Şimdi Ara

Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
4
Favori
301.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mihl

Sağolun temennileriniz için. Sizin makine ' E:02 Isıtmasız çalışma Rezistans çalıştırma rölesi arızalı ' Hatası veriyor. Sizin hata daha basit gibi yani elbette de uğraşırsanız halledemeyeceğiniz arıza yoktur. Servis mi çağırayım ben mi yapayım ayrımındaysanız , servisi çağırıp size makinenin güncel değerini iki katı fiyat istemesini duyduktan sonra ister istemez kendim yapayım diyeceksiniz. Çünkü sizin makinenin arızası ihtimalleri öncelik sıralamasına koyarsak kart arızası görünüyor ve kart değişimi ücreti çok pahalıdır.

Tavsiyem şu, makinenizi karşınıza aldığınızda sağ taraftaki kapağını uygun uçlu tornavidayla açın. çıkarın. Ses yalıtımı için konulmuş olan köpüğü çıkarmanız zordur o yüzden alt taraftan tutun çekin çıkarsa çıkar çıkmazsa ortadan ikiye kırılır. Kırılmasının bir mahsuru yok , benim gönderdiğim fotoğraflarda sondan ikincisinde durumu görebilirsin, kapağı kapatmadan önce yerine koyduğun zaman kırılmamış gibi gayet güzel oturuyor. Bunu karta ulaşmanız için yapmanız gerekecek.Makinenizin arkasından elektirik fişini çıkarın kart kutusunu tırtaklarını açarak çıkarın, sonra kablolarını çıkarın , kabloları takarken karıştırır mıyım diye korkmayın hepsi sadece kendi yerine uyum sağlıyor karışma ihtimali yok. Eğer karıştırırım diye endişe duyarsanız yinede sökmeden bir fotoğrafını çekebilirsiniz takarken bakabilirsiniz. Kartı kutusundan çıkardıktan sonra benim gönderdiğim fotoğraflarda kartı görüyorsunuz. Isıtma rölesi fişin takılacağı yere yakın olan iki röle , onlara çıplak gözle bakın eğer diğerlerinden bir fark görürseniz, yenma izi, his vs gibi o rölenin değişmesi gerekiyor anlamı çıkar. Test etmek için bütün kabloları kutusuzunun dışında ki karta takıp yıkamayı baştatıp , rezistansa giden kalın kabloyu kontrol kalemiyle yıkama bitene kadar kontrol edebilirsin enerji gelip gelmemesiyle ilgili. Eğer enerji gidiyorsa kartta sorun yok anlamı çıkar eğer enerji gelmiyorsa kartta sorun olduğu kesinleşmiş olur. Tanıdığınız bildiğiniz yetkisiz , kart tamiri yapan yetkisiz bir servis varsa orayada götürüp testini yapıp arızalı ise arızalı olan röleyi değiştirdiğinizde sorununuz çözülecektir. kart arızalı değilse benim yaptığım işlemleri yapmanız gerekecek.

Eğer sıcak su tesisatınız makinenize yakınsa direkt bağlayıp sorunu es geçebilirsiniz. Buda diğer bir seçenek.
    Ben cok fazla tamir isi ile hasir nesir degilim.bu secenek gozumu korkuttu. Fakat ikinci dediginiz secenek kafama yatti. Lavabo altinda baglanti sicak su borusu isimizi gorurse amcam var o islerdn anlayan olmadi su baglantisini degistirelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bsn33

Ben cok fazla tamir isi ile hasir nesir degilim.bu secenek gozumu korkuttu. Fakat ikinci dediginiz secenek kafama yatti. Lavabo altinda baglanti sicak su borusu isimizi gorurse amcam var o islerdn anlayan olmadi su baglantisini degistirelim.

