Şimdi Ara

***AİNOL NOVO 7 FİRE ANA BAŞLIK-TEK KONU/TÜRKÇE ROM DAHİL*** (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.313
Cevap
14
Favori
64.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PIT sesi dediğimiz neredeyse her dk duymaya devam ettiğimiz ses idi. (ilk sürümde)

Yeni sürümde sadece ve sadece (ben güncelleme yapınca ve açıklamalarda da yazdığıda bu şekilde) Ekran kendini beklemeye aldığında PIT diye ses çıkarmaktadır. (Şu an kullandığım sürümde bu şekilde.

Ayrıca, Google Play sorunu bende çıkmadı ve şu ana kadar forumlarda dolaşırken ilk sizde sorun çıktığını duydum ilginç olmuş. Sizin bilgileri ilk konuya ekleyeceğim bilgi için teşekkürler ;)

Ayrıca, WİFİ çekim gücü içerisindeki antene bağlı olup bu sürümünde driver üzerinde değişiklik yapılmamıştır. (Şahsen ben sorun yaşamıyorum...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soickan -- 7 Ekim 2012; 6:45:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soickan

PIT sesi dediğimiz neredeyse her dk duymaya devam ettiğimiz ses idi. (ilk sürümde)

Yeni sürümde sadece ve sadece (ben güncelleme yapınca ve açıklamalarda da yazdığıda bu şekilde) Ekran kendini beklemeye aldığında PIT diye ses çıkarmaktadır. (Şu an kullandığım sürümde bu şekilde.

Ayrıca, Google Play sorunu bende çıkmadı ve şu ana kadar forumlarda dolaşırken ilk sizde sorun çıktığını duydum ilginç olmuş. Sizin bilgileri ilk konuya ekleyeceğim bilgi için teşekkürler ;)

Ayrıca, WİFİ çekim gücü içerisindeki antene bağlı olup bu sürümünde driver üzerinde değişiklik yapılmamıştır. (Şahsen ben sorun yaşamıyorum...)

hocam yanlış anlamayın, zaten benim bunları sorma sebebim, nasıl çözeceğim konusunda bi bilginiz olup olmadığını öğrenmekti yoksa "senin yüzündeeeeen" falan demek istemedim yani :D

pıt sesiyle ilgili ben bi şey keşfettim, paylaşayım.
    öncelikle şu var ki pıt sesi birçok farklı şekilde çıkıyor.
    1) uyandırma tuşuna bastığınızda
    2) kilidi açmak için ekrana dokunup sürükleme işlemi yaptığınızda (burda tek pıt da değil seri bi pıtlama var :D)
    3) cihazı açılışı sırasında ainol logosu yanıp sönerken
    4) cihazı kapatırken.

keşfettiğim şey şu; eğer cihaz uyku moduna girdikten hemen sonra uyandırırsak 1. maddede bahsettiğim ses çıkmıyor. yani diyelim ki cihaz açık, üstteki tuşa bi kere basıp kilitledik, ekran karardı, 10 saniye içinde tekrar basınca ses gelmiyo... ancak uykuya aldıktan sonra biraz beklersem uykudaki cihazdan bi pıt sesi geliyor, sonra uyandırma tuşuna basınca yine o pıt sesi geliyor.

wifi olayına gelince, bikaç gündür kullanıyorum, ancak hiç böyle olmamıştı, ve hep sabit yerdeyim yani, evin aynı noktasındayım. yatakta 30 cm oynatsam cihaz kapsama alanımda değil uyarısı veriyor.

hatta belki de yaşadığım play store sorununun sebebi bu yavaşlıktı bilemiyorum, çünkü böyle bi yavaşlama normal değil, resmen duruyor alet. bağlantıyı kesiyor...

daha evvel hyundai a7hd almayı düşünüyordum, o cihazın wifi sorunu vardı. kimisi arkasını açıp antenin yerini değiştiriyordu, kimisi ise yazılımsal bi değişiklik yapıyordu. bi dosyanın içine girip bi değeri yükseltince sorunları çözülüyordu. acaba bu tarz bi şey yapabilir miyim? bilginiz var mı? (android cahiliyim kusura bakmayın :D)

