Şimdi Ara

Samsung ES8000[Kullanıcı Kulübü] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
11
Favori
45.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2009 sürüm numaralı yazılım çıkmış , tv otomatik güncelleme ile şu anda güncelleme yapıyor
  • İp tv nasıl izleriz bilgisi olan lütven paylaşırmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • balkanli B kullanıcısına yanıt
    www turke**** com/satforum/archive/index.php/t-628674-p-4.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vuysal -- 3 Ağustos 2013; 9:28:55 >
  • Selamlar, dün itibarıyla 46ES8000 modeli TV'mi aldım. Ancak taktığım External HDD üzerinden oynattığım filmlerde altyazı problemi yaşıyorum. Altyazı film dosyasıyla eş ada sahip. SUB ve SRT formatlarını denedim. Ancak yine de altyazı göremiyorum. Kumandadaki altyazı tuşuna basınca "Uygun değil" uyarısı alıyorum. Bunun bir ayarı veya altyazıların başka bir standartı var mı acaba?

Filmlerden biri şu:http://****.sx/torrent/6075178/

Şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaslar Atlanta HD Box'i IR Blaster'a tanıtabilen var mi?
    Bir turlu beceremedim.

Yardim lutfen.
  • arkadaslar merhabe bende bu tv var ... benim sorum 3d gozluller konusunde ben optik gozluk kullaniyorum ve mecbur 2 gozluk birden takiyorum .. bu tv icin bi cozum varmidir su tarz gozluk gibi üzerine monteli ?
    http://www.vatanbilgisayar.com/lg-ag-f220al-1-li-clip-type-gozluk-paketi/productdetails.aspx?I_ID=57239
  • quote:

Orijinalden alıntı: BORA22

Arkadaslar Atlanta HD Box'i IR Blaster'a tanıtabilen var mi?
    Bir turlu beceremedim.

Yardim lutfen.

Ben de aynı sorunla uğraşıyorum. Atlanta markası bulunuyor, altı tane kod öneriyor ancak hiçbiri çalışmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yokmu? Hala tanıtamadım ir blaster cihazına atlanta hd box'ı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Cevap biraz geç oldu kusura bakmayın.

Benzer şekilde clip 3d active glasses diye arama yaparsanız, aradığınız ürünü bulabilirsiniz.
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.Xclip+3d+active&_nkw=clip+3d+active&_sacat=0&_from=R40

IR blaster hakkında bir bilgim bulunmamakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufoozgur

Selamlar, dün itibarıyla 46ES8000 modeli TV'mi aldım. Ancak taktığım External HDD üzerinden oynattığım filmlerde altyazı problemi yaşıyorum. Altyazı film dosyasıyla eş ada sahip. SUB ve SRT formatlarını denedim. Ancak yine de altyazı göremiyorum. Kumandadaki altyazı tuşuna basınca "Uygun değil" uyarısı alıyorum. Bunun bir ayarı veya altyazıların başka bir standartı var mı acaba?

Filmlerden biri şu:http://****.sx/torrent/6075178/

Şimdiden teşekkürler.

arkadaşım aynı problemi bende yaşadım..baya araştırdım..türlü türlü yöntem teklifleri aldım ve denedim..altyazı dosyalarını filmin üzerine yazmakta dahil..ama bence en kolay yöntem şu..umarım anlatabilirim..ha bide bendeki sorun altyazıdaki türkçe karakterler görünmüyordu..bunun çözümünü anlatacam şimdi..sende de aynı sorun varsa yap geçecektir.

