Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sağolsun Candoğan'ın tavsiyesi üzerine Siemens WM10s761tr almıştık ve 2 aydır da kullanıyoruz. açıkçası hesheit'ın söylediği gibi amerika yeniden keşfedilmiyor ancak yıkama sonucundan biz gayet memnun kaldık. yıpratma konusunda kötü bir deneyim yaşamadık. belki henüz yeterince fazla yıkama yapmadığımızdan ama genel olarak çok memnun kaldık.

diğer taraftan bulaşık makinesinden illallah ettik ama bu başlığın konusu değil.
  • MERHABALAR BENİM 1992 YILINDA ALDIĞIM YANİ 17 SENELİK İTALYAN MALI CANDY ALİSE 105 MODELİ ÇAMAŞIR MAKİNEM VAR O ZAMANKİ TEKNOLOJİDE TAM KURUTMA SİSTEMİ ÇAMAŞIR AĞIRLIĞINA GÖRE SU VE DETERJAN ALMA SİSTEMİ VAR VE HİÇ ARIZA YAPMADI VE HALA TIKIR TIKIR ÇALIŞIYOR BENCE DİĞER MARKALAR BOŞ CANDY BEYAZ EŞYADSA 1 NUMARA....
  • candoğan bey bilgiler için teşekkürler.çamaşır mak. almayı düşünüyoruz. arçeliğin 7103 modeli. bunun iki modeli var s ve h modeli. aralarında ne fark var. bayii h modelinde sorun çıktığını söyledi. doğrumu. bu modelleri önerirmisiniz.
  • candoğan bey;
    arçelik 4500 çamaşır makinem 15 yılın sonunda 3. kez su akıtarak artık değiştirlme vaktinin geldiği sinyallerini verdi:(
    almayı düşündüğüm makineler ise
    bosch WA28761-WAS24761
    siemens WM14S761-WM12S761
    hangi markayı önerirsiniz?
    ayrıca takıldığım diğer konu devir......1200-1400 hangisini alsam bilemiyorum:( kullandığım makine 1400 idi. almayı düşündüğüm de öyle ama 1400 devirin kullanımının yukarıdaki modellerde çoğu programda kullanılamadığı ve alınmasının pek de bir şey ifade etmeyeceği yönünde yorumlar okudum.
    siz ne dersiniz?
    cevap için şimdiden tşkler:)
  • kimsenin bu konu hakkında fikri yok muuuu?
  • ACİL ÖNERİLERİNİZE İHTİYACIM VAR..............
    PAZARTESİ MAKİNEMİN SİPARİŞİNİ VERMELİYİM...LÜTFEEEEN... BİRİLERİ DUYSUN SESİMİİİİİİ
  • Merhaba ekinoxi sizin arçelik 4500 1400 dvr değildir.Ayrıca Hatay'da yaşadığınızı belirtmişsiniz bu yüzden size 1000 dvrli bir çamaşır makinesi yeterli olacaktır buda 8kg orjinal alman olan bosch was 20761TR modelidir.
    Buyrun Linki;
    http://www.bosch-home.com/tr/ürünler/çamaşır-makineleri/çamaşır-makineleri/solo/logixx-8-(8-kg-kapasiteli)/WAS20761TR.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan1966

candoğan bey bilgiler için teşekkürler.çamaşır mak. almayı düşünüyoruz. arçeliğin 7103 modeli. bunun iki modeli var s ve h modeli. aralarında ne fark var. bayii h modelinde sorun çıktığını söyledi. doğrumu. bu modelleri önerirmisiniz.

İkisi de sorunludur, kesinlikle tavsiye etmiyorum. H serisi daha yeni model, farkı ise görünüm ve express 14 programıdır.