• quote:

Orijinalden alıntı: tekno32

quote:

PIT sesi dediğimiz neredeyse her dk duymaya devam ettiğimiz ses idi. (ilk sürümde)

hocam yanlış anlamayın, zaten benim bunları sorma sebebim, nasıl çözeceğim konusunda bi bilginiz olup olmadığını öğrenmekti yoksa "senin yüzündeeeeen" falan demek istemedim yani :D

pıt sesiyle ilgili ben bi şey keşfettim, paylaşayım.
    öncelikle şu var ki pıt sesi birçok farklı şekilde çıkıyor.
    1) uyandırma tuşuna bastığınızda
    2) kilidi açmak için ekrana dokunup sürükleme işlemi yaptığınızda (burda tek pıt da değil seri bi pıtlama var :D)
    3) cihazı açılışı sırasında ainol logosu yanıp sönerken
    4) cihazı kapatırken.

keşfettiğim şey şu; eğer cihaz uyku moduna girdikten hemen sonra uyandırırsak 1. maddede bahsettiğim ses çıkmıyor. yani diyelim ki cihaz açık, üstteki tuşa bi kere basıp kilitledik, ekran karardı, 10 saniye içinde tekrar basınca ses gelmiyo... ancak uykuya aldıktan sonra biraz beklersem uykudaki cihazdan bi pıt sesi geliyor, sonra uyandırma tuşuna basınca yine o pıt sesi geliyor.

wifi olayına gelince, bikaç gündür kullanıyorum, ancak hiç böyle olmamıştı, ve hep sabit yerdeyim yani, evin aynı noktasındayım. yatakta 30 cm oynatsam cihaz kapsama alanımda değil uyarısı veriyor.

hatta belki de yaşadığım play store sorununun sebebi bu yavaşlıktı bilemiyorum, çünkü böyle bi yavaşlama normal değil, resmen duruyor alet. bağlantıyı kesiyor...

daha evvel hyundai a7hd almayı düşünüyordum, o cihazın wifi sorunu vardı. kimisi arkasını açıp antenin yerini değiştiriyordu, kimisi ise yazılımsal bi değişiklik yapıyordu. bi dosyanın içine girip bi değeri yükseltince sorunları çözülüyordu. acaba bu tarz bi şey yapabilir miyim? bilginiz var mı? (android cahiliyim kusura bakmayın :D)

Size tavsiyem WİFİ modemin anteni varsa bulunduğunuz bölgeye dik gelecek şekilde yön değiştirmeniz. Ben evimde koridor karşısından alt kattan sinyal alabilmek için antenin yönünü 70 derece sol üste bakacak şekilde konumlandırmıştım. Sinyal seviyesinede Android üzerinden "Network Signal" diye bir program var. Bu programla seviyesine en uygun şekilde bakabilirsiniz ;) Sizde bu şekilde bir değişiklik yaparsanız en iyi sinyali alabilirsiniz ;) Şu an için tek tavsiyem budur :)

PIT sesi bahsettiğiniz yerlerde firma tarafından uyarı olarak konumlandırılmış bir sestir. İlk sürümünde ekrana dokunduğunuz neredeyse her yerde PIT diye ses çıkarıyordu.

Bu konuda bir tavsiyem maalesef bulunmamaktadır. Ama ses haricinde sorunsuz ve kaliteli bir cihaz aldığınızı temin edebilirim. ;) WİFİ sorunu dediğimi gibi büyük ihtimal anten yönüyle ilgili olabilir diye düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soickan -- 7 Ekim 2012; 13:49:10 >

• quote:

Size tavsiyem WİFİ modemin anteni varsa bulunduğunuz bölgeye dik gelecek şekilde yön değiştirmeniz. Ben evimde koridor karşısından alt kattan sinyal alabilmek için antenin yönünü 70 derece sol üste bakacak şekilde konumlandırmıştım. Sinyal seviyesinede Android üzerinden "Network Signal" diye bir program var. Bu programla seviyesine en uygun şekilde bakabilirsiniz ;) Sizde bu şekilde bir değişiklik yaparsanız en iyi sinyali alabilirsiniz ;) Şu an için tek tavsiyem budur :)

PIT sesi bahsettiğiniz yerlerde firma tarafından uyarı olarak konumlandırılmış bir sestir. İlk sürümünde ekrana dokunduğunuz neredeyse her yerde PIT diye ses çıkarıyordu.

