Şimdi Ara

Elektrikli Soba ve Isıtıcı Cihazlar İçin Sıcak Fırsatlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
22
Favori
33.857
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.hizlial.com/skytech-st-211-quartz-isitici-3-tuplu/28.034.8122.0001
    masa altı olarak düşünülebilir her bir çubuk 400 watt tek çubuk açtınmı yeterli gelir bence ayakları ve dizleri sıcak tuttunmu gerisi önemli değil diye düşünüyorum. dükkan 50 metre kare çift kapılı dükkanı ısıtmaya kalksam altından kalkamam sürekli kapı açılıp kapanıyor o yüzden masa altı düşünüyorum bu nasıl sizce
  • Dün biraz araştırdımda zamanında bu ısıtıcı ile ilgili çok konuşulmuş :)

http://forum.donanimhaber.com/m_44948159/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: SxXXxN

Dün biraz araştırdımda zamanında bu ısıtıcı ile ilgili çok konuşulmuş :)

Evet, konuyu açan benmişim, yıl taa 2010
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaso1975

Elimde 2 tane delonghi yağlı radyatör var. Daha yeni orjinal paaketinde. Geçen mart ayında almıştım. Kaloriferli eve taşınınca elde kaldı nasıl satarım bunları. Delonghi TRD-1025 Dragon 10 Dilim Yağlı Radyatör
    Piyasada 300 liraya satılıyor. Ne isteyim bunlar için bilgisi olan varmı

bende geçen ay delonghi trd-1025 dragon 3 olanı aldım yağı radyatörler içinde en sağlam olanı . bir yıllık kullanılmış aldım 160 tl ye verdi peşin . belki yardımcı olur size diye söyleyeyim dedim . hepsiburadadan alınmış 299 tl faturalı idi. aynısı şuan 249 tl ye taksitli var. güzel cihaz dragon 4 ü bu sene çıkmış. iyi satışlar.
  • Merhaba. Ben infrared bir ısıtıcı almak istiyorum ama bu konuda çok bilgim yok. Kaç wattlık bir alet almalıyım? Ne kadar elektrik tüketir? Az yer kaplaması açısından dikine de kullanabileceğim bir model önerebilecek arkadaş varsa çok memnun olacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geekiad

quote:

Memnun musun?
    Metrekare ısıtma kapasitesi ve çalışma saatine göre Elektrik tüketimi nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

quote:

Memnun musun?

Çok memnunum.

Elektrik tüketimi olarak sıkıntı çıkaracağını sanmam.Genel anlamda maliyet olarak, benim bildiğim bir tek klima geçebilir bu cihazı.Isıtma kapasitesi ise kışın şiddetine, odanın/evin izolasyonuna, en önemlisi de; kullanan kişinin "ısınmadan" ne anladığına göre değişir.

Cihaz ilk çıktığında alanlardanım.Benden sonra alan bazı arkadaşlar öyle yorumlar yapmışlar ki cihaz hakkında, kullanmasam benim bile kafam karışacak.Ben aldıktan sonra ürünü/kaliteyi değiştirdilerse bilemem.Ama, bendeki cihaz beni klima ve doğalgazdan kurtardı.

• bana göre radyatörlerin biraz çakması gibi duruyor.. kullananlar 2 saatte falan anca ısındığını söylüyor cihazın.. oysa yağlı radyatör 15 20 dk da odayı ısıtmaya başlıyor özellikle zass
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

bana göre radyatörlerin biraz çakması gibi duruyor.. kullananlar 2 saatte falan anca ısındığını söylüyor cihazın.. oysa yağlı radyatör 15 20 dk da odayı ısıtmaya başlıyor özellikle zass

Bendeki 15-20 dakikada kendini ısıtıyor ve odayı ısıtmaya başlıyor.Öyle 2 saat felan değil.Ama şu var, cihaz uzun süreler çalışmak üzere tasarlanmış.İlk birkaç saat odaya verdiği ısı sürekli olarak artıyor.En verimlisi, açıp 8-10 saat kapatmadan çalıştırmak.
  • n11 de varmı acaba bu fon ısıtıcılardan oradan daha uygun almak mümkün çünkü
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

quote:

Memnun musun?

Çok memnunum.

Elektrik tüketimi olarak sıkıntı çıkaracağını sanmam.Genel anlamda maliyet olarak, benim bildiğim bir tek klima geçebilir bu cihazı.Isıtma kapasitesi ise kışın şiddetine, odanın/evin izolasyonuna, en önemlisi de; kullanan kişinin "ısınmadan" ne anladığına göre değişir.

