Şimdi Ara

46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
683
Cevap
29
Favori
236.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

bak bu benim uydu, soldaki lnb azerspace(turuncu ucu olan)... hafif sola yatık dikkat edersen ve diğer resimlere bakarsan turuncu kısım çanağa turksat'tan daha yakın! işine yararsa bundan örnek alıp yaparsın ama zorlanırsın malesef. bu arada sen nerdesin bilmiyorum ama istanbuldayım. doğudaysan fark eder çünkü.

46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM

ıspartadayım direk bağladım kabloyu sızınkı gıbı bıraz sola yatırdım yıne yok iptv bakacaz artık
  • Mrb, arkadaslar bu azerspace uydusundan kaclik canak ile yayin alabilirm..
    Binada merkezi sistem var mudahale edemiyoruz..
    Balkona seyyar olabilecek sekikde kiucuk bir canak anten ile yayin alabilrmiyz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün ayarlattım yahu neden Yç(hd) kanallar sinyal olsa da çıkmıyor yada hiç sinyal yok?

Oturduğun yere bağlı ama küçük bir antenle alabileceğini sanmıyorum. Bizde hotbirdteydi sistem ama sinyal uzun zamandır olmadığından başka bir uyducuya değiştirttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShadyMM -- 6 Ekim 2015; 13:22:55 >
  • hd uydu alıcısı dimi kullandığınız? hd kanal var mı gerçi azerspace'te hiç dikkat etmedim. görüntüler hep çamur gibi.

edit: şimdi baktım HD kanallar şifreli, o yüzden sinyal seviyesinide göremiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lasvegaswings -- 6 Ekim 2015; 22:23:42 >
  • kutay2455 kullanıcısına yanıt
    90'lık çanak benimki 80-85 seviyelerinde kalite...

balkona koyacaksanız 60'lık yeter bence antenin önü açıksa.
  • bugrabugra001 kullanıcısına yanıt
    dostum sen o lnb'nin sağlam olduğuna emin misin?

lnb, kablo, diseqc'te sorun olabilir.

göz kararı uydu ayarlanmaz bu arada, ben uydu bulucuyla ayarladım ve maksimum değerlere ulaşıncaya kadar uğraştım.

aksi halde ufak sorunda dahi yayınlarda sorun yaşarsın.
  • quote:

dostum sen o lnb'nin sağlam olduğuna emin misin?

lnb, kablo, diseqc'te sorun olabilir.

göz kararı uydu ayarlanmaz bu arada, ben uydu bulucuyla ayarladım ve maksimum değerlere ulaşıncaya kadar uğraştım.

aksi halde ufak sorunda dahi yayınlarda sorun yaşarsın.

turksata bagladıgımı yenı aldım. önceden azerspaceye bagladıgımı kullanıyodum. yarın yıne denemelere devam edecez :D
  • bugrabugra001 kullanıcısına yanıt
    diseqc ayarlarınıda kontrol et, yanlışsa hiçbirşey bulmaz.
  • bende de bu sıkıntı var galiba frekansın biraz sıkıntılı olmasından
    gürcistan kanallarını cekiyo ama bi türlü az tv idman tv bulamadim
  • Bende ye 2000 cx superle idmanı çıkaramadım ama diğer odada eski versiyon var onda çıktı ve tv kartında.
  • http://www.atlantashop.com.tr/?git=9&urun=130

Şöyle bir ürün gördüm deneyen varmı?
    Benim çanak 60lık olamasa hemen alıp deneyecektim lakin 80lik çanak ile olur yazıyor
  • 42barış83 kullanıcısına yanıt
    hocam bunlar hep hikaye, o lnb astra uydusu gibi uzak uydular için.

yukarıda resimleri koydum, o turuncu lnb dandik çin malı bir lnb.

Az tv'de falan 80-85 arası kalite alıyor.

Kullandığınız ekipmanların(lnb,kablo,disecq, vs.) sağlam olduğunu farzederek söylüyorum.

Ayarı iyi yapmanız gerekli.

Azersat lnb'sini illaki turksat lnbsine yapıştırmanız gerekmeyebilir, lnb'yi sağa-sola, yukarı-aşağı doğru çevirmeniz gerekebilir.

Uydu bulucunuz yoksa deneme yanılmayla yapmanız gerek.

Yoksa lnb'yi turksatınkinin yanına bantlıyayım tamam bitti diye birşey yok. uğraşmanız lazım.
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Benim lnb bozulmuş alırken böyle bişey alayım da işi çözeyim demiştim, önceki sayfalarda yazdım buradaki uyducular ayar tutturmak zor diye ayarlamıyor azspace'yi.
    O zaman sıradan bir çiftli lnb alalım.
    Konyadan azspace lnbsini nereye denk getirmek gerekiyor onu bulmak lazım sinyal bulucu cihazım yok malesef.
    Şimdilik maçlara internetten devam edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 42barış83

http://www.atlantashop.com.tr/?git=9&urun=130

Şöyle bir ürün gördüm deneyen varmı?
    Benim çanak 60lık olamasa hemen alıp deneyecektim lakin 80lik çanak ile olur yazıyor

Aslında bu lnb pek hikaye değil. İstanbuldaki arkadaşım aynı lnb ile Türksat ve Azersat ayni anda izliyor. Çanak 90 lık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinyorahıskalı -- 8 Ekim 2015; 11:02:25 >
  • Lnb guzel ama gereksiz. Tek lnb ile saglikli olmaz ayrica.

• 42barış83 kullanıcısına yanıt
    Benim resimlerdeki gibi olmasi lazim lnb konumunun. Sende batidasin cunku. Azersati ayarlamak zor degil aslinda ama piyasana isini bilen uyducu yok malesef. Eline makineyi alan uyducuyum diyor ve fahis fiyat cekiyor. O yuzden en guzeli kendi isini kendin gormek.

• quote:

Lnb guzel ama gereksiz. Tek lnb ile saglikli olmaz ayrica.

Hocam arkadaşın bu şekilde alamadığı frekans yoktu. Hatta bu şekilde HD kanal sinyal sorunu da yoktu. Yanılmıyorsam 1 tv Georgia HD falan izleyebiliyordu.

•  46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM
    resim- alıntı dır turksat lnbsinin hemen yanına lnbyi elektrik bandıyla bantlayın sıkıca olur biter.hatta
    http://www.lyngsat.com/Intelsat-12.html uydusundan prima tv vs izlenebiliyor.yani özetle tek çanakla 2 lnb ile 3 uydu izlenebiliyor.

en güçlü frekanslar
    11039 v 3700
    11134 h 27500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technova -- 8 Ekim 2015; 22:53:29 >
  • kullandığı çanak çok büyüktür o zaman vardır birşeyi mutlaka. 4 derece fark az değil çünkü.

büyütücek bir olay yok aslında 10-15 liralık lnb'de iş görür.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.