Şimdi Ara

***AİNOL NOVO 7 FİRE ANA BAŞLIK-TEK KONU/TÜRKÇE ROM DAHİL***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.312
Cevap
14
Favori
64.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ainol Novo 7 Fire için gerekli olan bilgileri (Güncelleme nasıl yapılır, Root varmıdır, Çinli programlar nasıl kaldırılır vs.) buradan aktaracağım. Bütün yazılanlar tamamen BANA AİTTİR. Ayrıca, sorularınız var ise yanıtlayabiliyorsam yanıtlamaya çalışacağım ;)

!!! SİZDEN TEK RİCAM BİLGİLENDİRME HARİCİNDE (KARGO vs.) SORULAR SORMAYIN KONUYU DAĞITMAYALIM !!!

PHI'nin çekimi Fire fotoğrafları

***AİNOL NOVO 7 FİRE ANA BAŞLIK-TEK KONU/TÜRKÇE ROM DAHİL*** ***AİNOL NOVO 7 FİRE ANA BAŞLIK-TEK KONU/TÜRKÇE ROM DAHİL*** ***AİNOL NOVO 7 FİRE ANA BAŞLIK-TEK KONU/TÜRKÇE ROM DAHİL***

***AİNOL NOVO 7 FİRE ANA BAŞLIK-TEK KONU/TÜRKÇE ROM DAHİL*** ***AİNOL NOVO 7 FİRE ANA BAŞLIK-TEK KONU/TÜRKÇE ROM DAHİL*** ***AİNOL NOVO 7 FİRE ANA BAŞLIK-TEK KONU/TÜRKÇE ROM DAHİL***

GÜNCELLEME NASIL YAPILIR? - Sürüm: feiyu 1031 (TÜRKÇE SÜRÜM DAHİL)

qm serisi tabletler için: TIKLAYIN - Şifre: soickan

ÖNEMLİ NOT: Build numarasının sonu "qm" ile biten (Örn: 20120815qm gibi) tabletlerin güncellenmesi için çıkarılmış sürümdür.

tm serisi tabletler için: TIKLAYIN - Şifre: soickan

ÖNEMLİ NOT: Build numarasının sonu "tm" ile biten (Örn: 20120815tm gibi) tabletlerin güncellenmesi için çıkarılmış sürümdür.

feiyu 1031 Sürümünde Giderilen Sorunlar:

1) Düzeltme: BLIP gibi arada bir çıkartan ses sorunu giderildi
    2) Daha çok dil desteği eklendi. TÜRKÇE DAHİL !!!
    3) Düzeltme: Elektrik ses sorunu giderildi.
    4) Hoparlör sesi artırıldı.
    5) Düzeltme: Bluetooth kulaklık kullananlarda ses takılmaları giderildi.
    6) Düzeltme: Media player'da altyazılardaki bazı sorunlar giderildi.
    7) Ekleme: Durum çubuğu gizleme seçeneği eklendi.
    8) Düzenleme: Wİ-Fİ bekleme modunda kopması "ASLA" olarak değiştirildi.
    9) Adaptasyon: MTP mod desteği eklendi.
    10) Ekleme: Daha yüksek kapasiteli USB bağlantı desteği eklendi.
    11) Düzenleme: Şarj göstergesi değiştirildi.
    10) Geliştirme: Açılış hızı hızlandırıldı.

Güncelleme yapmak için 512 MB, 1 GB, 2 GB boyutlarında ek Micro SD kart olması lazım.

Aşama 1) İndirdiğinizde dosya içerisindekileri (Novo7Fire.zip, patche.zip, u-boot.bin, uImage_recovery) Micro SD kartın içine yükleyin.

Aşama 2) Micro SD kartı tabletinize takın.

Aşama 3) Tablet açıksa kapatın. Kapalı konumdayken SES - tuşuna basarak tabletinizi açın. SES - tuşunda basılı tutmaya devam edin. Aşağıdaki ekran gelecektir.

NOT: Bu aşamada kullanılacak tuşların fonksiyonları şunlardır: SES - : Aşağı doğru kaydırma, SES + : Seçme

Aşama 4) "wipe data/factory reset" alanına girin. Çoğulukla 8. satırda bulunan "Yes -- delete all user data" seçeneğini tıklayın.

-

Aşama 5) Geri gelip "wipe cache partition" seçeneğini tıklayın.

Aşama 6) Sonra "wipe media partition" seçeneğini tıklayın.

Aşama 7) Temizlik işlemi bittiğine göre şimdi yüklemeye geçelim. "apply update from sdcard" seçeneğini seçin. Ardından karşınıza çıkan listede fire-1031-qm.zip dosyasını seçin. Güncelleme yapacak.