Cihaz ilk çıktığında alanlardanım.Benden sonra alan bazı arkadaşlar öyle yorumlar yapmışlar ki cihaz hakkında, kullanmasam benim bile kafam karışacak.Ben aldıktan sonra ürünü/kaliteyi değiştirdilerse bilemem.Ama, bendeki cihaz beni klima ve doğalgazdan kurtardı.

Bende yorumları okuyup vazgeçtim.

20-25 mt2 salon için dusunuyorum.Ev doğalgaz yanıyor fakat yalıtımsız kuzey cephe ve soğuk.

Geçen sene kumtel almıstım aşırı soğuklarda, doğalgaza ek olarak minumum 1 max 2-3 saat yaktığım oluyordu.Fakat kırıldığı için,kumtel yerine radyatör bakım dedim.

Bunun yorumları okuyunca karar veremedim.

bazı arkadaşlar 2-3 saatten sonra ısıtmaya baslıyor yazmıs o bana uymaz cunku zaten doğalgaza ek kullanacagım ve kullnacagım saat en fazla 3.

ikinciside kaç mt2 için net bilgi yok,1200 w olan bana yeter mi bilemedim 2000 w olanıda bulamadım.

tavsiye eder misiniz?

@TuVNeRa
    @SxXXxN
    @geekiad

• alvarez kullanıcısına yanıt
    Kendi kullandığım cihazı baz alarak yazıyorum.2-3 saatten sonra ısıtmaya başlaması gibi bir durum yok.Maksimum güçte açıyorsunuz önce, 15-20 dakika sonra termostatı (120 C da ) atıyor.Artık ısıtmaya başlamış demektir.Havanın soğukluğuna göre 100 veya 110 a indiriyorum dereceyi, kapatana kadar bir daha dokunmuyorum cihaza.

2000W olanı burada var:

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/fon-fs-2000-yeni-nesil-isitici-96465128

Ben cihazdan çok memnunum, ancak konu ısınma olduğu için, tavsiye işlerine girip dertsiz başıma dert alacak değilim :)
    Hem, sizin kullanımınız daha çok anlık ısıtıcıların kullanım alanına giriyor gibi.

• quote:

Kendi kullandığım cihazı baz alarak yazıyorum.2-3 saatten sonra ısıtmaya başlaması gibi bir durum yok.Maksimum güçte açıyorsunuz önce, 15-20 dakika sonra termostatı (120 C da ) atıyor.Artık ısıtmaya başlamış demektir.Havanın soğukluğuna göre 100 veya 110 a indiriyorum dereceyi, kapatana kadar bir daha dokunmuyorum cihaza.

2000W olanı burada var:

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/fon-fs-2000-yeni-nesil-isitici-96465128

Ben cihazdan çok memnunum, ancak konu ısınma olduğu için, tavsiye işlerine girip dertsiz başıma dert alacak değilim :)
    Hem, sizin kullanımınız daha çok anlık ısıtıcıların kullanım alanına giriyor gibi.

Ben bahsettigim direk bunla isinmayacagim. Dogalgaz arti bu dusunun o da atiyorum haftada 3 gun 2-3 saat. Ufo istemiyorum.

Ya yagli radyator ya bu kararsiz kaldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Satın almadan satıcıya sormuştum "Prize takıp kullanabilir miyim?" diye. Bana "Cihaz elektriklidir" diye cevap verdi.
    Şüphem vardı ama nasılsa iade ederim diye düşündüm ve siparişi teslim aldığımda şüphelerim doğru çıktı: Cihaz prize takılıp kullanılamıyor. Bir elektrikçinin gelip şebekeye direk bağlaması lazım. Cihazın içinde kablosu yok. Sadece şebeke kablolarının bağlanması için çıkış bırakılmış. Ben de iade ettim, satıcıya da

http://www.n11.com/kumtel-lx-2891-ouartz-isitici-P16008497

Başkaları da aynı hataya düşmesin.

• 7*3,5 oda için hangi tür isitici tavsiye edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrikli ısıtıcılarda verim farkı olmaz. Ne yakıyorsa onu verir.

Sadece mekan büyük ise, ısıtmak zor ise, misafir geldiğinde üşümesinler diye normalde ısıtamadığınız bir salonda kullanacaksanız, veya çatısı zayıf barakada veya balkonda sigara içmeye çıktığınızda üşümemek istiyorsanız ısıyı ışık olarak sadece karşısındaki objelere ileten ısıtıcı alacaksınız. Quartz ısıtıcıların amacı budur. Kaliteli olanları elektriğin % 90'ını ışık olarak karşısına iletirken, kalitesizleri % 70'ini karşıya iletirler. Geri kalan kısmı da ortamın havasına cihaz üzerinden verirler. Öyle olunca kapalı ortamda verim çok önemli değildir ama balkonda açık alanda kullanılacaksa para havaya gitmesin diye önemlidir.

