Şimdi Ara

Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
124
Cevap
4
Favori
301.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı dert bendede var. Rezistansi söktüm kontrol ettim sağlandı. Sensör nerde oluyor ve nasıl kontrol ediliyor acaba soyleyeilirmisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selcukbey1 S kullanıcısına yanıt
    makinenizin markası modeli nedir yada varsa bir foto ekleme şansınız ekleyin ona göre yardımcı olalım.
  • Zanussi zf 304 sanırım yazıları hanım silmekten kazimis resimleri yarın atarım

• arkadaşlar gezgin servisi aradım geldiler kontrol ettiler. Ben rezistansi kontrol ettiğimi söyledim. Aynı problem alt kattaki abimdede vardı. Buna istinaden tesisatta problem olabileceğini söyledim. İki makinaninda kartını aldılar. Bu arada ben ayedasi arayıp durumu anlattım, geldiler evin girişine ve direğin oraya klemens taktılar. Sonra servisten aradılar kartlarda arıza olduğunu 100 er lira kart tamirine ayrıca kartları bozan bir parça olduğunu, bunlarinda 20ila 60 tl makina başı masrafı yani toplam makina başı 120-160 tl masrafı olduğunu söylediler. Kartları geri istedik, abimin mak.kartını taktım makina çalıştı. Benim karta elektrik gelmedi, servisi aradım sağolsunlar geldiler baktılar kartın girişini ters taktiğin anlaşıldı. Benim makinayida çalıştırdım baktım oda isitiyor. yani hiç arıza yokken benden kart ve tamir parası istediler

• selcukbey1 S kullanıcısına yanıt
    Çok enterasan ve bir okadarda can sıkıcı bir durum yinede iyi kontrol etmişsiniz olayı geçmiş olsun.
  • profilo bm2020ea suyu ısıtmıyor ve dolayısıyla makinanın içinde pislik kalıyor. boş çalıştırıp başında bekledim, suyu alıyor, yıkama yapıyor ve suyu boşaltıyor. yıkama ortasında durdurup içini açtım su buz gibi.soru nerden kaynaklanıyordur ben eski tv tamircisiyim elim yatkındır hatta kartı bile arızalıysa tamir ederim. reziztans sensör kart vb. makinanın neresinde nasıl sökeceğim yardımcı olursanız sevinirim
  • handsomeprince H kullanıcısına yanıt
    Önce Rezistansı Ölçün Büyük İhyimal Rezistanstır Küçük Bir Olasılıksa Kartın Rolesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Eşya Servisi

Önce Rezistansı Ölçün Büyük İhyimal Rezistanstır Küçük Bir Olasılıksa Kartın Rolesi.

rezistans makinanın neresinde ustam nasıl açacağım
  • handsomeprince H kullanıcısına yanıt
    modele göre değişir genellikle kazanın önünde yada arkasında kazanın içine girmiş şekilde bulunur
  • Dün çalışan makine bitime yakın ekranda e9 hatası verdi
    ... O günün sabahında makineden bi cızırtı gelmişti... Ve baktığım kadarıyla makinessuyu ısıtmıyor... Ama yıkamada bi sorun yok. Garantisi de yazın bifmişti
    Makine
    bosch silence plus
    Sizce sebebi nedir kaç TL civarı bi masraf çıkar

• kartal0001903 kullanıcısına yanıt
    Eğer Yeni Tip Rezistans Varsa Üzerinde Büyük İhtimal O Yanmıştır Ve Hatrı Sayılır Bir Masraf Çıkabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Eşya Servisi

Eğer Yeni Tip Rezistans Varsa Üzerinde Büyük İhtimal O Yanmıştır Ve Hatrı Sayılır Bir Masraf Çıkabilir.

