Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: d_darko

candogan62 hocam, size pm attım ama pek bakmıyorsunuz galiba. burdan yazayım dedim :)

Bu arada ben de Bosch kullanıyorum evimde, tüm beyaz eşyalarda Bosch ve Siemens'i tek geçerim.

arkadaşım sende benim gibi çok memnunsun değilmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

arkadaşlar size bi sorum olacak komşumuzda vestel wmf 6090c çamaşır makinesi var yalnız makine arızalanmış kapağını açmak için kapak açma tuşuna bastığımızda kapak açılmıyor programı başlatmak istediğimizde ise makine ed hata kodu veriyor kullanma kılavuzunda kapıyı kapatmamız gerektiğini söylüyor bu kodla karşılaşınca yalnız kapak zaten kapalı bu durumda makinenin kapak kilidi mi arızalı yoksa elektronik kartta bir arıza mı var en kısa sürede yardımcı olursanız çok sevinirim komşumuz mağdur durumda

Bu sorun Arçelik makinelerde de var annemdeki 4900SJS de 2-3 defa olmuştu bu sorun kapıyı kapatmasına rağmen hala kilit açık ışığı yanıyor ve programı başlatmıyordu benim önerim programı başlattıktan sonra kapıyı kapatın ve 2-3sn. sonra kapıyı ayağınızla iyice ittirin olmadı hafif vurun çalışır ancak bunu sadece acil çamaşır yıkamak mecburiyetindeyseniz yapın eğer aceleniz yoksa servis çağırın kilit mekanizmasının değişmesi gerek..

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

quote:

Orijinalden alıntı: d_darko

candogan62 hocam, size pm attım ama pek bakmıyorsunuz galiba. burdan yazayım dedim :)

Bu arada ben de Bosch kullanıyorum evimde, tüm beyaz eşyalarda Bosch ve Siemens'i tek geçerim.

arkadaşım sende benim gibi çok memnunsun değilmi?

Bulaşık makinemiz, kahve öğütücümüz ve süpürgemiz Bosch. Gayet menunuz. Çamaşır makinesi alacak olsak kesinlikle Bosch 8 kg ecosilence motorlu bir model olur. Fakat yakın bir tarihte mümkün gibi görünmüyor.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egenin_efesi -- 5 Mart 2011; 4:07:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

arkadaşlar size bi sorum olacak komşumuzda vestel wmf 6090c çamaşır makinesi var yalnız makine arızalanmış kapağını açmak için kapak açma tuşuna bastığımızda kapak açılmıyor programı başlatmak istediğimizde ise makine ed hata kodu veriyor kullanma kılavuzunda kapıyı kapatmamız gerektiğini söylüyor bu kodla karşılaşınca yalnız kapak zaten kapalı bu durumda makinenin kapak kilidi mi arızalı yoksa elektronik kartta bir arıza mı var en kısa sürede yardımcı olursanız çok sevinirim komşumuz mağdur durumda

Bu sorun Arçelik makinelerde de var annemdeki 4900SJS de 2-3 defa olmuştu bu sorun kapıyı kapatmasına rağmen hala kilit açık ışığı yanıyor ve programı başlatmıyordu benim önerim programı başlattıktan sonra kapıyı kapatın ve 2-3sn. sonra kapıyı ayağınızla iyice ittirin olmadı hafif vurun çalışır ancak bunu sadece acil çamaşır yıkamak mecburiyetindeyseniz yapın eğer aceleniz yoksa servis çağırın kilit mekanizmasının değişmesi gerek..

