Şimdi Ara

Maaşla ev araba alma devri geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ya pis işlere gireceksin ya atadan dededen mal kalacak başka yolu yok

Bir ev olmuş en kötü 300k. Kredi çekeyim desen 500k ya yakın ödeyeceksin. Aylık ödemesi 4k, 10 yıl ödersin.

En kötü araba 70-80k. 30 yıllık araba 30k olmuş. Asgari ücretle çalışsan paraya tek kuruş dokunmadan 1 yıl çalışman lazım.

Tek maaşla olacak iş değil. Eve en az 10k girecek ki bir ev alasın. Bir de üstüne araba ödeyeyim desen 15k falan kazanman lazım..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 12 ay hiç harcamadan para biriktirip en ucuz sıfır arabayı almak için ayda 4 asgari ücret kazanması gerekiyor bir vatandaşın. Maaşla ev araba alma devri geçti 

• Ben Almanya'daki maaşım ile Türkiye'den çok rahat ev alabiliyorum. Hatta yazın geldiğimizde kullanmak için arabamız da garajda duruyor?

• Dedemden kalma daireler var aylık kira geliri 16 bintl ediyor, ben de daha öğrenci olmama rağmen şu an 5-6 bintl kazanıyorum mesleğe geçersem 15 kazanırım, kira geliri bana kalıyor tek çocuğum istediğim evi arabayı alırım bana yeter Türkiyenin taşından toprağından nemalanırım

• Bu arkadaş tamamen troll’dür yazdıklarını kaale almayabilirsiniz

Maaşla ev araba alma devri geçti

https://forum.donanimhaber.com/yazilim-muhendisiyim-depresyondayim--147478645-1

• quote:

Orijinalden alıntı: straptezlo

Bu arkadaş tamamen troll’dür yazdıklarını kaale almayabilirsiniz

https://forum.donanimhaber.com/yazilim-muhendisiyim-depresyondayim--147478645-1
    Yok hocamm

Size hak verdim aslında düşününce

• quote:

Orijinalden alıntı: SM01_VXG

Yok hocamm

Size hak verdim aslında düşününce

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim, umarım sen de güzel yerlere gelirsin

• bende evi aldıgımda asgarı ucret 1100 tl idi kredim 1275 tl iadi biraz alilem yardım etti biraz ben ödedim asgari ücret 2000 seviyelerine gelince tek basıma odedım ve hala ödüyorum

3,5 senenm kaldı bitmesine

• doğru tespit. biz bunun üstesinden gelmek için ne yaptık, kendimize iş kurduk. aylık gelir 50-75 bin lira arası. istediğin arabaya bin istediğin evde otur. şimdi bu işin ne olduğunu anlatsam risk var deyip kimse cesaret edemez. o zaman para yok diye bir şey alamıyorum demeyeceksin.

• lionel1 kullanıcısına yanıt
    Neymiş knk sen söyle bize biz bakarız orasına

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Nasıl giriliyor “öyle” işlere ya
  • furkanta_resmi kullanıcısına yanıt

Form dolduruyorsun.

• musetea kullanıcısına yanıt
    link falan var mi
  • Evlenip bir maaşla kredi ödeyeceksin bir maaşla da evi geçindireceksin yoksa ev araba hayal

• makyuvelli M kullanıcısına yanıt

en az 300 bin lira sermaye istiyor.

• Gerçek anlamda düzgün bir ev apartmanda daire ise 700 bin TL. Üstüne 300 bin TL masraf yaparsın, ancak düzgün olur.

Düzgün bir site daire 1.5 milyon TL. Yine 300 bin masraf yapmalısın, çünkü Türkiyede düzgün ev yapan müthait yok.

Kendin ev yaptırayım dersen bir metropolde geniş modern açık-kapalı garajlı balkonlu 4+1 170 m2 daire, kırsalda 3 katlı garajlı bahçeli geniş 5+2 300 m2 müstakil, turizm bölgesinde 2 katlı denize-sahile yakın garajlı bahçeli teraslı 3+1 250 m2 yazlık için toplam 800 bin dolar para lazım. Sadece yaptırmak için. Ekstra 200 bin dolar içlerine harcarsın.

Bu ülke bitmiş yani özetle. Cimriliği ahlak edinmiş bu devlet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lionel1 kullanıcısına yanıt
    Tamam evimi satıp çıkarırım ben o parayi sen sadede gel neymiş bakalım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 300 bine aldığın evin altında ilk depremde kalırsın büyük ihtimalle denetimler çok kötü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.