Şimdi Ara

NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
428
Cevap
15
Favori
130.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Denedim hocam o da yemedi nasıl bir sistemi varsa ille de arabada şarj et diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, benim şöyle bir sorunum var:
    Cihazım Navitech PX-406 uzun zaman önce almıştım fakat ilk ilk kez fm transmitter özelliğini kullandım. Listeden şarkıyı açtım, fm transmitter'ı da ayarladım ve radyoyu açtığımda gayet güzel ses geliyordu. Fakat navigasyon programını açınca şarkı kesildi. Kaç defa denedimse her seferinde harita açıldığı an ses kesildi. kullanma klavuzunda da internette de bir şey bulamadım. merak ettiğim şey bu özelliklerin ikisi aynı anda kullanılamıyor mu yoksa ben mi birşyi yanlış yapıyorum? Yoksa cihazdan kaynaklanan bir sıkıntı mı? yardım edebilirseniz sevinirim.
  • Arkadaşlar sportage aracım için NX 225 model navigasyonu taktırdım fakat servis o kadar uğraşmasına rağmen tv yi aktive edemedi. cihaza harici bir tv tunner bağlanılıyor, ilk denemede ses var görüntü yoktu daha sonra tamamı gitti. şu an menüdeki tv seçeneğine tıklayınca tepki vermiyor. ne yapabiliriz acaba:(
  • Arkadaşlar herkese selamlar,
    Küçük bir sorunum var navitech navi. cihazımı aracımda usb şarj kablosu ile kullanamıyorum. ekrana data transfer arayüzü geliyor ( hani pc ye takıldığında gelen ekran) ve bu ekranda iken cihazın menülerine erişemiyorum sadece güç butonu var dokununca resetleyip yine aynı ekran eliyor. Kısacası bir yandan kabloyla şarj ederken bir yandan da navigasyon özelliğini kullanamıyorum.
    Üstatların desteğini rica ederim.
  • Ya cihazın şarj aleti girişi bozulmuş yada sizin şarj aletiniz bozulmuş.
  • Hocam şarj aleti ile şarj ediyorum usb girişinde sorun yok. aynı kablo ile bilgisayara bağlıyorum pc cihazı görüyor hatta geçen gün güncelledim cihazı. yani pc ye bağladığımda nasıl data transfer moduna geçiyorsa araçta da aynısı oluyor. sadece şarj ediyor ve ekranda iki cihaz arasında bir kablo resmi çıkıyor o kadar.. aynı anda şarj olurken navigasyon özelliğini kullanamıyorum :S yokmu hiç karşılaşan beyler ??
  • alenkaraman A kullanıcısına yanıt
    Şarj aletini bilmediğimden direk yazmıştım. Aynı sıkıntı benim araçta başka cihazda olmuştu. Araç çakmaklık şarj aletini takınca dediğiniz gibi data transfer zannediyordu, kabloyu değiştirince sorunum çözülmüştü.
  • 2011 yazinda navitech qx-b512 modelini almistim. Yillardir kullaniyorum. Bir kac ay once sarj soketini degistirdim, baska da bir masrafi ve sikintisi olmadi. Encok, bilmedigim bir sehir merkezinde nokta atisi adres bulma konusunda takdirimi topladi. Bunun yaninda uzun yolda tabela takip etmek yerine navi yi dinledigimde hic de hosa gitmeyecek alternatif yollari kullandigim da oldu :)

Gecen hafta sonu izmir esrefpasada izmir avm diye bir yeri ararken gobegim catladi. Ilk defa esrefpasaya gidiyordum ve avm sanirim yeni acilmis. Ne kadar yeni bilmiyorum ama navi bir turlu gormedi.

Navide en cok canimi sikan nokta su:

Sarj konumunda calisirken araci kapatiyorum. Bir yere ugrayip donuyorum. Marsa basinca aciliyor fakat bu acilma sonucunda gps sinyalini almasi normalden cok daha uzun suruyor. Hatta bazen almiyor, acip kapamak gerekiyor. Bunun bir cozumu var mi?

