Şimdi Ara

Elektrikli Soba ve Isıtıcı Cihazlar İçin Sıcak Fırsatlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
22
Favori
33.857
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sağolasın teşekkür ederim.
  • koçtaş yorumda bi arkadaş bole demiş

artıları : dekoratif, karanlık ortamlarda ısık yaymıyor. hafif . fiyatı uygun arzalandığında tamiri basit. eksileri : harcadığı wat kadar ısıtmıyor, çalışırken kısık bir ses geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: levoank

quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Elektrikli ısıtıcılarda verim farkı olmaz. Ne yakıyorsa onu verir.

Sadece mekan büyük ise, ısıtmak zor ise, misafir geldiğinde üşümesinler diye normalde ısıtamadığınız bir salonda kullanacaksanız, veya çatısı zayıf barakada veya balkonda sigara içmeye çıktığınızda üşümemek istiyorsanız ısıyı ışık olarak sadece karşısındaki objelere ileten ısıtıcı alacaksınız. Quartz ısıtıcıların amacı budur. Kaliteli olanları elektriğin % 90'ını ışık olarak karşısına iletirken, kalitesizleri % 70'ini karşıya iletirler. Geri kalan kısmı da ortamın havasına cihaz üzerinden verirler. Öyle olunca kapalı ortamda verim çok önemli değildir ama balkonda açık alanda kullanılacaksa para havaya gitmesin diye önemlidir.

Ortamı, odayı ısıtmak istiyorsanız konvektör ısıtıcıları tercih edeceksiniz. Bunların yağlı radyatör diye tabir edilenlerinde elektrik rezistansı ortam havasıyla doğrudan karşılaşmadığı için hava kalitesini düşürmedikleri, havayı kurutmadıkları söylenir. Ortamda bebek varsa, hem dokununca yanmayacağı için hem de hava kalitesi açısından bebek odalarında bu tercih edilmelidir. Fiyatları 100-250 TL arasında değişiyor. Yaptıkları iş aynı. Ekstra özelliklerine boşa para vermeyin. Diğer seramik ısıtıcı, nano ısıtıcı, cart ısıtıcı, curt ısıtıcı hepsi aynı halttır. Tek farkları görüntüleri ve fiyatlarıdır. Bu tip ısıtıcı almayı düşünenler koçtaşlarda 39.90 TL ye satılan konvektör ısıtıcıları alabilirler. Kesinlikle memnun kalırsınız. Bu fiyattan daha pahalı olan ürünlerin tek farkı göz boyayıp fazladan paranızı almalarıdır.

dediğiniz ürün bumudur 6 aylık kızım var
    http://www.koctas.com.tr/elektrikli-isiticilar/blyss-konvektor-isitici-ch2000m/6052-10806/

allah bağışlasın banyo aralarında odayı ısıtmak yada banyoyu ısıtmak için bu tarz aletler işinize fazlasıyla görecektir

• quote:

Orijinalden alıntı: senturk041

quote:

Orijinalden alıntı: yaso1975

Elimde 2 tane delonghi yağlı radyatör var. Daha yeni orjinal paaketinde. Geçen mart ayında almıştım. Kaloriferli eve taşınınca elde kaldı nasıl satarım bunları. Delonghi TRD-1025 Dragon 10 Dilim Yağlı Radyatör
    Piyasada 300 liraya satılıyor. Ne isteyim bunlar için bilgisi olan varmı

bende geçen ay delonghi trd-1025 dragon 3 olanı aldım yağı radyatörler içinde en sağlam olanı . bir yıllık kullanılmış aldım 160 tl ye verdi peşin . belki yardımcı olur size diye söyleyeyim dedim . hepsiburadadan alınmış 299 tl faturalı idi. aynısı şuan 249 tl ye taksitli var. güzel cihaz dragon 4 ü bu sene çıkmış. iyi satışlar.

taksitli 250 tl ye nerede var hocam?? Dragon 4 ünde bir artısını göremedim ama cihazın üzerinde 2 düğme var.Hangisini alacağıma karar veremedim..

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayak ısıtıcı alacaksan ufo alacaksın derim. Diğerlerinde kullanılan elektrik sistemini bilmiyoruz. Benim hayattım bu kadar ucuz değil, evim de yangın çıkmasını istemem, yangın çıktı gittim mahkemeye karşımda muhattap bile bulamam. Elektrik ürün alırken bunları da göz önünde bulundurmak lazım.

