Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (853. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (3 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
5 sn
69.995
Cevap
2.053
Favori
8.363.539
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
610 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 851852853854855
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 21 yasındayım kınskı ve black afgano arasındayım sızce bunlardan hangısını secmelıyım ve bunlar bana cekıcılık katarmı sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: muriztutku

21 yasındayım kınskı ve black afgano arasındayım sızce bunlardan hangısını secmelıyım ve bunlar bana cekıcılık katarmı sizce

Q yas icin iki parfum de cok uygun degil. Iki parfum de kapali parfumler. Disardan cok cok begenilen parfumler degiller. Gecen gun burada gecmisti ch men, spice bomb, gucci guilty, creed git, invictus gibi parfumler yasa uygun olmasa da tom ford black orcid ddiyelim bunlari soranlar olur cevreden. Ancak ve ancak parfum ten uyumu cok onemli oldugu icin pargumun yayilimi ve carpiciligi kisiden kisiye degisir. Bir kiside cokmbegenerek aldiginiz pargum sizde o kadar cezbedici kokmayabilir. En iyi secim deneme yanilmadir.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Black Afgano ve TF Tuscan Leather'ı beraber sıkınca 10 numara Mafyatik bir koku oluşuyor.

Bu karisimin etkisi rihter olcegiyle hesaplanabilir bence:))

Saygilarimla.

• Dostum kinski sert ot kokusu ağır tek nota ve şeker vee türevleri zerre kadar yer almıyor...ben tavsiye etmem sana ama ben severek kullanıyorum ...parfüm gemisi isteyen ve orta yaşı seçen bir koku...

Black afgano od kokusu güzel ağır burun yorar kokusunu tarif edemiyorum ama kesinlikle açık mekan ve kış kullanımı için...

Bu ikisi de sana ağır gelecektir beğenmeme ihtimalin çok yüksek...
    Bizim gibi genç ihtiyarlara uygun kokular bunlar...

• Çok teşekkür ederim tavsiye için sanırım dunhill desire blue ve Ysl kesinleşti, sonraki denemelerde tekrar bu yorumdan faydalanıcam @eiskent

Acqua di Parma Blui, Alfred Dunhill - Desire Blue, invictus kesin olarak deneyeceklerim arasına aldım. teşekkür ediyorum @meten1903

hermes ve desire blue'yu kesin deniyorum diğer ikisini sonraki siparişlerde artık, teşekkürler tavsiyeler için @Ronaldinho26
  • Bvlgari - Aqva Marine [MRN] 
    Paco Rabanne - iNViCTUS [iNV] 
    Bvlgari - Man in Black (Yeni) [MiB]
    Hugo Boss - Velvet Amber (Yeni) [HBA] 

sahibinden aldım abi bekliyorum. İyi çalışmalar :)

• A.Cevher A kullanıcısına yanıt
    Kesene bereket kardeşim yarın kargoluyorum teşekkür ederim.
  • quote:

Black Afgano ve TF Tuscan Leather'ı beraber sıkınca 10 numara Mafyatik bir koku oluşuyor.

:) Bence karıştırmayın Şener hocam. ikisi de tek başına güzel ve zaten karma karışık parfümler

--------

Bugün deneme amaçlı PDM Godolphin dekant almıştım. Onu kullandım.. Koku tamamen 1 gram fark etmeksizin Tuscana benziyor. Uzun zamandır bizim Tuscanı'da sıkmamıştım. Anılarım canlandı :) Yaz aylarında tahammül edemem o yüzden uzak kalmıştım. Üzerine de akşam Musc ravageur sıktım. Yeni yeni anlamaya başladım nasıl koktuğunu. Başta tahammül edemediğim miskin şuan ne olduğunu anlıyorum ve yaşlanmanın keyfini çıkarıyorum :)

Bir kaç güne bazı parfümlerin yanına 30+ 40+ gibi sayılar ekleyeceğim. ( hepsine değil ) Genel beğeniye açık olmadığını düşündüğüm riskli parfümlere

Örneğin TOm fordlara, Frederic malleye, oud kokularına vs.. Hem böylece alanlar sıkıntı yaşamaz hem de beni niş ürünlerden soğutan olmaz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulkarneyn___

üstatlar gibi kokonun ayak ucundan tepesine kadar dalga dalga yorumlama yapamayacağımı bildireyim :) yaş 33 beyaz tenliyim..jpg le male i çok sevdiğimi belirteyim ki koku yönüm belli olsun :)
    daha çok sevdim sevmedim tarzı yorumlama olacaktır. alımların hepsi kör alımdır..

Givenchy - Xeryus Rouge [XER] : fena değil ne çok ağır ne çok hafif tarzında ama hoş esasnsları var..hertürlü denenbilir yani.

