Şimdi Ara

Direksiyon sınavını geçtikten ne kadar sonra ehliyet alabiliriz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
3
Favori
128.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PetrovaFire

quote:

Orijinalden alıntı: RZR

Sınav sonucun aynı gün ögleden sonra açıklanır. Ancak ehliyeti sürücü belgesi olarak eline alman 1 ayı bulabilir. Yaşadığın şehire göre değişir tabi. Bu süre kısalabilir.

Direksiyon sınavını geçtikten 4 gün sonra yani bugün ehliyeti aldım

hayırlı olsun hocam inş bizde alıcaz hayırlısıyla cumartesi direksiyon sınavını geçebilirsek
  • en geç 5 güne sertifika çıkarda asıl sorun emniyette.
    hemen ehliyeti basıp verme imkanı varken yarın gel şu gün gel deyip geçiştiriyolar.
    Umarım böyle bir sıkıntı olmazda hemen alırız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JasonNewsted

Arkadaslar sertifikami aldim simdi basvuru icin saat kacta siteye girmeliyim? Ayrica yarin pazartesi gunu basvurulari acilir mi?

Sabah 8 veya 9 dan sonra randevular açılıyor.

Bana kurs vergiyi yatırın randevuyu alın sertifikayı öyle vercez dediler. Birde bu randevuyu hemen alsak sonra parayı yatırsak olur mu? Zaten ziraat yada vergi dairesine yatırdığımız 300 küsür liradan sonra birde emniyete 100 lira gibi bir parayla gidicekmişiz.

Size şöyle anlatayım.ben ehliyetimi 2008 yılında almıstım.
    PAzar günü diresksiyon sınavından sonra pazartesı kursa gıdıp sertifikayı aldım.Salı günü emniyete gittim.tabi ozamanlar randevu sistemi yoktu.İşlemler için belgeleri verdikten sonra bana aynı bina içinde biyer tarif ettiler git oraya üçreti yatır dediler.Gittim 197 tl yatırdım ve verdikleri makbuzla tekrar işlem yaptırdığım gişeye gittim makbuzu teslim ettim çıktım evime gittim.Ertesi gün de ehliyetimi almaya gittim 35 tl de kart parası istediler ehliyetimi aldım ve çıktım.
    Ama şimdikiğ sistemi bilmiyorum.Belki dediğiniz gibi önce bankaya parayı yatıttırıyor olabilirler ama kurs neden sertifikayı vermiyor anlamadım.Kurs her hakularda sertifikanızı size vermesi gerekiyor.Belki benim vergiyi verecek kadar param yok belki ben ehlşyetşmş 2-3 ay sonra almak istiyorum.Çok saçma.

Kursun sertifikayı geç verme nedeni sanırım hani bir anda bir çok kişinin belgelerini tek dosyada toplayıp hazırlamaya çalışmamak. Hani alıcak kişilerin önce hazırlayıp sonra alacakları ise sonraya bırakmak. Ama hallettim ya bugün vergi işini falan. Sertifikayı da alır haftaya alırım umarım ehliyeti.

Boşver kardeşim hemen almak için acele etme derim.Boşuna dememişler geç olsun güç olmasın diye.

Alıp pratiklere başlamam lazım. Çünkü daha trafiğe çıkabilecek derece bir becerim yok. Boş yolda herkes kullanır sonuçta önemli olan akıcı trafik.

Sertifikanızı aldıktan sonra yine de kullanabilirsiniz.Sertifika da binevi ehliyettir.
    Pratik için ise önce mahalle aralarında sürüşler yapmanızı öneririm.Kendinizi hazır hissetmeden de trafiğe çıkmayın derim.Özellikle yokuşlarda kalkışlar çok önemli,her acemi sürücünün en çok zorlandığı konuların başında gelir

Sertifikanın ehliyet yerine geçmediğini söylediler. Gerçi haftaya büyük olasılıkla almış olucam.

Öyle yapmayı düşünüyorum babamıda alırım yanımda turlarız. Yokuş olayına gelince ise aslında şuanda arabadan dolayı hiç sorun olmaz diye düşünüyorum. Otomatik ve yokuş kalkış desteğide olduğundan rahat olur. Ama işte mesafe ayarlama durma,trafiğe dikkat etme,yayalara dikkat etme konusunda daha dikkatli olmak lazım sınav yerinde kullanmakta sorun yok genelde rahat olur az araba olur ama gerçek trafik öyle değil hele İstanbul trafiği felaket.