1- alt yazı dosyası ile film aynı isimde olacak..zaten aynı demişsin ama yinede emin ol.hatta kopyala yapıştır.dikkat et alt yazı dosya uzantısı .sub olsun.değilse sen yap.
    2- alt yazı dosyasını not defterinde açıyorsun.yazılar görünüyor.
    3- dosyadan farklı kaydete tıklıyorsun ve bir pencere açılıyor.açılan pencerede altta txt. yazar.oradaki ok a basıp tüm dosyaları seçiyorsun ki değiştirmek istediğin alt yazı dosyasını seçebilesin.tüm dosyalar dedikten sonra film ve alt yazı dosyaları görünür ve alt yazı dosyasını tıkla mavi olsun.
    4- sonra en altta dil seçenekleri gibi bir sekme daha var.ANSI yazıyordur.oradaki ok a tıklayıp açılan pencerede UTF-8 seç ve kaydet.üzerine kaydetsin mi der.kaydetsin anasını satayım.

tak tv ye türkçe görünmesi lazım..ben böyle yapıyorum..hatta 7-8 sezonluk dizileri izliyorum şu an..işkence oldu bana ama yapacak başka birşey bilmiyorum açıkçası..daha iyi fikri olan söylesin..

benden bu kadar..umarım birilerine yardımı dokunur.

• beyler bu es8000 de screen mirroring özelliği yok mudur ? ben bulamadım
  • İpadden görüntü aktarılabiliyor mu? Varsa nasıl?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba samsung ssg-5100gb 3d gözlük arayanlar için büyük fırsat özel fiyatlar almak isteyenler pm atabilirler acele edin pişman olmayın..
  • arkadaşlar kaç türlü 3d var anlamadım, bazı 3d görüntüler de 3d izleyemiyorum?
  • arkadaşlar es8000 tv de harici hard diske yüklediğim mkv videolarını izleyemedim.
    breaking bad dizisi.videoların 2 saniyesini gösterip diğer bölüme atlıyor..
    eksik indiği için yapabilir mi bunu? veya başka bir sebebi var mıdır? veya bir çözümü var mıdır?

edit: eksik inmiş videolar.diğer .mkv leri oynattı.sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mandufla -- 10 Şubat 2014; 22:18:43 >
  • arkadaşlar es8000 bende de var sonuç olarak samsung(çöpe atılacak marka) çok bişey beklememek lazım ama yinede bütçeye uyduğu için mecburiyetten aldım. benim sorum şu bu tv'de RCA ses çıkışları var mı? eğer yoksa kulaklık çıkışı kalıyor geriye ve bende bunu kullanmak istemiyorum. daha stabil bir ses almak için başka bir yöntem var mı veya çözüm bulan arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olur musunuz? bu arada unutmadan belirtim 5+1 müzik seti mi bağlayacam. müziksetinde ses giriş ve çıkılar mevcut. bu tv'de de optik çıkış var ama sorun şu ki müzik setinde de optik çıkış var. çözüm bulabilecek bir arkadaş.... :)
  • UE46F6510 Hard Disk'teki 118 Filmi Görmüyor Allah Aşkı İçin Bir Yardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

quote:

Orijinalden alıntı: indiana79

pocemonmutlu motıon plus bır ozlelık degılmı..neden kapatıyorsunz..ve led motıon plusta var menude onun altında onudamı kapatıyorsunuz..bırde ben half sbs 3d fılm ızlerken 3d optımumun neye yaradıgını hıssedemedım hıc..sızde kac..ve derınlık ve prspektıf ayarları var mesela orda perspektıfle oynanabılıyor ama ekran kuculuyor o yuzden onu 0 da bırkaıtm fakat derınlıkle hıc oynanmıyor..etkın degıl derınlık yazıısı..ustune tıkladıgımda bu fonksıyon kullanılmıyor dıyor..hıcbır fılmde derınlık etkın olmadı..orjınal blu ray fılm ve bluray cıhazmı gerkeıyor..neden etkın degıl..

Şu anda evde değilim, aklımda kalanları yazayım.
    3D derinlik ayarı menüsü sadece 2D den 3D ye çevirilen görüntülerde oluyor diye yazı okumuştum. Sonrasında denemedim. 3D filmlerde aktif değil o menü.
    3D optimum ayarı ile büyük bir farklılık elde edemedim. Fazla bir işe yaradığını düşünmemekteyim.