Parfums De Marley - HEROD [PDM] / Delux: ilk açılışı falan çok güzel net olarak tütün vanilya geliyor ama ferahlatıcı tarzda geliyor yani boğukluk yok..hoşuma gitti .

Kinski - Kinski [Kins]: kinski buzmaana kadar kokladığınız tüm parfümleri bir kenara ayırın bu kokuyu bir kenara 100 parfüm arasında çok net olarak ben kinski yim diyecek tarzda bir koku..öyle bir kaç nota falan alamadım çok net ve sert olarak tekdüze koku aldım ama öyle böyle değil çok karizma yani..asil erkek kokusu gibi öyle çiçekli böcekli değil hani ama kesinlikle denenmeli el altında olmalı diye düşünüyorum..

Nasomatto - Black Afgano [AFG] / Delux ,Frederic Malle - Musc Ravageur (Yeni) [Musc] : nedense bu iki kokuyu birbirine çok benzettim notalar arası geçişlerde kesinlikle birbirlerinin izlerini taşıyorlar:) yani ben öyle algıladım tabiki..aslında nasomota ya ısınmak istedim ama bilmem ısınamadım ikisinede..zaman ne gösteriri bilemiyorum ama şimdilik uzağım..musc biraz daha ağır ve koyu tütsü ve hacı yağını anımsattı:( diğer arkadaşların yorumlarında falan portakallı parfümlerle karıştırılması falan söylenmişti..roma ouomu ile deneyeceğim ayrı olarak..

Alfred Dunhill - Desire Blue (Yeni) [DSR]: açık tonlu parfümlerden diyebilirim yani invictus tarzı le male tarxı gibi ferah yani boğukluk yok genç arkadaşlara hitap edebilir..

Hugo Boss - Velvet Amber (Yeni) [HBA] : ilk sıktığınızda amber keskn olarak kendisini belli ediyor hacı yağı tabirini kullanmak istemiyorum ama anlaşılması açısından öyle söyleyelim buna da..ama bir müddet zaman geçince koku farklı ve daha yumuşak oluyor..kışın kıyafette iyi olur diye düşünüyorum.

M.Micallef - EMiR (Yeni) [Emir]: bu kokuyu kesinlikle not edin derim..eser hocam tester göndermiş.yok böyle bir koku desem yeridir..kokuda bariz kalite ve farklılık kendisini belli ediyor,böyle tam bir beyefendi kokusu,ağır abi gibi ama koku kesinlikle burnu yormuyor itici gelmiyor,böyle nasıl denir çok net ver erkeksi.. class bir koku..bentley markalı araçtan inen yakışıklı cengaver kokusu :) her erkek denemeli desem yeridir o derece yani..başka parfüm almayı düşünmüyordum ama sırf bunun için bi liste daha yapılır:) bu arada şunu merak ediyorum bu ismin diğer kokusu Avant-Garde hakkında yorumlarınız nedir acaba.o da bu tazrda mı yoksa daha fresmi şayet bu markanın fresh kokusu varsa o da denenbilir diye düşünüyorum

Acqua Di Parma - Fico di Amalfi (Yeni) [FiCo]: çok net ve ferah bir koku le male invictus falan tarzlarında ama onlardan daha rahat daha ferah bir koku..tabiri caiz se üstü açık ferrari den inen adamın kokusu:) o derece sport ve güzel :)

Acqua Di Parma - Colonia Intensa Oud Eau de Cologne Concentree (Yeni) [P.OD] : çoook sert bir koku :) tütsünün en ağır hali gibi..kısa süreli koklaması zevk veriyor ama üzerimde taşıyacağımı sanmıyorum..ama dediğim gibi koklaması zevk veriyor :)

güzel yorumların için teşekkürler hocam... böyle yorumlara ihtiyaçlarımız var
  • Svensk8 kullanıcısına yanıt
    Ben ferah kokular istediğiniz için onları yazdım yoksa yazdıklarımın hiçbiri hermes yada ysl kadar keyif vermez :) hermes zaten en sevdiğim kokulardan biridir ysl ise tam bir romantik kokusu sıktıktan 1 saat sonra okadar güzel bir kokuya dönüşürki teninizde eşiniz veya kız arkadaşınız boynunuzdan ayıramaz burnunu :) ve kıyafette aşırı kalıcıdır ertesi gün parfümü sıktıgınız giysiye yaklaştığınızda gelen o kokuya doyamazsınız.Bu seçimleriniz benim yazdıklarımdan çok daha güzel çok isabetli parfümler olmuşgüle güle kullanın
  • meten1903 kullanıcısına yanıt
    gerçekten forumu özlemişim. yaş aralığı çok düştüğünü düşünüp seviyesiz tartışmalar mesajlar dolayısıyla bırakmıştım forumu ama aynı ortamda olsak sarılıcam neredeyse hocam çok teşekkür ederim yorum için kız arkadaş ya da eş yok şimdilik ama belli mi olur koku bile etkili olabiliyo bazen tekrar tekrar teşekkürler
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Eser hocam merhabalar şu musca havalar iyice soğuduğunda tekrar şans vericem o açılıştaki kokuyu nedense beğenmeye başladım ben gerçekten yoğun ama declarationu sevdiğimdenmidir bilmem hoşuma gitti ama sonraki hali kapalı ortamda nedense bunalttı beni ama iyice havalar soğuduğunda deneyecem yine ayrıca tomford lardan kötü olan bir kokun yok hepsi çok güzel tomford ların opus aynı şekilde bence listende o ibareyi koyman gereken oud ıspahan,di parma oud ve musc dışında çokta koku yok aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: EserKozmetik