Bu konuda bir tavsiyem maalesef bulunmamaktadır. Ama ses haricinde sorunsuz ve kaliteli bir cihaz aldığınızı temin edebilirim. ;) WİFİ sorunu dediğimi gibi büyük ihtimal anten yönüyle ilgili olabilir diye düşünüyorum...

beni üzen şey şu oldu, modem yine aynı yerde, ben yine aynı yerdeyim, ve çekim gücü düştü.
    internet performansım da çok düştü.

onun haricinde cihaza aşığım :)

yandex shell indirdim, hiç takılmıyor, 3d desteği bile var, gözlük mü alıp denesem napsam :)))

bi de yine senden bi konuda yardım isteyeceğim, marketten uygulama indirirken "cihazın uygun değil" diyor :S
    build.prob'dan değişiklik mi yapmak gerek? nası yapmak gerek? bilgin var mı acaba?

• http://forum.donanimhaber.com/m_66654256/tm.htm

FLAME-CRYSTAL ----- 2TB HDD TAKAS YAPILIR
  • Cihaz elime yeni gecti...

Sag alt kosedeki bildirim alaninda preparing sd card checking for errors Uyarisi var. Cihazda sd kart takili degil.

Settings / storage menüsüne girip sorunu kontrol etmek istedigimde settings yanit vermiyor. Dahili hafizada sorun var sanirim.

Güncelleme : file browser ile baktim dahili hafizaya ulaslmiyor ve flash bellek takiyorum onuda gormuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdundar43 -- 7 Ekim 2012; 15:58:42 >
  • Zip dosyasından çıkan 5 dosyayı sd kartın ana dizinine attım. İşlemleri aynen yazıldığı gibi sırasıyla yaptım. Fakat sd karttan update kısmında fail verdi. Birkaç defa denedim ama sonuç aynı. Reboot edip tekrar başlattım. Tabii herşey çince halinde dönmüştü. Neyseki hemen ingilizceye çevirdim. Bu arada klavyedeki çince yazılar falan kaybolmuştu. Şeytan dürttü bir daha denedim ama değişen birşey olmadı yani update'i yapamadım. Bu sefer reboot edince google playden indirme dahi yapmıyordu. Aynı işlemleri tekrar yapınca google play çalıştı ama klavye garip bir şekilde içinde çince yazılarında olduğu eski şekline döndü. Neticede Update'i yapamadım. Acaba nerede hata yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aspayze

Zip dosyasından çıkan 5 dosyayı sd kartın ana dizinine attım. İşlemleri aynen yazıldığı gibi sırasıyla yaptım. Fakat sd karttan update kısmında fail verdi. Birkaç defa denedim ama sonuç aynı. Reboot edip tekrar başlattım. Tabii herşey çince halinde dönmüştü. Neyseki hemen ingilizceye çevirdim. Bu arada klavyedeki çince yazılar falan kaybolmuştu. Şeytan dürttü bir daha denedim ama değişen birşey olmadı yani update'i yapamadım. Bu sefer reboot edince google playden indirme dahi yapmıyordu. Aynı işlemleri tekrar yapınca google play çalıştı ama klavye garip bir şekilde içinde çince yazılarında olduğu eski şekline döndü. Neticede Update'i yapamadım. Acaba nerede hata yapıyorum.

hocam sd kartında sorun olabilir, ya da rom'u indirirken veya rar'dan çıkarırken dosyalar bozulmuş falan olabilir.
    bence yeni bi sd kartla, rom'u tekrar indirerek, deneyebilirsin.

tam çözümü bilen bi arkadaş yardım edene kadar beklememiş bi şeyler yapmış olursun hem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Beyler o "cızzz" ve "pıt" seslerine çare yok. Donanımla alakalı olay yazılımla çözülmez!