Alıntıları Göster
    merhb hocam. bugün sizin dediklerinizi yapmaya çalıştım. merak bakayım ne var ne yok diye yan kapağı çıkardım. çıkardığım taraf üste gelecek şekilde yatırdım. 3-5 havluluk su çıktı. daha sonra köpüğü çıkarayım diye bakarken sizin foto dan farklı birşey çıktı hiç köpük yok sadece kartın plastik kabının üstünde uzun dikdörtgen tarzında bir köpük koymuşlar. dişlerden plastik korumayı çıkardım. kabloları elimin uzandığı kadarı ile kontrol ettim. bir sıkntı görmedeim. kabloları çıkartıp kartı ordan çıkarmayı düşünürken dur bir servisi arayayım gösterge rezitans kart fiyat bilgisi ve servis ücreti alayım dedim. servisin eve gelmesi 40 tl imiş. kalsın bunların fiyat bilgisini verirseniz sevinirim dedim 24 saat içinde size dönecekler dedi. bu arada diğer bir konuda bir forumdaş tel ile görüşelim diye yazmıştı onunla görüştüm o da tamir edilse bile garantisi yok kimse granti veremez servis haricinde 150-200 tl yaptırırsın ama yenisini al diye tavsiyede bulundu. ben o arkadaşa o şekilde sormuştum tamir mi yenisi mi diye. herneyse asıl konuya döneyim hanım dur bir daha deneyelim dedi. denedik 2 dk çalışıyor duruyor reset yapınca 01 dk dan sonra e2 hatası alıyorduk şimdi onu yapmadı ve 00 oldu. sonra tekrar farklı bir proglama ile denedim süreyi kısalttım gene 2 dk sonra durdu. öyle duruyordu kapağı bir açtım ki sıcaklık var. tekrar vairo speed ile 1.09 dk lık bir proglamla tekrar çalıştırdım. 1.07 de gene durdu kapatıp tekrr açtım 1.07 den başlattım şimdi çalışıyor ve makinenin dışından sıcaklık hissediliyor ve 35 dk kadar düştü. bakalım sonuç ne olacak e2 hatası alacak mıyım programın sonunda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsn33 -- 31 Mart 2016; 0:33:32 >

• bsn33 kullanıcısına yanıt
    Belkide kablolarda veya soketlerde bir temazsızlık veya başka bir problem vardı sizin uğraşmanız o devreyi tamamlamışta olabilir . Tabi bu düşük bir ihtimal makine inşallah çalışır. Servisten kart ücreti alın ondan sonra asıl düşüncenizi yazarsınız
  • quote:

Belkide kablolarda veya soketlerde bir temazsızlık veya başka bir problem vardı sizin uğraşmanız o devreyi tamamlamışta olabilir . Tabi bu düşük bir ihtimal makine inşallah çalışır. Servisten kart ücreti alın ondan sonra asıl düşüncenizi yazarsınız
    Servis 24 saat icinde doneceklerdi bekliyorum. Insallah calismaya devam eder 10 yilini tamamlasa yenilesek diye dusunurken elimizde patlayacak makine. Olmadi en kotu ihtimal sizin gibi makineyi sokup ne var ne yok dagitirim.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bsn33 -- 31 Mart 2016; 20:15:33 >

Makineniz gayet iyi görünüyor. Daha bi on yıl daha kullanırsınız bunu. Bu arada kartın üstündeki rölelere baktınız mı?
  • quote:

Makineniz gayet iyi görünüyor. Daha bi on yıl daha kullanırsınız bunu. Bu arada kartın üstündeki rölelere baktınız mı?

açtığım kısım bu görünen sizin gibi ters çevirip açmadım daha doğrusu açamadım. bu arada servis aradı servis elemanı gelmeden fiyat veremiyoruz dedi. ben de 40 tl servis elemenlarına arıza tespit için para veremem dedim. 5 dk sonra tekrar arayacağım dedi ve 750 tl fiyat çekti temizlik istersem de 800 olurmuş.gösterge rezitans ve kart diye sormuştum büyük bir ihtimal 3 nün fiyatını verdi. ben de siz bana yeni bir makine al diyorsunuz yani dedim ve kapattık. hocam röle dediğinz nedir bir de kartın üstündeki plastik kabı çıkardıktan sonra kartı tutan başka bir vida veya herhangi birşey var mı çekince geliyor mu? aşağıya bir resim atayım.

