Şimdi Ara

TERMOSTATİK VANA AMA HANGİSİ DAHA İYİ ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
9
Favori
81.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hardcrss

bende mesaj atmıştım ertesi gün aradım, dün bir mesaj okumuştum sizmi gönderdiniz demişti. demekki okumuş ama cevap vermemiş dedim içimden

okullar kapandıktan sonra yazın doğalgaz sektörünün tamamında işler duruyor.haziran,temmuz ağustos aylarında mesaj atarsan anında cevap verir bence...
  • yooo bakın arkadaşlar İlyas beye laf yok adam harbi ve işin uzmanı saolsun mesajımdan hemen ertesi gün aradı beni hatta hatırladı bayağıda sohbet ettik yani hemen kestirip atanlardan değil en ince ayrıntısına kadar seni erinmeden aydınlatıyor saolsun....eğer buraya takılıyorsanız selam İlyas bey ben Ankaradan Seyit.....

Birde şu Termo vana diyorsunuz bu neyin nesi ilk kez duydum ?

Birde bir sorum olacaktı bu Termostatik vanayı takmak zor bir iş değil değilmi yani bir evlere techizat (petek techizatcızı) döşeyen ustalar takabilirler değilmi illa bir ince işcilik gerektirmez değilmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: somniferum

yooo bakın arkadaşlar İlyas beye laf yok adam harbi ve işin uzmanı saolsun mesajımdan hemen ertesi gün aradı beni hatta hatırladı bayağıda sohbet ettik yani hemen kestirip atanlardan değil en ince ayrıntısına kadar seni erinmeden aydınlatıyor saolsun....eğer buraya takılıyorsanız selam İlyas bey ben Ankaradan Seyit.....

Birde bir sorum olacaktı bu Termostatik vanayı takmak zor bir iş değil değilmi yani bir evlere techizat (petek techizatcızı) döşeyen ustalar takabilirler değilmi illa bir ince işcilik gerektirmez değilmi ?

ilyas bey iyi birisi laf etmedik

termostatik vana yerine bazen termo vana diyorlar aynı şey ikiside.

normal vana nasıl takılıyorsa öyle takacaksın gövdesini, kafasınıda gövdeye oturtup hafif bastıracaksın o kadar. çok kolay.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: somniferum

yooo bakın arkadaşlar İlyas beye laf yok adam harbi ve işin uzmanı saolsun mesajımdan hemen ertesi gün aradı beni hatta hatırladı bayağıda sohbet ettik yani hemen kestirip atanlardan değil en ince ayrıntısına kadar seni erinmeden aydınlatıyor saolsun....eğer buraya takılıyorsanız selam İlyas bey ben Ankaradan Seyit.....

ilyas bey iyi birisi laf etmedik

termostatik vana yerine bazen termo vana diyorlar aynı şey ikiside.

normal vana nasıl takılıyorsa öyle takacaksın gövdesini, kafasınıda gövdeye oturtup hafif bastıracaksın o kadar. çok kolay.

İlyas Bey'in sitesi termostatik vana almak isteyenler için iyi bir referans
    Sonuçta netten güvenilir danfoss ra 2000 gaz sensörlü termostatik vana bulmak zor
    Heryerde eca'nın yaylı termostatik vanaları dolu
    termostatik vanada alemin kralı danfoss ra 2000
    Danfoss gazlı termo vana gibi kaliteli ürünler bulmak zor
    Kendisi bu açığı kapatıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar 1/2 köşe termostatik vana alıcam danfoss 2000 modelinden ancak kafama takılan bir soru var vanayı alırken gövde kısmını da almam gerekiyor mu bazı sitelerde gövde dahil diyor hangisini almam gerekiyor?

normalde tesisat döşeli yani normalde vana var
  • quote:

Orijinalden alıntı: konglomera44

arkadaşlar 1/2 köşe termostatik vana alıcam danfoss 2000 modelinden ancak kafama takılan bir soru var vanayı alırken gövde kısmını da almam gerekiyor mu bazı sitelerde gövde dahil diyor hangisini almam gerekiyor?

normalde tesisat döşeli yani normalde vana var

zaten govdeside ozel oluyor yani normal vanaya takamazsiniz danfoss ra 2000 govdesiyle satiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamam hocam teşekkür ederim, bunları bulabileceğim bildiğiniz güvenilir site var mı
  • hocam ben şehir dışındayım tesisatı yapacak arkadaş köşe olmasını istedi, köşe almak için de kodunu filan bilmek gerekiyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

hepsinin kodu farklı
    "köşe tip" danfoss ra 2000 (resimdekinin aynısını alacaksınız)

TERMOSTATİK VANA AMA HANGİSİ DAHA İYİ ?

teşekkürler hocam bunu internet üzerinden alacağımız herhangi bir yer var mı

• quote:

quote:

hepsinin kodu farklı

http://www.termostatikvana.com/UrunDetay.aspx?KategoriAdi=Termostatik%20Radyat%C3%B6r%20Vanalar%C4%B1&UrunID=372&UrunAdi=14c%20Yatay%20K%C3%B6%C5%9Fe%20TRV%20Set

• quote:

quote:

quote:

hepsinin kodu farklı

http://www.termostatikvana.com/UrunDetay.aspx?KategoriAdi=Termostatik%20Radyat%C3%B6r%20Vanalar%C4%B1&UrunID=372&UrunAdi=14c%20Yatay%20K%C3%B6%C5%9Fe%20TRV%20Set

hocam bir tane termostatik vana baktım internetten kodlarını söyleyeyim uyumlu mu söyleyebilir misiniz?

