S

Binbaşı
02 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 39 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Black Desert Online oyununda takas sistemi, ticaretin deniz yoluyla gerçekleştirildiği bir platform olarak düşünülebilir. Bu sistemde amaç, bir ürünü bir yerden alıp, daha değerli başka bir ürünle değişimini sağlamaktır. Takas Rehberi adlı bu yazıda tüm detaylara yer vermeye çalıştım.

Genellikle ham madde ile başlayan takas evrilerek okyanus parası veya beş milyon, on milyon gümüş gibi değerlere sahip eşyalara dönüştürülebilir.

[size=5]Takas Sistemine Giriş
Amacın ürün pazarlamak olduğu bu sistemde kaybetmek diye bir şey yoktur. Fakat takasın gerçekleştirileceği ürünlerin ağırlığı çok fazla olduğundan, en azından Epheria Yelkenlisi ile başlanması tavsiye edilir. (5000 litrelik ağırlık kapasitesi sebebiyle.) İlerleyen dönemde Epheria Ticaret Gemisi yükseltmesi yapılarak ağırlık kapasitesi 10000 litreye kadar çıkarılmaktadır. Böylelikle takas çok daha rahat gerçekleştirilebilir.

Not: Gemiye kapasitesinin üstünde eşya yüklemek mümkündür, fakat gemi hızını çok büyük oranda düşürmektedir.

[size=4]Takas Menüsü Hakkında Bilgi

Takas Menüsünü açtığınızda yukarıdaki gibi bir pencere açılacaktır. Buradaki numaralandırmalar alt başlıklarda kullanılmıştır.

1.Takaslanacak Eşya
Takas temel olarak her hangi bir ürünle başlar ve karşılığında +1 eşya elde edilir. (Başlangıç ürünleri; bira, ızgara kuş eti gibi yiyecek olmasının yanı sıra, yarık tozu, kömür gibi madenler de olabilmektedir.) Takas karşılığında elde edilen bu +1 eşya, başka bir takas sorumlusuna götürülerek karşılığında +2 eşya edilir. Döngü bu şekilde +5 eşyaya kadar devam eder. +5 eşya elde edildikten sonra satılabilir veya gerçekleştirilecek bir takasla daha okyanus parasına çevrilebilir. Menüde görülen takasta istenen +1 Bilinmeyen Kadim Fresk. Bunun karşılığında verilecek olan ise +2 Deniz Kestanesi Dikenidir. Resimdeki ikonlara dikkatli bakıldığında +1 Bilinmeyen Kadim Fresk resminin sağ alt köşesinde 1, +2 Deniz Kestanesi Dikeni sağ alt köşesinde 2 yazdığı görülmektedir. Bu şu demektir; 1 tane +1 Bilinmeyen Kadim Fresk ver, 2 tane +2 Deniz Kestanesi Dikeni al.

Müzakere gücü 3. alt başlıkta belirtilecektir. Gerçekleşen her takas ile müzakere gücü azalır. 0 olduğunda takas yapılamaz.

2.Takasın Gerçekleşeceği Yer ve Sayısı
Tashu Adası’nda yapılacak takasın 2 defa yapılabileceğini belirtmektedir. Tashu Adası yanındaki üçgen şekil ile rota oluşturulabilir. Böylelikle adanın nerede olduğuna haritadan bakmaya gerek kalmaz. 1 adet +1 Bilinmeyen Kadim Fresk verilip alınan 2 tane +2 Deniz Kestanesi Dikeni 1 takastır. 2 takasın gerçekleştirilmesiyle 2 tane +1 üründen 4 tane +2 ürün elde edilmiş olur.

3. Kalan Müzakere Gücü
Varsayılan değeri 1000,000 olan bu sayı, gerçekleşen her başarılı takas sonucu azalır. Kalan Müzakere Gücü 0’a düştüğünde takas yapılamaz. Takas becerisi arttıkça takas için istenen müzakere gücü azalmaktadır. Yani, resimde istenen takasta 11,911 müzakere gücü istenmekte. Takas becerisi Acemi 10 yerine Becerikli 2 olsaydı 9,011 istenecekti gibi…

Not: Kalan Müzakere Gücü her gün sabah saat 06:00’da veya Takas yenileme yapıldığında 1000,000 varsayılan değerine döner.

[size=4]Takas Yenileme

Takas yenileme değerli paketi olmayan oyuncular için 4 saatte 1 kere olmak şartıyla 3 kere mümkündür. Değerli paketi olan oyuncularda takas yenileme sayısı 4’tür.

