Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.179
Cevap
32
Favori
551.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu koçtaştaş da satılan 9 dilimlilerden aldım ama 15 m2 oda da beklediğim sonucu vermedi kendi yanıyo ama etrafra o kadar bi ısı değişikliği yaratamadı 11 dilimliler filan işe yaıyabilir ama
  • delonghi dragon 3 serisi yurtdışında da satılan modeli, hepsiburada da yorumlar iyi ama burada kullananlardan da yorum alsak daha iyi olur.
  • 9 dilim almayın sonra sarılmaya ffilan çalışırsınız ısıtsın die benim gibi :)
  • Arkadaşlar yağlı radyatörle ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.;

Elimde bulunan yağlı radyatörlerin 3 tanesini oturma odası yatak odası ve korıdorla mutfagın arasına bırer tane olmak üzere eve dağılım yaptım. Salonu kapattım kış sezonu için, zaten iki kişiyiz şimdilik. Radyatörlere 3*2,5 ara kablo yaptırdım ve hem bu ara kabloların hemde radyatörün kendi fişini kauçuk fişlerle değiştirdim.(Geçen sene çok aşırı ısınma oluyor buda tedirgin ediyordu.) Bu sayede hem kabloların hemde fişlerin erime ısınma riskleri ortadan kalktı, en ufak bir ısınma olmuyor artık fisler ve kabloda.

3 tane yağlı radyatörü uygun yerlere yerleştirdim, yatak odası ve oturma odasında camın önüne koydum ki camdan gelen soğuğu kessin hemde camda buharlanmayı önlesin diye. Bütün odalarımın kapsı açık duruyor.

normalde 2000 wt olan bu radyatorlerın bırıncı kademelerınde calıstırdıgımda 1000 olaak cekiyor elektrığı.( AEG ARÇELİK FAKİR marka ısıtıcılarım)

22.10.2011 saat 11 de sayacı kaydettım, 23.10.2011 de tekrar aynı saatte sayacı kaydettım sonuc asagıdakı gibidir.

T1: 17
    T2: 7
    T3: 13

Buda hesap edersek yaklaşık 8 tl gibi bir rakama tekabül ediyor. Bunun içinde elektrikli şohben kullanımı, buzdolabı, normal ışıklar ve tv de o gün kullanılmıştı ve bunlarda dahil. Termostatı olduğu için kendi kendini arada kapatıyor ve yaklaşık sobalar 24 satte 11 saat çalışmış gibi görünüyor. Havalar istanbulda aşırı olmamakla birlikte soğuk denebilir. Evim ağustosta bile balkonunda durulamayacak kadar fırtınalar esen orta yerde tek etrafı boş bi arazide, altı boş dükkandır. Biz ailecek sıcağı seven millet terlerken üşüyen insanlarız ve bu dediğim yöntemle ev 23-25 derece arasında oluyor bizede yetiyor. Bunların bir tanesi sanırım 20 m2 ye kadar ısıtabiliyor. Şuanda ısıttığım alan 50 m2 civarında sanırım ve gayet memnunum şuanda.

Bu haftasonu tekrar alacağım sayacı bakalım ne yakmıs yıne yazarım.

• 3 radyatöre göre 8 TL çok iyi gibi geldi 8*30gün=240 TL yapar.Normalde 50 TL civarı fatura gelse. radyatör başına 60-65 TL düşer. Bi yanlışlık yoksa çok iyi bence..
  • Evet zaen normal hesap et 24 saat hepsı 1 er kw cekse 24 kw o bile toplamda çok etmıyo ehmde heryer kalorıfer konforunda, dun baktım dereceyı evın degısık yerlerınde gezdırdım 24 25 26 derecelerı gosterıodu ve dun soguktu hava. cumartesı bir haftalık sarfıyat ıalacagım onuda paylasırım ama yaglı radyator gıbısı yok, quartz ısıtıcıda var ama yakarsan ısınıon kapatır kapatmaz buz gıbı, vede gordgu yerı ısıttıgı ıcın pek randımanlı degıl, odanın dıger kosesı buz gıbı oluyo, ama bu yaglı radyatorler havayı ısıtıyo o yuzdende benım yaptıgım gıbı sortla gezebılıosun tum evın ıcınde:),
  • Bu arada sanırm yazmamışım, radyatörün termostatı minimum ayarından biraz yüksektei yanı bir daire olarak düşünürsek çeyrek kademede, bir tanesnde rakamlar var o da 3 te duruyor yai hava soğudukca artırılabilir istenen sicaklığa erişilebilir.
  • arkadaşlar bu nasıldır sizce? alan 5-6 metre kare?arçelik garantisindeymiş nasıldır kalitesi falan

