DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
lenovo z580 ekran kartı sorunu
13
Cevap
0
Favori
13.701
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Dizüstü >> Lenovo (IBM) >> lenovo z580 ekran kartı sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      19 Mesaj
      25 Ekim 2012 16:05:08
      pc de ekran kartı gt630 var ama onboard olan ekran kartını görüyor gt630 olanı güncel driverini de yükledim ama olmuyor
      pes 13 de filan görüntü kalitesi yüksek seçeneği seçilmiyor.
      hd 4000 olarak görüyor ekran kartını . bu onboardın driverini silince ekran açılmıyor.
      ne yapmam lazım

• Yüzbaşı
      500 Mesaj
      25 Ekim 2012 17:49:06
      quote:

Orijinalden alıntı: gecekondualper06

pc de ekran kartı gt630 var ama onboard olan ekran kartını görüyor gt630 olanı güncel driverini de yükledim ama olmuyor
      pes 13 de filan görüntü kalitesi yüksek seçeneği seçilmiyor.
      hd 4000 olarak görüyor ekran kartını . bu onboardın driverini silince ekran açılmıyor.
      ne yapmam lazım

Win 7 kullanırken bende de aynı sorunu yapmıştı. Sonra ekran kartını son güncellemesini yaptıktan sonra masaüstünde sağ tık Nvdia üzerinden sadece tek ekran kartını kullanması gerektiğini belirten seçeneği işaretleyince sorun kalkmıştı.
      Ayrıca şuan Win 8 kullanıyorum. Direk kendi tanıdı ekran kartını. Onboard olanı ilk etapta görmedi hatta. Şuan son derece sorunsuz.

Söz uçar, yazı kalır.

Samsung Galaxy Tab S 8.4 // İphone 6 plus
    • Binbaşı
      1215 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      QrY!

25 Ekim 2012 17:49:49
      nvidia denetim masasından oyunun .exe dosyasını seçip nvidia ile çalıştırmayı dene veya farklı biri sürücü versiyonunu yükle

• Yarbay
      6640 Mesaj
      25 Ekim 2012 21:41:39
      bende yaşamıştım aynı problemi, bi çözümde ben sunayım: sağ tıkla nvidia denetim masasını seç, solda 3d ayarlarının altında 2. sekme olan 3d ayarlarının yönetilmesini seç. orada tercih edilen grafik işlemcisi var, orada sadece nvidia'yı seçebilirsin

• Onbaşı
      18 Mesaj
      26 Ekim 2012 01:25:17
      Merhaba,

aynı sorunu ben de yaşamıştım. çözümü çok basit. pes 13 klasöründeki setting adlı dosyaya sağ tıklayıp nvidia ekran kartıyla açarsan bu sayede oyunun ayar yapan settings dosyası nvidia ekran kartını tanır ve grafik ayarlarını istediğin gibi ayarlayabilirsin

• Yüzbaşı
      528 Mesaj
      10 Ocak 2013 22:30:59
      Ben az önce kurdum Windows 3B iş ve oyun performansına 6,7 Aero performansına 5,3 verdi. Gayet güzel sonuçlar bence. (Windows 7 Ultimate 64 Bit - nVidia GT635M)

Çözüm:

1- www.nvidia.com/drivers adresine girip en son driver'ı indir. (Benim kurduğum versiyon: 310.90)
      2- Kuruluma geç yüksek ihtimalle uyumlu donanım bulunamadı hatası alacaksın. (Thanks to nVidia)
      3- Bilgisayarıma sağ tıkla, yönet de, aygıt yöneticisine gel, nvidia ekran kartını bul (intelin aygıtıyla karıştırma). Bu aygıta sağ tıkla özellikler deyip Ayrıntılar sekmesine geç. Özellik kısmından "Donanım Kimlikleri"ni seç. Aşağıda "PCI\VEN_10DE&DEV_0DE3&SUBSYS_390217AA" formatında olanı kopyala
      4- Sürücüyü ayıkladığın yere git (Yani kurulum klasörüne: setup.exe ve diğer kurulum dosyalarının ve klasörlerinin olduğu yer, muhtemelen C:\Nvidia\ içerisinde.) Buradan "Display.Driver" klasörüne gir NVAK.inf gibi bir dosya olması gerek. (Aynı isimde olmayabiliyor her seferinde. Birden çok varsa hepsi için yap bu işlemi) Bu dosyayı aç ve biraz aşağı inerek:

[NVIDIA_SetA_Devices.NTamd64.6.1]
      %NVIDIA_DEV.0A70.8458.1043% = Section002, PCI\VEN_10DE&DEV_0A70&SUBSYS_84581043
      %NVIDIA_DEV.0A70.8459.1043% = Section002, PCI\VEN_10DE&DEV_0A70&SUBSYS_84591043
      ...
      ...
      ...

bu satırları bul ve bunların en sonuna az önce aygıt yöneticisinden bulduğun kendi aygıt kimliğini içeren satırı yerleştir.