quote:

:) Bence karıştırmayın Şener hocam. ikisi de tek başına güzel ve zaten karma karışık parfümler

--------

Bugün deneme amaçlı PDM Godolphin dekant almıştım. Onu kullandım.. Koku tamamen 1 gram fark etmeksizin Tuscana benziyor. Uzun zamandır bizim Tuscanı'da sıkmamıştım. Anılarım canlandı :) Yaz aylarında tahammül edemem o yüzden uzak kalmıştım. Üzerine de akşam Musc ravageur sıktım. Yeni yeni anlamaya başladım nasıl koktuğunu. Başta tahammül edemediğim miskin şuan ne olduğunu anlıyorum ve yaşlanmanın keyfini çıkarıyorum :)

Bir kaç güne bazı parfümlerin yanına 30+ 40+ gibi sayılar ekleyeceğim. ( hepsine değil ) Genel beğeniye açık olmadığını düşündüğüm riskli parfümlere

Örneğin TOm fordlara, Frederic malleye, oud kokularına vs.. Hem böylece alanlar sıkıntı yaşamaz hem de beni niş ürünlerden soğutan olmaz :)

Böyle yapman iyi olacaktır. Herkes neyle karşılaşacağını az çok tahmin eder. Bizde nişleri kaybetmemiş oluruz.
    Bugün bende uzun zaman sonra black afgano kullandım. Belki imza kokunuz olamaz, her an kullanmaya uygun değil ama kullanınca da farklı bir atmosfer oluşturuyor. Bu arada internette üst kalite, orjinal oud esansının 3 cc'sinin 650 lira olduğunu gördüm.
  • Svensk8 kullanıcısına yanıt
    Denk gelirsek sarılırız hocam hem bir bakarım ysl başkasında nasıl kokuyor :)) uzun zamandır kimsede duyamıyorum :)) ikiside bayanların acayip dikkatini çeken kokular şansınız artacaktır :)) bi liste daha yapayımda bende ekliyim bir ysl daha bitmeden yenilenmesi gerekeen kokulardan
  • delfino3 D kullanıcısına yanıt
    Dünyanın en pahalı ağaç özütlerinden biridir belkide en pahalısıdır hocam en kalitelisi 100 yılı aşmış agar ağaçlarından elde ediliyor 30 kilo agar ağacından 10 ml özüt çıkıyor ve bunuda 100 yılı aşkın ağaçlardan yapınca haliyle çok pahalı oluyor
    Öyle hocam biz oud kokularına alışkınız aslında doğu kültüründe yer edinmiş bir koku. Avrupalılar da çok sevmiş olacak ki son yıllarda parfümlerde çok fazla kullanıyorlar. Hatta biz de oud kokuları genelde hacı yağı diye eleştirilme ihtimali yüksekken Avrupa'da beğenilme ihtimali yüksek oluyor. Ama bence şu gerçekki oud kokuları her gün kullanılacak kokular değiller. Bazı anlarda bazı zamanlar da kullanmak güzel oluyor.
  • tesekkurler
  • delfino3 D kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle haklısınız hocam hergün kullanılcak kokular değil ve gerçekten yaş isteyen kokular.kalıcılık ve farkedilirliğe aşırı derecede katkısı var bu yüzden çok tercih ediliyor son zamanlarda ve oud kokuları çok popüler ama işte güzel ülkemin insanlarına bu hacı kokusu değil diye anlat anlatabilirsen :) varsa yoksa şekerli kokular giolar :)
    Kim bilir belki denk geliriz tekrar yardımların için teşekkür ederim üstad.
  • berberlereayarolanadam kullanıcısına yanıt
    versace eros
    nikos sculptare
    jean paul - le male

• 
Sayfa: önceki 851852853854855
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.