4. Ani Takas
Biriken Takas Sayısı arttıkça beliren bu takas ile, ihtiyacınız olabilecek bir eşya ile takaslanacak ekstra bir takas belirebilir. İptal edilmediği sürece ilgili noktada yer alacaktır. Değerli paket ile takas noktasına gitmeden takaslanacak ürünler görülebilir ve ani takas iptal edilebilir.

[size=4]Takas Seçeneğinin Artması
Bu tamamen biriken takas sayım ile mümkündür. Ticaret yolunun artması için gerçekleştirilen başarılı takas sayısının da artması gerekir.

0-20 arasında çeşitlilik 1 tanedir.
20-40 arasında çeşitlilik 2 tanedir.
40-80 arasında 3 tane.
80-160 arasında 4 tane.
160-320 arasında 5 tane.
320-640 arasında 6 tane.
640-1280 arasında 7 tane.
1280-2560 arasında 8 tane.
2560-5120 arasında 9 tane.
5120-10240 arasında 10 tane.
10240-20480 arasında 11 tane.
20480 ve sonrasında 12 tane.
Her bir +5 ticaret çeşitliliğinde 4 tane +5 eşya elde edilir. Takas okyanustaki takas noktaları ile yapılmayacaksa +5 eşyanın değeri 5 milyon gümüştür. 4 tane +5 eşyanın değeri 20 milyon gümüştür. Takas sayısı 0-20 arasında olan bir oyuncu tamamladığı bir takas döngüsüyle 20 milyon gümüş elde eder. Bu sayı 20-40 arasında takas yapan oyuncu için 40 milyon gümüşe çıkar.

[size=4]Takastaki Eşyanın Satılarak Gümüşe ÇevrilmesiElde edilen +5 ürünlerin satılması için iskele sorumlusuna gelerek gemi üzerindeki ürünün, envantere çekilmesi(kargo yükleme ile), ardından da aynı iskele sorumlusundaki dükkan bölümünde satılması gereklidir. Maalesef +5 ürünler üst üste birikmemektedir ve bir tanesinin ağırlığı 1000 litredir. Bu yüzden her seferinde bu adımın tekrarlanması gerekir.

[size=4]Takas Rehberi: Araştır ile Takas Destek Kutusu Şansı

Takas noktalarında demir attıktan sonra gelen araştır ile oldukça nadir olarak takas destek kutusu elde edebilirsiniz. Elde edilen bu kutuların içeriğinde, takas için gerekli ürünler, gemi geliştirme malzemeleri yer almaktadır. Bu noktalarda araştır yapabilmek için gemide denizci yer almalıdır. Denizci hakkında bilgi için BDO Denizci Rehberi linkine tıklayabilirsiniz.


Takas Destek Kutusu geldiği takdirde açılarak 4 farklı destek kutusundan biri elde edilir. Bu destek kutularının içerikleri aşağıdaki resimde gösterilmektedir.Not: Araştır 20 dakikada bir kere yapılmaktadır.

Kaynak: Black Desert Online Takas Rehberi
Blogger, Google tarafından ücretsiz olarak sunulan, gelişmiş XML kod biçimleri ile hazırlanmış içerik yönetim sistemidir. Temel olarak blog açmak için kullanılan bu platform, ücretsiz olarak günlük tutmak, notlar eklemek, deneme ve makale paylaşmak için oluşturulmuştur.
Blogger Rehberi

Neden Blogger?

Blog açmayı düşünüyorsanız, fakat blog açmak için bir fikir arıyorsanız Blog Rehberi‘ni okumanızı tavsiye ederim. Eğer o aşamayı geride bıraktıysanız, “neden blogger?” sorusuna cevap arıyorsanız;

Blogger ile oluşturulan bloglar, Google altyapısında barındırıldığından Google dostu olarak kabul edilir. Böylelikle yayımladığınız içerikler Google tarafından değerlidir. Bu da SEO açısından önemli bir kriterdir. Yayınlarınıza benzer fakat farklı platformlarda yapılan paylaşımlar bir adım gerinizden gelecektir. Google’da daha üst sıralarda yer alma şansını yakalarsınız.

İkinci ve en önemli neden ise, ücretsiz olmasıdır. Ücretsiz olarak oluşturduğunuz blog siteniz için, bir domain veya hosting gereksinimi olmadan, dilediğiniz kadar içeriği(yazı, fotoğraf, video vb.) ekleyebilirsiniz. Bunun karşılığında Blogger sizden tek kuruş dahi istemez.