http://www.arcelikten.com/?urun-907-ARCELiK-FLAVEL-FLV-FT-11-H-YAGLI-RADYATORLU-ISITICI.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

arkadaşlar bu nasıldır sizce? alan 5-6 metre kare?arçelik garantisindeymiş nasıldır kalitesi falan

http://www.arcelikten.com/?urun-907-ARCELiK-FLAVEL-FLV-FT-11-H-YAGLI-RADYATORLU-ISITICI.html

bende 1-2 gündür bu ürünü araştırıyorum ama henüz bi yorum bulamadım
  • Arkadaşlar baktığınız ürün güzel bir ürün gibi görünüyor, 5-6 m2 odayı emin ol fırın gibi yapar. Gelelim benim deneyimin kalan kısmına,

Arkadaşlar, konuyu takip edenler biliyordur, evime kalorifer sistemi gibi 3 tane yağlı radyatör koydum, Bir iki yazı üstünde detaylar yazıyor. Toplam alanı yazmayı unutmuşum sanırım.
    Y.Odası: 13 m2
    Oturma odası 12m2
    Koridor + Mutfak+Banyo: 20 m2

Bu toplamda 45 m2 civarında yeri 3 tane yağlı radyatörle ısıtıyorum. Sıcaklıktan memnunuz sorun yaşamadık devamlı açık, kendi kendini termostat sayesinde arada açıp kapatıyor biz müdahale etmiyoruz.

geçen hafta bir günlük sarfiyatını vermiştim. Günlük yaklaşık 8 Tl gibi bi rakam hesap etmiştim. Bu hafta baktım aşağıda bir haftalık sarfiyatını veriyorum.

T1:116kw
    T2:53 kw
    T3:92 kw

bunlarıda yeni zamlı tarife ile hesap edersek 57 Tl gibi bir rakam tutuyor 7 günlük ki buda yine yaklaşık 8 tl ye gelir yani ilk hesabım doğruymuş. Evimde aklınıza gelecek hersey elektrikle çalışıyor. Şofben, kettıl, bulaşık çamaşır no frost ütü lambalar tv saç krutma vsvs aklınıza gelecek biçok elektrik tüketen cihaz var ve bu rakama onlarında kullanımı dahil toplam kw lardır. aylık hesap edersek 240 250 tl yapar, bunun 50 60 ı normal elektrik kullanımı gelse 180 190 tl ye bahsettıgım alanı 3 radyatorle ısıtmıs olurum, ilk başta tereddutum olsada suan rahatım, cok soguklarda bu rakam aylık 350 tl yı bulsa yınede guzel eh azından rahatlıgı var:) tavsıye ederım yaglı radyator ortamı ısıttıgı ıcın guzel bı cıhaz.

Elimdeki radyatorler:

Arçelik 1251http://eticaret.webkure.com/urun_detaylari/1440
    AEG
    Fakir R2 tsghttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-fakir-marka-yagli-radyator-49650769/pasif-ilan/#classifiedTitle

Bunların hepsını 2. el olarak almıstım ornek olsun nasıl bısı olduklarını gorun dıye ekledım lınklerı ve hepsı canavar gıb ı calısıyor. tavsıye ederım. Elektrik dışında bir ısınma alternatifi olmayanlar için ideal. Bulunduğum yer istanbul ve cok soguk bı alandayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mgurel

Arkadaşlar baktığınız ürün güzel bir ürün gibi görünüyor, 5-6 m2 odayı emin ol fırın gibi yapar. Gelelim benim deneyimin kalan kısmına,

Arkadaşlar, konuyu takip edenler biliyordur, evime kalorifer sistemi gibi 3 tane yağlı radyatör koydum, Bir iki yazı üstünde detaylar yazıyor. Toplam alanı yazmayı unutmuşum sanırım.
    Oturma odası 12m2

