Şimdi Ara

ceedlerde panik frende abs devreye girince dikkatli olun

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
2
Favori
21.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • araçlarımız panik frende abs devredeyken çok zayıf frenliyor öndeki araca çarpmak an meselesi
    bunun için çok dikkatli olalım...

• Lastiklerin sertligindendir muhtemelen. Tutunamiyor. Zaten en iyi frenaj ABS nin en gec devreye girdigi frenajdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lastikler orta sertlikte zaten tek arabada denemedik
    sonuç aynı
    abs devreye girince araba durmuyor
    abs devreye girmeden iyi
  • Lastikler Hankook mu Continental mi Kumho mu

• quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

Lastikler Hankook mu Continental mi Kumho mu

michelin energy benimki yumuşak birde 225 tabanda premecy var oda orta sert michelin
    abi lastikten değil zaten araç abs de kaymıyor tıkır tıkır gidiyor maşallah sanki fren yapmamış gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banabunno -- 22 Şubat 2013; 18:02:15 >
  • aynı sorun i30 dada var sanırım. bir arkadaş ışıkta fren yapınca ABS devreye girip durma mesafesini arttırınca öndeki araca vurdum demişti. mekaniği aynı olduğu için ceed ve i30 ların hepsinde bu problem genel bir problemmidir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: freshwind

aynı sorun i30 dada var sanırım. bir arkadaş ışıkta fren yapınca ABS devreye girip durma mesafesini arttırınca öndeki araca vurdum demişti. mekaniği aynı olduğu için ceed ve i30 ların hepsinde bu problem genel bir problemmidir acaba?

Bence bu araç ile alakalı bir durum değildir.Lastik ve yol şartları ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum.
    Haftasonu sert fren yapmak durumunda kaldım.Yerler ıslak asfaltta yeniydi sanırım.ABS devreye girdi araç hiçbir şekilde yavaşlamadı.Lastikler enery saver.
    Aynı freni kuru zeminde yaptığımda araç çok daha stabil bir şekilde duruyordu ama şunu belirteyim energy saver lastiklerinden bir cacık olmaz.Çok dikkatli sürmek lazım.
  • bu mesajları görünce kısaca bende birşeyler yazmak istedim.

frenaj sorunu ceedlerde veya i30 larda olması doğal zaten.

ben yine bu forumda ceratolardada aynı problemin olduğundan bahsetmiştim sizlere o zaman çok umursayan çıkmamıştı.

sorun fren diskinden veya lastikten değil.

sorun motorun sağ ön tarafındaki abs fren mekanizması beyninden kaynaklanıyor arkadaşlar.

yani burda sizin frene basma tekniğiniz yada lastik çapıyla alakası yok.

işin şu tarafı ilginç-->diyelimki bu abs fren mekanizmasının beyni garanti yolu ile değiştirildi.bu durum düzelecekmi????(bence hayır)

çünkü banabunnonun dediği gibi sorun frenlemede değil abs devreye girdiği zaman aracın sanki hiç freni yokmuş gibi fren pedalının ayağınızın

altında bir yerlere sürtüp sanki diski çiziyormuşunuz gibi yapmış olduğu irrite edici durum.

bu durumu golflerdede denemiştim ki o zaman bile 2010 model golfte kesinlikle kialardaki gibi bir durum olmamıştı.araç son derece stabil şekilde durmuştu.

benim kendi ceratomda defalarca bu durumu yaşamıştım allahtan son zamanlarda ani duraksamaya ihtiyacım olmadı.

yeni kasa ceedlerde durum aynımı acaba merak ettim şimdi...

