Şimdi Ara

fiat tipo 1.6 dgt yakıt tüketim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
12.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • meraba arkadaşlar fiat tipo 1.6 dgt LPG li orjinal 91 model araba aldım. ama araç çok yakıyor.hemde aşırı derecede şehir içi 100 km 17,5 Lt yakıyor şok oldum böyle olduğunu görünce. araçın hava ve yağ filitresini yağını yakışlarını yeni değiştirdim. ama yine birşy edğişmedi. acil bana yardım eder misin. cevablar için teşekkür ederim.

• benimki 94model normalmi bilmem ama brc var şehiriçi 30 kuruş yakıyor hava alıyor olabilir ben ayara gittiğimde karbüratörü tutup ileri geri zorladı usta rölanti değişti hemen altta takoz var yıllardır değişmemiş hava alan biyer olabilir ama çok fazla seninki mekanik bi zorlanma olabilir belki farketmeyeceğin tazda bişey akslarda filan bi arkadaşta oldu değişince baya düzeldi diyodu sürtme varmış biyerlerinde seste yapmamış nasıl olduysa sökulen parçaları görmüş baya aşınmış diyodu
  • bide akslara baktırayım o zaman kafayı yedirecek bana. :(
  • Bende tam bu konuyu açmak için girmiştim, fiat tipo 1.6 sx var, dün depoyu fulleyerek hesapladım 30 kuruş yakıyor. Bunun çözümü nedir
  • arkadaşım senin ki yine iyi benmkinin yanında
  • quote:

Orijinalden alıntı: soneday

Bende tam bu konuyu açmak için girmiştim, fiat tipo 1.6 sx var, dün depoyu fulleyerek hesapladım 30 kuruş yakıyor. Bunun çözümü nedir

Neyin çözümü ? 30 kuruşun altında yakmazki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan G.

quote:

Bende tam bu konuyu açmak için girmiştim, fiat tipo 1.6 sx var, dün depoyu fulleyerek hesapladım 30 kuruş yakıyor. Bunun çözümü nedir

47 km'de 18 TL yaktı normalmi
  • litre bazını heralde lpg.den aldınız

bence beyinde problem var, değişmesi gerekli diye düşünüyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan G.

quote:

47 km'de 18 TL yaktı normalmi

Sizinki 30 kurus degil 40 kurus yakiyormus.filtreleri, lpg ayarinizi, lastik basincinizi, bujilerinizi kontrol ettirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimki 20 TL'ye 54 km yapıyor..
  • arkadaşlar bende de 95 model tipo 1.6 s var 136 binde . aracımın kaportası yürürü cok güzel ama yakıt konusuna gelince ben böyle yakan bir araç görmedim. şehir içi şehir dışı ortalama 670 krs yakıyor . bizim burada gaz litresi 2.56 lira. bu araçlar gerçekten de çok yakıyor benzinde denedim 800 krş yaktı. sadece bizim aracımız değil diğer kullanan arkadaşlarla da iletişime geçtim hepsi aynı şikayeti söyledi. ondan önesi 2000 model grand cherokee 4.7 v8 vardı size yemin ederim ki benzinde tiponun gazda yaktığı kadar yakmıyordu . kısacası bu araçlara ne yapılırsa yapılsın yakıtı asla düşmez. tam anlamıyla yakıt canavarı işlerimi yoluna koyar koymaz ilk işim sattığım jipimi tekrar alıp benzinde o v8 in verdiği ses ile çılgınlar gibi gezmek. allah herkese gönlüne göre bir araç versin herkese hayırlı işler ...

• Arkadaşlar bende tipo slx 1.6 var tup yeni taktirdim hava filitresi yeni lastikler bilyalar yeni şehir içi 58 km yol kat ettim 20 tl yakti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetsbs M kullanıcısına yanıt
    Arkadaslar bende 97 1.4 s var aldığımda lpg de 40-45 kuruş yakıyordu , yaprak mikseri performans filtre taktım su an 282 kurus yaktı gaz ayarıda bozuk kendin yaptım devir rolantide 1100 1200 de 176 kilometre 49.60 tl lpg yaktı gaz 2.19 kurus aldım 22,5 litreydi galiba 176 kilometre gittiğim yol 20 kilometre git gel ,, havanın 3 de 2 si kapalı fazla hava gercekten yaramıyor bayılıyor hemde çok yakıyor ,, yaprak mikseri tavsiye ederim performans gercekten farkedlir durumda su an sollama yapmaya utanıyordum,, işin sırrı yaprak mikserimi ,, perf. Filtremi havayı fazla ca bantlamak mı bilmiyorum yada bu üçünü kombinesi işe yarıyordur su an 30 kurus yakması 45 kuruştan sonra az geliyor;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamyam2576

Arkadaslar bende 97 1.4 s var aldığımda lpg de 40-45 kuruş yakıyordu , yaprak mikseri performans filtre taktım su an 282 kurus yaktı gaz ayarıda bozuk kendin yaptım devir rolantide 1100 1200 de 176 kilometre 49.60 tl lpg yaktı gaz 2.19 kurus aldım 22,5 litreydi galiba 176 kilometre gittiğim yol 20 kilometre git gel ,, havanın 3 de 2 si kapalı fazla hava gercekten yaramıyor bayılıyor hemde çok yakıyor ,, yaprak mikseri tavsiye ederim performans gercekten farkedlir durumda su an sollama yapmaya utanıyordum,, işin sırrı yaprak mikserimi ,, perf. Filtremi havayı fazla ca bantlamak mı bilmiyorum yada bu üçünü kombinesi işe yarıyordur su an 30 kurus yakması 45 kuruştan sonra az geliyor;)

Bugün 90 model bir tipi aldım. Sizin bu Yakıt verilerinizi görünce Aklım gitti.
    Ciddi misiniz arkadaşlar bu ocağımıza incir ağacı diker. Benim araç az yakıyor diyeniniz yok mu?

• baycall kullanıcısına yanıt
    tipo da 20 kuruş yakıyorum diyen var ama benim arabadan sonra bana şehir efsanesi gibi geliyor ,, konu cort :))

• Harbiden konu cort, o aracın üstüne kaç tane aldım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.