yok öyle bişey arkadaşım bluetooth kulaklık bağlayınca sorun kayboluyor demek ki hoparlör açılırken ses çıkarıyor en kötü ihtimal hoparlörün sürekli açık kalmasını boşluk sesi çıkarmasını sağlayan bi program yüklenir ve pıt sesi ortadan kaybolur
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9008

quote:

Orijinalden alıntı: Blur

Beyler o "cızzz" ve "pıt" seslerine çare yok. Donanımla alakalı olay yazılımla çözülmez!

yok öyle bişey arkadaşım bluetooth kulaklık bağlayınca sorun kayboluyor demek ki hoparlör açılırken ses çıkarıyor en kötü ihtimal hoparlörün sürekli açık kalmasını boşluk sesi çıkarmasını sağlayan bi program yüklenir ve pıt sesi ortadan kaybolur

Ainol bu düşündüğünü düşünememiş olacak ki bunlar kronik bir sorun olarak aylardır her cihazda mevcut

• Cihazı yeni aldım ilk şarjdan sonra karşılaştığım sorunu burada yazdım ama daha önce başına gelen olmamış sanırım herhangibir cevap alamadım:

*Sistem bildirim alanında yani sağ alt köşedeki bildirim alanında Preparing SD card checking for errors uyarısı çıktı.
    *Cihazda SD Kart takılı değil. Sorun dahili hafızadan kaynaklanıyor.
    *Settings menüsünde storage menüsüne girdiğinizde Settings programı kilitleniyor.
    *Sonradan takılan SD kartı ve USB Bellekleri görmüyor.
    *Mini USB girişi sağlam, çünkü USB belleği görmemesine rağmen mouse taktım sorunsuz çalıştı.
    *Sistem uyku modundan çıkmıyor, cihazı resetlemek gerekiyor.
    *Fabrika ayarlarına dönme işlemi de işe yaramıyor.

ÇÖZÜMÜ:
    *Tablet açıksa power düğmesine sürekli basarak kapatın. Kapalı konumdayken {ses -} ve {power} düğmelerine birlikte basarak tabletinizi açın.
    *Android robotu görünce düğmeleri bırakın.
    *Android System Recovery menüsü gelecek karşınıza
    *{ses -} düğmesine basarak menü seçenekleri arasında ilerleyin.
    *Wipe media partition seçeneğinin üzerine geldiğinizde {ses +} ya basın.
    *Yeni menüde İşlemi bilinçli yaptığınızı anlamak üzere bir çok NO seçeneği arasında ortada bir tane YES seçeneği var. YES'in üzerine {ses -} ile gelin. {ses +} ile işlemi onaylayın.
    *Dahili hafıza formatlama işlemi tamamlandıktan sonra Android System Recovery menüsü gelecek karşınıza. ilk seçenek Reboot system now üzerinde {ses +} ya basın.

bu işlem basamaklarının ardından sistem bildirim alanındaki uyarı kaybolacak. Taktığınız mikro SD kartı, Flash Belleği kullanabileceksiniz. Ana hafızaya erişim sorunu da kalmayacak. Ayrıca Uyku modundan uyanmama sorunu da ortadan kalkacak.

• Ben ve bir arkadaşım birlikte Flame modelini aldık. Cumartesi günü elimizde geçti. Ben epey kullandım genel ufak sorunlar haricinde birşeyle karşılaşmadım. Daha ayrıntılı bir inceleme yapacağım. Ama arkadaşımın Flame'inde sorun çıktı. Fire modelinde yaşanan dokunmatik çalışmama sorunu oluştu. Şu an tableti kullanamıyor. Firmayı aradık, gün içinde güncelleme çıkacağını söylediler, onu yükleyeceğiz. Donanım zarar görmediyse kurtulur. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.
  • Ya lanet olsun. Bu ne sorunlu bir tablet çıktı. Herkeste bir sorun var. Yok pıt sesi yok cızz ses yok ekran dalgalanması. Yeter artık