• quote:

quote:

açtığım kısım bu görünen sizin gibi ters çevirip açmadım daha doğrusu açamadım. bu arada servis aradı servis elemanı gelmeden fiyat veremiyoruz dedi. ben de 40 tl servis elemenlarına arıza tespit için para veremem dedim. 5 dk sonra tekrar arayacağım dedi ve 750 tl fiyat çekti temizlik istersem de 800 olurmuş.gösterge rezitans ve kart diye sormuştum büyük bir ihtimal 3 nün fiyatını verdi. ben de siz bana yeni bir makine al diyorsunuz yani dedim ve kapattık. hocam röle dediğinz nedir bir de kartın üstündeki plastik kabı çıkardıktan sonra kartı tutan başka bir vida veya herhangi birşey var mı çekince geliyor mu? aşağıya bir resim atayım.

Alıntıları Göster
    Bu resimlerden belirtirsen sevinirim. Servise o kadar para verecegime ya yaparim ya da tamamen bozarim.

Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor

• quote:

Bu resimlerden belirtirsen sevinirim. Servise o kadar para verecegime ya yaparim ya da tamamen bozarim.

Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor

istersen tüm kabloları karttan çıkar. Ve kartın içinde durduğu hazne komple yerinden çıkıyor. Onu da çıkar dışarı al. o ikiye açılıyor. açıp kartı çıplak gözle bir gör. Rolelerde yanma his lehim erimesi var mı önce buna bir bakalım

• quote:

quote:

istersen tüm kabloları karttan çıkar. Ve kartın içinde durduğu hazne komple yerinden çıkıyor. Onu da çıkar dışarı al. o ikiye açılıyor. açıp kartı çıplak gözle bir gör. Rolelerde yanma his lehim erimesi var mı önce buna bir bakalım

Alıntıları Göster
    hocam şimdi outo 45-65 derecede tekrar çalıştırdık 2.38 dk ile başladı. 2.09 indi hiç takılma yok sıcaklık hissediliyor dışarıdan. sonunda da e:02 hatası almazsam 70 derecelik programla da deneyip eğer o programdan da pozitif sonuç alırsam. kapağı kapatıp gittiği yere kadar kullanırım.negatif sonuç alırsam sizin dediklerinizi yapmaya devam edeceğim. farkında olmadan makineyi yaptık inşallah. iyi ki bu sayfada sizin yaptıklarınıza ve resimlerinize denk geldim. yoksa ya yeni bir makine ya da servise paracıkları bayılacaktık. inşallah çalşmaya devam eder de kullanırız birkaç yıl daha. teşekkürler hocam. sonucu yazacağım

Makineniz dediğim gibi çok iyi durumda. Sorun ne olursa olsun yeni bir makine almaktansu bunu tamir ederek kullanmayı tercih edin. Tamir edilmeyecek problem yoktur. Benim makinenin probleminden tamircinin bile gözü korktu biz parçasını bulamayız vs dedi çıkarmak çok zor vs dedi bende işe giriştim makinenin halini görenler kesinlikle birdaha çalışacağına inanmıyordu ama şuan eskisinden daha iyi çalışıyor ve en ufak problemi yok.
  • quote:

