Şimdi Ara

Amerikadan iphone 6, 6xx, 7, 7xx getirme (Fiyatlar, kontrat meselesi ve eyalet vergileri) (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.426
Cevap
53
Favori
129.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Küresel derken peki? Bide mesela telefonu amerikadan aldık diyelim ama alan kişinin pasaportuna kayıtlı olduğu için umreye giden birinden kaydettirsem sıkıntı çıkar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herhangi bir ulkeden alip, her hangi bir ulkeye giris cikis yapmis birinin pasaportuna kayit yaptirabilirsin.

Kuresel olan telefonun tum ulkelerde gecerli 1 yil garantisi vardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gs_KuRTuLuS -- 25 Nisan 2016; 20:02:54 >
  • Biraz önce appleı aradım TR de a1688 ve a1687 dışında garanti geçerli olur mu diye. Olabilir dedi hatta bu ikisininde garantisi olmaya da bilir dedi.Seri no bazında kontrol edilmesi gerekirmiş. Yukarıdaki a1634 alan arkadaşlar arayıp önerebilirler, belki onların da garantisi vardır. Ben onların yalancısıyım :)
  • Ne kadar sürede kayıt yaptırmamız gerekir pasaport türkiyeye girdikten sonra peki

• İphone se taiwanda kaç tldir

• merhaba arkadaşlar tüm konuyu okudum neredeyse şuan amerikadan telefonu aldırcam mağazaya sadece full price a1688 demesi yetermi alcak kişinin. 64 gb 6s space grey alıcam
  • t9r T kullanıcısına yanıt
    Ben aldirirken hic full price falan karistirmadim.
    Direk 6s 64 gb a1688 kodlu istettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Ben aldirirken hic full price falan karistirmadim.
    Direk 6s 64 gb a1688 kodlu istettim.

suan eline ulaştımı aldıktan sonra izlediğin yolu anlatırmısın bide içinden hangi hat çıktı ?
  • Subat sonunda aldim hocam.
    İcinden farkli bir sim kart cikti, o karti cikartip kendi hattimi taktim ve kullanmaya basladim.
    Ardindan da pasaport sahibi adina 138 lira vergi yatirdim ve kayit yaptirdim.

Bu linkden kayit aşamasi detayini okuyabilirsiniz.

http://www.mcks.gov.tr/tr/KonuDetay.php?BKey=40

• quote:

Subat sonunda aldim hocam.
    İcinden farkli bir sim kart cikti, o karti cikartip kendi hattimi taktim ve kullanmaya basladim.
    Ardindan da pasaport sahibi adina 138 lira vergi yatirdim ve kayit yaptirdim.

Bu linkden kayit aşamasi detayini okuyabilirsiniz.

http://www.mcks.gov.tr/tr/KonuDetay.php?BKey=40

çıkan kart t mobile mı verizon muydu acaba
  • Verziyon diye hatirliyorum hocam. Emin degilim ama

• quote:

Verziyon diye hatirliyorum hocam. Emin degilim ama

teşekkürler 1 haftaya geliyo benimde telefonum inşallah sıkıntılı olmaz
  • t9r T kullanıcısına yanıt
    Sikinti cikmaz hocam merak etmeyin.
    Biz 2 tame getirttik 6s 64 luk ikisi de sorunsuz.

Simdi firsat kolluyorum bakalim 1 tane daha lazim.

• Selamlar...

Apple ile yaptığım görüşme sonucunda 6S plus için A1634'ün garanti kapsamına girmediği ( her ne kadar New York Apple mağazasındaki arkadaşın ısrarla garantili olduğunu iddia etmesine karşın ) kesin olarak belirtildi. Apple TR sitesi üzerinden kaydedilen üründe görülen onarım ve servis kapsamının etkin olması sadece ürünün garanti süresi hakkında bilgilerin belirtildiği bir ekranmış. Garantinin geçerli olduğu ülke konusunda " Global " garanti olarak tanınan ülkeler arasında TR için garanti olmadığı belirtildi. Nedeninin sim kart çalışma frekansları , ülkelere bağlı ve değişen özellikler ve parçalar olarak belirtildi. Sanırım A1687 haricinde garanti kapsamında alınabilecek başka bir seçenek yok. Ben de dahil aklında soru işareti olan arkadaşlar için yardımcı olur umarım.

Saygılar...
  • sabahander S kullanıcısına yanıt
    Tüketici hakem heyeti bir çözüm olabilirmi acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayatgezi kullanıcısına yanıt
    Benim anlayamadığım menşei Amerika olan bir ürüne TR de aynı şirketin bulunan 2 mağazasının da garanti verememesi... Hakem heyetinin " şirket politikası " olarak değerlendirerek ilgilenmeyeceği bir konuya benziyor. Ama yine de telefon ile ulaşılabiliyorsa denemekten zarar gelmez.
  • Arkadaşlar merhaba, amerika san fransicodan arkadaşıma Iphone6s 64GB siparişi verdim ancak telefon yaklaşık 830 dolara geliyor, arkadaşım vergi iadesi olmuyor dedi bu konuda bir bilginiz var mı?

• Benim 6s de san fr. Dan alinmisti diye hatirliyorum ama sizinki gibi 830 dolar a degil. 749 $ + %6 eyalet vergisi ile 795 dolara gelmisti. Tax geri alma isi amerikada olmuyor diye biliyorum bende.

Sizin 830$ biraz fazla gibi geldi bana.

• Arkadaşlar kardeşim haftaya amerikaya gidiyor. 6s 64gb aldırmayındüşünüyorum. Sizce kredi kartımı verip mi alım yaptırsam daha karlı olur. Yoksa direk burdan dolar mı alıp mı versem daha karlı olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burock2010

Arkadaşlar kardeşim haftaya amerikaya gidiyor. 6s 64gb aldırmayındüşünüyorum. Sizce kredi kartımı verip mi alım yaptırsam daha karlı olur. Yoksa direk burdan dolar mı alıp mı versem daha karlı olur.

Dolar 3 lira oldu k..umun ulkesinde. Nasil alirsan al herturlu biniyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.