Şimdi Ara

Samsung ES8000[Kullanıcı Kulübü] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
11
Favori
45.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JeaLeusy
    Mesela Netlikten falan mı kısmak gerekiyor yoksa ? Ben şaşırdım baya sen o kadar para ver soruna bak 800 hz diye bahsettikleri özellik bu gibi durumları çok net görmek için değil mi zaten ? ee böyle olucaksa 50 hz den ne farkı kaldı ?

Dediğim gibi eğer TV'ye gelen görüntü kalitesi düşük ise malesef 800hz bir işe yaramaz, ayrıca panel hızı 200hz'dir 800hz yazılım ile gerçekleşiyor. Görüntü kalitesi düşükse Ne Sony ne Panasonic ne Philips nede Sharp hepsinde aynı sıkıntıyı yaşarsınız .

Bilmiyorum ama kişiden kişiye değişir ben kesinlikle Motion Plus seçimini Kapalı tutarım. Bu seçenek açıkken Film açıyoruz diziye dönmüş.

• quote:

Orijinalden alıntı: pocemonmutlu

quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy
    Mesela Netlikten falan mı kısmak gerekiyor yoksa ? Ben şaşırdım baya sen o kadar para ver soruna bak 800 hz diye bahsettikleri özellik bu gibi durumları çok net görmek için değil mi zaten ? ee böyle olucaksa 50 hz den ne farkı kaldı ?

Dediğim gibi eğer TV'ye gelen görüntü kalitesi düşük ise malesef 800hz bir işe yaramaz, ayrıca panel hızı 200hz'dir 800hz yazılım ile gerçekleşiyor. Görüntü kalitesi düşükse Ne Sony ne Panasonic ne Philips nede Sharp hepsinde aynı sıkıntıyı yaşarsınız .

Bilmiyorum ama kişiden kişiye değişir ben kesinlikle Motion Plus seçimini Kapalı tutarım. Bu seçenek açıkken Film açıyoruz diziye dönmüş.

Hd uydu alıcısı var içinden onu kullanıyoruz mesela dün atv hd de kurtlar vadisine göz atarken farkettim fazlasıyla. Fakat flash belleği taktığımdada bir filmde hissetmiştim ilk bunu aldığımız gün. Normal mi acaba yoksa birşeyler mi yapmamız gerekiyor ?

• pocemonmutlu motıon plus bır ozlelık degılmı..neden kapatıyorsunz..ve led motıon plusta var menude onun altında onudamı kapatıyorsunuz..bırde ben half sbs 3d fılm ızlerken 3d optımumun neye yaradıgını hıssedemedım hıc..sızde kac..ve derınlık ve prspektıf ayarları var mesela orda perspektıfle oynanabılıyor ama ekran kuculuyor o yuzden onu 0 da bırkaıtm fakat derınlıkle hıc oynanmıyor..etkın degıl derınlık yazıısı..ustune tıkladıgımda bu fonksıyon kullanılmıyor dıyor..hıcbır fılmde derınlık etkın olmadı..orjınal blu ray fılm ve bluray cıhazmı gerkeıyor..neden etkın degıl..
  • merhabalar. 46es8000 televizyonum 1 ay geçtikten sonra artık kablolu ağları bulmuyor. şu an internet bağlantım yok. zannederim baya sıkıntıda olan var bu televizyonda okuduğum kadarıyla. Servis gelebilirse inşallah bakıcaklar.
  • 46ES8000 kullanıyorum, bu seriler için kullanılan en iyi görüntü ayarı nedir.Bir kaç yabancı forumda detaylı ayar verilmiş, daha denemedim fakat benim bazı sıkıntılarım var.

TV ye gelen sinyal direk uydudan giriyor.Uydu alıcı kullanmadan direk kablo TV ye bağlı.Uydu yayını izliyorum.Gözlemlediğim ve bir türlü çözemediğim durum görüntüde titremeler oluyor.Özellikle insan hareketlerinde ki bu hereketler hızlı ise ilk başlangıcında titremeyi görebiliyorum.Ayrıca görüntü hereketli ise bir pastel renk durumu oluşuyor.ATV HD bile izlerken titremeler mevcut.Bunun nedeni direk uydu yayını almamdan mı kaynaklanıyor.Söylenenlere göre yüksek kalite yayın olmaz ise bunu yaşamak normal.45GB lık blu-ray filim denediğimde titremeler olmadığını fark ettim.Belki çok kısa da görmüş olabilirim.Ama bahsettiğim sorunlar blu-ray de yok.

Bu durumda önemli olan yayın.Sonuçda blu-ray kalitesinde bir yayını tüm tv ler için beklemek sanırım bir 10 yıl daha beklemek demek.

ES8000 tepki süresi hakkında bilginiz varmı ayrıca, bana kalırsa iyi bir tepkime süresi yok.Açıkçası ben TV yi çok daha iyi bekliyordum fakat izlenen yayın açısından durum o kdr da iyi çıkmadı.Bence bu teknolojinin tam anlamıyla netleşmesi için halaa vakit var.

