M

Teğmen
22 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Xiaomi marka bir telefon kullanmak istiyorum daha doğrusu Android bir telefon. 7 Plus cihazım, almayı düşündüğüm telefonlar Redmi Note 8 Pro veya Mi9T modelleri. Sizce akıllıca bir iş mi geçmek eğer öyleyse hangi model diğerinden bir tık daha önde?
Merhaba arkadaşlar benim bir proje fikrim var. Bu fikir Akıllı Sonda Torbası olarak geçiyor. Devreler yardımıyla sonda torbasının doluluk oranını hesaplayıp belirlenen değerlere ulaşınca kullanıcıya mesaj gönderip alet üstünde de sesli görsel alarm verdiriyoruz. Sizin etrafınızda denk geldiğiniz ya da aklınıza gelen bir geliştirme önerisi var mıdır acaba?
Merhabalar geçtiğimiz HepsiBurada Efsane Cuma indirimlerinde kız arkadaşım için bir parfüm seti satın aldım hepsi burada üzerinden. Biliyosunuz çatlak patlak cuma indirimlerinden dolayı kargolar baya yoğundu. 7 aralık günü teslimat şubesine gelen kargo dağıtıma çıktıktan 26 dakika sonra iadeye düşüyor anlamadığım bi şekilde. Kargo hareketinin ss’ini bırakıyorum buraya.
Daha önce de çanta aldığımda aynı böyle oldu kendiliğinden iadeye düştü ve gitti. Şubeyi arasak açan yok. MH aradığımda dün acil teslimat belirtmiştim ama tekrar iadeye düşmüş. Ben bu kadar gevşek bi kargo firması görmedim. Eğer bu kargo bana ulaşmazsa nerelere şikayet edebilirim peşini bırakmak istemiyorum bu işin.
İzmir Çiğli Erkek Öğrenci Yurdunda kalıyorum. Birden bire bağlantı gitti. Bağlantı gitti ama telefonda falan hiç kesilmedi. wifi.kyk.gov.tr den giriş yapabiliyorum ama gencizbiz sayfasına bağlanamıyor. İphone ile bağlanmaya çalışıyorum sürekli sunucu bulunamadı hatası veriyor. Bu durumu yaşayan var mı şu an aranızda?
Merhabalar arkadaşlar bir hafta önce bugün eskişehire gezi için yola çıkmıştık. Kız arkadaşım bir kaç magnet almıştı kendisine ve ailesine. Fakat ne olduysa oldu ve kaybettik magnetleri bir şekilde. Benim sizden bir ricam olucak acaba bunu telafi edebilir miyiz? Yani bir arkadaş magnetleri alıp kargoya ALICI ödemeli şeklinde verirse ikimizi de çok çok mutlu etmiş olur. İzmirden de iki arkadaş edinmiş olur. Var mıdır yapabilecek?
Merhabalar arkadaşlar izmirde bir KYK yurdunda kalıyorum. İnternetimize bu sene kota geldi(gelmiş). Bunu bir yerde duyurduklarını zannetmiyorum. Bende ilk günlerden bu 16 GB kotayı bitirmiş bulundum. İnternet erişimim 256 KB ile sınırlandı. Donanımhaberin de minisini açabiliyorum. Bu saçma uygulamaya geçen başka yurt var mı? Bir şekilde tepkimizi gösterirsek vazgeçerler mi bu uygulamadan?
Arkadaşlar Aydınlıyım aydında meşhur ama izmirde hiç göremedim bilen var mıdır ? Direk karın içine karadut veya vişne şurubu dökülüp servis ediliyor örnek fotoyu aşağıya bırakıyorum.

Merhabalar VHDL de biraz yeniyim. ISE Design Suite aracılığı ile yazıyorum kodu. Şöyle bişey tasarladım kafamdaki örnek proje için. SW0 ve SW1 switchlerini değiştirerek bunların AND sonuçlarını LD0 ledine ve OR sonuçlarını LD1 pininde görmek istiyorum. Kodda nasıl yazacağımı bulamadım burada kodu paylaşıcam. Bir bilen bana cevap verebilirse çok memnun kalırım şimdiden teşekkürler.

library IEEE;
use IEEE.STD_LOGIC_1164.ALL;

-- Uncomment the following library declaration if using
-- arithmetic functions with Signed or Unsigned values
--use IEEE.NUMERIC_STD.ALL;

-- Uncomment the following library declaration if instantiating
-- any Xilinx primitives in this code.
--library UNISIM;
--use UNISIM.VComponents.all;

entity Ornekk is
Port ( SW0 : in STD_LOGIC;
SW1 : in STD_LOGIC;
LD0 : out STD_LOGIC;
LD1 : out STD_LOGIC);
end Ornekk;

architecture Behavioral of Ornekk is

begin
LD0 <= SW0 and SW1;
LD1 <= SW0 or SW1;

end Behavioral;
Bir meselede yardımınıza ihtiyacım vae. Sevgilisi olan ve daha önce ayrılıp başka biri ile birlikte olan kişiler bana mesaj atabilir mi? Gerçekten konuşmaya ihtiyacım var
Merhabalar arkadaşlar bir proje için yağmur damlası sensörünü birazcık büyütmeye karar verdim. Sensörün normal halini ekledim eke. Acaba ben bunu iletken kalem ile büyük bir yere çizsem aynı değerleri alabilir miyim? Bir bilgisi olan var mıdır?

Hakkında
Konum: Aydın,
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Mesaj Sayısı: 218
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 619
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 10.894 (Bu ay: 98)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 365 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.