Bu bütçeyle size önerim Profilo CM1000STR.

quote:

candoğan bey;
    arçelik 4500 çamaşır makinem 15 yılın sonunda 3. kez su akıtarak artık değiştirlme vaktinin geldiği sinyallerini verdi:(
    almayı düşündüğüm makineler ise
    bosch WA28761-WAS24761
    siemens WM14S761-WM12S761
    hangi markayı önerirsiniz?
    ayrıca takıldığım diğer konu devir......1200-1400 hangisini alsam bilemiyorum:( kullandığım makine 1400 idi. almayı düşündüğüm de öyle ama 1400 devirin kullanımının yukarıdaki modellerde çoğu programda kullanılamadığı ve alınmasının pek de bir şey ifade etmeyeceği yönünde yorumlar okudum.
    siz ne dersiniz?
    cevap için şimdiden tşkler:)
    Arçelik 4500 modeli 1100 devirlidir. Sıkma performansı size önceden yeterli geliyorsa 1000devirli Bosch veya Siemens işinizi rahatlıkla görür. Yüksek devirli sıkma pamuklu çamaşır programlarında kullanılabiliyor, sentetik gibi hassas programlarda her makinede olduğu gibi sıkma devri otomatik olarak düşürülür.

• devri yanlış yazmışım:( öneri için TEŞEKKÜRLER.
    Bir şey daha sormak istiyorum:
    Her iki markanın da S ve E serilerinini farkı nedir?(fiyat dışında)
  • SİEMENS WM10E412 1000 DEVİR 7 KG ÇİFT SU GİRİŞLİ
    SİEMENS WM10S761 1000 DEVİR 8 KG TEK SU GİRİŞLİ

VEYA

BOSCH WAE20412 1000 DEVİR 7 KG ÇİFT SU GİRİŞLİ
    BOSCH WAS20761 1000 DEVİR 8 KG TEK SU GİRİŞLİ

BU MAKİNELERİN E VE S SERİSİ ARASINDAKI FARKI BİLEN VAR MI ACABA?
  • SİEMENS WM10S761 almayı düşünüyordum ancak lcd ekranındaki menüler sanırım ingilizceymiş ve bu annemin kullanımı için sıkıntı yaratabilir SIEMENS WM10E462TR modeli 250 lira daha ucuz gözüküyor bu makinenin menüsü türkçe midir ingilizce mi? aradaki fiyat farkını düşündüğümüzde ucuz olanı alsam çok pişman olur muyum?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan_
    SİEMENS WM10S761 almayı düşünüyordum ancak lcd ekranındaki menüler sanırım ingilizceymiş ve bu annemin kullanımı için sıkıntı yaratabilir SIEMENS WM10E462TR modeli 250 lira daha ucuz gözüküyor bu makinenin menüsü türkçe midir ingilizce mi? aradaki fiyat farkını düşündüğümüzde ucuz olanı alsam çok pişman olur muyum?
    teşekkürler

Ben 14S761 aldım. Bunda Türkçe menü var. 10S'de de olması gerekir diye düşünüyorum.
  • fiyat dışında başka fark yok mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekinoxi

fiyat dışında başka fark yok mu acaba?

Gerideki sayfalara göz atarsanız detaylı olarak farkları hakkındaki açıklamamı bulabilirsiniz. Fiyat farkını kesinlikle hakedecek ciddi farklar var aralarında. Sensörler, kir çıkarma programları, 10lt daha geniş ve özel dokulu tambur, 2 tane programı hafızaya alarak tek hamlede çalıştırma, 3 kir aşamasına göre program süresi ile oynama vs gibi.

WM10S761TR modelinde Türkçe dahil olmak üzere 16 ya da 19 farklı dil seçilebiliyor kolayca. Bununn yanında tuş sesi, sinyal seviyesi gibi ayarlar da yapılabiliyor.

WM10E462TR alana kadar Profilo CM1000STR almak çok daha mantıklı. Profilo'nun bu modeli ile Siemens E serisi aynı kontrol paneline sahipler; bunun yanında Profilo Alman malı ve S serisinin kazan-kasa yapısına sahip. Fiyatı da aynı, hatta daha ucuz diyebilirim. Yani bana sorarsanız tercihinizi bütçenize göre Profilo CM1000CTR(750-800TL), Profilo CM1000STR(900-1050TL) ve Siemens/Bosch WM10S761TR/WAS20761TR(1100-1250TL) arasında yapmanızı öneririm.

