Şimdi Ara

Fon Isıtıcı 1200 watt nasıl bilirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
0
Favori
27.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=495142

http://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=2935757

Ürünü kullanan, duyan, bilen arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim.Eğer başarılı bir ürünse almayı düşünebilirim.

• ben de merak ediyorum aslında bu ürünü; ama daha kullanan yok herhalde.
  • 1200 w veya 2000 watt modelini almanızı tafsiye ederim,bir kalorifer kalitesinde ısınmak isteyene ama...
  • 1200 watt lık olanını aldım.Kısaca izlenimlerimi yazayım.

İlk 4-5 kullanımda koku yaptı, sonrasında kokusuz çalışmaya başladı.Ürün genel olarak beklentilerimin üzerinde performans gösteriyor.Bana göre klima ve doğalgaz alternatiflerinden daha iyi bir seçim.

Ürünle ilgili sorunuz varsa memnuniyetle cevaplayabilirim.
  • 1200 wattlığını kaç m2 de ve hangi şehirde kullanıyorsunuz, odanın yalıtım durumu nasıl bilgi verebilir misiniz? bir de ürün termostatlı mı görünüşü, kablosu sağlam birşeye benziyor mu?
  • Ürün termostatlı, kablosu ve kasası genel olarak başarılı.Beyaz olanın odada duruşu da güzel.Diğer renklerini şahsen sevmedim ben.40 ile 120 C arasında ayarlanabiliyor.Aslında o ayar düğmesini daha iyi yapabilirlermiş.Mesela 120 C den sonra ayar kolunu zorlayarak çok az daha yukarı hareket ettirebiliyorsunuz, bıraktığınız an eski yerine dönüyor.Bu şekilde bi kaç kez kırmaya çalıştım neyse ki bişey olmadı.Artık zorlamıyorum.Bu arada evimiz İzmir Karşıyaka'da (KSK biraz daha sıcak olur) ve yalıtımı iyi.

Ürünü almadan önce 24600 BTU luk Mitsubishi klimamız vardı salonda.Salonun kapısı olmadığından ordan tüm evi ısıtırdı.Çok soğuk havalarda benim odamdaki emektar fujitsu ile takviye yapardık.Klimanın kokusundan , sesinden, sağlıksızlığından vs.. bıktığımız için anam doğalgaz istiyordu.Ben de doğalgaz olayını günahım kadar sevmem.Evin içinde LPG tüp bile istemediğimden elekrtikli fırın alıcam yakında.O sebepten bu tarz bir ısıtıcı denemek istedim.Odamda çalıştırdım önce, sonra annem cihazı sevdi ve nihayet doğalgaz sevdasından vazgeçti.Salona terfi etti alet.Şu an o mitsubishi klimanın işini yapıyor.Öğleye yakın çalışıyor 100 C de akşam 9 a kadar felan.Gerekli olursa bir tane daha 1200 lük almaya niyetliyim odam için, şu ana kadar gerek olmadı yanlız.

Durum budur benim tarafta.Daha soğuk bir yerde olsam gerekirse her odaya bir tane bundan alırım gene de klima&doğalgaz olayına girmem.

• Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Ama benim sormak istediğim aylık elektrik yakıtı ne civarda bununla ilgili de bilgi verirsen sevinirim.
  • Ne kadar elektrik yaktığını ben de sizin gibi merak ediyorum.İlk fatura gelince buraya yazarım yorumlarımı.
  • http://www.bilgiindir.com/e-alisveris/fon-isitici-1200-watt-beyaz
    burada biraz bilgi var doğrumudur bilmem
    Isıtma alanı 35-40 m2 diyor.
    Eğer saatte 1200 w ile 35 m2 ısıtabiliyorsa bedava bence.
    15-20 m2 lik alanlarda ısı ayarı sayesinde kapanıp açılarak daha az yakması lazım.
    Kullananlardan bilgi bekliyoruz arkadaşlar.
    Özellikle elektrik tüketimi ve ısıttığı alan ile ilgili.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geekiad

Ürün termostatlı, kablosu ve kasası genel olarak başarılı.Beyaz olanın odada duruşu da güzel.Diğer renklerini şahsen sevmedim ben.40 ile 120 C arasında ayarlanabiliyor.Aslında o ayar düğmesini daha iyi yapabilirlermiş.Mesela 120 C den sonra ayar kolunu zorlayarak çok az daha yukarı hareket ettirebiliyorsunuz, bıraktığınız an eski yerine dönüyor.Bu şekilde bi kaç kez kırmaya çalıştım neyse ki bişey olmadı.Artık zorlamıyorum.Bu arada evimiz İzmir Karşıyaka'da (KSK biraz daha sıcak olur) ve yalıtımı iyi.

Ürünü almadan önce 24600 BTU luk Mitsubishi klimamız vardı salonda.Salonun kapısı olmadığından ordan tüm evi ısıtırdı.Çok soğuk havalarda benim odamdaki emektar fujitsu ile takviye yapardık.Klimanın kokusundan , sesinden, sağlıksızlığından vs.. bıktığımız için anam doğalgaz istiyordu.Ben de doğalgaz olayını günahım kadar sevmem.Evin içinde LPG tüp bile istemediğimden elekrtikli fırın alıcam yakında.O sebepten bu tarz bir ısıtıcı denemek istedim.Odamda çalıştırdım önce, sonra annem cihazı sevdi ve nihayet doğalgaz sevdasından vazgeçti.Salona terfi etti alet.Şu an o mitsubishi klimanın işini yapıyor.Öğleye yakın çalışıyor 100 C de akşam 9 a kadar felan.Gerekli olursa bir tane daha 1200 lük almaya niyetliyim odam için, şu ana kadar gerek olmadı yanlız.