• ma ceedin 17 jantla fren testi 36.5 metre
    16 jantla 38 metre
    I30 un 38 metre
    Bence cok iyi degerler
    Islak zeminde kotu frenlrr

• bende yen, ceed var, geçen ay çok ciddi bir kaza tehlikesi atlattım, kavşağa bir kamyonet kontrolsüz çıktı, araçta tektim bütün gücümle frene bastım abs devreye girdi ve kısa masafede arabayı çok stabil durdurdu, 2008 corollam vardı, ceed bana daha stabil geldi...yani ben abs de herhangi bir gecikme veya durdurmazlık görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

bende yen, ceed var, geçen ay çok ciddi bir kaza tehlikesi atlattım, kavşağa bir kamyonet kontrolsüz çıktı, araçta tektim bütün gücümle frene bastım abs devreye girdi ve kısa masafede arabayı çok stabil durdurdu, 2008 corollam vardı, ceed bana daha stabil geldi...yani ben abs de herhangi bir gecikme veya durdurmazlık görmedim

panik frende sıfır metre ye inmede problem...önünüzdeki mesafe frenlemeye yeterliyse problem yok
    güçlü şekilde frene asıldığınızda abs ile beraber aracın durmadığıı görüyorsunuz
    abs devreye girmeden frenleme iyi uzun abs de ise çok yetersiz ve çok tehlike içeriyor...dikkat
  • zaten abs nin özelliği kızaklamayı önlemek değilmi...zaten basar basmaz abs li araba durmaz...neyse
  • CEED DURUYORMU DURMUYORMUhttp://www.youtube.com/watch?v=GJ3Y1ck_2bo TESTTEN İZLEYEBİLİRSİNİZ, ARACI KÖTÜLEMEYİ ANLAYABİLİRİM AMA BİR ARACA DURMUYOR DEMEK ÇOKTA MANTIKLI DEĞİL, DURMAYAN ARABAMI OLUR YA
  • quote:

Orijinalden alıntı: metesserdar

CEED DURUYORMU DURMUYORMUhttp://www.youtube.com/watch?v=GJ3Y1ck_2bo TESTTEN İZLEYEBİLİRSİNİZ, ARACI KÖTÜLEMEYİ ANLAYABİLİRİM AMA BİR ARACA DURMUYOR DEMEK ÇOKTA MANTIKLI DEĞİL, DURMAYAN ARABAMI OLUR YA

arkadaş ceed toplantılarına teşrif edersen nasıl durmuyor gösterebiliriz
    sadece altımdaki araca bakıp bilgi vermiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: drangelman

bu mesajları görünce kısaca bende birşeyler yazmak istedim.

frenaj sorunu ceedlerde veya i30 larda olması doğal zaten.

ben yine bu forumda ceratolardada aynı problemin olduğundan bahsetmiştim sizlere o zaman çok umursayan çıkmamıştı.

sorun fren diskinden veya lastikten değil.

sorun motorun sağ ön tarafındaki abs fren mekanizması beyninden kaynaklanıyor arkadaşlar.

yani burda sizin frene basma tekniğiniz yada lastik çapıyla alakası yok.

işin şu tarafı ilginç-->diyelimki bu abs fren mekanizmasının beyni garanti yolu ile değiştirildi.bu durum düzelecekmi????(bence hayır)

çünkü banabunnonun dediği gibi sorun frenlemede değil abs devreye girdiği zaman aracın sanki hiç freni yokmuş gibi fren pedalının ayağınızın

altında bir yerlere sürtüp sanki diski çiziyormuşunuz gibi yapmış olduğu irrite edici durum.

bu durumu golflerdede denemiştim ki o zaman bile 2010 model golfte kesinlikle kialardaki gibi bir durum olmamıştı.araç son derece stabil şekilde durmuştu.

benim kendi ceratomda defalarca bu durumu yaşamıştım allahtan son zamanlarda ani duraksamaya ihtiyacım olmadı.

yeni kasa ceedlerde durum aynımı acaba merak ettim şimdi...

Bendede Cee'd 2011 Motion Paket 1.6 CRDİ ( otomatik ) var.

2 Kere frenler yüzünden kaza tehlikesi atlattım allahtan kendimi sağa sola atabilmiştim.

Üzerinde Michelin Energy Saver var lastik olarakta, gidip brembo da taktırsam demek abs beyninden ötürü böyle oluyor.

