Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.178
Cevap
32
Favori
551.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • elektrik faturası bugün yarın gelecek bakalım artık nasıl kullanmam gerektiğini keşfedebildim cihazı ısınıyorum fatura coşmazsa da mutlu olacağım

size tavsiyem 2200w ta çalıştırın ve termostat çubuğun yatay hizada konumlandırın ortadan tabi max tarafında olacak ibre

bu şekilde bi süre sonra 3-4 dakika çalışıp 3-4 dakika durmaya başlıyor yani yaklaşık olarak yarı yarıya bir tasarruf oluyor

kısa aralıklarla durup çalıştığı için cihaz soğumuyor ve performanslı oluyor ben bu şekilde kullanıyorum ve fırın gibi oluyor oda

bence klima vs yoksa en iyi alternatif iyiki almışım diyorum şuan dışarısı buz kesmekte odam fırın gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 1 Ocak 2011; 4:03:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

ön kısmının içinde oynak bir aksam var sanırım cihazı oynattığınızda içinde sallanıp bi süre sonra duruyor gerçi normal çalışıyor gibi cihaz ama anlam veremedim buna sizce normal mi bu?

Hocam aynı sesi benimkinde de yapıyor, hatta bu forumu bunu araştırmak için buldum. Sanırım termostatın teli, bu işlerden anlayan bir arkadaşım sorun olmayacağını söyledi, onun dışında cihaz güzel ısıtıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmen1979

quote:

ön kısmının içinde oynak bir aksam var sanırım cihazı oynattığınızda içinde sallanıp bi süre sonra duruyor gerçi normal çalışıyor gibi cihaz ama anlam veremedim buna sizce normal mi bu?

Hocam aynı sesi benimkinde de yapıyor, hatta bu forumu bunu araştırmak için buldum. Sanırım termostatın teli, bu işlerden anlayan bir arkadaşım sorun olmayacağını söyledi, onun dışında cihaz güzel ısıtıyor.

o oynak kısım devrilmeye yan yatmaya takla atmaya karşı güvenlik oynağı. alet çalışırken sarsarsanız elektriği kesip kapandığını, sarsıntı geçtikten sonra tekrar çalıştığını görürsünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: qenans

quote:

Orijinalden alıntı: xmen1979

quote:

o oynak kısım devrilmeye yan yatmaya takla atmaya karşı güvenlik oynağı. alet çalışırken sarsarsanız elektriği kesip kapandığını, sarsıntı geçtikten sonra tekrar çalıştığını görürsünüz.

Peki o o güvenlik oynağı yarın birgün koparsa kırılırsa falan cihaz çalışmaz mı? çünkü küçücük yerinden kıpırdatmada bile tıkır tıkır ses geliyor, sanki bişey olması gereken yerden çıkmışta sallanıyor gibi

• Arkadaşlar benim bu ürünle ilgili başka bir sıkıntım daha oldu, ürünü kullanalı daha 1 gün oldu ama boyasında çatlama meydana geldi, herhangi bir yağ sızıntısı falan yok gayet güzel çalılşıyor ama ürünü yeni aldığım için can sıktı biraz bu problem, ürünü aldığım yeri aradım, yenisiyle değiştirecekler ama inşallah yenisinde aynı problemle karşılaşmam, birde bu şekilde kullanmak bir probleme yol açar mı?

elektrikli yağlı radyatör
  • yerinden çıkacak kopacak kırılacak bişey değil o kardeşim. bende o sese baştan kıllanıp ön tarafını söküp bakmıştım. gayet sağlam sallanan bi devre kesiciden geliyor o ses. buarada boya çatlama olayına şaşırdım. ne markaydı seninki?
  • hepsiburada'dan sipariş verdim. tedarik sürecinde diyo, 5 gün oldu. Altta da, üretici firmadan bekleniyor yazıyor . bu ürünlerin yurtdışında üretildiğini düşünürsek, gelmesi ne kadar sürer? marka lelonghi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 4 Ocak 2011; 15:20:14 >
  • bu delongide böyle hem pahalı hemde kıytırık ürünlermi üretiyor anlamadım valla. forumlarda ayak kırılma, taşıma kulbunun kopması v.s. sorunundan bahseden çok, bide işin içine boyamı girdi şimdi. fakirin üstündeki boyanın çatlaması biyana zımparalasan zor çıkarırsın ya :)

fatihgh3 fatura geldimi?
  • hocam alt alta yazınca sanki bir önceki mesajın devamı gibi mi olmuş. Ben daha almadım ürünü. boya çatlağı olan arkadaş markayı belirtmemiş henüz :)
  • Arkadaşlar alıntı yaptığım konunun devamı olduğu için belirme gereği duymamıştım.
    Ürün;
    Fakir RF-11 Turbo 2500W 11 Dilim Fanlı Yağlı Radyatör'dür.
    Praktiker'den satın almıştım, bugün hiç itiraz etmeden yenisiyle değiştirdiler. (mahalle arası çeyiz malzemesi satan yerlerden alsaydım, ondan bişey olmaz abi, satılan mal geri alınmaz vs. gibi muhabbetlerle karşılaşacaktım. Praktiker'in bu tutumu çok hoşuma gitti doğrusu)

İnşallah üründen de memnun kalırım.
  • Isımak için en iyi tercihin aslında soba fakat imkanlarım göz önüne alınınca Yağlı Radyatör olduğunu öğrendim.