Üçüncü neden ise kullanım kolaylığıdır. Blogger kullanımı için ileri seviye kodlama bilgisi gerekmez. Sosyal medya platformları (Facebook, twitter, instagram vb.) gibi kullanımı kolaydır. XML altyapısıyla geliştirilebilir olması sayesinde, daha profesyonel, göze hitap eden bloglar hazırlamanız mümkündür.

Blogger alt yapısıyla oluşturulan bloglar, ülkemizde de yaygınlaşmaya başladığından, sorunlarınız karşısında internet üzerinden yardım alabileceğiniz bir çok site mevcuttur. Farklı tema ve bileşenleri, internet üzerinden “blogger temaları”, “blogger bileşenleri” gibi aramalarla kolaylıkla bulabilir, bu değişiklikleri blogger altyapısıyla oluşturduğunuz bloğunuzda kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Blogger Hesap Açma

Blogger hesabınızı oluşturmak için, bir Google ve Google+ hesabına da ihtiyacınız vardır. Blogger hesabınızı oluşturmak içinwww.blogger.com adresine girdiğinizde gayet renkli bir sayfayla karşılaşacaksınız. Bu sayfada Blogunuzu oluşturun bağlantısına tıkladığınızda Google hesap bilgilerinizi isteyen sayfaya yönlendirileceksiniz.

Bu Google hesabı, android telefon kurulumu sırasında da istenir. Eğer Android kullanıcısıysanız, muhakkak bir adet Google hesabınız vardır. (isim@gmail.com şeklinde olur)

Giriş işleminin ardından Google+ profili oluşturmanızı ister. Bu profil, Google’da size bir kimlik kazandırarak, diğer okuyucularla aranızda bağlantı kurulmasını sağlar. Hali hazırda Google+ profiliniz yoksa Bir Google+ profili oluşturun bağlantısına tıklayın.


Gelen sayfada gerekli alanları doğru şekilde doldurarak Profil Oluştur butonuna tıklayın. Sizden bir profil fotoğrafı isteyecektir. Dilerseniz bir fotoğraf ekleyebilirsiniz. Eklemezseniz, varsayılan bir profil fotoğrafı Google+ tarafından atanır. Kaydet‘e tıklayarak devam edin.

Profilinizi onaylamanızın istendiği bir ekran açılacaktır. Aşağıda bulunan profil, diğer kullanıcılar tarafından nasıl görüneceğinizi belirtir. Blogger’a Devam Et butonuna tıklayarak devam edin. Sonunda yeni bir Blog oluşturacağınız adıma gelmiş bulunmaktasınız.

Blogger’da Blog Oluşturma

Blogger Hesap Açma işlemini geçtikten sonra karşınıza gelen ekranda yer alan Yeni Blog bağlantısına tıklayarak devam edin.Açılan pencerede, karşınıza doldurmanız gereken alanlar belirecektir. Bu alanlar;

Başlık: Oluşturacağınız bloğun başlığını belirlediğiniz bölümdür. Burası gerçekten içerikleriniz kadar önemlidir. Blogda paylaşacağınız içeriklerinizle alakalı bir başlık belirlemeniz gereklidir.

Adres: Blogger ile oluşturduğunuz bloglara, tarayıcıların adres çubuğundan giriş için gerekli alandır. Bu alan başlıkla alakalı olmalıdır. Blogger’da aynı isimde birden fazla başlık yer alabilir, fakat adres size özeldir. Blogger’da bulunan hiçbir adresten iki adet yoktur. Bu yüzden, alacağınız adresin daha önceden alınmamış olması gerekmektedir. Eğer uygunsa bu alanın sağında mavi bir kutucuk içerisinde okey işareti yer alır ve “Bu blog adresi uygun.” yazan bir mesaj bulunur.

Tema: Daha sonra değiştirebileceğiniz bir tema seçimi yapmanızı sağlar.

Alanları doldurduktan sonra, Blog Oluştur! bağlantısına tıklayarak blogunuzu oluşturabilirsiniz.

