Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (3883. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
78.249
Cevap
355
Favori
3.291.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 38813882388338843885
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Xposed ve GravityBox isimli uygulamalar ile tanışmanızı öneririm (!)

Bu ekran süresini normal kullanımda ilk defa aldım. Genel olarak min-max 4 saat ekran süresi alıyorum.

Bir de araştırmadan "... saat ikonu ve batarya göstergesi var iken bu görsele nasıl stok rom diyorsunuz ?" demişsiniz. İyice araştırıp daha sonra burada soru sorarsanız daha iyi olur.
  • Vandalizm kullanıcısına yanıt
    Tr romu kitkat mı, rus romu lolipop mu? Root etmemek kaydıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Rusya Lollipop ROM'unu kullanmanızı tavsiye ederim. Lollipop kötü diyen bazı arkadaşlar sanırım telefon kullanmayı bilmiyorlar. Tamam, belki Lollipop'ta (5.0.1) az da olsa hatalar mevcut fakat telefon kullanmaya engel olacak kadar değil.
  • 7.0 çok uzak bir hayal gibi gözüküyor. CM13'ü portlayan Alberto isimli arkadaşın dediğine göre 7.0 OpenGL 3.0 destekleyen bir GPU'ya ihtiyaç duyuyormuş ve OpenGL 3.0 olmadan çoğu grafik ile ilgili özellik çalışmıyormuş. Samsung aptallık edip yeni nesil bir telefona çok eski bir GPU koymuş. Telefon artık kesin olarak çöp oldu maalesef.

İşin ironik tarafı daha eski telefonlar OpenGL 3.0 destekliyor.
  • Belki bir ihtimal vardır? Yama olarak yapılabildiğini duymuştum. S4 mini bile gl es 3.0 destekliyor?!?

S5 kadar akıcı ve ekran süresi 5 saat olacak mı? Eğer kasma ve olağan dışı ısınma yoksa kurulumu yapabilirim . Annemin telefonu.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Belki bir ihtimal vardır? Yama olarak yapılabildiğini duymuştum. S4 mini bile gl es 3.0 destekliyor?!?

Tamamen GPU ile alakalı bir durum. Gerizekalı Samsung hiç geleceği düşünmeyip güncel bir telefona eski bir GPU koymuş. Zaten telefonun oyun performansının düşük olma, Chrome'da takılma gibi sorunlar yaşamasının tek sebebi de bu, telefonun GPU'su çok eski. 1080p ekranı beslemeye bile yetmiyor.
  • Note 7 romu öneririm. Çözünürlüğü 720p yapma seçeneği varsa öğrenin kurun. Lolipop tabanlı oluyor genelde.

• expressimo kullanıcısına yanıt
    Telefonu sattım zaten.

Voltaqe Kernel'da vardı sanırım o özellik.
  • Arkadaslar hala kullandigim S4 umde soyle bir sorun var diyelim müzik dinliyorum kulaklik takili sekilde bir arama geldi kulakliktan konustuk ve kapattim. Sonra kulakligin mikrofonu dış sesi kulaga veriyor hisirtili sekilde yani ses acayim diye dokunuca hisirtili ufleyince vs ses kulaklik kismina geliyor tak cikar vs faydasi olmuyor. Tek cozum teledonu yeniden baslatmak bunu nasil çözerim yasayan var mibu sorunu?

• Arkadaşlar bende Lollipop Romlarından birine geçmeyi düşünüyorum hangisi sizin tavsiyeniz olur hatalar vs olmayan güzel bir ROM arıyorum.
  • MrCrossover M kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle Rusya LP romu. Buradaki tavsiyeler üzerine kurdum çok akıcı çalışan bir rom.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lily Evans

7.0 çok uzak bir hayal gibi gözüküyor. CM13'ü portlayan Alberto isimli arkadaşın dediğine göre 7.0 OpenGL 3.0 destekleyen bir GPU'ya ihtiyaç duyuyormuş ve OpenGL 3.0 olmadan çoğu grafik ile ilgili özellik çalışmıyormuş. Samsung aptallık edip yeni nesil bir telefona çok eski bir GPU koymuş. Telefon artık kesin olarak çöp oldu maalesef.

İşin ironik tarafı daha eski telefonlar OpenGL 3.0 destekliyor.

i9500'ün üzerinde Exynos var ve OpenGL 3.0 desteği yok. i9505'lerde ise Snapdragon var ve OpenGL 3.0 desteği var.
    Türkçe dil desteği mevcut mu ?
  • Evet

• Garanti bitiminden 1.5 ay sonra Samsung s4 I9500 telefonumda şebeke sorunu oluştu.
    Yetkili servis kapıyı(anakart değişimi) 600'den diğerleri 200-250'den açıyor.
    Başkasının imei'si yüklü olan kartı da kullanmayı tercih etmiyorum.
    Yurtiçi yada Çinden anakart alsam kendi imei'mi yükletebilirmiyim. Montajı kendim yapabilirim 2. el alınacak anakartlar 80-150 arası değişiyor

İmei yüklemeyle ilgili bir sıkıntı var mı?

Sorunu çözmek için takip ettiğim yollar
    1-şebeke ayarlarında değişiklik,
    2-farklı sim kart deneme
    3-fabrika ayarlarına reset
    4- Farklı rom'ları yükleme
    5-Anten konnektörünü ve bağlantıları kontrol etme
    6- Şebeke entegresini yeniden ısıtma

Marketten GSM sinyal log programları indirdim ayrıca hücre askıda verisinden sinyalsiz kalınan zamanı kontrol ettim.

son maddedeki soruna kadar Şebekesiz kalma zamanı %20'nin üzerindeydi.

son yöntemi denemekteyim.

• Arkadaşlar bizim telde kablosuz şarjlı kapak ve kablosuz şarj aparatı kullanan var mı?
    Şirkette birine hediye geldi.
    İkimiz de S4 kullanıyoruz
    Kapak alacaz ama,ayrıca koruma kılıfı varken yine şarj ediyor mu?

Şarj standının USB kablosu PC ye takarsak da şarj eder mi?
    http://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-s4-kablosuz-sarj-destekli-kapak-pm-telsarjpda50497

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 24 Şubat 2017; 11:15:22 >
  • bugün s4 kullanmaya başladım. telefon sabahtan beri kapanıp duruyordu. pili değiştirdim şimdilik düzelmiş gibi. Bendeki telefon amerikadan gelmişti. snapdragon 600 işlemcili model. Bu model 4g yi destekliyor muydu? 4g sembolü var ancak oparatörden bakınca 4g desteklemiyor olarak görünüyor. I9500 model olarak geçiyor telefonun arka tarafında ve cpu-z de. Kullandığım hat türktelekom. imei çakma değil pasaport kayıtlı. şuanda da edge ile bağlı 3g ye bile geçemedi. aveadan kaynaklanıyor olabilir mi? daha önce eşim kullanıyordu o 3g yi kullanıyordu. android sürümü sie 4.3 güncellemeyi görmüyor. güncelleme konusunda ne diyorsunuz?
  • h0c@ H kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Kullandığınız model: I9505 Galaxy S4
    Bu model de 4G destekliyor diye biliyorum. Dilerseniz kullandığınız operatörün müşteri hizmetlerine bağlanın. Bu konu hakkında size yardımcı olabilirler.
    Teknik özellikler için: Kullandığınız I9505 S4,http://www.gsmarena.com/samsung_i9505_galaxy_s4-5371.php
    Türkiye'de satılan I9500 S4,http://www.gsmarena.com/samsung_i9500_galaxy_s4-5125.php

• 
Sayfa: önceki 38813882388338843885
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.