Ortamı, odayı ısıtmak istiyorsanız konvektör ısıtıcıları tercih edeceksiniz. Bunların yağlı radyatör diye tabir edilenlerinde elektrik rezistansı ortam havasıyla doğrudan karşılaşmadığı için hava kalitesini düşürmedikleri, havayı kurutmadıkları söylenir. Ortamda bebek varsa, hem dokununca yanmayacağı için hem de hava kalitesi açısından bebek odalarında bu tercih edilmelidir. Fiyatları 100-250 TL arasında değişiyor. Yaptıkları iş aynı. Ekstra özelliklerine boşa para vermeyin. Diğer seramik ısıtıcı, nano ısıtıcı, cart ısıtıcı, curt ısıtıcı hepsi aynı halttır. Tek farkları görüntüleri ve fiyatlarıdır. Bu tip ısıtıcı almayı düşünenler koçtaşlarda 39.90 TL ye satılan konvektör ısıtıcıları alabilirler. Kesinlikle memnun kalırsınız. Bu fiyattan daha pahalı olan ürünlerin tek farkı göz boyayıp fazladan paranızı almalarıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Elektrikli ısıtıcılarda verim farkı olmaz. Ne yakıyorsa onu verir.

Sadece mekan büyük ise, ısıtmak zor ise, misafir geldiğinde üşümesinler diye normalde ısıtamadığınız bir salonda kullanacaksanız, veya çatısı zayıf barakada veya balkonda sigara içmeye çıktığınızda üşümemek istiyorsanız ısıyı ışık olarak sadece karşısındaki objelere ileten ısıtıcı alacaksınız. Quartz ısıtıcıların amacı budur. Kaliteli olanları elektriğin % 90'ını ışık olarak karşısına iletirken, kalitesizleri % 70'ini karşıya iletirler. Geri kalan kısmı da ortamın havasına cihaz üzerinden verirler. Öyle olunca kapalı ortamda verim çok önemli değildir ama balkonda açık alanda kullanılacaksa para havaya gitmesin diye önemlidir.

Ortamı, odayı ısıtmak istiyorsanız konvektör ısıtıcıları tercih edeceksiniz. Bunların yağlı radyatör diye tabir edilenlerinde elektrik rezistansı ortam havasıyla doğrudan karşılaşmadığı için hava kalitesini düşürmedikleri, havayı kurutmadıkları söylenir. Ortamda bebek varsa, hem dokununca yanmayacağı için hem de hava kalitesi açısından bebek odalarında bu tercih edilmelidir. Fiyatları 100-250 TL arasında değişiyor. Yaptıkları iş aynı. Ekstra özelliklerine boşa para vermeyin. Diğer seramik ısıtıcı, nano ısıtıcı, cart ısıtıcı, curt ısıtıcı hepsi aynı halttır. Tek farkları görüntüleri ve fiyatlarıdır. Bu tip ısıtıcı almayı düşünenler koçtaşlarda 39.90 TL ye satılan konvektör ısıtıcıları alabilirler. Kesinlikle memnun kalırsınız. Bu fiyattan daha pahalı olan ürünlerin tek farkı göz boyayıp fazladan paranızı almalarıdır.

dediğiniz ürün bumudur 6 aylık kızım var
    http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/blyss-konvektor-isitici-ch2000m/6052-10806/

• quote:

Orijinalden alıntı: levoank

quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Elektrikli ısıtıcılarda verim farkı olmaz. Ne yakıyorsa onu verir.

dediğiniz ürün bumudur 6 aylık kızım var
    http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/blyss-konvektor-isitici-ch2000m/6052-10806/

Sürekli kullanacaksanız, odayı elektrikli ısıtıcıyla ısıtacaksanız bebek odasına yağlı radyatör alabilirsiniz.

Termostatını ayarlayım olurya sıcaklık düşerse devreye girsin diye yani daha nadir çalışacaksa evet bu fotoğraftaki ürünü alabilirsiniz. Duvara monte edilebiliyor, termostatı iyi çalışıyor. Bu fiyata zaten bedava sayılır. Eviniz de bulunsun.

• aktuz A kullanıcısına yanıt
    yok sürekli değil
    kombi var o sürekli yanıyoda
    banyo falan yapınca odası banyo bıraz daha sıcak olsun dıe bısey alayım dıyorum
  • Tamam, o 39.90 TL olan ürünü tavsiye ederim. Almak isterseniz ankamall'da kalmamıştı, optimum civarındaki mağazada da az kalmıştı. Telefon etmeden gitmeyin. Yoksa webdeb alırsınız.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.