denicem sağolun ama bu makinenin kapı açma mekanizması mekanik değil elektronik yani bi tuş var ona basıyoruz kapak atıyor arçeliğinki gibi değil tuş ama, örnek olarak arçeliğin devir azaltma tuşu gibi ama artık tuş işlev görmüyor mecburen altındaki plastik şeyi çekip açıyorlar ama bi işe yaramıyor eğer sorun kapaı kilidindeyse tahmini ne kadar tutar maliyeti ben burda tamircilere sordum 50tl dediler bana çok geldi sizce nasıl ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

quote:

denicem sağolun ama bu makinenin kapı açma mekanizması mekanik değil elektronik yani bi tuş var ona basıyoruz kapak atıyor arçeliğinki gibi değil tuş ama, örnek olarak arçeliğin devir azaltma tuşu gibi ama artık tuş işlev görmüyor mecburen altındaki plastik şeyi çekip açıyorlar ama bi işe yaramıyor eğer sorun kapaı kilidindeyse tahmini ne kadar tutar maliyeti ben burda tamircilere sordum 50tl dediler bana çok geldi sizce nasıl ?

Yok annemin makinesininde kapısı düğmeyle açılıyor 2-3 defa böyle olmuştu hatta şimdi bile var annem başla tuşuna basıyor ayağı ile kapıya azcık vurunca başlıyor program aynı şekilde program bitincede kilit açılmıyor azcık vurunca açılıyor makinenin kilit mekanizmasının değişmesi gerekiyor..

• Miele W1611'in fiyatı 1499 TL'ye yükseltilmiş arkadaşlar, bilginize...
  • arkadaşlar 1250 tl bütçe ile bosch çamaşır makinesi almayı düşünüyorum bosch dan başka marka almayacağım arkadaslar tavsiyeniz nedir ben 20360 8 kilo çamaşır makinesi almayı düşünüyorum ne dersiniz eger baska bi öneriniz varsa nedenini yazarsanız sevinirim şimdiden tsklerr :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak235 -- 5 Mart 2011; 13:01:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak235

arkadaşlar 1250 tl bütçe ile bosch çamaşır makinesi almayı düşünüyorum bosch dan başka marka almayacağım arkadaslar tavsiyeniz nedir ben 20360 8 kilo çamaşır makinesi almayı düşünüyorum ne dersiniz eger baska bi öneriniz varsa nedenini yazarsanız sevinirim şimdiden tsklerr :)

ben de bu makinaya bakmıştım ama 1000 devir olunca vazgeçtim kurutma problemi malum, şimdi 1200 devir bakıyoruz...
  • BENİMDE BİR ÇAMAŞIR MAKINESINE ACİL İHTIYACIM VAR...
    ALMAK İSTEDİĞİM MAKINENIN MARKASI BOSCH YADA SIEMENS OLACAK..
    FIYATI 900- 1200 CIVARLARINDA OLACAK..
    1000 DEVIR YADA 800 DEVIR OALCAK (BUNU ÇOK ONEMI VARMI ACIKCASI BILMIYORUM)
    6-7 KG OLACAK..
    YENI VE IYI BIR MAKINA OLCAK TABIKI :)

TAVSIYELERINIZ NELERDIR ACABA..YARDIMCI OLABILIR MISINIZ..ŞİMDİDEN TEŞEKKUR EDERIM FIKIRLERINIZ İÇİN...
  • sen zaten bütün kriterleri belirlemişsin gir bosch'un sitesine aradığın özellikleri taşıyan makinayı seç al
  • http://www.hizlial.com/beyaz-esya/camasir-makineleri/bosch-wae-20463-WAE20462-maxx7-kg-1000-devir-camasir-makinasi_04.006.1686.0004.htm#tabs

bu makina senin kriterlerine uyuyo ama bu makina nasıldır onu bilemem o konuda sana candoğan62 kardeşimiz yardımcı olabilir
  • ben şundan sordum..aradığım kriterlerde çok makına çeşidi gördüm..hepsının fıyatı 200 tl cıvarında oynuyor ancak bunlardan hangısı kalıtelı hangısı daha kullanışlı falan bunun hakkında fıkrım olmadıgı için sordum..mesela 1200 tl ıle 1000 tl lık makına aynı ise ve aynı işimi gorecekse neden 1200 verıyım gıbı...
    candoğan bey yardımcı olurlarsa sevınırım tabı..sizlerede teşekkurler fıkırlerınız için :)
  • selamlar en fazla 1150 tl fiyatında çamaşır makinası arıyorum 7 kg ve 1000 devir hangi marka önerirsiniz. bosch ve beko arasında kaldım gibi bana yardımcı olun lütfen iki haftadır beyaz eşya alacam hepsini kararsızlıktan alamadım hala
  • birde samsung wf9602nqr 6 kg 1200 devir makina var 850 tl civarı görüntüsü çok hoş gizli rezistans bilmem seramik faln varmış bunlara kanıp bu ürünü alayım mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedo42