Gövdenin kodu 013G0003, resimdeki ile aynı ancak Başlığın kodu farklı 013G5023 herhangi bir sorun olur mu acaba?

• quote:

quote:

quote:

quote:

hepsinin kodu farklı

hocam bir tane termostatik vana baktım internetten kodlarını söyleyeyim uyumlu mu söyleyebilir misiniz?

Gövdenin kodu 013G0003, resimdeki ile aynı ancak Başlığın kodu farklı 013G5023 herhangi bir sorun olur mu acaba?

o kadar detayını bilmiyorum. internetten alacaksınız madem, linkteki ürünü satın alın. havale ile satın alıyorsunuz.

• teşekkürler hocam, başka bir yerden buldum biraz daha uygun 6 tane filan alınca 40-50 lira fark ediyor
  • quote:

hepsinin kodu farklı

üstat bir tane termostatik vana baktım internetten kodlarını söyleyeyim uyumlu mu söyleyebilir misiniz?

• quote:

TERMOSTATİK VANA AMA HANGİSİ DAHA İYİ ?  TERMOSTATİK VANA AMA HANGİSİ DAHA İYİ ?

tamam üstat teşekkür ederim, bu söylediğinin aynısını internetten sipariş vereceğim bir yer var mı? varsa yazabilirsen ya da pm atabilirsen çok sevinirim

• sayın arkadaşım izmirde oturuyorum 8 adet ra2000 gazlı termostat almak istiyorum sizin izmirde satın aldığınız toptancının adresini sakıncası yoksa bana yazarmısınız mail adresim kemaleryal@hotmail.com tşk.ederim.
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi connect201010 -- 15 Eylül 2013; 20:02:35 >
  • Bugün eve doğal gaz kolon tesisatı döşemesi yapıldı. Mühendis Bey ocak ve kombi ye giden gaz borularını inceledi, proje için not aldı. Bende bu arada peteklere taktığım trv vanaları gösterdim. Dedim ki neden ülkemizde Avrupa da ki gibi trv vanalar zorunlu değil. Dedi ki siz neden trv vana taktınız? Şaşırdım ilk önce, anlam veremedim. Kendisi devam etti:
    - Trv vanadan tasarruf yapacağınıza normal vanayı kısarsanız aynı hesaba gelir.Dedim şaka mı bu? Siz halen yoğuşmasız kombi tavsiyesinde bulunarak zaten mantığınızı belli ediyorsunuz, sizinle tartışamam dedim. O da kızarak gitti. Yahu ben veya biz çok mu titiziz, yoksa bunlar mı çok akıllı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cotyora666 -- 15 Eylül 2013; 21:59:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cotyora666

Bugün eve doğal gaz kolon tesisatı döşemesi yapıldı. Mühendis Bey ocak ve kombi ye giden gaz borularını inceledi, proje için not aldı. Bende bu arada peteklere taktığım trv vanaları gösterdim. Dedim ki neden ülkemizde Avrupa da ki gibi trv vanalar zorunlu değil. Dedi ki siz neden trv vana taktınız? Şaşırdım ilk önce, anlam veremedim. Kendisi devam etti:
    - Trv vanadan tasarruf yapacağınıza normal vanayı kısarsanız aynı hesaba gelir.Dedim şaka mı bu? Siz halen yoğuşmasız kombi tavsiyesinde bulunarak zaten mantığınızı belli ediyorsunuz, sizinle tartışamam dedim. O da kızarak gitti. Yahu ben veya biz çok mu titiziz, yoksa bunlar mı çok akıllı?

Hepsi kendini akıllı sanıyor ama çoğu hiçbirşey bilmiyor
    Aynı mühendise oksijen bariyerli boruları türlerini ve faydalarını sorsan cevap veremez.eminim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: connect201010

..

Mesajınızı silmişsiniz sorularınıza cevap yazacaktım

öncelikle bilgiler için teşekkürler

ılıman iklimde, ara kat (alt ve üst kat henüz boş), g-k-d, cepheli (cepheler açık) , bürüt 210 metrekare, mantolaması ve yalıtımı iyi olan evim için kombi ve radyatör arayışı içindeyim. tesisat inşaat halindeyken döşenmiş.

sorularım şunlar:
    1- duvardaki borular altlı üstlü yani birbirine paralel. boru cinsini bilmiyorum. çapraz bağlama nasıl olacak. boru mu çekilecek. eğer boru çekilecekse o da oksijen bariyerli mi olacak

2- termostatik vana ile oda termostatını aynı anda kullanmanın sakıncaları olabilir mi (çiftbaşlılık??)seçmek gerekirse oda termoastatı mı , termostatik vana mı daha
    mantıklı?

3- mutfak açık mutfak ve çoğu zaman burada oturuyoruz. kombi yeri de mutfakta. kombiye en yakın radyatör de mutfaktaki(tek radyatör) buraya termostatik vana koymak doğru mu

teşekkürler..

bekliyorum hocam. soruyu başka topiğe taşımıştım.
    ilginiz için teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.