Şimdi Ara

VOLAR 9.7 Tablet Paylaşım-Destek [ANA KONU] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
15
Favori
107.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WIFI SORUNUNU BIR SONUCA KAVUSTURMAK İÇİN VOLAR TABLETIMI ACTIM VE INCELEME YAPTIM

VOLAR  9.7 Tablet Paylaşım-Destek [ANA KONU]

Anten son derece küçük ve olay "nicknick" in sandığı gibi değil wifi anteni ekranın bi yerinde gizli değil kenarda plastik köşede duruyor
    Sonra dedim anten küçük büyütelim evden buldugum aliminyum folyoyu hunharca etrafına sararak kenara doğru uzattım

Sonuç mu ? - Wifi anteni çok küçük benim yaptigim folyo hiçbir işe yaramadi ama siz biraz araştırıp daha iyi bir modifikasyon bulabilirsiniz Benim yaptigima modifikasyon bile denmez bantlamadan tele değiyormu değmiyormu demeden direk doladim kapattim denedim fazla vaktim yoktu malesef Bazı forum sitelerinde %30 -40 fark ediyor yazmışlar iyi bir şekilde yaptiginda

Kapagi nasil cikardigima gelirsek
    -Kenardaki 2 vidayi söktüm
    -Vidalari soktugum tornavida ile kameranın altındaki kenardan kapagı hafifce araladim sonra kaydırarak klipsler sırasıyla actım
    Kapağin resmine bakarsanız klipslerin nasıl birsey oldugunu goreceksiniz, anlamayanlar linkleri incelesin
    KAPAGI ACINCA BIRDEN CEKMEYIN HOPARLOR KABLOLARINA DIKKAT EDIN
    KAPAK ACMA VIDEO
    KAPAK ACMA RESIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre901 -- 8 Ocak 2013; 21:32:28 >

• Cihaz momo 11 speed v1 dir arkadaşlar android sürümlerini arayarak bulmuştum kasası zaten aynı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ooo wifi sorunu da cozulmus. @nicknick linkler icin tesekkur...
    Momo stormax artes biraz daha satarsa yazilim destegi de artar.
    f/p birincisi 10 numara tablet. iyi ki almisiz...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wifi antenine yukardaki modifiyeyi yapipta cekimde artis goren oldumu acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: andree03

quote:

Orijinalden alıntı: pacman

Root edilmiş artes d9702 ilehttp://android.gval.biz/ adresindeki programı kullanarak bluetooth dun üzerinden internete bağlıyım. Telefon 5230

Veya 2630 gibi bluetooth pan destekli nokialarla marketteki bluetooth pan yazılımı ile de bağlanabiliyorum.

Su programla nasil baglandigini anlatirsan sevinirim benim cihaz rootsuz

Herşeyden öncelikli olarak cihazınızı root edin. Yoksa boşuna denemeyin. Root edebilmek için aletin ADB sürücülerini bilgisayarınıza kurun. Ben kendi modelimin sürücülerini bilgisayarıma bir türlü kabul ettiremedim. En iyisi Moborobo adındaki programı kurun, program kendisi gerekli sürücüyü indirip yüklüyor. (WinXP de yine olmadı ama win7 64 bit makinede oldu)

Sürücüleri kurduktan sonra gelelim root'a. Bendeki tablet sizdeki Volarla çok benzer özellikler taşıyan Artes d9702, benzer araçlarla root edilebilir diye düşünüyorum, ama cihazınızın Root etme konusu size kalmış, araştırıp bulun. Benzer modellerdeki uygulamayı deneyin.

Root ettikten sonra Q5 Bluetooth Dial Up Network programını kurun.

Kurduktan sonra tabletinizden bu programı açıp menü tuşuna basın, ayarlar kısmından "Dun settings" ekranını açın. Menu tuşuna basınca "Search Device" ve "Search Channel" çıkacak, önce "Search Device" seçin. Bulduğu eşleştirilmiş cihazların özelliklerini listeler. Oradan uygun olan mac adresini belirleyip aynen önceki ekrandaki kutucuğa yazın.