Paramı çöpe atamam ayrıca hayatımı tehlikeye sokamam, Aşağıdaki bilgide ufonun sitesinden alınmıştır.

Tasarruf Bakımına :

Günde 2 saat çalışırsa 0,87 TL
    Günde 10 saat çalışıesa : 3,52 TL

* Elektrik KW saat değeri 0,29 TL den hesaplanmış.
  • ben ayak ısıtıcısında myso kullanıyorum umarım doğru yazmışımdır. gittigidiyordan almıştım 4 yıl önce kargoda gelirken üst taşı kırılmıştı aradım hemen yenisini gönderdiler o gün bu gundür kışın vazgeçilmezim. bu arada iş yerimde masa başında kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_bulls

Bugün vestel yağlı radyatör siparişim verdim gelince test ederim artık
    ücretsiz kargo 143tl ye mal oldu

http://www.bakbufiyata.com/urun/vestel-r-11000-fanli-radyator_9708.aspx

Elektrikli Soba ve Isıtıcı Cihazlar İçin Sıcak Fırsatlar

hayırlı olsun fanlılar çok sesli çalışıyor diyorlar ürün gelince bi inceleme bekliyoruz

• bu tür ısıtıcılar 1 birim enerjiye karşılık 1 birim ısı verir.
    klimalar ise 1 birim enerjiyle 3 birim ısı verir.

üstelik klima mekanı 3 dakika gibi kısa bir sürede belli bir ısıya getirirken, aynı etkiyi bir radyatör 1,5 saat içinde sağlayabilmektedir.

gidin ve 400 - 700 lira arasında satılan en özelliksiz klimalardan bir tane alın. ben Ünalan'da gecekondudan bozma bir evde kalıyorum. yaşadığım odaya klima taktırdım. 2 yıldır bu şekilde ısınıyorum. elektrik faturam 50 - 60 lira geliyor.
  • Kardesim izmirde öğrenci. Buca'da bir eve çıktı. Evde herhangi bir ısıtma sistemi yok.

20mt2 bi apart odası gibi düşünün.

Fiyat fayda olarak ne önerirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: desiya

Kardesim izmirde öğrenci. Buca'da bir eve çıktı. Evde herhangi bir ısıtma sistemi yok.

infrared ısıtıcı , en ucuzundan
  • Peki bu yağlı radyatörler için ne diyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metro'dan alf soba aldım dikey. memnunum.
  • Migrosta 5 dilim 500watt yağlı radyator 70liraydi.almaya deger mi

• koçtaştan bi tane aldık geçen yıl ama çok pis elektirk harcıyor bu yağlı radyatör.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Kardesim izmirde öğrenci. Buca'da bir eve çıktı. Evde herhangi bir ısıtma sistemi yok.

İnfrared ısıtıcının canı cehenneme. Işığın değdiği tarafın yanar, diğer tarafın buz tutar. Yaktığı elektrik de cabası. İnfrared ısıtıcılar açık mekânlarda iş görebilir; ama kapalı mekanda külliyen zarar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilen Biri

quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

İnfrared ısıtıcının canı cehenneme. Işığın değdiği tarafın yanar, diğer tarafın buz tutar. Yaktığı elektrik de cabası. İnfrared ısıtıcılar açık mekânlarda iş görebilir; ama kapalı mekanda külliyen zarar.

Tamamen katılıyorum. Odadaysanız kesinlikle yağlı radyatör öneririm. Hatta almadan önce araştırınca, deLonghi'nin en iyisi olduğunu gördüm. Bir kış kullandım ve çok memnun kaldım. İkinci kış şehir değiştirip kaloriferli evde yaşamaya başlayınca kilere kaldırdım.

Tek dezavantajı aniden ısınmaması. Ufo belli müddet sonra adamın yüzünü gözünü yakıyor ve bakmadığı yer buz. Radyatör ise geç soğuması bakımından avantajlı. Ufo denen zımbırtı yurt dışında cafe vb mekanları ısıtmak için üretilmiş bir aygıt.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

koçtaştan bi tane aldık geçen yıl ama çok pis elektirk harcıyor bu yağlı radyatör.

Geçen kış Altus Marka 11 dilimliyi EW den 160 liraya almıştım. Gaz faturam azaldığı halde elektrik faturamda aşırı artış olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 27 Ekim 2013; 16:05:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delonghi Dragon4 ler verimli ve estetik görünüyor, ama fiyatları da bi hayli estetik.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.