5- Kurulumu tekrar başlat. Hata almaman gerekiyor.
      6- Kurulum sırasında Windows seni uyarırsa buna aldırma devam et de. Kurulum tamamlanınca yeniden başlatmak isteyecektir. Tamam de.

Muhtemelen sen hallettin bunları ama başkaları faydalanır umarım

• Çavuş
      50 Mesaj
      18 Ocak 2013 22:25:52
      quote:

Orijinalden alıntı: flashabu

Ben az önce kurdum Windows 3B iş ve oyun performansına 6,7 Aero performansına 5,3 verdi. Gayet güzel sonuçlar bence. (Windows 7 Ultimate 64 Bit - nVidia GT635M)

Çözüm:

1- www.nvidia.com/drivers adresine girip en son driver'ı indir. (Benim kurduğum versiyon: 310.90)
      2- Kuruluma geç yüksek ihtimalle uyumlu donanım bulunamadı hatası alacaksın. (Thanks to nVidia)
      3- Bilgisayarıma sağ tıkla, yönet de, aygıt yöneticisine gel, nvidia ekran kartını bul (intelin aygıtıyla karıştırma). Bu aygıta sağ tıkla özellikler deyip Ayrıntılar sekmesine geç. Özellik kısmından "Donanım Kimlikleri"ni seç. Aşağıda "PCI\VEN_10DE&DEV_0DE3&SUBSYS_390217AA" formatında olanı kopyala
      4- Sürücüyü ayıkladığın yere git (Yani kurulum klasörüne: setup.exe ve diğer kurulum dosyalarının ve klasörlerinin olduğu yer, muhtemelen C:\Nvidia\ içerisinde.) Buradan "Display.Driver" klasörüne gir NVAK.inf gibi bir dosya olması gerek. (Aynı isimde olmayabiliyor her seferinde. Birden çok varsa hepsi için yap bu işlemi) Bu dosyayı aç ve biraz aşağı inerek:

...
      ...
      ...

bu satırları bul ve bunların en sonuna az önce aygıt yöneticisinden bulduğun kendi aygıt kimliğini içeren satırı yerleştir.

6- Kurulum sırasında Windows seni uyarırsa buna aldırma devam et de. Kurulum tamamlanınca yeniden başlatmak isteyecektir. Tamam de.

süpersin dostum,sağol sayende hallettim :))

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

Her saklı haklıdır@
    • Er
      2 Mesaj
      10 Şubat 2013 09:12:34
      quote:

Orijinalden alıntı: amisos55

Alıntıları Göster

dostum süper paylaşım bilgiler için sağol.bu sayede bir çok insan b sıkıntıdan kurtulucak.

• Yüzbaşı
      419 Mesaj
      18 Mart 2013 20:49:27
      Onlarca bilgisayar elimden geçti ama böyle bir sorunu sadece lenovo z580 de gördüm. Ama flashabu arkadaşımızın verdiği cevap sorunu çözüverdi. Sağol flashabu.

• Er
      2 Mesaj
      19 Mart 2013 17:42:36
      arabulvardan 1150 tl ye aldığım z580 i5 6gb 500gb gt635m dün elime ulaştı. widows 7 yükledim tabi ekran kartı olarak intel hd4000 i görüyordu. nvidia sitesinden uygun kart drıverı yükledim sorun kalmadı. bakalım oyun performansını ilerleyen günlerde paylaşırız. şimdilik tek kötü tarafı ekranın yandan bakınca kumlu göstermesi onun haricinde hız ses görüntü vs harika....

• Yüzbaşı
      419 Mesaj
      20 Mart 2013 00:07:54
      quote:

Orijinalden alıntı: oziiozii

arabulvardan 1150 tl ye aldığım z580 i5 6gb 500gb gt635m dün elime ulaştı. widows 7 yükledim tabi ekran kartı olarak intel hd4000 i görüyordu. nvidia sitesinden uygun kart drıverı yükledim sorun kalmadı. bakalım oyun performansını ilerleyen günlerde paylaşırız. şimdilik tek kötü tarafı ekranın yandan bakınca kumlu göstermesi onun haricinde hız ses görüntü vs harika....

Ben o siteye baktım ama 1150tl değil fiyat. Sen nasıl aldın bu fiyata?

• Er
      2 Mesaj
      20 Mart 2013 16:38:01
      yaklaşık iki hafta önce kampanya vardı şu an bitmiştir 4-5 gün sürmüştü kampanya

• Binbaşı
      1525 Mesaj
      23 Mart 2013 14:10:38
      quote:

Orijinalden alıntı: amisos55

Alıntıları Göster

ne kadar teşekkür etsem az flashabu, Allah razı olsun senden...

• Yüzbaşı
      345 Mesaj
      20 Ekim 2013 13:29:11
      quote:

Orijinalden alıntı: flashabu

Çözüm:

...
      ...
      ...

Teşekkürler..

Ne ekersen, onu biçersin!
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Dizüstü >> Lenovo (IBM) >> lenovo z580 ekran kartı sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.