Şimdi Ara

****CHEVROLET KALOS?????? (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.481
Cevap
23
Favori
367.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • afedersin ama 1.2 motor hacımlı araca 16.500 istisa ben ona derim zaten 1.2 piyasası 12 civarı alırsın senın aracı beleşe almıs oalcak
  • ya benim de içime sinmedi zaten internetten bi araştırdım hakkattan dediğin gibi olduğunu görünce adama olmaz dedim bende. fikirlerin için teşekkür ediyorum.
  • Bugün bizim dül dülü sattık chevrolet kalos 1.4 hb sx 23.000 km de 14.500 tl ye sattım.Alanada satanada hayırlı olur inş.
  • ankaradan kalos'unu satacak var ise lütfen görüşelim
    tel: 05327115005
  • arkadaşlar kalosun ne kadaraı opel acaba?

motor şanzıman ve genel parçalar hep opelmi?
    özellikle motor ve şanzıman önemli ?
  • 2006 1,2 50,000 kmde kalos buldum devir göstergesi yok nasıl kullanılcak bu araç ya..

birde aranızda boyu 1.90 olupta kalosa binen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

arkadaşlar kalosun ne kadaraı opel acaba?

motor şanzıman ve genel parçalar hep opelmi?
    özellikle motor ve şanzıman önemli ?

Bildiğim kadarıyla Daewoo DHOC motor mevcut Kaloslarda. Bazı parcalar opel olabilir. Özellikle eloktronik sistem. Şanzıman ve diğer parçalar konusunda birşey söyleyemiyorum...

quote:

Orijinalden alıntı: 19KaaN25

2006 1,2 50,000 kmde kalos buldum devir göstergesi yok nasıl kullanılcak bu araç ya..

Aracı devir göstergesine bakarak kullanıyorsanız birşey diyemem. Ama bence sürücü, yola bakmalı, motorun gücünü hissederek vites değiştirmeli, yolu ve motoru dinleyerek karar vermelidir. Açıkcası ben hiç devir sayacına bakmadım aracı kullanmak için.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burak DEMİRAL -- 23 Ağustos 2009; 22:38:40 >

• 1.2 bazı modellerinde devir saati olmuyor yani bu diğer arac modellerindede vardır motor gücüne hırıltısını hisederek anlarsınız ama acemi için zor bişidir 12.modeli büyük bir ihtimal bol modelidir o yüzdenden devir saati bulunmaya bilir
  • Saol kardeşim aydınlattın beni:))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19KaaN25

2006 1,2 50,000 kmde kalos buldum devir göstergesi yok nasıl kullanılcak bu araç ya..

arkadasım tamadamına sordun arabamı daha yeni sattım ve bu arabayı alma sebebim ic hacmi idi.

2004 te alırken bu kadar genis ic hacim sadece fiesta ve kalosta vardı. Koltugu en geriye ceksen bile arkaya oturabiliyorlar

not : boyun 192
  • BENCE KALOS BAYAĞI GENIS 2.METREDE OTURUR
  • arkadaşlar selamlar ,iyi geceler....
    nihayet bende bir kalos sahibiyim...

48000 bin kilometrede,2005 model 1,2 se...(12000tl)

tasarımından dolayı bile isteye kalos aldım...bütün paramı verdiğim için ne yazıkki detaylı bir bakım yapamadan,fatsa-karaman-izmir yolunu tutmam gerekti...toplam 1550 km...

sağolsun beni valideye mahçup etmeden ama 120 nin üstünede çıkmadan evimize getirmeyi becerdi...
    sizden bir kaç ricam olacak

eğer zman ayırıp yanıtlarsanız çok mutlu olurum...

1-aracın motor yağı ne olmalı...
    2-50 bin bakımı die bişey varmı...varsa neler yaptırmalıyım ve yrıca izmirde nereye yaptırmalıyım...
    3-cd çaları her açtığımda yüksek ses te çıkıyor.sorunu çözebilirmiyim...

hepinize iyi geceler dilerim...
    PS: aldığımda herkes burun kıvırmıştı ancak ben çok memnunum...bunu özellikle belirtmek istedim...çünkü alma aşamasındaki arkadaşlara yardımcı olurum düşüncesiyle....

• Sevgili leboswki,

Aracınızdan menun olmanız ne kadar güzel... Açıkcası gönül rahatlığıyla bunu diyebilmek herşeye değer.

Sorularınıza gelince...