Durum budur benim tarafta.Daha soğuk bir yerde olsam gerekirse her odaya bir tane bundan alırım gene de klima&doğalgaz olayına girmem.

Klimanın periyodik bakımlarını yaptırmazsanız tabi kokar ve sağlıksızdır. Bakımlarını yaptırın. Eminimki klimanızın evaporatörü, laboratuvarların bakteri üretim çiftliği gibidir. O aldığınız kötü koku ise, mantar kokusudur.

• Klimaların bakımlarını yaptırıyorduk.Bakımdan sonra 2-3 hafta içinde gene kokmaya başlıyordu meretler.Yanlız benim koku alma duyum çok iyidir, herkes duymayabilir belki o kokuyu.

Elektrik faturamız geldi.67 den 107 ye 40 TL lik bir artış var faturada.Aleti kullanma durumumuza bakarak bi kestirme yapmaya çalışayım.30 gün boyunca sabah 10 akşam 10 100 derecede çalışırsa 80-100 TL arası yakar diye tahmin ediyorum.Tahminin hatalı çıkma olasılığı var tabi, çok fazla faktör etkiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geekiad

Klimaların bakımlarını yaptırıyorduk.Bakımdan sonra 2-3 hafta içinde gene kokmaya başlıyordu meretler.Yanlız benim koku alma duyum çok iyidir, herkes duymayabilir belki o kokuyu.

Elektrik faturamız geldi.67 den 107 ye 40 TL lik bir artış var faturada.Aleti kullanma durumumuza bakarak bi kestirme yapmaya çalışayım.30 gün boyunca sabah 10 akşam 10 100 derecede çalışırsa 80-100 TL arası yakar diye tahmin ediyorum.Tahminin hatalı çıkma olasılığı var tabi, çok fazla faktör etkiliyor.

Birkaç sorum olacak.
    1. Bu alet 1200w elektrik mi çekiyor çalışırken. Belirli bir sıcaklığa ulaşınca çalışmaya ara veriyor mu?
    2. 1200w olan model kaç m2 yi ısıtabiliyor. 35 m2 diyor yukarıda verdiğim sitede.
    Şimdiden Teşekkürler

• 1200 watt aletin gücü anladığım kadarıyla.Çalışırken sürekli 1200 watt mı çekiyor yoksa ayarladığınız sıcaklık değerine göre watt değeri değişiyor mu bilmiyorum. Belli bir sıcaklığa ulaşınca çalışmaya ara veriyor.Çalışırken çok yüksek olmasa da "tık" diye bir ses duyuyorsunuz ve aletin çalıştığını gösteren ışık kapanıyor.Bir süre sonra otomatik olarak tekrar devreye giriyor alet.

Kaç m2 yi ısıtabildiğine cevap vermek zor.Zira, çalıştırıldığı hava koşulları, yalıtım gibi değişken faktörler var.Bir de şu var; kimi kışın ortasında evinde atletle gezmeye ısınmak diyor kimi içerdeki soğuğun biraz kırılmasına...

Bence çoğu durumda 35 m2 ye yetecektir.Erzurum'da izolasyonu kötü olan bir odada sonuç ne olur bilemem

• daha düşük watt lıları yok mu bunun
  • pardon varmış
  • Alıp kullanan hiç yok herhalde.
  • yukarıdaki arkadaş kullanmış ama başka yazan yok
  • Ben 800 w olanını aldım ama verim alamadım daha sonra 1200 w ile değiştirdim bence 1200 w ama 2000w olanı da varmış arkadaşım almış odanın içindeki sıcaklığı anlat anlat bitiremedi daha kısmet olmadı evine gitmeye ama ürün uzun süre kullanıldıktan sonra farkını hissettiriyor,kalorifer mantığında ama kaloriferden 2-3 kat daha fazala ısı sağlıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eko_0734

Ben 800 w olanını aldım ama verim alamadım daha sonra 1200 w ile değiştirdim bence 1200 w ama 2000w olanı da varmış arkadaşım almış odanın içindeki sıcaklığı anlat anlat bitiremedi daha kısmet olmadı evine gitmeye ama ürün uzun süre kullanıldıktan sonra farkını hissettiriyor,kalorifer mantığında ama kaloriferden 2-3 kat daha fazala ısı sağlıyor...

KARDEŞ 1200 W ı kaç m2 odada kullanacaksınız, ya da 800 w olanı kaç m2 odada denediniz bir de yalıtımı durumunuz nasıl?
  • Benim evin yalıtımı çok iyi olduğu için benim odam 30 m2 ve çok rahat ısıtıyor odayı fakat 2000W
    alan arkadaşımın kullandığı yeri gördüm çatı katı 20 m2 orasını da iyi ısıtmıştı fakat mesela 1200W orasını için yeterli olmayabilir anlayacağın yalıtım çok önemli ama gerçekten kullandıktan sonra farkı hissediyorsunuz,her ne kadar da markası geçmişi olmayan bir firma olsa da başarılı ürün yapmışlar...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.