Bu toplamda 45 m2 civarında yeri 3 tane yağlı radyatörle ısıtıyorum. Sıcaklıktan memnunuz sorun yaşamadık devamlı açık, kendi kendini termostat sayesinde arada açıp kapatıyor biz müdahale etmiyoruz.

geçen hafta bir günlük sarfiyatını vermiştim. Günlük yaklaşık 8 Tl gibi bi rakam hesap etmiştim. Bu hafta baktım aşağıda bir haftalık sarfiyatını veriyorum.

bunlarıda yeni zamlı tarife ile hesap edersek 57 Tl gibi bir rakam tutuyor 7 günlük ki buda yine yaklaşık 8 tl ye gelir yani ilk hesabım doğruymuş. Evimde aklınıza gelecek hersey elektrikle çalışıyor. Şofben, kettıl, bulaşık çamaşır no frost ütü lambalar tv saç krutma vsvs aklınıza gelecek biçok elektrik tüketen cihaz var ve bu rakama onlarında kullanımı dahil toplam kw lardır. aylık hesap edersek 240 250 tl yapar, bunun 50 60 ı normal elektrik kullanımı gelse 180 190 tl ye bahsettıgım alanı 3 radyatorle ısıtmıs olurum, ilk başta tereddutum olsada suan rahatım, cok soguklarda bu rakam aylık 350 tl yı bulsa yınede guzel eh azından rahatlıgı var:) tavsıye ederım yaglı radyator ortamı ısıttıgı ıcın guzel bı cıhaz.

Elimdeki radyatorler:

AEG
    Fakir R2 tsghttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-fakir-marka-yagli-radyator-49650769/pasif-ilan/#classifiedTitle

Bunların hepsını 2. el olarak almıstım ornek olsun nasıl bısı olduklarını gorun dıye ekledım lınklerı ve hepsı canavar gıb ı calısıyor. tavsıye ederım. Elektrik dışında bir ısınma alternatifi olmayanlar için ideal. Bulunduğum yer istanbul ve cok soguk bı alandayım.

Dostum sendeki Arçelik modelini internette çok aradım ama bulamadım o ürünü nerde bulabilirim acaba

• T1 T2 T3'ü üçlü tarifeden hesapladıysanız bilmiyorum. Ama tekli tarifeye göre hesaplama hatalı gibi.

hesaplama :

http://www.voltenerji.com/fatura-hesapla.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shokomel -- 31 Ekim 2011; 14:16:12 >
  • arkadaşlar yukarıda linki verilen flavel 11 dilim fanlı yağlı radyatörden alacağım arçelik bayisine gelecekmiş 130-tl. 14 m2 odam ısıcam ve laminant parkeli ısınır mıyım? akşamları ve hafta sonları kullanacağım sizce ek olarak ne kadar yansır faturaya?(aydın da oturuyorum ama binanın çevresi boş rüzgar alıyor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanf

arkadaşlar yukarıda linki verilen flavel 11 dilim fanlı yağlı radyatörden alacağım arçelik bayisine gelecekmiş 130-tl. 14 m2 odam ısıcam ve laminant parkeli ısınır mıyım? akşamları ve hafta sonları kullanacağım sizce ek olarak ne kadar yansır faturaya?(aydın da oturuyorum ama binanın çevresi boş rüzgar alıyor)

flavel marka ürüne arkasında arçelik var diye güvenmeyin çünkü ürün tek başına piyasadada satılıyor yani arçeliğe özel bi marka değil. Örneğin real de arçeliktekiyle aynı özelliklerde flavel radyatör 125 TL.
    Yanları kapalı radyatör petekleri etraftan soğuk almadığı için daha çabuk ısınır daha çabuk ısıtır. Yarın delongi dragon 10 petekli olan ürünü alacağım izlenimleri yazarım..

• yorumlara bakarak, Delonghi TRD 1025 Dragon 10 Dilim Döküm Yağlı Radyatör ,

Dragon Serisi diğer radyatörlere oranla

% 110 daha çok ısıtma yüzeyine sahiptir

% 180 Daha hızlı hava akımı sahiptir

% 35 daha çok ısı verir., diye tanıtım yapmışlar.