birde samsung wf9602nqr 6 kg 1200 devir makina var 850 tl civarı görüntüsü çok hoş gizli rezistans bilmem seramik faln varmış bunlara kanıp bu ürünü alayım mı

bence bosch doğru olur,samsung alan yakınımda görüntüsüne aldandı ama hiç memnun değil temiz yıkamıyor diyor bekoyada hiç bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yağmur34 -- 6 Mart 2011; 1:41:13 >
  • arkadaşlar
    LG 1406 (8 kg) ve 1402 (9 kg) modelleri arasında kaldım sizce hangisi?

ayrıca candoğan bey den de görüş ve önerilerini bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktor35

arkadaşlar
    LG 1406 (8 kg) ve 1402 (9 kg) modelleri arasında kaldım sizce hangisi?

ayrıca candoğan bey den de görüş ve önerilerini bekliyorum

8 kiloyu bilmem ama 9 kiloluk harika bir şey bir yakınımda var benim yorgan 1400 devirde nemli çıktı bir de sessiz kaç defa yanından geçerken baktım bu makina çalışmıyormu yoksa diye
  • Orijinalden alıntı: yağmur34

Orijinalden alıntı: burak235

arkadaşlar 1250 tl bütçe ile bosch çamaşır makinesi almayı düşünüyorum bosch dan başka marka almayacağım arkadaslar tavsiyeniz nedir ben 20360 8 kilo çamaşır makinesi almayı düşünüyorum ne dersiniz eger baska bi öneriniz varsa nedenini yazarsanız sevinirim şimdiden tsklerr :)

arkadaslar bi önerisi olan yok mu ? :)
  • selam arkadaşlar çamaşır makinesi almak istiyorum fiyat olarak en fazla 1.000 lira verebilirim

aradığım özellikler ise ;

- en önem verdiğim şey en az 5 sene hiç tamir görmemesi dayanıklı olması sürekli servislerle uğraşmak istemiyorum yoğun iş ortamımdan dolayı sinirlerimi hayli gerebilir
    - sessizliğe önem veriyorum çok gürültülü olmaması
    - malum iş dolayısıyla sürekli temiz gömlek lazım oluyo kısa sürede gömlekleri iyi yıkaması
    - kg olarak çok fazla kapasiteye gerek yok 7 kg'dan daha fazla olmaması
    - marka olarak aslında benim için farketmez ama malum bayanlar buna önem veriyor evleneceğim kişinin tercihi BOSH bana bu fiyatlarda ve aradığım özelliklerde bi BOSCH önerebilir misiniz eğer BOSCH yoksa farklı marka önerileride olabilir

evet arkadaşlar çamaşır makinesinden anlayan bu işte uzman olan arkadaşlardan tavsiyelerini bekliyorum ayın 15i gibi almayı düşünüyorum buzdolabında bu forumdaki önerilere göre Samsung RT59EBPN aldım (gerçi henüz elime geçmedi 2-3 gün içinde geçecek :) çamaşır makinesindede bu forumdaki tecrübeli arkadaşların fikirlerini almak istiyorum cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.....

• bosch wae20413tr
    bosch wae20463tr
    bosch wae16211tr

sıemens wm10e463tr
    sıemens wm10e26gtr
    sıemens wm10e262tr

profılo 1001ctr

bunlardan hangısını almalıyım sızce ? Candoğan bey sızınde fıkırlerınızı alabılır mıyım.. teşekkurler..
  • 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.