bir durum değil açıkçası. Tamam 8GB ram de yeter belki ama 16GB olsa da tadından yenmez hani. Gerçi arkadaşın mac miniyi baya kullandım, her şey gayet akıcıydı. O performansı gördükten sonra da 500-600 TL bile olsa iMac'e fazladan vermeye değer mi diye düşünüyorum. Evet iMac'in monitörü AOC'ye nazaran çok çok kalitelidir tabii ama yine de aklımda soru işaretleri var.

• quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

Sadece 5400 rpm disk sıkıntı olur bende i7 olandan alıyorum ilk işim Ram artırım ve ilerde ssd disk almak, ssd ile çok daha süper bi cihaz olacağına eminim.

Nereden, ne fiyata alıyorsunuz i7 modelini öğrenebilir miyim acaba?
  • quote:

quote:

Sadece 5400 rpm disk sıkıntı olur bende i7 olandan alıyorum ilk işim Ram artırım ve ilerde ssd disk almak, ssd ile çok daha süper bi cihaz olacağına eminim.

Dubai den getirttim dostum 1600 tl gibi bir rakama geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Dubai den getirttim dostum 1600 tl gibi bir rakama geldi.

Anladım. Güzel fiyatmış. Güle güle kullanın :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.