Şimdi Ara

TERMOSTATİK VANA AMA HANGİSİ DAHA İYİ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
9
Favori
81.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim yeni bina merkezi ısıtma mütahit yaktığın kadar tarzı KALORİMETRE taktırdı ama lavuk kıptiliğinden dairelere termostatik vana takmamış,kaçarmı şıkıştırdım tamam senin dairene takarız dedi bende biryerde okumuştum debili sistemli T.Vanalar daha randumanlıymış onu istedim.
    Şimdi size soruyorum aradığım özellik 0 dereceden başlayıp 30 dereceye kadar ayarlanabilir olması birde kış ayar sembolü olanıda var vananın üstünde,geçen öylesine sordum ECA-FEROLLİ vanalar 26 TL diyorlar,sizin önerdiğiniz daha kaliteli yada Termostatik vanada olmassa olmaz özellikli bir vana öneriniz varmı ?

• Gazlı olan vanaları tercih edin. Şu an Türkiye'de Danfoss 2000 serisi veya Siemens bulabilirsiniz. Ben Danfoss kullanıyorum sorunsuz tavsiye edebilirm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Gazlı olan vanaları tercih edin. Şu an Türkiye'de Danfoss 2000 serisi veya Siemens bulabilirsiniz. Ben Danfoss kullanıyorum sorunsuz tavsiye edebilirm.

Eyvallah'da gazlı derkene LPG kastetmiyorsunuz değilmi Gaz=Doğalgaz öylemi ?
    Danfoss...eca-ferrolliden dahamı randumanlı ? ve termostatik vanalarda debi özelliği olanlar daha verimliymiş hiç böyle birşey duyan oldumu ?

NOT: Bunumu kastettiniz yoksa başka bir serisinimi ?............Danfoss A/S, RAS-C 5023 modeli

http://tr.heating.danfoss.com/xxNewsx/b69cce0a-696d-4faf-9d05-9fa0557baf92.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somniferum -- 29 Aralık 2012; 23:33:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: somniferum

Eyvallah'da gazlı derkene LPG kastetmiyorsunuz değilmi Gaz=Doğalgaz öylemi ?
    Danfoss...eca-ferrolliden dahamı randumanlı ? ve termostatik vanalarda debi özelliği olanlar daha verimliymiş hiç böyle birşey duyan oldumu ?

Gazlı derken sensörü gaz . Şu an piyasada genelde sıvı sensörlü olanlar var, gazlı vanalar yeni nesil tepkinme süresini 20 dakikadan 13 dakikaya düşürüyor. Kapat - Aç peryodu 40 dakikadan 26 dakikaya düşüyor. Debili termostatik vanayı ilk defa sizden duyorum.

Gazlı Danfoss Vana linki:
    http://www.termostatikvana.com/UrunDetay.aspx?KategoriAdi=Termostatik%20Radyat%C3%B6r%20Vanalar%C4%B1&UrunID=343&UrunAdi=14a%20TRV%20K%C3%B6%C5%9Fe%20%28Gazl%C4%B1%29%20Set

• danfoss ra 2000 serisi (gaz sensörlü)
  • quote:

NOT: Bunumu kastettiniz yoksa başka bir serisinimi ?............Danfoss A/S, RAS-C 5023 modeli

Yok bahsetiğim RA 2000 serisi:

http://tr.heating.danfoss.com/xxTypex/271626_MNU17525851_SIT331.html

• quote:

quote:

Yok bahsetiğim RA 2000 serisi:

http://tr.heating.danfoss.com/xxTypex/271626_MNU17525851_SIT331.html

arkadaşlar ikinizde aynı seriyi öneriyorsunuz değilmi ?
    ben vanayı radyötöre takacağım,yani uzaktan ısı algılayıcı sistem istemiyorum !
    yani danfoss gazlı RA 2000 serisi iyi diyorsunuz diğer örneğin ECA-FEROLLİ gibilerine nazaren ?
    ve nereden alabilirim ankaradan ben Sincandanım bana en yakın nerede bulunur yada hangi termostatik vana satan yerlere bakmam lazım ?