• 0907 GÜNCELLEMESİNİ YAPAN BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM: CİHAZIM İNANILMAZ BİR PERFORMANS KAYBI YAŞIYOR. ÖYLE BÖYLE DEĞİL. RESMEN ALET YAVAŞLADI, WIFI ÇEKİM GÜCÜ DE İNTERNETTE GEZİNME HIZI DA DÜŞTÜ.
    ESKİ ROM'A NASIL DÖNERİM BİLEN VAR MI ACABA?
  • Bilgilendirme için çok teşekkürler. Çok faydalılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesut3000

Ben ve bir arkadaşım birlikte Flame modelini aldık. Cumartesi günü elimizde geçti. Ben epey kullandım genel ufak sorunlar haricinde birşeyle karşılaşmadım. Daha ayrıntılı bir inceleme yapacağım. Ama arkadaşımın Flame'inde sorun çıktı. Fire modelinde yaşanan dokunmatik çalışmama sorunu oluştu. Şu an tableti kullanamıyor. Firmayı aradık, gün içinde güncelleme çıkacağını söylediler, onu yükleyeceğiz. Donanım zarar görmediyse kurtulur. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.

Arkadaşımın flame tableti için Ainol Türkiye'den güncellemeyi yükledim. Fakat sorun çözülmedi. Tableti geri gönderdik. Gelen flame güncellemesinde açılışta fire yazıyor, yani orjinal bir flame güncellemesi değil. Firmayı aradığımda henüz ainol un bir güncelleme çıkarmadığını o nedenle fire güncellemesi kullanıldığını söylediler. Bende şimdi elimdeki flame e bakıp acaba bugün yarın ekranın dokunmatiği elimde kalır mı diye bakıyorum :(

• Arkadaşlar bende ainol flame var wifiden bağlanamadım ne yapmam gerek ön ayarı felan var mı?
  • Türkçe rom yükledim hiç bi işe yaramaz

EKSİLERİ
    cihazın ışık sensörü düzgün çaılışıyordu onu bozmuşlar resmen gerizekalı bişey olmuş ışık sensörü çalışmıyor
    wireles çekim gücü çok iyiydi şu anda çok kötü
    sensörle ekran dönme hızı çok yavaşladı
    Türkilizce olmuş cihazın bi kısmı Türkçe ama hataları filan ingilizce veriyor
    PIT sesi devam ediyor

sanki aurora 2 romunu buna uyarlamışlar çok kötü olmuş görünüm ve wireles kapasitesi aynı ve fazladan pıt sesi gelmiş

artısını görmedim macrosim sınıfta kaldı yazık
    batarya göstergesi düzeldiyse ne ala o da düzelmediyse macrosim aldığı paranın hakkını versin doğru garantiye yollayacam
  • 2 konuda yardım istiyorum, bilenler ne olur yardım etsin:
    0907 romunu yükledim ve memnun kalmadım.
    daha önce söylediğim gibi, wireles çekim gücü düştü. modemin yanında yani full çeken bi konumda bile internette gezinme hızım düştü, cihazın genel performansı düştü...
    önceden 1 saniyede yaptığı işlemleri 5-10 saniyede yapar oldu...

şimdi eski roma dönmek istiyorum, bu nasıl yapılır?

ikinci sorum ise, play store'da cihazım fire olarak görünüyor ve pekçok uygulama için "uyumsuz" yazıyor.
    built.prob dosyasını nasıl değiştirirsek bu sorun çözülür,?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno32

2 konuda yardım istiyorum, bilenler ne olur yardım etsin:
    0907 romunu yükledim ve memnun kalmadım.
    daha önce söylediğim gibi, wireles çekim gücü düştü. modemin yanında yani full çeken bi konumda bile internette gezinme hızım düştü, cihazın genel performansı düştü...
    önceden 1 saniyede yaptığı işlemleri 5-10 saniyede yapar oldu...

şimdi eski roma dönmek istiyorum, bu nasıl yapılır?

ikinci sorum ise, play store'da cihazım fire olarak görünüyor ve pekçok uygulama için "uyumsuz" yazıyor.
    built.prob dosyasını nasıl değiştirirsek bu sorun çözülür,?

bunu dene ama tüm hafızaya format atıyor http://ainolstore.com/forums/topic/661-ainol-novo-7-fire-firmware-0930-feiyu-version/

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.