Aşama 8) Güncellemeler tamamlanmıştır. Tabletiniz otomatik olarak kendisini yeniden başlatmadıysa "reboot system now" seçeneğini tıkladığınızda tabletiniz yeniden başlayacaktır.

Hayırlısı olsun...

ROOT NASIL AKTİFLEŞTİRİLİR?

Aşama 1) "Settings" kısmından "Security" kısmına geçin. Sağ tarafta "Unknown sources" seçeneğini seçin. Bu seçenek Market haricinde programları yükleyebilmenizle ilgilidir.

Aşama 2) "Device administrators" seçeneğine girdiğinizde root yetkisi almak isteyen programları görebilir, yanında işaretlediğinizde root yetkisi verebilirsiniz.

ÇİNLİ PROGRAMLAR NASIL KALDIRILIR?

Aşama 1) Marketten "Root Uninstaller" (Google Play Linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rootuninstaller.free) programını kurun.

Aşama 2) Programı açın ve kaldırmak istediğiniz çin programını seçin. Sol üstte kırmızı butonlu "Disable" yazanı seçin ve programı durdursun. Ardından yanında bulunan "Uninstall" butonunu tıklayın ve başarıyla kaldırılmıştır...

NAVİGASYON KULLANABİLİRMİYİM?

Tabiki...

Aşama 1) Marketten "ROUTE 66 Maps + Navigation" (Google Play Linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.route66.maps5) programını kurun.

Aşama 2) Programı açtığınızda ÜCRETSİZ olarak kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olduğunuzda mail adresinizi doğru olarak verin ve mailinize onay linki gelmektedir. Onayladığınızda 1 adet haritayı (Mesela Türkiye) ücretsiz indirebilirsiniz.

Ayrıca, yönlendirme sesinide TÜRKÇE yapabilirsiniz. ;)

İNCELEME VİDEOSU VARMI?

YOUTUBE LİNKİ:http://www.youtube.com/watch?v=A4rXuECBHwU

3G MODEMİMİ KULLANABİLİRMİYİM?

Tabiki...

Öncelikle OTG olarak adlandırılan Micro SD to USB (DİŞİ) dönüştürücü parçası lazım.

Aşama 1) OTG Kablosu ile 3G Modeminizi takmadan önce WİFİ kapatılması gerekmektedir. WİFİ özelliğinizi kapattıktan sonra "Settings" kısmında "More" bölümüne giriyoruz. "Mobile networks" seçeneğini tıklayın ve açılan pencerede "Data enabled" seçeneğini aktif hale getirin.

Aşama 2) Kablo yardımı ile 3G Modeminizi takın ve modem otomatik olarak tanınacak olup hattınız aktif kullanılabilir ise bağlantıyı otomatik olarak yapmaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Sim kartınızda PIN kodunu kaldırmanız gerekmektedir...

Uyumlu Modemler: Huawei E1750 WCDMA, Huawei E1820 WCDMA, Huawei E173-u WCDMA, Huawei EC1261 CDMA2000, Huawei EC122 CDMA2000, Huawei E1782 WCDMA, Huawei E1750 WCDMA, Huawei E1820 WCDMA, Huawei E353 WCDMA, Huawei E160E WCDMA, Huawei E182E WCDMA, Huawei E173 WCDMA, Huawei E220 WCDMA, Huawei E272 WCDMA, Huawei E153 WCDMA, Huawei E173-s WCDMA, ZTE MF110 WCDMA, ZTE MF190 WCDMA, MF633BP-1 WCDMA, ZTE EC1270 CDMA2000, ZTE EC150 CDMA2000, ZTE EC156 CDMA2000, ZTE EC167 CDMA2000, ZTE EC122 CDMA2000, ZTE EC1261 CDMA2000, Huawei EC150 CDMA2000, Huawei E261 WCDMA, Huawei E1550 WCDMA, Huawei(Vodafone)K3770 WCDMA, Huawei ET188 TD-SCDMA, Huawei ET128 TD-SCDMA, ZTE ZTE-T A355 TD-SCDMA

3G MODEM AYARLARINA ÖRNEK VİDEO VEREBİLİRMİSİN?

Youtube üzerinden farklı bir markanın modemiyle beraber nasıl otomatik olarak işlem yapıdığı ve eklemeniz gerekiyorsa APN nasıl eklenir bütün ayrıntılarıyla beraber izleyebilirsiniz...