Birde düz vana köşe vana tabirleri var benim radyötörler yatay değil yeni olan dikey tiplerinden yani yukarı uzuyor boyu,ne almalıyım köşemi-düzmü ?

Araştırdım düz olanı bana yatkın yer kaplamıyor o halde @zebra arkadaşın verdiği linkteki köşeli olanın düzüde varmı RA 2000'in ?

arkadaşlar bumu düz dediğiniz http://www.termostatikvana.com/UygulamaDetay.aspx?image2=51......................ohalde 14a değilde 14b serisimi oluyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somniferum -- 30 Aralık 2012; 1:42:50 >

• @disintegration kardeş @zebra ve sen kafamı iyce karıştırdınız ya bana ilk önce :Danfoos 14a TRV Gazlı RA 2000 modelini öneriyorsunuz şimdi sen @disintegration bana RA 2990-013G2990 (RA klick) birde RA fn 15 1/2-013G 0003....modelini öneriyorsun bu iki model nedir bunlar düz olanımı köşeli olanımı ve neden iki model öneriyorsun ilk başta önerdiğiniz 14a TRV gazlı olanınımı alayım yoksa şimdi senin bu resimdeki önerdiklerinimi,ve bu iki önerindki hangi vana daha iyi (resimlerdekinden bahsediyorum ) ?
    Lütfen son kez bana açık yazın hangi gazlı ölçerli model en randumanlısı artı ben öyle sola sapan vana istemiyorum petek izasında düz olacak herhalde ona düz vana diyorlar dğilmi senin resimdeki köşeli değilmi ?
    Lütfen aydınlatıcı bilgi verinki bende mütahite yarın birgün gideceğim ona göre bunu istiyorum diyeyim,sıvı ölçeri önermiyorsunuz bu gazlı dediğiniz nasıl oda sıcaklığını ölçüyor gazlamı ???

Ve en önemlisi ben Ankaradanım bu ürünü nereden bulabiliriz illa internettenmi sipariş vermek gerekir velakin internetten sipariş versek önerdiğiniz sağlam bir site varmı ?

Lütfen üç Vana önerdiniz ben duvar izasında yani düz olanını istiyorum 14a RA 2000 'mi (ki düz olanı 14a değil 14b diye geçiyor değilmi ) ? RA 2990 (RA klick) olanınımı ) yoksa RA FN 15 olanınımı alayım ? ve bunların düz olanların adları ne yani serisi ne olarak geçiyor iş ciddiye bindi son kararınız ne aradığım özellik fiyat performans,kalite,hemen arı yapmayan,gerçek vananın ucundaki ısı ölçerin sağlam olması,ve 0-29-30 derece artı birde kar tanesine benzeyen simgede var vanada bu ne işe yarıyorsa ?

birde @disintegration kardeş bana bu önerdiğin iki vananın fiyatınıda yazsaydın yada sitesini link olarak verseydin ?

YARDIM VE ACİL LÜTFEN ??????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somniferum -- 30 Aralık 2012; 13:35:37 >

• Gazlı ile sıvı ile çalışan arasındaki tek fark daha uzun süre dayanmasıdır. Kaliteli üretilmiş termo vanalar her zaman sessiz, ayarlanan ısıda ve iyi çalışırlar. Örneğin Siemens termostatik vanayı yıllardır kullanırım. Bazı termos vanalarda rastlanan ses sorunu bunlarda hiç olmuyor. Çok da iyi iş görüyor. Termo vana için kendiniz çok yıpratmayın böyle.
    Zaten link vermişler. Fiyat içeren link verildiğinde ceza verebiliyorlar. Reklam ve site linki kavramına giriyor.
    Bende olan Siemens termo vana aşağıdaki resimde.