Blogger’da İçerik Yayınlama

Blogger’da blog oluşturma adımını geçtikten sonra, bloğunuzda içerik yayınlamanız gerekir. Bloğunuzda içerik yayınlamak için, Blogger hesabınıza giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen Kayıtlar ekranda Yeni Yayın butonuna tıklamanız yeterlidir.Yukarıdaki resimde belirtilen numaralarla aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

1. Yayın Başlığı

Yayınınızın başlığını belirlediğiniz alandır. Burada yazan, oluşturacağınız içeriğin de başlığı olduğundan önemlidir.

2. İçerik Alanı

İçeriğini girdiğiniz alandır. Resimleriniz, yazılarınız, videolarınız vb. burada görüntülenir.

3. İçerik Araçları

Yazı tipi, boyutu ve hizalaması gibi seçenekler için bulunan araç çubuğudur. Link ekleme, fotoğraf, video veya özel karakter ekleme araçlar da burada yer alır.

4. Yayın Ayarları

Etiketler: Yayınladığınız içerikle alakalı etiketler girdiğiniz bölümdür. Örneğin Manisa’daki anılarınızı anlattığınız bir yayın hazırlıyorsunuz. Etiketleriniz “manisa, anılar” gibi olmalıdır.

Program Yap: İçeriğinizin ne zaman yayınlanmasını istiyorsanız, o zaman yayınlanmasını sağlayan yayın ayarının bulunduğu bölümdür.

Kalıcı Bağlantı: En önemli alanlardan birisi burasıdır. 1.Yayın Başlığı‘yla benzer bir kalıcı bağlantı oluşturmanız gereklidir. Varsayılan olarak yayın başlığınızla ilişkilendirilmiş bir kalıcı bağlantı gelecektir. Dilerseniz Özel Kalıcı Bağlantı’yla yeni bir bağlantı adresi atayabilirsiniz.

Konum: İçeriği nereden yayınladığınızı belirlediğiniz alandır.

Seçenekler: Oluşturacağınız bu içeriğin, okuyucular tarafından yoruma açık olup olmadığını belirtirsiniz. Diğer iki seçeneği değiştirmeden geçebilirsiniz.

5. Yayınla-Kaydet-Önizleme-Kapat Butonları

Yayınla: Herşey tamamsa, oluşturduğunuz içeriği yayınlamak istiyorsanız bu butonla yayınlayabilirsiniz.

Kaydet: İçeriğinizi bir nevi taslak olarak kaydetmenizi sağlar. İçerikte yapacağınız önemli değişikliklerde veya uzun süreli girişlerde kullanmanız gereklidir. Böylelikle uzun emekleriniz sonucu oluşturduğunuz içerikler, herhangi bir problemde saklanmış olur.

Önizleme: Yayınlayacağınız içeriğin nasıl göründüğünün bir önizlemesidir.

Kapat: İçeriğinizi oluşturmadan ve kaydetmeden kapatmanızı sağlar. Yayın başlığı oluşturduğunuz anda bir kayıt işlemi gerçekleştiğinden yayınınız tamamen kaldırılmaz.

Blogger’da Kayıtlar ve Sayfalar

Blogger’da sol tarafta bulunan panelde, Kayıtlar altında yayınlarınız listelenir. Sayfalar’da ise sayfalarınız listelenir. Yeni yayın ile sayfalar, içerik ekranı aynı olmasına rağmen farklı amaçlarla kullanılır.

Kayıtlar’da bulunan yayınlarınız ile, belli kategori ve etiketlere sahip içeriklerinizi yayınlarsınız. Sayfalar’da ise, Kullanım Koşulları, Hakkımda, İletişim bilgileri gibi, değişmeyen ve okuyucularınızın kolay ulaşmasını istediğiniz sabit sayfalarınızı yayınlarsınız.

Blogger Ayarlar Menüsü

Temel Ayarlar

Bloğunuzun adını, adresini değiştirebileceğiniz, bloğunuz için bir açıklama belirleyebildiğiniz ayar sekmesidir. Buradaki Açıklama bölümü varsayılan olarak boş olsa da, doldurmanızı öneririm. Arama motorları bu açıklama kısmına önem vermektedir.

Ayrıca bu ayar sayfasında, yeni yazar ekleyebilir ve blog okuyucu kitlenizi değiştirebilirsiniz.

Yayınlar, yorumlar ve paylaşım Ayarları

“En fazla şu kadar göster:” ile, blog adresinize giren kişinin, anasayfanızda kaç adet yayınınızı görüntülemesini belirleyebilirsiniz. Yayınlarınıza kimlerin yorum yapabileceğini, yapılan yorumların denetiminizden geçip geçmeyeceğini de buradan belirlersiniz. Ayrıca Google+ sayfanızdaki yorumları kullanıp kullanmayacağınızı ve yayınlarınızın otomatik olarak Google+ sayfasında paylaşılıp-paylaşılmayacağını da bu ayar penceresinden ayarlarsınız.