Teşekkür hocam.. Dediğiniz gibi rezistans değişti 270 gibi bi ücrete.. Araştırdığım kadarıyla bosch bulaşık makinesinde 3-4 sene sık sık karşılaşılıyormuş.... (bi akrabada da aynı sorun olmuş)

• kartal0001903 kullanıcısına yanıt
    istanbulda olsanız daha uyguna yaptırabileceğiniz bir yere yönlendirebilirdim. malesef bu model rezistanslar çok sıkıntılı ve bir okadar pahalı parçası ama yan sanayi yakında çözüm bulacaktır.
  • Aynı dert bendede var. makinem beko 3503 PE Rezistansı söktüm kontrol ettim sağlandı. Sensör nerde oluyor ve nasıl kontrol ediliyor acaba söyleyebilir misiniz.
  • crayzsam C kullanıcısına yanıt
    Beko bulaşıklarda rezistans ve sensörden çok kart arzası nedeniyle ısıtma problemi çıkabiliyor bazen sadece kart rolesi arza veriyor bazende tamamen kartın değişmesi gerekiyor ama yetkili servis gelirse her şekilde kartı değiştirir tamir etmez.
  • bence rezistans
  • Servis ve tamirci konusunda hiç şansım yok. Bana gelenler hep düşeni open cinsten adamlar. Bu ülkede işini iyi yapamayan yada yapmayan adam sorunu çok var. Internetin en güzel yani bu forumlar. Herkes bilgisi dahilinde yardım ediyor.

• Arçelik 6230 bulaşık makinem suyu ısıtmıyor. Kartı söktüm herhangi bir sıkıntı göremedim, rezistansa dışardan elektrik verdim çalıştı ama, dışında kontrol kalemi ile baktım eketrik akımı var, topraklamayı takınca doğal olarak dıştaki elektriği kesiyor ama gene çalışıyor sigorta attırmıyor. Isıtıcının dış kısmında elektrik akımı olması normal midir?

Rezistans bu
     Bulaşık Makinesi Suyu ısıtmıyor Soğuk Suyla Yıkıyor

Isıtıcı mı bozuk yoksa NTC yi de değiştireyim mi? onun nasıl ölçüldüğünü bilmiyorum.

Bilen birisi yardımcı olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adiyez -- 26 Nisan 2015; 21:31:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: adiyez

Arçelik 6230 bulaşık makinem suyu ısıtmıyor. Kartı söktüm herhangi bir sıkıntı göremedim, rezistansa dışardan elektrik verdim çalıştı ama, dışında kontrol kalemi ile baktım eketrik akımı var, topraklamayı takınca doğal olarak dıştaki elektriği kesiyor ama gene çalışıyor sigorta attırmıyor. Isıtıcının dış kısmında elektrik akımı olması normal midir?

Rezistans bu
    https://lh4.googleusercontent.com/-E0v2K04ULU4/VTlldCm-i2I/AAAAAAAAA-k/TfqyLb9Ijnw/w692-h519-no/09112013120313.jpeg

Isıtıcı mı bozuk yoksa NTC yi de değiştireyim mi? onun nasıl ölçüldüğünü bilmiyorum.

istanbuldaysan bana ulaş %80 kart arızalı kontrol edelim. bana ulaşmak için 0536 462 18 59 arayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: bakımcıı

quote:

Orijinalden alıntı: adiyez

Arçelik 6230 bulaşık makinem suyu ısıtmıyor. Kartı söktüm herhangi bir sıkıntı göremedim, rezistansa dışardan elektrik verdim çalıştı ama, dışında kontrol kalemi ile baktım eketrik akımı var, topraklamayı takınca doğal olarak dıştaki elektriği kesiyor ama gene çalışıyor sigorta attırmıyor. Isıtıcının dış kısmında elektrik akımı olması normal midir?

Rezistans bu
    https://lh4.googleusercontent.com/-E0v2K04ULU4/VTlldCm-i2I/AAAAAAAAA-k/TfqyLb9Ijnw/w692-h519-no/09112013120313.jpeg

istanbuldaysan bana ulaş %80 kart arızalı kontrol edelim. bana ulaşmak için 0536 462 18 59 arayabilirsin.

İzmitteyim maalesef. Buralardakontrol ettirebilir miyim bir bakayım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.