• @sserin bilginiz için teşekkür ederim ama bana lütfen biri söylesin köşeli vana nedir düz vana nedir ben resimdeki gibi dirsek vasıtasıyla sola sapana termostatik vana değilde petek izasında yada vana yukarı baksın istiyorum öne bakan resimdeki gibi yer kaplar çünki önüne dolap koyacağımda o halde siemensin hangi termosunu alayım ve serisi lütfen ayar olaraktanda 0derece ile 30 derce arası arıyorum kış donma koruma özellikli ?
  • Bendekiler 14c olanı resimleri altta

• quote:

Bendekiler 14c olanı resimleri altta

dostum bu alet kaç lira..

• quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

Yazın 34 TL ye almıştım, şimdi 30 TL ye düşmüş.

http://www.termostatikvana.com/UrunDetay.aspx?KategoriAdi=Termostatik%20Radyat%C3%B6r%20Vanalar%C4%B1&UrunID=345&UrunAdi=14c%20TRV%20Yatay%20K%C3%B6%C5%9Fe%20%28Gazl%C4%B1%29%20Set

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

Yazın 34 TL ye almıştım, şimdi 30 TL ye düşmüş.

http://www.termostatikvana.com/UrunDetay.aspx?KategoriAdi=Termostatik%20Radyat%C3%B6r%20Vanalar%C4%B1&UrunID=345&UrunAdi=14c%20TRV%20Yatay%20K%C3%B6%C5%9Fe%20%28Gazl%C4%B1%29%20Set

teşekkurler. selamlar izmir

• Selam Disintegration,

İzmir'de Danfoss RA 2000 serisi nerden bulabilirim?
    Yardımcı olur musun?

Teşekkürler.
  • quote:

@zebra kardeş sen iki resin göndermişssin birinin iki deliği var duvara giriyor ve peteğe--diğeri sadece peteğe giriyor benim aradığım sadece peteğe giren bumu 14c TRV ,artı vana ile verdiğin linkte vana ile ilgili başlıkta yatay (köşe) yazıyor bu ne demek senin resimlerdekimi yatay köşe diye geçiyor ?
    acil cevap,ankaradada yokmu bu danfoos satan yer ?

bir arkadaşta siemens termo tavsiye etmiş diyorki öteki vanalar ses çıkarıyorlarmış doğrumu ?
    siemens termo termostatik vana önerirmisiniz ?

• quote:

quote:

@zebra kardeş sen iki resin göndermişssin birinin iki deliği var duvara giriyor ve peteğe--diğeri sadece peteğe giriyor benim aradığım sadece peteğe giren bumu 14c TRV ,artı vana ile verdiğin linkte vana ile ilgili başlıkta yatay (köşe) yazıyor bu ne demek senin resimlerdekimi yatay köşe diye geçiyor ?

bir arkadaşta siemens termo tavsiye etmiş diyorki öteki vanalar ses çıkarıyorlarmış doğrumu ?

Forumda birkaç arkadaş termo vanalarının ses çıkardığını yazmışlar ve çözüm önerisi istemişlerdi. Ne yazık ki bazı markalar yapıyor.
    Ankara'da ASKİ arkasında Kar-El var. Netten bulursunuz. Telefonla arayın, ordan alın.

• quote:

Sn Somniferum her iki resimde aynı vana var, birinci resimde (mutfak) tesisat duvardan ikinci resimde (o.odası) zeminden geliyor. Benim orda göstermeye çalıştığım tesisat ister yatay gelsin ister dikey bendeki vana sürekli zemine paralel oluyor, malum dikey vana montajı hatalı ve maalesef birçok kişi bunu bilmiyor. Nasıl bir ses olayı varmış bilmiyorum, ben herhangi bir ses duymuyorum, vanadan ziyade tesisat ile alakalı bir problem olabilir. Ankara'da nerde satılıyor bilmiyorum, ben Kocaeli'de ikamet ediyorum İstanbul'dan aldım.
    Siemens vanalar da kaliteli doğal olarak öneririm, ama fiyatları çok yüksek sıvılı olnaları 50 TL cıvarı (benim sorduğum yerlerde, piyasada daha ucuz satan yerler olabilir), gazlı olanını ise bulamadığım için fiyatını bilmiyorum.

