Şimdi Ara

LG G2 ekran kırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
841
Cevap
10
Favori
83.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar traffic tarzı yüksek bir minibüsten inerken cebimden nasıl olduysa düştü. Dokunmatik çalışmıyor ve cam çatlama değil de kırıldı. Parça parça dökülüyor. Servisi arayıp sordum. 650TL fiyat çekti.

LG G2 ekran kırıldı  LG G2 ekran kırıldı

Aliexpress ten bunu almayı düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

http://www.aliexpress.com/item/Black-Original-LCD-Display-digitizer-toussembly-with-front/1568021119.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 24 Aralık 2013; 16:46:10 >

• Geçmiş olsun
  • Geçmiş olsun. yurtdışından getirtirseniz sorun olabilir. Vergi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Servise yaptırılabilir bence. 150 lira için riske gerek yok
  • murat425 kullanıcısına yanıt
    Çok sık yurtdışı alışverişi yaparım. Şimdiye kadar başıma sorun gelmedi. Aradaki fark 300TL bu arada. Benim sıkıntım sizce dediği gibi orjinal midir? Ekran kalitesi aynı mıdır? Kafama takılanlar bunlar aslında.
  • hakaniko kullanıcısına yanıt
    Malesef bi fikrim yok ekran kalitesi konusunda. Peki servise yaptırırsanız garanti bozuluyormu. Bu da önemli sonuçta yeni cihaz 1.5 yıl garantisi vardır.Kendiniz taktıktan sonra en ufak sorun olsa başınız ağrır diye düşünüyorum.
  • birebir aynısıdır bence. kafaya takmaya gerek yok. gelince halledersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun
  • servise bence o kadar para verme aliexpressden getirt bir telefoncuyla anlaş o taksın yanlız yurt dışından getirtceğin ürün 60 $ fazla olursa gümrüğe takılma durumu var faturayı düşük göstermelerini söyle zaten cam ve dokunmatik yapışık eğerki elinden geliyorsa internetde değiştirme videoları var onlara bakarak telefonun içini açıp değiştirebilirsin 135 $ civarı ekran ama 60 $ da olanlar var sanırım biri yan sanayi diğeri orjinal
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilico2

birebir aynısıdır bence. kafaya takmaya gerek yok. gelince halledersin.

Gorilla glass olmayabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat425

Malesef bi fikrim yok ekran kalitesi konusunda. Peki servise yaptırırsanız garanti bozuluyormu. Bu da önemli sonuçta yeni cihaz 1.5 yıl garantisi vardır.Kendiniz taktıktan sonra en ufak sorun olsa başınız ağrır diye düşünüyorum.

Aslında o konuda da bi teorim var. Önceki telefonum da G2 idi. Telefonu düşürmüştüm, bozulmuştu ve içini açmıştım. Arka kapağının yanlarında falan o kadar hasar vermeme rağmen garantiden değişti. Şimdi de ekranı takınca telefon sıfırdan farksız olacak. Anlamazlar diye düşünüyorum. Sanırım sipariş vereceğim.

Ekranı ben de takabilirim zaten. Arkadaşın dediği gibi gorilla glass olmayacak büyük ihtimalle. O fiyat farkı şundan kaynaklanıyor. Birinde ekran ve çerçeve de var, diğerinde sadece dokunmatik panel var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 24 Aralık 2013; 17:21:26 >

• geçmiş olsun
  • Geçmiş olsun, fiyatı sürekli düşen bir ürüne neredeyse fiyatının yarısı kadar ekran masrafı ödemek istemezdim herhalde ama yine de Çin'den falan gelecek bir ürün de içime sinmezdi. Sen bu telefonu seviyorsan ve sık telefon değiştiren biri değilsen bence 600 de olsa ver serviste yaptır güle güle kullan telefonunu.
  • Ya servis yada yurtdisimi baska secenek neden yok mesela tahtakale gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adorer kullanıcısına yanıt
    Telefoncu arkadaşımın malzemecisi ile bizzat görüştüm. Yedek parçası yokmuş bizim telefonların burda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakaniko

Telefoncu arkadaşımın malzemecisi ile bizzat görüştüm. Yedek parçası yokmuş bizim telefonların burda.

Lg g2 almamak icin buyuk bir sebep

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şöyle birşey buldum arkadaşlar. Gorilla Glass 2 varmış. Sadece cam ve ekran. Çerçeve yok. Çerçevemde 3 noktada ezik var ama 200TL az vermek adına görmezden geleceğim artık. 160TL ye iş bitecek gibi. Siz ne dersiniz?

http://www.aliexpress.com/item/10pcs-lot-100-Test-Original-NEW-Black-LCD-Display-Touch-Screen-digitizer-assembly-For-lg-g2/1522878255.html
  • Şu üçünü satın aldım arkadaşlar. Çerçeveli almayacağım. 200TL oynuyor arada. Kılıf kullanmayacaktım ama kırılınca sinirimden telefondan bile soğudum. Tekrar olmasın diye kılıf da sipariş ettim. Burda bir jelatine 10tl vermek de koydu açıkçası. 14 dolara 100 lü paketler de vardı ama ne yapacağım diyerek 5 li paket aldım 3 dolara. Gelsin ve takayım durumu burda açıklarım.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6003479017.html
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6003479015.html
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6003479013.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 24 Aralık 2013; 20:47:31 >

• hakaniko kullanıcısına yanıt
    Kendiniz mi monte edeceksiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kazimyilmaz2009 -- 26 Aralık 2013; 17:42:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kazimyilmaz2009

Kendiniz mi monte edeceksiniz?

Evet. Daha önceki telefonum da G2 idi. İçini açmıştım. Kapak çok hassas ama arka kapağa zarar vermeden çok ufak 1-2 iz ile açtım. Ön taraf için zaten problem yok. Çerçeveyi de değiştiriyorum.

Bu arada yukarıdaki aldığım ekranı iptal edip az önce aşağıdaki linkteki ekranı aldım. Sebebi ise o ekrandaki dokunmatik panel üstünde iz şeklinde çizgiler var. Bu benim huawei ideos x5 te başıma geldi. Çinden aldığım yeni ekranda çizgiler var. yandan bakınca belli oluyor. Fotoda bir anda onu da gördüm ve iptal ettirdim. 329TL ye patladı ekran. Kılıf ve jelatin dahil 350TL.

http://www.aliexpress.com/item/Black-100-New-Original-Full-Completed-LCD-Screen-Touch-Digitizer-Screen-With-Middle-Frame-For-LG/1475981169.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 26 Aralık 2013; 20:46:43 >

• Kardeş bişi soracağım,

Telefon düştüğünde kapak/kılıf var mıydı?
    yoksa kendi kasasının üstüne mi düştü?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.