E-posta Ayarları

Bu ayar penceresiyle, yayınınıza yapılan yorumun hangi e-posta adresine gideceğine karar verebilirsiniz. Ayrıca E-posta ile yayınlama bölümüne gireceğiniz gizli kelime sayesinde oluşan @blogger.com ile biten adrese göndereceğiniz e-postaları yayın olarak yayınlayabilir veya taslak olarak kaydedebilirsiniz.

Dil ve Biçimlendirme Ayarları

Bloğunuzun dilini, tarih ve saatini ayarladığınız ayar sayfasıdır.

Arama Tercihleri Ayarları

Açıklama ayarı sayesinde, arama motorları sonuçlarında çıktığınızda, bir açıklama ile ziyaretçi çekebilmenizi sağlar. Önemli bir alandır, doldurmanız gerekir.

Sayfa bulunamadı için bir şablon oluşturabilirsiniz. Veya belirlediğiniz bir sayfanın, başka bir sayfasına yönlendirmesini yapabilirsiniz.

Google Search Console düzenleyerek, Google Webmaster Araçları’na sitenizi kaydedebilir, bu sayfadan blog takibinizi yapabilirsiniz.(Hangi kelimede görüntülendim, google’dan ne kadar ziyaretçi aldım vb.)

Özel robots.txt ve Özel robot başlık etiketleri ileri seviye ayarlar olduğundan değiştirmenizi önermem. Bu rehberde bunlara yer vermememin sebebi, başlı başlına bir konu olmalarındandır.

Arama Motorları Webmaster Araçları hakkında detaylı bilgi için ilgili linke tıklayabilirsiniz.

Diğer Ayarları

Olası hesap çalınmalarına karşı önlem almak adına içeriğinizi yedekleyebilir, yedeklediğiniz içeriği bloğunuza aktarabilirsiniz.

Blogunuzu tamamen silebilir, yetişkinlere özel içerik yayınlıyorsanız bunu belirtebilirsiniz. Ayrıca Google Analytics ile blog ilişkilendirmesi yaparak, sitenize giriş ve çıkışları detaylı inceleyebilirsiniz.(Kim, hangi şehirden, kaç yaşında ve nasıl siteme girdi gibi..)

Kullanıcı Ayarları

Kullanıcı profilini belirleyebilir, Blogger’dan özelliklerle ilgili e-posta alıp-almayacağınızı belirleyebilirsiniz.

Blogger Kazançlar

Google, Adsense adını verdiği bir platform sayesinde, yayıncıların; sitelerinde, bloglarında, youtube kanalları ve android uygulamalarında reklam yayınlamasını sağlar. Bu reklamlar Adwords aracılığıyla oluşan reklamlardır.Blogger’da para kazanabilmeniz için Google’ın bazı şartları vardır. Bunlar;

18 yaşından büyük olmanız.
Blogunuzun en az 6 aylık olması.
Blogunuzun görsel olarak ilgi çekici olması.
Blogunuzda belirli bir ziyaretçi kitlesi oluşması.
İçeriğinizin anlaşılır bir dille yazılmış olması.
Reklam tıklamalarına teşvik edecek yazı veya resimlerin bulunmaması.
Telif hakkıyla korunan her hangi bir içeriğe sahip olunmaması.
Taklit(örnek olarak başka sitelerden yazı kopyalayıp, blogunuzda paylaşma) olmaması.
Yapay olarak ziyaretçi sağlayan blog olmaması gibi kriterler vardır.
Daha detaylı bilgi için Google’ın yayınladığı Adsense Program Politikaları‘nı okuyabilirsiniz.

Blogger İstatistikleri

Blogger’da blogunuza giren ziyaretçileri takip edebilmeniz için oluşturulmuş bölümdür. Bu istatistik sayfası yardımıyla, günlük, haftalık veya aylık gelişiminizi takip edebilmeniz mümkündür. Aslında daha detaylı bir raporlama için Google Analytics‘i kullanmanızı öneririm. Bunun için Analytics’de oturum açarak blogunuzu ekleyip, Analytics üzerinden aldığınız Web Mülkü Kimliği’ni Blogger Ayarları bölümünde bahsettiğim Diğer Ayarları bölümündeki ilgili alana girebilirsiniz.