Mac adresini girdikten sonra Channel Search düğmesine basın. Çıkan sonuçlarda kanal numarasını da öğrenip aynen gerekli kutucuğa girin.

En son olarak ayarların yazılı olduğu kalabalık bir satır var "Dial up chat script", orada Apn adı olarak "Smartone-Vodafone" yazan yeri vodafon kullanıyorsanız "internet" olarak, diğer operatörleri kullanıyorsanız da uygun apn adını araştırıp bularak değiştirin. Save configuration deyip ilk ekrana dönün.

Connect e basın ve bağlanın.

Bir şeyleri eksik anlattıysam bu uygulamanın kendi sitesindeki kendi anlatımı burada. Deneyenlere kolay gelsin.

Tekrar edeyim bendeki cihaz Pipo M2 diye de geçen Artes d9702, bilgisayar işletim sistemi Windows7 64 bit, Denediğim telefonlar Nokia 5230 ve 2630.

• quote:

Orijinalden alıntı: pacman

Sürücüleri kurduktan sonra gelelim root'a. Bendeki tablet sizdeki Volarla çok benzer özellikler taşıyan Artes d9702, benzer araçlarla root edilebilir diye düşünüyorum, ama cihazınızın Root etme konusu size kalmış, araştırıp bulun. Benzer modellerdeki uygulamayı deneyin.
    .................................

Ben Artes d9702 ile çok kolay bir şekilde root ettim. Herhangi bir sıkıntı olmuyor. Aşağıdaki linkteki arkadaşın anlatımıyla.

http://forum.donanimhaber.com/m_69621614/mpage_1/key_/tm.htm

• arkadaslar mobil network seting ile turkcell vınn e 176g ile baglantı yapa bildim artık vınla girebiliyorum

TURKCELL
    1) Öncelikle Turkcell VINN modemi bir bilgisayara bağlayarak şifresini kaldırınız. (Ayarlar bölümündeki PIN işlemlerinden)
    2) USB aparatı ile Turkcell VINN’ı bağlayınız.
    3) Ayarlar bölümünden Kablosuz Ağlar’a giriniz. Kablosuz ağ açık ise kablosuz ağı kapalı hale getiriniz.
    4) Mobil Ağlar’a tıklayınız, Erişim Noktası Adları’na tıklayınız.
    5) Ekran boş ise, menü tuşuna basınız. Yeni APN işlemi yapınız.
    6) Erişim Noktası Düzenleme ekranına "Turkcell" giriniz.
    7) APN bölümüne "MGB" yazınız
    8) MCC bölümüne "286" yazınız
    9) MNC bölümüne "01" yazınız
    10 APN Türü bölümüne "default,Supl" yazınız
    11) Ana Menü tuşuna basarak kaydediniz.(yukarı ok işareti)

AVEA
    1) Öncelikle Avea JET modemi bir bilgisayara bağlayarak şifresini kaldırınız. (Ayarlar bölümündeki PIN işlemlerinden)
    2) USB aparatı ile Avea JET’i bağlayınız.
    3) Ayarlar bölümünden Kablosuz Ağlar’a giriniz. Kablosuz ağ açık ise kablosuz ağı kapalı hale getiriniz.
    5) Erişim Noktası Düzenleme ekranında en üstte Ad bölümüne "avea" yazınız
    6) APN bölümüne Avea JET için "internet" yazınız.
    7) MCC bölümüne "286" yazınız
    8) MNC bölümüne "03" yazınız
    9) APN Türü bölümüne "default,Supl" yazınız
    10) Ana Menü tuşuna basarak kaydediniz.(yukarı ok işareti)