Ehliyetini alana kadar araba kullanırken sertififkasını yanında bulunduran arkadaşlarım olmuştu onlardan duymuştum.
    Ben 15 yaşımdan beri araba kullanıyorum ehliyetimi alana kadar hep mahallede sürdüm mahalle dışına çıkmadım.Ta ki ehliyetim elime geçene kadar
    Eğer otomatik şanzuman arabanız varsa sıkıntı çekmezsiniz.Bi gaz bide fren başkada bişey yok size sadece direksiyon hakimiyeti kalıyor

Yine ne olur ne olmaz sertifika ile çıkmıyım ben.

Babam sırf otomatik diye öğretmedi arabayı ya bunu öğrenirsen asla sınavı geçemezsin dedi. Çok nadir verirdi. Direksiyon olarak tabi kesinlikle pratik şart. Çünkü İstanbul trafiğinde araç kullanmak kolay değil

Babanız haklı.Yıllardır ehliyet sahibi olupda manuel şanzuman araba kullanmayı bilmeyen nice insanlar var.Ehliyet aldıktan sonra alıyorlar otomatik şanzumanlı arabaları ondan sonra manuel vitese elleri dahi değmiyor.Manuel bi aracın koltuğuna oturduklarında elleri ayaklarına dolaşıyor.Bence manuel kullanmayı bilmek şart.

• Ayrıca sınavı geçersek hemen anında söylüyorlar mi ? Bi bilgisi olan var mi ?

• ben hocaya sormuştum direksiyon sınavından 10-15 gün sonra ehliyeti alırsın demişti , ne kadarı doğru bilmiyorum
  • Oha ne 10-15'i o kadar sürmemesi lazım Direksiyon sınavının olduğu gün açıklıyorlar ama hemen değil birkaç saat sonra. Sonra sana evrakları veriyorlar sertifikanı falan onlar gidiyon emniyetten alıyorsun ehliyeti. Yani kurs dosyalarını ne zaman hazırlarsa gidiyorsun alıyorsun ama ehliyeti emniyetten bir günde de alırsın 1 haftada da. Emniyetin doluluğuna bağlı

• quote:

Orijinalden alıntı: Damon Salvatore

Oha ne 10-15'i o kadar sürmemesi lazım Direksiyon sınavının olduğu gün açıklıyorlar ama hemen değil birkaç saat sonra. Sonra sana evrakları veriyorlar sertifikanı falan onlar gidiyon emniyetten alıyorsun ehliyeti. Yani kurs dosyalarını ne zaman hazırlarsa gidiyorsun alıyorsun ama ehliyeti emniyetten bir günde de alırsın 1 haftada da. Emniyetin doluluğuna bağlı

Arkadaşıma katılıyorum.Direksiyon sınavının sonuçları o gün içerisinde açıklanıyor.Ehliyeti alma süreniz ise biraz sürücü kursuna birazda ilçe emniyetine bağlı.Sürücü kursu gerekli belgeleri sınavdan bir gün sonra hazırlarsa evrakları aldıktan bir gün sonra emniyete gidp başvuru yapabilirsin.Oradada ya aynı gün alırsın yada ertesi gün.

• quote:

Sınav sonucun aynı gün ögleden sonra açıklanır. Ancak ehliyeti sürücü belgesi olarak eline alman 1 ayı bulabilir. Yaşadığın şehire göre değişir tabi. Bu süre kısalabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1903Mert

quote:

quote:

hayırlı olsun hocam inş bizde alıcaz hayırlısıyla cumartesi direksiyon sınavını geçebilirsek

Sağ olun hocam geçersiniz niye geçemeyesiniz

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arabaya takla attirmazsan gecersin diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: JasonNewsted

quote:

quote:

quote:

quote:

Arabaya takla attirmazsan gecersin diyorlar

Ahahaha

• quote:

quote:

Hayırlı uğurlu olsun
  • quote:

quote:

quote:

Hayırlı uğurlu olsun

Çok teşekkürler hocam

• Arkadaşın babası Emniyet'te polis, sen evraklarını getir bir çay içelim çayın bitene kadar hazır dedi ama bizim kurs çok işgüzar babam memur diye sınava giriş kartlarını ve sınav listesini bana verdiler sabah ben götürücem hocaya
  • evraklar 20 gün sonra teslim edilir dendi bizim kursta, sizde durum nedir
  • Cumaya kadar alınıcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrebo

Cumaya kadar alınıcak

Ehliyet mi evrak mi ?
  • Evraklar çarşamba günü teslim yapılacak ve ya en geç perşembe , ehliyette perşembe cuma alırsınız.

Perşembe günü öğlen alıcam ben , yada yetişirse çarşamba akşamı
  • Ben bugün dosyamı aldım yarında emniyete gideceğim.
  • Abi yuh millet hemen almış dosyasını biz 2 hafta sonra falan alcaz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.