Motion ayarları olarak böyle ayarladığımı hatırlıyorum.
    Auto Motion Plus Clear
    LED Motion Plus Off

Deneyerek siz de kendinize en uygun ayarı seçebilirsiniz.

@Gatetrans
    Görüntü ayarları olarak;
    http://www.avsforum.com/t/1399319/official-samsung-unxxes8000-owners-thread/11940#post_22933867

Yukarıda verdiğim linkteki kullanıcı testler yaparak ayarlama gerçekleştiriyor. Ancak paneller farklı olabileceği için sizde istediğiniz sonuçları vermeyebilir.

Bende aynı şekilde kullanmaktayım. Titreme varsa da rahatsız edici boyutta olmadığı için farketmedim.

Merhaba Bende 55es8000 tv aldım daha yeni yeni araştırıyorum.
    Acaba siz bu avs forumda ki calibreleri yaptınız mı tv nasıl bi tepki verdi burdaki calibreleri yaptıktan sonra görüntüde değişiklik oldumu teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: muffydaddy

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

quote:

Orijinalden alıntı: indiana79

pocemonmutlu motıon plus bır ozlelık degılmı..neden kapatıyorsunz..ve led motıon plusta var menude onun altında onudamı kapatıyorsunuz..bırde ben half sbs 3d fılm ızlerken 3d optımumun neye yaradıgını hıssedemedım hıc..sızde kac..ve derınlık ve prspektıf ayarları var mesela orda perspektıfle oynanabılıyor ama ekran kuculuyor o yuzden onu 0 da bırkaıtm fakat derınlıkle hıc oynanmıyor..etkın degıl derınlık yazıısı..ustune tıkladıgımda bu fonksıyon kullanılmıyor dıyor..hıcbır fılmde derınlık etkın olmadı..orjınal blu ray fılm ve bluray cıhazmı gerkeıyor..neden etkın degıl..

Şu anda evde değilim, aklımda kalanları yazayım.
    3D derinlik ayarı menüsü sadece 2D den 3D ye çevirilen görüntülerde oluyor diye yazı okumuştum. Sonrasında denemedim. 3D filmlerde aktif değil o menü.
    3D optimum ayarı ile büyük bir farklılık elde edemedim. Fazla bir işe yaradığını düşünmemekteyim.

Motion ayarları olarak böyle ayarladığımı hatırlıyorum.
    Auto Motion Plus Clear
    LED Motion Plus Off

Deneyerek siz de kendinize en uygun ayarı seçebilirsiniz.

@Gatetrans
    Görüntü ayarları olarak;
    http://www.avsforum.com/t/1399319/official-samsung-unxxes8000-owners-thread/11940#post_22933867

Yukarıda verdiğim linkteki kullanıcı testler yaparak ayarlama gerçekleştiriyor. Ancak paneller farklı olabileceği için sizde istediğiniz sonuçları vermeyebilir.

Bende aynı şekilde kullanmaktayım. Titreme varsa da rahatsız edici boyutta olmadığı için farketmedim.

Merhaba Bende 55es8000 tv aldım daha yeni yeni araştırıyorum.
    Acaba siz bu avs forumda ki calibreleri yaptınız mı tv nasıl bi tepki verdi burdaki calibreleri yaptıktan sonra görüntüde değişiklik oldumu teşekkürler.

Merhaba
    Tvniz hayırlı olsun.
    Gösterdiğim linkteki ayarlar ile tv yi izlemekteydim. 1-2 ayarı kendime göre ayarlamıştim. Sizde deneyerek en uygunu bulabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba

bende yeni tv almak istiyorum 46'' fakat iki model arasında kararsız kaldım.

1. 46F6800 2500 TL
    2. 46ES8000 2500 TL

iki modelinde birbirinden üstün yanları nelerdir. Bilgisi olan birisi var ise paylaşabilirmi.

özellik hız vs. artı ve eksileri.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.