• aynı sorun bendeki i30 da da var sorun 50nin altındaki hızlardaki panik frende hele birde yol eğimli ve ıslaksa frenler tam allaha emanet ben sorunumu assan genel merkeze bildirdim görüyorumki ceedlerde bu sorun var bende sorunu olan arkadaşlar bir an önce genel merkeze iletsin ki fren sorunu hızlı şekilde çözülsün
  • bu fren meselesini kafaya taktım ve araştırdım sonuçta arabaya canımızı teslim ediyoruz, kia nın avukatı falan da değilim bir üretim hatası varsa bu ön plana çıkarılmalı hayati bir mesele çünkü,
    gelelim konuya,
    servisten yetkilisi ile üstelik benim araç yorulmasın diye test arabası ile frenleri göğüs kemiğimim emniyet kemeri basıncından ağrıyana kadar 4-5 defa test ettik, en ufak bir sapma, en ufak bir kararsızlık yok frenlerde, kızaklama yapmadan arabayı çok kısa mesafede durduruyor, sonuçta arabada ailemi taşıyorum, sonra ben benim araçla da test yapalım dedim, 2-3 kere de ben denedim, üstelik yukarıda ki arakadasın dediği gibi yerler ıslaktı, lastikler mıchellin alpine 4- ...abas de hiç bir sıkıntı yok, daha önce ebd desteksiz abs frenli araba kullanan arkadaşların, ebd destekli abs de biraz bocalamaları normal, eski usul abs ler aynı anda 4 tekere basınç uygularken, ebd destekli 4 tekere ayrı basınçlı fren uyguluyor, ayrıca basınç ayarını da kendisi kontrol ediyor, en güvenli şekilde aracın durdurulması amaç....ancak, hala problemi olduğunu düşünen arkadaşlar varsa, derha arabasını servise götürsün....

• Bir süre önce Cee'd ana konuya yazmıştım bu durumla ilgili. Geçenlerde aynısı tekrar oldu hatta daha kötüsü oldu. Yenibosna'da bir yerde ani durmam gerekti tam olarak fren pedalına bastım debriyajla birlikte. Araba resmen 20 km/h hızdan itibaren durmadı freni bıraktı baya baya gidiyor hala tam fren pedalına basılı olmasına rağmen. Baktım durmayacak ayağımı frenden çekip bir daha kökledim zınk diye durdu. Takip mesafesine zaten dikkat ederim ama artık daha çok dikkat ediyorum motor frenini daha yoğun kullanıyorum. Fren ve debriyaj-baskı balatayla alakalı problemlerim var ama onun dışında arabanın her şeyinden oldukça memnunum. En yakın zamanda bu iki sorunla alakalı servise gitmeyi düşünüyorum. Ama korkutuğum şey servisle teste falan çıkıp ani frende zınk diye duracak diye korkuyorum hep öyle olur zaten.

• HYUNDAI Grubu cok geri cagirma yapiyor.
    Fren, Hiz sabitleyici, airbag vb.
    Bence sikayetler cogalirsa geri cagirma olabilir. Fren sisteminde yazilim degisikligine gidilebilir.

• frenleme ile ilgili sıkıntısı olan bence vakit kaybetmeden servise gitsin, ben bu işin üstünde çok durdum, yani, burada yazılanı ciddiye alarak hem kendi arabamda hemde aynı araçtan sahip olan arkadaşlarıma da durumu ilettim, yani bir arabanın durmaması, hayatınızı pamuk ipliğine bağlamanız demektir...bakın ben servis adı da veriyorum Trabzon hasanbaşoğlu, ben kendi aracımda, servis kendi test aracında, serviste o an bulunan iki yeni ceed sahibi kendi araçlarında( servis uygun yerde test edin bize geri dönün demiş), az önce koşuya gittiğim zaman 50 km hız da tekrar dednedim, denedik, test ettik, frenlemelerde en ufak bir sapma yok, arabayı milim kaydırmadan durduruyor, şu ana kadar Trabzon hasanbaşoğlu servisine ( ki şu anda Türkiyede en çok araç satan bayi) bir tane bile freneleme ile ilgili şikayet gitmemiş...lütfen bazı zanlarda bulunurken dikkatli olalım, boşu boşuna milleti uğraştırmanın bir anlamı yok, aracınızda fren sıkıntısı var ise servise gider gösterirsiniz, bu tüm kiaların frenleri tutmuyor anlamına gelmez, biz arabalarımızda ailemizi taşıyoruz, yani can taşıyoruz...o yüzden, nasıl olsa klavyeden sallıyorum bir sorumluluğum yok diye düşünmeyin, milletin kafasını bulandırmayın

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.