Blogger Tema

Blogger’da Blog Oluşturma esnasında seçtiğiniz temayı, giriş ekranındaki Tema bölümünden değiştirebilirsiniz.

Tema değişiminin yanı sıra, yeni tema düzenlemesini de yapabileceğiniz Özelleştir butonuyla ulaştığınız Blogger Tema Tasarımcısına erişim de buradan yapılmaktadır.Yukarıdaki görseldeki numaralarla aşağıdaki başlık numaraları eşleştirilmiştir. Gerekli bilgi için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

1.Blogger Tema Tasarımcısı

Tema bölümündeki Özelleştir butonuyla geçiş yapılan bu bölümde, temanızı değiştirebilir ve var olan temanızı düzenleyebilirsiniz. Bu düzenlemeler bir çok değişikliği içerir. Arka plana fotoğraf ekleme, renk değiştirme, içerik alanını büyütüp-küçültme, Blog sayfalarının yerleşim şeklini değiştirme gibi tüm işlemleri, kodlama bilgisi olmadan gerçekleştirebilirsiniz.

2. Mobil Tema Özelleştirme

Mobil tema, telefon ve tablet gibi akıllı cihazlardan bloğunuza giriş yapan ziyaretçilerin, bloğunuzu nasıl görüntüleyeceği ile ilgilidir. Yani bilgisayar kullanıcılarına farklı, telefon, tablet vb. mobil cihaz kullanıcılarına ayrı bir tema görüntülemenizi sağlayabilirsiniz.

3. HTML’yi düzenle

Programlama bilgisi içeren bu bölümü, kendinizden emin olduğunuzda değiştirmenizi öneririm. Tema Tasarımcısı gibi özelleştirme aracında yapamayacağınız değişiklikler için kullanılan bu bölüm, internetten edindiğiniz bazı kodları blogunuza uyarlamanız için gereklidir.

4.İnternetten Bulunan Temayı Bloga Uygulamak – Temayı Yedeklemek

Temayı, internet ortamından edindiğiniz .xml uzantılı tema dosyasını blogunuza kurabilirsiniz. Bunun için Tema bölümünde, sağ üst köşede yer alan Yedekle/Geri Yükle bağlantısına tıklayın. İndirdiğiniz temayı Dosya Seç’e basarak bulup, yükleyebilirsiniz.Açılan pencerede var olan temanızın yedeğini indirmek için Tema indir butonunu kullanabilirsiniz.

Detaylı olarak bilgi vermeye çalıştığım bu rehberde, yanlış veya eksik gördüğünüz bir yer varsa lütfen yorum yapın. Gerçi eksik veya yanlış olmasa da yorum yapın 🙂 Blogger Rehberi‘ni okuduğunuz için teşekkür ederim, mutlu bloglamalar…

Kaynak:http://www.bilgirehberi.net/dev-blogger-rehberi.html
Merhaba arkadaşlar Teknoloji konularında meraklı bir yapıya sahip olduğumdan bir blog açarak, bildiklerimi ve yeni öğrendiklerimi internet ortamına aktarmak istedim. Mobil, Bilgisayar, Yeni Teknolojiler, ve büyük markalardan yeniliklerin bulunduğu, ayrıca nedir? Ne işe yarar? gibi soruların cevabını bulacağınız, bilgi ve rehber niteliği taşıyan sitemin adresi www.bilgirehberi.nettir. Hepinizi bekliyorum :)
Şu anda teknoloji haberleri, SEO&Tasarım, telefon kıyaslamaları, windows gibi kategorilere ayırdığım, gelecek vaadeden siteme girip bakmanızı temenni ediyorum.
Sitemin linkiwww.bilgirehberi.net
www.selimcayir.wix/webmaster sitesini yaptım ve geliştirmeyi düşünüyorum. Birşeyler bulabilirsiniz belki diye burda paylaşmak istedim :) Facebook sayfası veya sitesi(bloğu) olanlar uğramalı...
Dmoz.org, google gibi dizin hizmetlerinin açıklamaları,
ve hitinizi arttırmak için kullanabileceğiniz sosyal medya siteleri,
sitenizin pagerank değerini arttırmak için yapmanız gerekenler,
internet üzerinden para kazanmak için kullanabileceğiniz rehberleri yayınladığım bloğumdur.