• alenkaraman A kullanıcısına yanıt
    Ayarlar sekmesinden bununla ilgili bir sekmeye girdim. Kutle depolama tikliydi. Degistirdim, digerini tikledim, duzeldi. Bilgisayardan guncelleme yaparken oynamistim sanirim. Bende de ayni ekran cikmaya baslamisti. Az once dedigim ayari degistirdim, sorun yok gibiydi, pek fazla deneyeemdim. Sekmeler de tam aklimda yok o yuzden. Biraz kurcalayin dedigim menuyu.

• 8 ay önce hepsi burada sitesinden Navitech VR-544 Primo, 5’’ TMS’li Speak & Go Navigasyonu 284 tl ye aldım. 1 ay önce rotayı bulmaz yanlış adrese gider vs gibi sorunlar yaptı. paketleyip servise gönderdim . 25 gün sonra servis kargo ile geri gönderdi navigasyon ekranda renkli cizgiler oluşuyor hiç bir seyi açmıyor kısaca iyice pert olmuş halde. servis fişine de anakartı değiştirdik diye yazmışlar:)) bugün tekrar paketleyip servise gönderdim. 25 gün sonra kesin daha beter bozulmuş halde geri gelir diye düşünüyorum. şikayetimvar.com a baktım bayağı bir servisten şikayetci olan var bundan sonra navitech mi tövbeler olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: 210507

8 ay önce hepsi burada sitesinden Navitech VR-544 Primo, 5’’ TMS’li Speak & Go Navigasyonu 284 tl ye aldım. 1 ay önce rotayı bulmaz yanlış adrese gider vs gibi sorunlar yaptı. paketleyip servise gönderdim . 25 gün sonra servis kargo ile geri gönderdi navigasyon ekranda renkli cizgiler oluşuyor hiç bir seyi açmıyor kısaca iyice pert olmuş halde. servis fişine de anakartı değiştirdik diye yazmışlar:)) bugün tekrar paketleyip servise gönderdim. 25 gün sonra kesin daha beter bozulmuş halde geri gelir diye düşünüyorum. şikayetimvar.com a baktım bayağı bir servisten şikayetci olan var bundan sonra navitech mi tövbeler olsun

Cihazı hiç servise yollamadan harita güncellemeyi deneseydiniz belki sorun çözülürdü.

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Orijinalden alıntı: 210507

8 ay önce hepsi burada sitesinden Navitech VR-544 Primo, 5’’ TMS’li Speak & Go Navigasyonu 284 tl ye aldım. 1 ay önce rotayı bulmaz yanlış adrese gider vs gibi sorunlar yaptı. paketleyip servise gönderdim . 25 gün sonra servis kargo ile geri gönderdi navigasyon ekranda renkli cizgiler oluşuyor hiç bir seyi açmıyor kısaca iyice pert olmuş halde. servis fişine de anakartı değiştirdik diye yazmışlar:)) bugün tekrar paketleyip servise gönderdim. 25 gün sonra kesin daha beter bozulmuş halde geri gelir diye düşünüyorum. şikayetimvar.com a baktım bayağı bir servisten şikayetci olan var bundan sonra navitech mi tövbeler olsun

Cihazı hiç servise yollamadan harita güncellemeyi deneseydiniz belki sorun çözülürdü.

onlar guncelleyip gondermisler zaten. ilk sevise gondetmeden oncede guncellemistim sorun devam etmişti

• arkadaşlar navitech qx-b432 navigasyon cihazım var. ekran kalibrasyonu kaydı. ekranın en sağ ve sol kenarındaki simgelere tıklayamıyorum. bu şekilde navigasyon ayar menüsüne girip ekran kalibrasyonunu da yapamıyorum. fabrika ayarlarından sonra açılışta kalibrasyon yaptırıyordu. bilgisayara bağlayıp dosyaları silme yöntemiyle fabrika ayarlarına döndüreyim dedim ama o da yemedi. sanırsam bilgisayar sadece navigasyon fonksiyonuna ait dosyaları görüyor. bu şekilde navigasyonda rota falan oluşturamıyorum. ne yapmam lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakizmr -- 8 Haziran 2015; 22:52:48 >
  • burakizmr B kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Save klasörünü sildiğinizde (yedek alıp silin) tekrar kurulum yapma aşamasına gelmiyor mu?

