Şimdi Ara

İmmergas Alpha kombi nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
10.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kombi nasıldır, yorumlarınızı bekliyorum..

• arkadaşlar bu kombiden kullanan var mı?
    immergas ile birebir aynı görünüyor dıştan. Ayrıca 7 sene koşulsuz garanti iddiası var.

Koşulsuz garanti , yetkili servise senelik bakım yaptırılmasa dahi kombi garanti kapsamında demek mi oluyor?

Not: çift eşanjörlü olmaması sorun yaratır mı? kireçli şebeke suyu için konuşuyorum, bir tesisatçı kireci kendi çözüyor dedi ama ayrı eşanjör kadar iyi olmaz sanırım. Siz ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicknick -- 7 Ocak 2015; 13:52:41 >
  • nicknick N kullanıcısına yanıt
    7 yıl koşulsuz garanti olarak satılan alpha cb 24 tf

immergas eolo star ile aynı kombidir,minimum ısıl gücü düşük ve modülasyon aralığı geniştir tercih edilebilir
    alpha'yı satan firma bu kombiyi 1463liraya satıyor, aslında immergas eolo star 1000lira
    üstüne 463lira gibi bir tutar ekleniyor,yılbaşından önce firmayı aradım yıllık bakım ücreti olmadan 7 yıl komple garanti verdiklerini söylediler kombinin bütün parçaları anakart dahil

kombinin tek eşanjörlü olması özellikle böyle mütevazi kombilerde daha iyidir,çünkü çift eşanjörlü kombilerde ileriye dönük ilk arıza veren parça 3yollu vana
    tek eşanjörde dikkat etmeniz gereken tek konu kireç,
    çift eşanjörlü kombilerin plakalı eşanjöründe bile 1 yılda kireçlenme olabiliyor forumda bildiğim bir arkadaş 1 yıllık kombisi için servisi evine çağırıp eşanjörünü sıvı kireç temizleyicisi ile temizlettirdi,bulunduğunuz bölgenin suyu ile ilgili, tek veya çift bir noktadan sonra farketmiyor
    evimde tek eşanjörlü kombi kullanıyorum 5 kış sezonu oldu,kombinin soğuk su girişine ekosu kireç önleyici kelepçe takırdım izmir gibi kireçlenmenin en yüksek olduğu kentteyim kireçlenme yok.önlem alırsanız hiçbir sıkıntı olmaz
    ayrıca bu kombinin kendi kirecini çözüyor gibi bir özelliği yok hiçbir kombide bu özellik olmaz

• disintegration kullanıcısına yanıt
    bana satıcı servisini demirdöküm veriyor demişti, demirdöküm genel merkezini aradım böyle birşey yok diyorlar.
    Açıcası kombi için en önemli şey servis, kışın ortasından yakınlarda yetkili servisi olmalı ki aradığında hemen gelsinler.

eşnajör konusunda verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

şimdi fiyatlara baktım, eolo star dediğiniz gibi 1050 bulunabiliyor, diğeri ise en ucuz 1250 tl. Bu durumda 7 senelik garanti bedelini peşin alıyorlar, 200-250 tl civarında. aslında 200-250 tl fark eğer firma gerçekten arkasında duracaksa taahüdünün uygun görnüyor fakat dediğim gibi satıcı demirdöküm servis veriyor demişti, aradım sordum böyle bişey yok.
    demirdöküm değil alpha markası immergas'a ait servis hizmeti immergas'a ait
    zaten kombi immergas eolo star ile %100 aynı sadece isim farkı var, eolo star 1000lira, ben merak edip aramıştım,satıcı anakart dahil komple garantili şeklinde konuştu,hatta bakım şartı da yok şeklinde ekleme yaptı tabii bu taahhüt nasıl veriliyor bilmiyorum,imzalı yazılı olarak kaşeli mi bunu araştırmak gerekir,kombinin kendi değerinden yaklaşık (en az) 300lira peşin almış oluyor,yoksa kombi alınabilir benim ucuz kombiler önerdiğim kombilerden bir tanesi
    ben de biliyorum immergas olduğunu, satıcı yaygın servis ağıyla demirdökümün bu kombi için servis verdiğini söyledi. bu yüzden üşenmedim genel merkezini aradım, yok böyle bişey.

şikayet sitelerinde ve önceki yorumlarda immergas 'ın Türkiyedeki yapılanması hakkında az çok fikir edindim, bana göre riskli bir yatırım oluyor. Beni cezbeden demirdökümün servis verme ihtimaliydi, +7 sene 1250 tl 'ye uygundu fakat servisini kendileri veriyorsa bana göre o iş yaş.

Tüm Türkiyede kurumsal ve kaliteli servis vermek kolay bir iş değil, İtalyada üretilmesi yada üstün teknoloji olması yetmiyor satış sonrasının da kafada soru işareti bırakmaması lazım.
  • ben kombi klima shopda çalışıyorum türkiye distrübitörü çok fazla satılıyor ve çok iyi bir kombi
  • ayrıca servisde sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız altus'u tercih edebilirsiniz servis hizmetini arçelik veriyor ama 3 yıl garantili
  • Koşulsuz 7 yıl garanti avantajıyla f/p kategorisinde ilk alınacak cihazların başında,koşulsuz 7 yıl garanti çok büyük avantaj

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhaba immergasin kombi almayı dusunuyorum. Daha doğrusu alpha acaba aldiniz!mi sorunlarınızı yazarsanız sevirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • nctemiz kullanıcısına yanıt
    aldık ama kiracı kullanıyor, bana gelen bir şikayet yok henüz.
    Anladım teşekkürler ne kadara aldınız immregasmı yoksa alphamı aldınız
  • Bende bu 7 yıl garanti için almayı düşünüyorum.Nasıldır kullanan var mı?Bu 7 yıl koşulsuz garanti her şekilde veriliyor mu?
  • serseri26 S kullanıcısına yanıt
    bu tip cihazlarda en çok parayı iki parça tutar: anakart ve bitermik eşanjör
    bütün parçalar garanti kapsamında garanti koşullarında koşul yok komple immergas garantili
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

bu tip cihazlarda en çok parayı iki parça tutar: anakart ve bitermik eşanjör
    bütün parçalar garanti kapsamında garanti koşullarında koşul yok komple immergas garantili

Bilgilendirme için teşekkürler.dün 1 adet sipariş verdim.hızlı al sitesinden kargo dahil 1378 TL aldım.100 tl para puan+200 TL çek düştüğümüzde kombi 1078 TL gelmiş oldu.
  • serseri26 S kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun 1078lira çok iyi fiyat
  • quote:

Teşekkürler.Ayrıca alırken 50 TL lik çek kullanmıştım onu yazmayı unuttum 1078-50 =1028 TL gelmiş oldu.Biraz daha zorla saymışım 1000 TL'nin altına düşecekmiş.Hayırlısı artık :)
    1028 lira bedavadan biraz pahalı olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri26

quote:

Teşekkürler.Ayrıca alırken 50 TL lik çek kullanmıştım onu yazmayı unuttum 1078-50 =1028 TL gelmiş oldu.Biraz daha zorla saymışım 1000 TL'nin altına düşecekmiş.Hayırlısı artık :)

Hocam montaj olayını nasıl çözmeyi düşünüyorsun? Ben de senin hesap aldım ancak montaj olayı düşündürüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.