• Merhaba,

Yakın zaman içinde Çamaşır makinesi alacağım, forumu okumaya çalıştım, aklımda olan model olarak siemens vm12S761 ve profilo cm1200ctr var ama bu fiyata

samsung da seramik rezistans, elmas kazan gibi özellikler mevcut sanırım bunlar siemens de yok, bunlar makinenin performansını ne kadar etkiler, yaklaşık

aynı fiyatlara siemens yerine samsug mu tercih etmeliyim?

yardımlarınız ve cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  • Ben şimdiye dek 10 senelik 3-4 makinenin rezistansını söktüm hiçbirinde kayda değecek bir kireçlenme göremedim. İzmir vs gibi aşırı kireçli suyu olan bir yerde değilseniz, hele İstanbul Anadolu yakası gibi bir yerde oturuyorsanız kireç meselesini kafanıza takmanız gerekmiyor. Bence Siemens WM12S761TR en mantıklısı 1300TL civarı bütçeyle.

Siemens'te variosoft su dokulu tambur, Samsung'ta ise Elmas yapılı tambur mevcut. İkisi de aynı işlevi yerine getiriyor.
  • Daewoo DWD-FD1432 çamaşır makinesi almayı düşünüyorum
    acele fikir verirmisiniz.
  • Can Doğan beye bir sorum olacaktı
    1)arçelik 7124H 7 kg
    2)samsung wf 8700lsv
    3)profilo 1000 ctr veya str
    bu makinalardan hangisini almalıyım acaba... aralarında fiyat farkı var ama benim için uzun ömürlü olsun ayrıca yorgan da yıkasın siz nedersiniz...siz ne tavsiye edersiniz..
    bir de arçeliğin 3 lü ankastre setleri(davlumbaz ocak fırın) var şimdi kampanyalı tavsiye edermisiniz fiyatları cazip geldi de...
  • Forumdaki tavsiyeler üzerine dün siemens wm10s761tr modelini aldık. 2 günlük kullanımda net olarak bir yorumda bulunmak zor fakat birkaç sorun dikkatimi çekti.

Ayakları düz zeminde olmasına rağmen sıkma başlangıcında ve sonunda gövdede hafif bir sallantı var. Ayrıca sanırım fırçalı motordan dolayıdır ki önceki mesajlardan arkadaşlar da bu durumdan bahsetmiş, makine biraz gürültülü. Bunların dışında dün kuruluma gelen teknik eleman deterjan miktarı tavsiyesi özelliğini anlatırken elini tambura bastırdı. Net bir şekilde hatırlamıyorum fakat makine açıkken ve bir program seçiliyken ekranın sol üst kısmında ağırlık yazıyordu. Kendisi de azami çamaşır miktarı aşıldığında cihazın uyarı vereceğini ve ekranda görebileceğimizi söylemişti. Daha sonradan 3 kez çalıştırdık ve hiçbirinde ağırlık bilgisi vermedi. Yalnızca ekranda deterjan tavsiye oranı görünüyor ve sol üstte 0 yazıyor. Aynı makineyi kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: user555

Forumdaki tavsiyeler üzerine dün siemens wm10s761tr modelini aldık. 2 günlük kullanımda net olarak bir yorumda bulunmak zor fakat birkaç sorun dikkatimi çekti.

Ayakları düz zeminde olmasına rağmen sıkma başlangıcında ve sonunda gövdede hafif bir sallantı var. Ayrıca sanırım fırçalı motordan dolayıdır ki önceki mesajlardan arkadaşlar da bu durumdan bahsetmiş, makine biraz gürültülü. Bunların dışında dün kuruluma gelen teknik eleman deterjan miktarı tavsiyesi özelliğini anlatırken elini tambura bastırdı. Net bir şekilde hatırlamıyorum fakat makine açıkken ve bir program seçiliyken ekranın sol üst kısmında ağırlık yazıyordu. Kendisi de azami çamaşır miktarı aşıldığında cihazın uyarı vereceğini ve ekranda görebileceğimizi söylemişti. Daha sonradan 3 kez çalıştırdık ve hiçbirinde ağırlık bilgisi vermedi. Yalnızca ekranda deterjan tavsiye oranı görünüyor ve sol üstte 0 yazıyor. Aynı makineyi kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
    Selamlar, yük sensörünün çalışması için cihazı çalıştırırken içinin boş olması gerekiyor. Çalıştırdıktan sonra doldurmalısınız. Gürültü motor sorunu maalesef Siemens'in eksisi. Bu da cihazın fiyatını uygun tutmak amacıyla diye tahmin ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.