Edit: Selamlar tekrar; araçtan kendi cihazımı alıp bir test ettim. Şunları yapın.

sys.txt dosyanızı yedeğini alıp notepad ile açın. İçerisinde yoksa aşağıdaki satırları ekleyin. Kaydedip çıkın.

quote:

[debug]
    experimental_features=1

[interface]
    extra_settings=1

Cihazınızı yeniden açtığınızda Ana menüde Gelişmiş Ayarlar simgesi belirecek. Pembe Laboratuar kabı. Buna tıklayın, en son sayfada Calibrate Screen belirmesi lazım. Pasif gibi görünür ama tıkladığınızda kalibrasyon ekranına geçmesi lazım.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DD252Admin -- 9 Haziran 2015; 11:07:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Selamlar,

Save klasörünü sildiğinizde (yedek alıp silin) tekrar kurulum yapma aşamasına gelmiyor mu?

Edit: Selamlar tekrar; araçtan kendi cihazımı alıp bir test ettim. Şunları yapın.

sys.txt dosyanızı yedeğini alıp notepad ile açın. İçerisinde yoksa aşağıdaki satırları ekleyin. Kaydedip çıkın.

quote:

[debug]
    experimental_features=1

[interface]
    extra_settings=1

Cihazınızı yeniden açtığınızda Ana menüde Gelişmiş Ayarlar simgesi belirecek. Pembe Laboratuar kabı. Buna tıklayın, en son sayfada Calibrate Screen belirmesi lazım. Pasif gibi görünür ama tıkladığınızda kalibrasyon ekranına geçmesi lazım.

Kolay gelsin.

üstad ilgin için teşekkürler. yazdıklarını harfiyen uyguladım ama navi ekranında herhangi birşey çıkmadı. benim normal ayar sekmem en sağda ve tıklayamıyorum maalesef. servise yazdım cihazı gönder diyor
     NAVİTECH NAVİGASYON CİHAZI KULLANICILARI

• burakizmr B kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Üzüldüm adınıza; dilerim sadece kalibrasyon sorunu vardır ve giderilir.

Geçmiş olsun.
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    Slm.lar.761 primo var bende 7 inc.ürünün garantisi devam ediyor.uzerindeki harita 2012 yilina ait.yeni güncelleme varmi.servise gondersem gunceller mi.kendim guncellemeyi denedim haritalar hep ücretli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

servisinizle görüşmelisiniz bu konuyu; artık Haritaların hepsi 2015 oldu. İllaki güncelleme vardır.

Saygılar.
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakizmr

arkadaşlar navitech qx-b432 navigasyon cihazım var. ekran kalibrasyonu kaydı. ekranın en sağ ve sol kenarındaki simgelere tıklayamıyorum. bu şekilde navigasyon ayar menüsüne girip ekran kalibrasyonunu da yapamıyorum. fabrika ayarlarından sonra açılışta kalibrasyon yaptırıyordu. bilgisayara bağlayıp dosyaları silme yöntemiyle fabrika ayarlarına döndüreyim dedim ama o da yemedi. sanırsam bilgisayar sadece navigasyon fonksiyonuna ait dosyaları görüyor. bu şekilde navigasyonda rota falan oluşturamıyorum. ne yapmam lazım?

bininci reset ve bilgisayara bağlama işlemleri sonrasında ayarlar sekmesine tıklayabildim ve ekranı kalibre ettim. sabreden derviş[;)
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.