• @zebra bey benhttp://www.termostatikvana.com/ sahibi ilyaz beyle konuştum sizin resimdekini bana öneriyor sitesindeki ürün bölümüne baktım sizin önerdiğiniz 14c TRV Yatay Köşe (Gazlı) Set diye geçiyor YANİ TERMOSTAT ARTI VANASI BERABER DEĞİLMİ ?
    İlyaz bey bana 13c TRV Yatay Köşe (UK) Set alternatif darbeye dayanıklı 2940c'yi önerdi ama onda Gazlı yazmıyor (UK) yazıyor bu UK nedir acaba ?
    Ben yine sizin önerdiğiniz 14c TRV Yatay Köşe (Gazlı) Set alacağım,siparişte aynen böyle yazssak hani şu RA 2000 FELANI YAZMASAK OLMAZMI ?
    Birde acaba güvencelimi ben hole ve lavoboya taktırmıycam,araştırdım sıcak alan yerlere takınız deniliyor.Sultançifliğindeymiş dükkanı İstanbulmu orası ? 6 adet sipariş vermeyi düşünüyorum 180 TL dedi kargoda kendisindenmiş,ortalama 28-30 TL arası satıyor,vana ve termostatı beraber değilmi SET dediğine göre ?
    İsterseniz telini vereyimde birde siz ağzını arayın güya sitelerde 1. numaraymış tel:05325522642

• quote:

@zebra bey benhttp://www.termostatikvana.com/ sahibi ilyaz beyle konuştum sizin resimdekini bana öneriyor sitesindeki ürün bölümüne baktım sizin önerdiğiniz 14c TRV Yatay Köşe (Gazlı) Set diye geçiyor YANİ TERMOSTAT ARTI VANASI BERABER DEĞİLMİ ?
    İlyaz bey bana 13c TRV Yatay Köşe (UK) Set alternatif darbeye dayanıklı 2940c'yi önerdi ama onda Gazlı yazmıyor (UK) yazıyor bu UK nedir acaba ?
    Ben yine sizin önerdiğiniz 14c TRV Yatay Köşe (Gazlı) Set alacağım,siparişte aynen böyle yazssak hani şu RA 2000 FELANI YAZMASAK OLMAZMI ?
    Birde acaba güvencelimi ben hole ve lavoboya taktırmıycam,araştırdım sıcak alan yerlere takınız deniliyor.Sultançifliğindeymiş dükkanı İstanbulmu orası ? 6 adet sipariş vermeyi düşünüyorum 180 TL dedi kargoda kendisindenmiş,ortalama 28-30 TL arası satıyor,vana ve termostatı beraber değilmi SET dediğine göre ?
    İsterseniz telini vereyimde birde siz ağzını arayın güya sitelerde 1. numaraymış tel:05325522642

Evet dükkanı İstanbulda benim kuzen oraya yakın oturduğu için (G.Paşa) elden alıp ziyaretime gelince getirdi. Set satıyor vana ve termostat ayrı iki kutuda geliyor, yani 6x2=18 kutu gelecek. 13 serisi olanlar darbeye dayınklı olabilir ama sıvılı diyor detylar bölümünde http://www.termostatikvana.com/UrunDetay.aspx?KategoriAdi=Termostatik%20Radyat%C3%B6r%20Vanalar%C4%B1&UrunID=342&UrunAdi=13c%20TRV%20Yatay%20K%C3%B6%C5%9Fe%20%28UK%29%20Set "C" ile biten hepsi UK ne olduğunu merak etmedim ama düşüncem İnglitere standartı muhtemelen zira UK= United Kingdom (Birleşik Krallık) demek. Sipariş geçerken 14c olarak geçin sıkıntı olmaz. Benim de hol ve lavabo hariç 6 adet vanam var ben 204 TL'ye almıştım .

Not: bana 2940 modeli geldi.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.