selimcayir.blogspot.com
Arkadaşlar çoğumuz internete meraklıyız ( olmayanımızın burda işi yok sanırım ) :) ve çoğumuzun da web sitesi mevcut ( en azından benim gibi bloğu )

İnternette hit arttırmak için bulunan sitelerin rehberlerini yayınladığım bloğuma bir göz atarsanız, zararlı çıkmazsınız. Hepinize Bol hitli günler dilerim.
Blok linkim için Tıklayınız
Corsair ve Kingston arasında kaldım.Asenkron, senkron nedir bilmiyorum. Gördüğüm kadarıyla Corsair MTBF açısından, IOPS değeri açısından, okuma/yazma hızı açısından biraz daha önde.Ancak sizlerin de fikrini almak istedim.Lütfen yardımcı olun...


http://www.corsair.com/us/ssd/force-series-gs-ssd/force-series-gs-128gb-sata-3-6gbs-solid-state-hard-drive.html ( Corsair )
http://www.silentpcreview.com/Kingston_HyperX_3K_120GB ( kingstonun resmi sitesi açılmıyordu )
Son günlerde artan Ko Genel çöplüğü ve oyunculardaki mage oynama isteği sebebiyle bu konuyu açmış bulunmaktayım.İlk Sorumuz mage nedir olsun ?
Kendine has bazı özellikleriyle ( Stun , Slow ) sayesinde kulakları çok çınlayan , uzaktan ve yakından atak yapabilen , teleport özelliği sayesinde partysindeki oyuncuları felaketten kurtarabilen Job çeşitlerinden biridir :)


MAGE yetenekleri bakımından 3'e Ayrılır
1.Flame Mage
2.Glacier Mage
3.Lightning Mage

Flame Mage =İçlerinde En yüksek damageye sahip olan Flame Magedir.Genellikle paper ( MP çok yüksek INT az ) olurlar . 57 Flame 43 Lightning verilmesi idealdir.
* Glacier yerine Lightning in sebebi , yakınımıza gelicek ve damageleriyle bize zarar verebilecek Priest , Warrior , Assasin ( en önemlisi ) joblarından dolayı , onları ilk önce kilitlemektir.Daha sonra yüksek damagemiz sayesinde bize saldırmamayı öğretmiş oluruzGlacier Mage =en düşük damageye sahip olan yetenek Glacier Magedir.Genellikle Semi Paper ( MP yüksek INT normal ) olurlar . Yetenekleri düşmanı yavaşlatmaya yarar .57 Glacier yerine 45 Lightning kalanını Glacier vermenizi öneririm .Niye ? diye sorular yöneltilebilir , direk bu soruları bastırmak icin söyleyebilirim ki ThunderCloud ( Lightnin 45 alanı ) ...


Lightning Mage = Damage bakımından ikinci en yüksek Magedir.Genellikle Pet ( MP orta INT yüksek ) olurlar .Yetenekleri düşmanı belli bir zaman düşmanı şoklar ( stunlar , kitler vb. ) . 57 Lightning ve 43 Glacier veya flame tercihi size kalmış .57 Lightning vermemizin sebebi Lightnin Mage daha çok 42 Staff vuruşuyla oynar . Kaçan bir assasin , priest , warrior veya mageyi yakalaması için 51 , 54 , 57 Skillerinden faydalanır . Stunlandığını gördüğü Jobun yanına gelerek 42 ! :)Mageleri Stat Bakımından birkaç gruba ayırmamız mümkündür .
Bunlar Pet(defansif) Mage , Paper Mage , Semi(yarı) Paper Magedir.
Pet(defansif) Mage = Yüksek Defansa sahip kıyafetleri giyebilmek için yüksek INT verirler.Ardream için Bu tip magelerin giymesi gereken kıyafet çeşidi Crimsondur.160 INT Kalanı MP ve HP ye eşit miktarda dağıtılırsa iyi olur.


Paper Mage = Defans bakımından çok aciz olan mage çeşitidir.Yüksek damage için yaratılmışlardır.Genellikle Flame olurlar.paper elbise dediğimiz Cotton grubunu giyerler.Cotton robenin gerektirdiği kadar INT kalanı da MP ye vermesi uygundur.


Semi Paper Mage =Defans Bakımından paperler kadar olmasa da acizdirler . Damageleri iyidir . Genellikle Glacier olurlar.Paper elbise ve Crimson harici bütün kıyafetleri giyebilirler.En uygunu Linen diye tabir edilendir :) 112 INT Kalanı MP Linen için yeterlidir .