• quote:

Orijinalden alıntı: indiana79

pocemonmutlu motıon plus bır ozlelık degılmı..neden kapatıyorsunz..ve led motıon plusta var menude onun altında onudamı kapatıyorsunuz..bırde ben half sbs 3d fılm ızlerken 3d optımumun neye yaradıgını hıssedemedım hıc..sızde kac..ve derınlık ve prspektıf ayarları var mesela orda perspektıfle oynanabılıyor ama ekran kuculuyor o yuzden onu 0 da bırkaıtm fakat derınlıkle hıc oynanmıyor..etkın degıl derınlık yazıısı..ustune tıkladıgımda bu fonksıyon kullanılmıyor dıyor..hıcbır fılmde derınlık etkın olmadı..orjınal blu ray fılm ve bluray cıhazmı gerkeıyor..neden etkın degıl..

Şu anda evde değilim, aklımda kalanları yazayım.
    3D derinlik ayarı menüsü sadece 2D den 3D ye çevirilen görüntülerde oluyor diye yazı okumuştum. Sonrasında denemedim. 3D filmlerde aktif değil o menü.
    3D optimum ayarı ile büyük bir farklılık elde edemedim. Fazla bir işe yaradığını düşünmemekteyim.

Motion ayarları olarak böyle ayarladığımı hatırlıyorum.
    Auto Motion Plus Clear
    LED Motion Plus Off

Deneyerek siz de kendinize en uygun ayarı seçebilirsiniz.

@Gatetrans
    Görüntü ayarları olarak;
    http://www.avsforum.com/t/1399319/official-samsung-unxxes8000-owners-thread/11940#post_22933867

Yukarıda verdiğim linkteki kullanıcı testler yaparak ayarlama gerçekleştiriyor. Ancak paneller farklı olabileceği için sizde istediğiniz sonuçları vermeyebilir.

Bende aynı şekilde kullanmaktayım. Titreme varsa da rahatsız edici boyutta olmadığı için farketmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 3 Mayıs 2013; 1:19:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba Arkadaslar;

Samsung UE55ES8000 model televizyonum var. Sizden ricam tvmize hangi propramlari yukleyelim?

Lutfen herkes kullanip tavsiye edecegi programlari burada paylassin.

Ayrica samsung sinema yi yukledim ama cebime aktivasyon mesaji gelmedi.

Program tavsiyesi iceren mesajlarinizi bekliyorum.

Saygilar,
  • mechatronık tessekkurler.
  • @Mechatronik

Öncelikle teşekkürler bilgi için. Aynı forumdan bende okumuştum ayarları. Farklı bir topic yolladın bunu görmemiştim. Bunları deneyerek yorumlarımı yazacağım.

Yalnız merak ettiğim birşey var, "LED Motion Plus Off" modunda olması neden isteniyor acaba? Bu teknoloji zaten titreme düşürmek için değil midir?
  • S.a Arkadaşlar , Bende 2 gün önce 46es8000 aldım.Dahili uydu alıcısında 3 tane HD kanal mevcut bu tv de hd olmazsa olmaz bana göre,Hd izleyebileceğim bir uydu alıcısı önerebilir misiniz? Digi yada d-smart düşünüyorum size danışmadan karar vermek istemedim..
  • arkadaslar bu sinema club'e uye olurken telefon numarasını operator kodu olmadan mı yazıyoruz
    benim numaram turkcell numarası ama taşıma yaptıgım icin hat vodafone

telefon numarsı giriside 8 karakterden fazla almıyor

uye olanlar nasıl uye olduklarını yazabilirmi acaba
    yada netten vs uye olmanın bir oluy varsa anlatabilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: vasfiuysal

arkadaslar bu sinema club'e uye olurken telefon numarasını operator kodu olmadan mı yazıyoruz

+90 da eklemen gerekiyor snaırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hurts

quote:

arkadaslar bu sinema club'e uye olurken telefon numarasını operator kodu olmadan mı yazıyoruz

hmm deneyeyim eve gidince ama

bana sanki 8 karakterden fazla giris yapmaya izin vermiyor gibi geldi
  • quote:

quote:

quote:

hmm deneyeyim eve gidince ama

bana sanki 8 karakterden fazla giris yapmaya izin vermiyor gibi geldi

büyük ihtimal +90 dır eğer değilse , sadece 554 veya 536 gibi eklemeyi denediniz mi 0 olmadan

• 533 ile baslayarak denedim son karakterleri girmeme izin vermedi

netten uyeliğin bir yolu olsaymış çok iyi olurmuş aslında
  • quote:

533 ile baslayarak denedim son karakterleri girmeme izin vermedi

bence siz direkt müşteri. hiz. arayın hallederler vakit kaybetmemiş olursunuz
  • quote:

quote:

müşteri hizmetleri numarasını nerden bulabilirim hocam ??
    en güzeli dediğiniz gibi türk usulü deneme yanılma ile uğraşmaktansa nokta atışı yapmak olacak sanırım
  • quote:

quote:

quote:

müşteri hizmetleri numarasını nerden bulabilirim hocam ??
    en güzeli dediğiniz gibi türk usulü deneme yanılma ile uğraşmaktansa nokta atışı yapmak olacak sanırım

hocam klavuzda olması gerek büyük ihtimal eğer bulamazsanız araştırırız yani

• çok teşekkürler hocam
  • quote:

çok teşekkürler hocam

rica ederim ne demek
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.