1- Bu soruyu anlayamadım. Markamı soruyorsunuz yoksa Seviye ile rengini mi soruyorsunuz? Marka soruyorsanız, aracınıza uygun yağı, servisler bilir. Yani açıkcası çok fazla marka etkisi konusunu hiç düşünmedim. Servisimde birçok yağın birbirine benzediğini söylemişti. Seviye soruyorsanız, cubuğun üst seviyesinde olmalı sizin için. Renk konusuda Koyu sarı ile kahverengi arası yağın görevini yaptığını gösterir. Böyleyse renk konusunda endişelenecek birşey yok.

2- Benim bildiğim 50.000 bakım yok. Ancak 40.000 bakımdan sonra 1 yıl geçtiyse bakım yaptırabilirsiniz.
    25.000 bakım yapan Lacetti sahibi beyfendi, maliyeti ve neler yapıldığını http://www.chevroletkulubu.org/forums.php?m=posts&q=103&n=last#bottom belirtmiş. Sanırım sizinde hemen hemen aynısı olur... İzmir'de ben servisimi tavsiye ederim. SURTAŞ Otomotiv. Servis şefi Gültekin bey, size fazlasıyla yardımcı olur.

3- Böyle birşeyi ilk defa sizden duydum. Servislik bir durum olabilir. Bunuda sormanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• yaff dün basıma söle bi olay geldi el fireni düğmesi içerde kaldı nasıl oldu annamadım
    zorlamadım da ama o sekılde de görev yapıyor sadece içe girdi nie böle olmsu oalbilir
  • burak bey,

öncelikle yanıtlarınız için teşşekür edeim...

haklısısnız sorularım pek anlaşılır olmamış....

bir kaç gün içinde surtaş otomotive gidip detaylı bi bakım yaptıracam....

iyi geceler,çok teşekkürler....
  • bazı arkadaşlar motorundan bahsetmişler,

benim 1,4 2005 model aracımda general motors yapımı, opel corsalarda da kullanılan E-TEC 2 motoru var.

aracın motor performansını fiyatıyla kıyaslarsanız belkide piyasadaki en iyi arabadır.
  • Ankara plakalı 2005 beyaz kalos 1.4 16 v sx aracım satılıktır orjinal sıralı brc lpg ruhsata işlidir 50000km dir ilgilenenler için tel osman akayn 0 505 254 28 11 araç ıspartadadır
  • evet E-TEC 2 motoru çok kaliteli.Performans ve yakıt bakımından..
    quote:

Orijinalden alıntı: deniz1212

bazı arkadaşlar motorundan bahsetmişler,

benim 1,4 2005 model aracımda general motors yapımı, opel corsalarda da kullanılan E-TEC 2 motoru var.

aracın motor performansını fiyatıyla kıyaslarsanız belkide piyasadaki en iyi arabadır.

• merhaba
    lpg li kalos kullanan arkadaslara bir sorum olacak 1.4 motor icin aracı sabah ilk calıstırdıgınızda tahminen kac metre sonra lpg ye geciyor ben 3 ay once atiker lpg taktırdım 1 ay oncesine kadar bir sıkıntım yoktu ama sonra sabahları lpg ye gectikten sonra fren yapıp durdugumda stop etmeye basladı atiker bayiine goturdum lpg ye gecis ısısını yukselttiler stop etme sorunu ortadan kalktı ancak yine sabahları lpg ye gectikten hemen sonra fren yapıp durdugumda aracın devri once dusuyor sonra yukseliyor ve hafif silkeliyor ve lpg ye gecis suresi de yaklasık 1 km ye cıkmıs durumda bu mesafe normal midir malum onumuz kış bu mesafe daha da artarsa artık lpg nin uzun yol haricinde bir anlamı kalmayacak gibi
  • sy macka_61 lpg,li aracların gaza geçiş süreci 2 ile 3 dk arasında olmalıdır aracınızı ilk çalıstırdıktan sonra zaman tutunuz gaza geçene kadar bu süreden fazla ise ayar olması lazımdır

Aracın Stop Etmesi:
    * Westinhaus’da meydana gelebilecek bir kaçak, aracın rölantisini bozar ve aracı benzinde ve LPG’de stop ettirtir.
    * Karbüratörün hava alması, fren yaparken, benzinde ve gazda stop ettirebilir.
    * Hareket halinde vites boştayken, frene basınca stop etme varsa, frenlerde kaçak ihtimali var demektir.
    * LPG ve benzinin karışıyor olması aracı, boştayken veya rampa aşağı giderken stop ettirebilir.
    * Avans ayarı bozuk ise bu da arcı stop ettirebilir.
    * LPG beyni herhangi bir nedenle tam ısınmıyorsa, gaz tam yanamayacağı için araç stop edebilir.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.