YOUTUBE LİNKİ:http://www.youtube.com/watch?v=3Gm1O_OP_EU
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Harika bir konu eline koluna sağlık.. Devamını bekleriz... Brick olan tableti nasıl kuttariruz onuda anlatabilirsin... Bu bilgiler çok işine yarayacak elime koluna sağlık... Konuyu buyutmen dileğiyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel bir konu , benim de aklımdaydı zaten açılması çok yerinde olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Güzel bir konu , benim de aklımdaydı zaten açılması çok yerinde olmuş.

Aynen hocam

• ainol nova 7 flamenin türkçe romu bugün yayınlanacağı bilgisini aldım.
  • bu romda pıt sesi var mı?
  • Bende fire kullaniyorum konu cok yararli olmus acan arkadasa tesekkur ediyorum. Benin ayrica tableti lcd tv ye bagladigimda desteklenemeyen cozunurluk uyarisi veriyor neden olabilir acaba. Ayrica tv de 82 eekran full hd

• bende tablet pc almayı düşünüyorum ama 7" mi yoksa 9.7" mi alıyım kararsız kaldım
    favori cihazlarım
    1.ainol nova 7 flame 7"
    2.onda v971 dual core 9.7"
    hangisini alıyım karar veremedim ikisinin ithalatçısı da aynı her iki cihazı da tavsiye ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sathacker

bende tablet pc almayı düşünüyorum ama 7" mi yoksa 9.7" mi alıyım kararsız kaldım
    favori cihazlarım
    1.ainol nova 7 flame 7"
    2.onda v971 dual core 9.7"
    hangisini alıyım karar veremedim ikisinin ithalatçısı da aynı her iki cihazı da tavsiye ediyor.

dostum bende bu konuda cok kararsız kaldım ama ainol fire yi aldım. iyiki de almış çünki tamam ekran buyuk oldugu zaman birşey izlemek için guzel olabilir ama birde bunun tasıma boyutu var 9.7 ler için illa bi canta alıp dolaştırman gerekli yanında. ama 7" lerde daha kolay tasıma gecen işe götüreyim dedim kot pantolonun arka cebine tam giriyor tabii üzerine oturmamak sartıyla :) ayrıca 7" küçük gelmesin mobil bir cihaz için fazlasıyla yeterli bununda sonrası dizüstü pc bence...

• ainol flame alacağım ama fiyatı onda v971 den pahalı bu yüzden onda v971 alacağım herhalde.
  • beyler bazı yabancı forumlarda şarj aletini sıkıntılı olduğundan bahsedilmiş!!
    acaba bu konuda bilgisi olan varmı?
    eğer sıkıntılıysa doğru cihazın özellikleri nelerdir?
  • yazılım güncellemesi yaptık diyelim yazılım verisyonu 0907 ancak 0916 veya 0930 geçtik. eski yazılıma dönüş imkanı var mı?
  • Root ne için gerekli arkadaşlar? Root yapayım mı? Bir de türkçe rom çıkmadan herhangi bir güncelleme yapmaya gerek var mı?Brick etmeyelim sonra cihazı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradox1453

Root ne için gerekli arkadaşlar? Root yapayım mı? Bir de türkçe rom çıkmadan herhangi bir güncelleme yapmaya gerek var mı?Brick etmeyelim sonra cihazı..

http://cinlitabletler.com/Konu-Ainol-Novo-7-Aurora-II-Root-Yapimi--164

Al kardeşim burdan root yapabilirsin

• Yakında burası da kargo takip, alış veriş, tavsiye, aksesuar başlığına dönmezse iyi

Ben yine de peşinen yukarıdaki başlıklar için konu linki vereyim de sonradan bilmiyorduk denmesin:

http://forum.donanimhaber.com/m_37627330/mpage_1/key_/tm.htm
  • Sorulara sırayla cevap vereyim,

1) 0907 güncellemesini ben yaptım ve PIT diye çıkan ses sorunu giderilmiştir.

2) Türkçe ROM yayınlanırsa eğer incelemesini eklerim,

3) HDMI üzerinden verdiğiniz çözünürlüğü 720p olarak ayarlar iseniz sorun yaşamazsınız. Çoğu TV HD Ready olabilir veya Full HD olupta 1080i tarzında olabilir. Tablet 1080p vermektedir ve çözünürlük karışıklığı yaşamış olabilirsiniz.