Makineniz dediğim gibi çok iyi durumda. Sorun ne olursa olsun yeni bir makine almaktansu bunu tamir ederek kullanmayı tercih edin. Tamir edilmeyecek problem yoktur. Benim makinenin probleminden tamircinin bile gözü korktu biz parçasını bulamayız vs dedi çıkarmak çok zor vs dedi bende işe giriştim makinenin halini görenler kesinlikle birdaha çalışacağına inanmıyordu ama şuan eskisinden daha iyi çalışıyor ve en ufak problemi yok.
    teşekkürler hocam. inşallah çalışmaya devam eder . etmezse de tamire yönelirim artık. yardımlarınız için teşekürler hocam
  • Beyaz Eşya Servisi kullanıcısına yanıt
    Benim de Bosch SMS58M82TR model bulaşık makinem 3.5 senede pert oldu. E09 hatasi verdi. Servis cagirdik. 650 tl fiyat verdiler tamir icin. Rezistans bozulmus. Pompa motoruyla birlikte oldugu icin beraber degisecekmis. Bunun yaninda anakarti da degistirmek zorundalarmis. Onun parasini niye ben veriyorum kardeşim diye şikayet ettim ama nafile. Bu modellerde kronik bi problem ama marka onu da bize yukluyor. Neyse. Sizin anlattiklarinizla beraber bir kac youtube videosuna da baktim. Rezistansi sokmeyi deneyecegim. Sokebilirsem eger bu parcayi nereden temin edecegim. Tekirdagdayim. Istanbuldan tanidiklara aldirabilirim. Bu parcanin yan sanayisi falan cikti mi, bilgisi olan var mi?
  • mihl M kullanıcısına yanıt
    Benim de Bosch SMS58M82TR model bulaşık makinem 3.5 senede pert oldu. E09 hatasi verdi. Servis cagirdik. 650 tl fiyat verdiler tamir icin. Rezistans bozulmus. Pompa motoruyla birlikte oldugu icin beraber degisecekmis. Bunun yaninda anakarti da degistirmek zorundalarmis. Onun parasini niye ben veriyorum kardeşim diye şikayet ettim ama nafile. Bu modellerde kronik bi problem ama marka onu da bize yukluyor. Neyse. Sizin anlattiklarinizla beraber bir kac youtube videosuna da baktim. Rezistansi sokmeyi deneyecegim. Sokebilirsem eger bu parcayi nereden temin edecegim. Tekirdagdayim. Istanbuldan tanidiklara aldirabilirim. Bu parcanin yan sanayisi falan cikti mi, bilgisi olan var mi?

Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor

• Bunlardan hangisi rezistansin olduğu motor bilen var mi ?
  • sayyylan S kullanıcısına yanıt
     Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor

pompayı açtığın zaman içinden boru şeklinde bi parçadır.servis ayrı satmaz elimde var istersen 160tl
  • Yani su parcayi komple sokecegim. Yalniz ben tekirdagdayim. Istanbulda yeriniz nerede ? Bi arkadasa baktirayim. Ve bu parcayi komple sokerken dikkat etmem gereken birsey var mi ?. Rezistans yerine komple degistirsek kaca mal olur ?

Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor
    Evet o parçayı komple çıkarın yerinden. Önce tüm kablo bağlantılarını soketlerinden çıkarın. Sonra yukarıdan tutan askı pimini plastik olan onuda çıkarın. Sağa sola oynatarak geriye çekin. Pompa kısmının bağlı olduğu kısım geçmeli onu tutan herhangi bir vida veya kelepçe vs yok. çıkardıktan sonra. motorla rezistansı ikiye ayırın tırnaklarını kırmadan . İkiye ayrılan parçanın biri motor diğeri rezisdastır. Siz rezistans olan kısmının fotoğrafını çekip atın. Arkadaşta olanla karşılaştırın. Bazılarınnı soket sayıları birbirinden farklı olabliyor. Eğer aynı soket sayısından varsa kargoyla göndersin sana.
  • Sökmeyi başardım sonunda. Dediginiz gibi zor değilmiş. Umarim arıza sadece rezistanstadir. Kartta sıkıntı gözükmüyor ama servis illa onun da değişmesi gerek parcalar tanımıyor ya da kartta röle yanmış oluyor diyordu. Ne derece doğru bilemiyorum artık. Onlara hic guvenesim gelmiyor.
    Servisin uydurmalarına aldanmayın. Benim makina kaç ay geçti Maşallah tık demedi. Hala sorunsuz bir şekilde ilk günki gibi bulaşıkları yıkıyor.
  • Hocam rezistansi söktüm sayenizde ancak bu plastik aksamdan nasıl çıkartabiliriz. Yoksa plastik kısmıyla beraber mi satılıyor ?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.