Marka olarak ZASS bulamadığımıza göre ne tavsiye edersiniz arkadaşlar?
    Nereden satın alabiliriz?
  • yeappa
    sana katılıyorum. şimdiki teknolojilerle kıyaslarsak çok ucuza adamakıllı ısıtmada hiçbiri sobanın yerini tutmaz. fakat onunda pisliği biyana enönemlisi rüzgarlı havaarda zehirlenme riski çok kötü. evimde sobada var ama sadece çok soğuklarda sabahtan akşama kadar yanacak akşam bitecek şekilde yakıyoruz elektrik faturasına katkısı olsun diye. gece yine sabaha kadar radyatöre devam uykuda zehirlenmemek için.
    buarada bazı arkadaşlar 200e radyatör yerine 500e klima alırım diyor. güney bölgesi haricinde 500 lük klima ısıtan bişeyse millet niye 1500-2000 lira veriyor ısıtan diğer modellere :) bende 500 lük klimalardan var, yazın soğutmada gayette randımanlı ama kışın soğuklarda kendini bile ısıtamıyor ki beni ısıtsın :) sonbaharda serin gecelerde filan açınca sıcak üflüyor ama bu soğuklarda ancak ılık düzeyde esen rüzgarı adamı salak etmekten başka bi işe yaramıyor.

herneyse tavsiye istiyosun ya bu başlığa baştan sona göz gezdir bi fikir sahibi olursun. zaten kısa kısa bikaç saatlik kullanımlar için düşünüyosan hiç alma. alacaksanda ucuz neidüğü belirsiz şeylerden uzak dur. nasıl 1500 liralık klima ısıtırken 500 lük ısıtmıyorsa, aynen 50-100 lük radyatörde ısıtmaz.

• @qenans
    lacinalper 'in yorumlarını o kadar detaylı ve güzel yazmışki okurken sizde yaşıyorsunuz, içten ve dobra yazılmış bu sebeple onu tebrik ediyorum.

Yine lacinalper'in yorumlarından seramik bazlı bir ısıtıcıyı alıp denemek üzere hafta sonu bir cihaz alacağım, Febbre ya da daha kaliteli bir markayı araştırıp alıp izlenimlerimi sizlere paylaşacağım umarım herkese faydası olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeappa -- 5 Ocak 2011; 18:49:58 >
  • Merhaba Arkadaşlar

Size teknik bir soru soracağım. Şirkette özel bir oda var duvar renkleri tamamen siyah ve sağlam izolasyonu var. Oda ölçüleri en 6 boy 5 yükseklik 7 metre.

Burada 2 adet 2500 W lık yağlı radyatör kullanmayı düşünüyorum. radyatörleri devamlı çalıştırmak la ortamda 25 derecelik sabit bir sıcaklık elde edebilirmiyiz?

Teşekkürler

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: spent3

Merhaba Arkadaşlar

Size teknik bir soru soracağım. Şirkette özel bir oda var duvar renkleri tamamen siyah ve sağlam izolasyonu var. Oda ölçüleri en 6 boy 5 yükseklik 7 metre.

Burada 2 adet 2500 W lık yağlı radyatör kullanmayı düşünüyorum. radyatörleri devamlı çalıştırmak la ortamda 25 derecelik sabit bir sıcaklık elde edebilirmiyiz?

Teşekkürler

Saygılar

odanız 6 x 5 x 7 = 210 metreküp
    internetteki açıklamalara göre 1 radyatörün ısıtma alanı en fazla 50-60 metreküp. sanırım düşündüğünüz şey mümkün değil.
  • yeappa merhaha,

Soruna cevap vermek istedim çok geç oldu belkide ama yinede bişeyler yazmak istedim. Yağlı radyatörlede kaliteli markaların başında Delonghi en başta gelir sonra ZASS var. Parakende satış mağzaları yok, sadece BAUHAUS-PRAKTIKER-MEDIA MARKT te bulabilirsin. 9 ve daha büyük dilim al. Hatta 12 dilim olanı var çok başarılı bi cihaz. Ünv. hayatı ve bekarlık hayatı ile 18 sene bekar yaşadım, ısıtıcılar hakkında baya bi tecrübem oldu.
  • fatura gelmedi yada geldide kayıpmı oldu anlamadım başta yılbaşı fln gecikti heralde demiştim ama olmadı yarın bi gidip soracağım
  • quote:

fatura gelmedi yada geldide kayıpmı oldu anlamadım başta yılbaşı fln gecikti heralde demiştim ama olmadı yarın bi gidip soracağım

faturadan bi haber yokmu daha? bana 135 geldi ama 7/24 kullanmadık. ay boyunca her akşam saat 10-11 den sabah 10-11 e kadar 2200w termostat ayarı sona yakın biyerlerde kullandık. günün geri kalan zamanlarında kömür sobasına verdik coşkuyu. 7/24 kullansak 3lü elektrik tarifesinin kazık fiyat zamanlamalarıda hesaba katıldığında minimum 250 den aşağı fatura gelmezdi diye düşünüyorum bu soğuklarda.
  • http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=17111&productid=evdelv551225

yaklaşık 10 günlük beklemeden sonra ürün geldi. zaman ayarı var diye seçmiştim ama üzerinde zaman ayarı yokmuş. alacak olanlara duyurulur. aslında kitapçıkta da gösteriyor, ama kutu üstündeki resimde de zaman ayarı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=17111&productid=evdelv551225

yaklaşık 10 günlük beklemeden sonra ürün geldi. zaman ayarı var diye seçmiştim ama üzerinde zaman ayarı yokmuş. alacak olanlara duyurulur. aslında kitapçıkta da gösteriyor, ama kutu üstündeki resimde de zaman ayarı yok.

bunun kipada satılan modelinde var zaman ayarı. aynı fiyat. herneyse bence okadar önemli bi ayrıntıda değil zaman ayarı. zaman ayarlı pirizler 10 liralık şey. önemli olan randımanı. ısıtması nasıl? termostat süreleri filan nasıl?

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.