4) 7" i şöyle düşünün, parmaklarınızın arasında tutmak için bile biraz büyük kalıyor elinizde :) kenarlarındaki siyah kaplaması hiç büyük değil ve tasarım gerçekten çok güzel yapılmış. Ama tavsiyem alırken MUTLAKA KILIFLI alın. Ben kılıf almadığıma pişmanım :) Dikkat ediyorum düşürmemek için :)

5) Sürüm yükseltme yaptığınızda sürümü küçültebilirsinizde. ;) Çünkü, data ve media tarzı verileri tamamen sildiğiniz için herhangi bir sürüm yükleyebilirsiniz... Önemli olan, qm ve tm sürümlerini ayırt etmeniz. Not olarak şunu söyleyim, FEİYU sürümleri tamamen Custom ROM dur, yani orjinal rom değildir. Bu notu dikkate alarak deneyiniz.

6) Arkadaşların dediği gibi kargo takip olarak değil, bilgi paylaşımı için kullanalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soickan -- 6 Ekim 2012; 23:43:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Soickan

Merhaba arkadaşlar,

saol arkadaşım iyi bir başlık açmışsında bu link kısaltma işi ne böyle amacın insanlara faydalı olmak mı cebini doldurmak mı? bi tıkladım 50 tane reklam çıktı öbürünüde anti-virüs engelledi nerden ne yapıp indireceğime şaşırdım dosyaları bulamadım yazık
  • quote:

Sorulara sırayla cevap vereyim,

3) HDMI üzerinden verdiğiniz çözünürlüğü 720p olarak ayarlar iseniz sorun yaşamazsınız. Çoğu TV HD Ready olabilir veya Full HD olupta 1080i tarzında olabilir. Tablet 1080p vermektedir ve çözünürlük karışıklığı yaşamış olabilirsiniz.

4) 7" i şöyle düşünün, parmaklarınızın arasında tutmak için bile biraz büyük kalıyor elinizde :) kenarlarındaki siyah kaplaması hiç büyük değil ve tasarım gerçekten çok güzel yapılmış. Ama tavsiyem alırken MUTLAKA KILIFLI alın. Ben kılıf almadığıma pişmanım :) Dikkat ediyorum düşürmemek için :)

5) Sürüm yükseltme yaptığınızda sürümü küçültebilirsinizde. ;) Çünkü, data ve media tarzı verileri tamamen sildiğiniz için herhangi bir sürüm yükleyebilirsiniz... Önemli olan, qm ve tm sürümlerini ayırt etmeniz. Not olarak şunu söyleyim, FEİYU sürümleri tamamen Custom ROM dur, yani orjinal rom değildir. Bu notu dikkate alarak deneyiniz.

6) Arkadaşların dediği gibi kargo takip olarak değil, bilgi paylaşımı için kullanalım...

hocam verdiğiniz komutlar birebir uyguladım.sürüm 02120907qm ye de yükseldi ama pıt sesi hala geliyorne yapmam lazım?

• quote:

Sorulara sırayla cevap vereyim,

cihaza tam da anlattığın şekilde yükledim
    ancak;

arkadan gelen cızz sesinde veya kilit açarken gelen pıt sesinde bi değişiklik olmadı.
    benim için sorun değil bunlar ama yine de bi sorayım istedim. madem bilen birini bulmuşuz :)

fakat şimdi de bambaşka bir sorunum var, o da şudur ki:
    play store çalışmıyor :(

rom güncellemesinden çalışıyordu, bir sürü program indirmiştim.
    ancak artık çalışmıyor, internet bağlantısında sorun yok, sitelere falan girebiliyorum. fakat play store'u tıkladığımda "loading" diyor, bekliyor bekliyor bekliyooooor ve "connection time out" diyor. retry dediğimde ise yine aynı şeyler oluyor...

çince uygulamaları kaldıracaktım güya ama ne yazık ki store'a giremeyince root uninstaller da yükleyemedim haliyle.

ayrıca; ne yazık ki üzerine basarak söylemek istiyorum: wifi çekim gücü çok düştü. yatağın başucundan ayakucuna alınca gidiyor. o derece hassas. kendi kendine kesiliyor bağlantı bi bakıyorum "kapsama alanı dışında" tarzı bi şey yazıyor.

ekleme yapayım: play store sorunuyla ilgili biraz uğraştım ve sonunda play store'u update eedebilirsem çözebileceğimi düşündüm
    önce 8-13-15 sürümünü indirdim olmadı, daha sonra 8-13-17 sürümünü indirdim
    kurdum ve sorun çözüldü
    http://phandroid.com/2012/08/22/google-play-store-updated-to-version-3-8-17-download/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekno32 -- 7 Ekim 2012; 5:45:56 >

• Beyler o "cızzz" ve "pıt" seslerine çare yok. Donanımla alakalı olay yazılımla çözülmez!
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.