VODAFONE
    1) Öncelikle Vodafone modemi bir bilgisayara bağlayarak şifresini kaldırınız. (Ayarlar bölümündeki PIN işlemlerinden)
    2) USB aparatı ile Vodafone modem’i bağlayınız.
    5) Erişim Noktası Düzenleme ekranında en üstte Ad bölümüne "Vodafone TR" yazınız
    6) APN bölümüne Vodafone modem için "internet" yazınız.
    7) Kullanıcı Adı bölümüne "vodafone" yazınız.
    8) Şifre bölümüne "internet" yazınız.
    9) MCC bölümüne "286" yazınız
    10) MNC bölümüne "02" yazınız
    11 APN Türü bölümüne "default,Supl" yazınız
    11) Ana Menü tuşuna basarak kaydediniz.(yukarı ok işareti)

ayarları kaydedtikten sonra 1 2 dk sonra cıkarıp yeniden takın 2 veya 3 dk sonra baglantı saglanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trojen1986 -- 9 Ocak 2013; 14:17:28 >

• wifi sorunu icin cihazı 6 ocakta sökmüstüm icndeki antenin yerini degiştirerek cözum aradım cok az da olsa faydası oldu .
    arka kapak takılı degilken mükemmel bir cekim gücü var kapak takılınca eski halini alıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre901

WIFI SORUNUNU BIR SONUCA KAVUSTURMAK İÇİN VOLAR TABLETIMI ACTIM VE INCELEME YAPTIM

Arka kapak plastik mi, alüminyum mu.
  • Arka kapak alüminyum malesef dedigi gibi kapak olmadan iyi cekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre901 -- 9 Ocak 2013; 16:47:55 >
  • oh may gad 9.7" çok iyiymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madanadam

quote:

Orijinalden alıntı: zatenkafayiyemis

http://bbs.gfan.com/android-5590181-1-1.html

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=193412&uk=268700468

Eğer bahsettiğiniz rom çalıştıysa bizim cihaz Ployer Momo 11 Speed versiyonu demektir.

Sorunsuz calışıyor sadece EKRAN MİNUMUM AYARINDA KAPKARANLIK OLUYOR ...(SOrun denirse :-) )

• Arkadaşlar Ployer Momo 11 Bird diye bir model daha var, resimlerde bizimkine baya bir benziyor.
  • Arkadaşlar ben Samsun ve Trabzon Bölge Müdürlükleri ile görüştüm kullanıcı hatası olmadığı müddetçe faturası ile birlikte istediğiniz zaman iade olur süre yok dediler özellikle süre yok mu diye sordum evet dediler.

ayrıca çizgi elektronikin teknik servisi ile görüştüm 3g modemlerle ilgili yazılım gönderiyorlar biz burda tablete deniyoruz şuanda gelenler olmadı ama gelecek dediler. 02123567070 sizlerde sorarsanız daha çabuk olurlar diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykilic_uni

Arkadaşlar ben Samsun ve Trabzon Bölge Müdürlükleri ile görüştüm kullanıcı hatası olmadığı müddetçe faturası ile birlikte istediğiniz zaman iade olur süre yok dediler özellikle süre yok mu diye sordum evet dediler.

ayrıca çizgi elektronikin teknik servisi ile görüştüm 3g modemlerle ilgili yazılım gönderiyorlar biz burda tablete deniyoruz şuanda gelenler olmadı ama gelecek dediler. 02123567070 sizlerde sorarsanız daha çabuk olurlar diye düşünüyorum

Wifi ile ilgili birsey soyledilermi wifi sorununu çözebilirlerse super olur
  • Wifi probleminden iade arkadaşlar. Çinden gelen Sanei N10 vardı ona döndüm. Hakikaten A101'i tebrik etmek lazım.
    Sizlere kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre901