İTEMLER
Paper Mage =
Paper Kıyafet Seti
Dual Cleric Earring - Secret Silver Earring - White Silver Earring
İron Necklace - Elemental Pendant - Amulet of Goddess
Glass Belt - İron Belt - Skeleton Belt
Dual Flame Ring - ROL - ROM
Lycaon Staff - Wood Staff


Pet Mage =
Crimson Set
Dual Cleric Earring - Secret Silver Earring - White Silver Earring
İron Necklace - Elemental Pendant - Amulet of Goddess
Glass Belt - İron Belt - Skeleton Belt - Bronze Belt - Harpy's Belt
Hell Blood , Garp , Elysium - Elixir Staff - Schorcing , Oasis , chaotic - Wreath , Glacier , Lightning Erenion


Semi Paper Mage =
Kıyafet olarak Linen öneririm
Dual Cleric Earring - Secret Silver Earring - White Silver Earring
İron Necklace - Elemental Pendant - Amulet of Goddess
Glass Belt - İron Belt - Skeleton Belt - Bronze Belt - Harpy's Belt
Schorcing , Oasis , Chaotic - Wreath , Glacier , Lightnin Erenion

Mageler Hakkında bilinmesi Gerekenler

1.Eğer Paperseniz En aşağı Ske Belte sahip olmalısınız . Flame Ring kullanmanızı öneririm . Para Buldukca Yüzüğünüzü geliştirmeniz lehinize olacakdır
2.Erenion ailesinin en fazla damage vurması gibi birşey söz konusu değildir . Şahsen Oasis+7 ve Glacier Erenion+7 denedim . Oasis Glacier Ereniondan daha iyi hasar verdir.
3.42 , 72 Staff Vuruşlarında karakter kısmındaki Attack Önemlidir . Bunun artması için de Yüksek Attack Powere Sahip stafflar gerekir.
4.Kilitlemek , Slowlatmak Sahip olduğunuz int ve Elemental damagenizin yanında , Düşmanınızın sahip olamadı Resistanceye de bağlıdır
5.Magic Power Takılar PVP alanlarında önerilmez , Health veren takılar takmalısınız.Aynı şekilde Karakterinizin kıyafetleri de bu doğrultuda Healt Bonus olmalıdır.
6.Glacierin Diğer İki Yetenek grubundan farklı olarak defans veren ice barier ve Frozen armor Skilleri mevcuttur.
7.Aynı iteme sahip bir magede Damage Sıralaması ===> Flame >Lightning>Glacier
8.DENENMİŞTİR . Oasis Staff , Glacier Erenionu Her Koşulda Döver
9.Staffın Elemental Damagesi , Uzaktan yapılan büyülerin gücünü belirler . Bu elemental damage ne kadar artarsa büyünün gücü de o kadar artıcakdır ( Schorcing , Oasis , Chaotic Staff istisna olarak wreaht - Glacier - Lightnin Ereniondan daha iyi )
10.Sanıldığı gibi Pet Mage itemleri çok pahalı değildir . Çok Paranız varsa Paper olmanızı öneririm
11.Örneğin Schorcing , oasis veya Chaotic Staffa sahipsiniz.Bu itemin getirdiği DD Beltinizin veya pendantınızın getirmiş olduğu DD ye eklenmez.+7 Staff 5 DD getirir.Skeleton belte sahipseniz 1000 hasar alacakken 1000*0,9*0,95=855 hasar alırsınız.yani 5DD + 10DD = 15 DD deyip 1000*0,85 =850 diyemezsiniz.
12.Glass Beltin magelerde daha çok tercih edilme sebebi , INT bonusudur.Sahip olduğunuz manayı , Slow veya Kilitlenmenin artmasını sağlar
13Bir glacier mage'de en kullanışlı uzaktan vuran skiller sırasıyla 70, 51, 39 ve 18'dir. Diğer skillerin çoğu kullanıldıklarında engel varsa önlerinde çarparlar.
Açıklama = Eğer Eklenmesini istediğiniz bir sorununuz , bir görüşünüz varsa bildirmeniz dileğiyle iyi günler .Hayırlı Forumlar :)
Bilgi vermeme gerek olmadığını düşünüyorum.
Hakkında
Konum: İzmir
Meslek: Teknisyen
İlgi Alanları: bilgisayar-elektronik
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Mesaj Sayısı: 1.528
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.245
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 100.510 (Bu ay: 126)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.