Döküm olduğu için sipariş verdim biraz tuzlu ama 6 m2 çocuk odasında verimli ve tasarruflu olacağını sanıyorum.

gündüz gittigidiyordan indirimli 275 kart çekerken kartı kabul etmedi %5 indirim süresi doldu. akşam tekrar araştırma yaptım koçtaş ta 249 tl buldum. nakliye+ürün 258 TL. 10 taksit şu an dağıtımda gorünüyor, yarın gelicek büyük bir ihtimal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtascioglu

yorumlara bakarak, Delonghi TRD 1025 Dragon 10 Dilim Döküm Yağlı Radyatör ,

Dragon Serisi diğer radyatörlere oranla

% 110 daha çok ısıtma yüzeyine sahiptir

% 180 Daha hızlı hava akımı sahiptir

% 35 daha çok ısı verir., diye tanıtım yapmışlar.

Döküm olduğu için sipariş verdim biraz tuzlu ama 6 m2 çocuk odasında verimli ve tasarruflu olacağını sanıyorum.

gündüz gittigidiyordan indirimli 275 kart çekerken kartı kabul etmedi %5 indirim süresi doldu. akşam tekrar araştırma yaptım koçtaş ta 249 tl buldum. nakliye+ürün 258 TL. 10 taksit şu an dağıtımda gorünüyor, yarın gelicek büyük bir ihtimal.

dragon ile ilgili izlenimlerinizi ve günlük tüketim değerlerinizi yazarsanız seviniriz.

• yorumlarda ilk çalıştırmada koku yaptığı yazdığından mutfakta balkon kapısı aralık olarak, 3. kademe termostatı sonuna getirerek çalıştırdım, oturma odasında 10 -15 dakika oturdum, sonra mutfağa gittiğimde oturma odasının soğuk olduğunu gördüm. 12 metrekarelik mutfak 26 derece akşam saati baya güzel yapmış, termostat lambası sonünceye kadar kısarak 1.kademeye aldım. yaklaşık 3-4 saat çalıştırdım koku, gozlerde yanma falan olmadı hiç, 4 metekare altında çalıştırmayın yazıyor. benim çalıştıracağım yer 6m2 çocuk odası pencereler çift cam izmirde.
    ben sadece bebeklerin sağlığı için aldım radyatorü
    ilk çalıştırma 10 dakika 2500 watt içerisindeki yağ kızdımı
    1200 watt termostat istenilen sıcaklıkta kapatıp açıcak. 7/24 çalışıcak.
    3 tarifeli elektrik sayacı benim için yeterli, tasarruflu ve sağlıklı olucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferhat007

quote:

Orijinalden alıntı: mgurel

Arkadaşlar baktığınız ürün güzel bir ürün gibi görünüyor, 5-6 m2 odayı emin ol fırın gibi yapar. Gelelim benim deneyimin kalan kısmına,

Oturma odası 12m2

Elimdeki radyatorler:

AEG

Dostum sendeki Arçelik modelini internette çok aradım ama bulamadım o ürünü nerde bulabilirim acaba

Bu ürünü ben sahibinden sitesinden ikinci el olarak almıştım. bu ürünlerin ikinci el olmasının zararı yok sonuçta sistemleri basit olduğu için deneyip sıcaklığı veriosa sorun olmadığını anlıosun, o siteden bakabilirsin buna.

• quote:

Orijinalden alıntı: arda3a

T1 T2 T3'ü üçlü tarifeden hesapladıysanız bilmiyorum. Ama tekli tarifeye göre hesaplama hatalı gibi.

hesaplama :

http://www.voltenerji.com/fatura-hesapla.asp

Evet 3 lü tarifeye göre hesapladım ve hala sorun yasşamadım yağlı radyatör eğer alternatifin yoksa süper bi ısınma sunuyor.
  • Koçtaş daki yoğun ilgiden dolayı sürekli biten Delonghi Dragon radyatör ü dün almayı başardım. 25 m2 salon ve 15 m2 oturma odasında çalıştırdım iki odayıda güzel ısıttı. İlk iki saat koku sorununu atlattıkdan sonra gayet faydalı bi ürün, tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.