WIFI SORUNUNU BIR SONUCA KAVUSTURMAK İÇİN VOLAR TABLETIMI ACTIM VE INCELEME YAPTIM

Anten son derece küçük ve olay "nicknick" in sandığı gibi değil wifi anteni ekranın bi yerinde gizli değil kenarda plastik köşede duruyor
    Sonra dedim anten küçük büyütelim evden buldugum aliminyum folyoyu hunharca etrafına sararak kenara doğru uzattım

Sonuç mu ? - Wifi anteni çok küçük benim yaptigim folyo hiçbir işe yaramadi ama siz biraz araştırıp daha iyi bir modifikasyon bulabilirsiniz Benim yaptigima modifikasyon bile denmez bantlamadan tele değiyormu değmiyormu demeden direk doladim kapattim denedim fazla vaktim yoktu malesef Bazı forum sitelerinde %30 -40 fark ediyor yazmışlar iyi bir şekilde yaptiginda

Kapagi nasil cikardigima gelirsek
    -Kenardaki 2 vidayi söktüm
    -Vidalari soktugum tornavida ile kameranın altındaki kenardan kapagı hafifce araladim sonra kaydırarak klipsler sırasıyla actım
    Kapağin resmine bakarsanız klipslerin nasıl birsey oldugunu goreceksiniz, anlamayanlar linkleri incelesin
    KAPAGI ACINCA BIRDEN CEKMEYIN HOPARLOR KABLOLARINA DIKKAT EDIN
    KAPAK ACMA VIDEO
    KAPAK ACMA RESIM

Selam arkadaşlar,

Rastlantı eseri a101 de tableti gördüm geldim uzunnn uzun yazılarınızı okuyorum. Millet olarak çok yönlüyüz birkez daha anladım ve yer yer gülümseyerek okudum. Yaratıcılık ve araştırmacı olmakta sınır tanımıyoruz.

Alıntı yaptığım emre901 arkadaşımız gibi bir yöntemle wifi sorununa kökten çözüm bulan oldu mu? Arka kapağın Alu olması ısınma sorunu yaratmıyordur diye düşünüyorum. Fakat bu wifi problem çıkartıyorsa onu arka kapağa temasını minimum olacak bir köşeye taşımak neticeyi değiştirebilir mi? Son bir düşüncemde notebooklarda olduğu gibi wifi kartı çıkartılabilen bir ekipman gibi midir? Deneyen ve bilen arkadaşların verdikleri bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

• Bird modelinin kasası aynı fakat işlemcileri farklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sesin az ve tuhaf çıkması ile hoparlör deliğinin tekini kapatarak çözüm bulmuştuk. ama benim aklıma bir çözüm daha geldi. Wifi sorunu için cihazın içi açık fotolarda hoparlörleri görünca sanırım hoparlörün tekinin artı eksi uçlarının ters olduğunu gördüm. stereo sistemlerde kanalın biriniters bağlarsanız hoparlörler birbirlerini akustik olarak nötrliyecekleri için hem zayıf ses verir hemde derinlik kaybolur. Musait olduğumda açıp deniyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Sesin az ve tuhaf çıkması ile hoparlör deliğinin tekini kapatarak çözüm bulmuştuk. ama benim aklıma bir çözüm daha geldi. Wifi sorunu için cihazın içi açık fotolarda hoparlörleri görünca sanırım hoparlörün tekinin artı eksi uçlarının ters olduğunu gördüm. stereo sistemlerde kanalın biriniters bağlarsanız hoparlörler birbirlerini akustik olarak nötrliyecekleri için hem zayıf ses verir hemde derinlik kaybolur. Musait olduğumda açıp deniyeceğim.

Güzel düşünce iyi tespit etmişsin ama benimde açacak vaktim yok maalesef açar deneyebilirsen sonucunu merakla bekliyoruz bizi bilgilendirmeyi unutma :)

->

Kılıf teslimatı konusunda sorular sormuştum. Bugün gittim tek kelime bile etmeden aldılar kılıfı. 14 gün sonra teslim etmiş olduğumu da belirteyim.

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.