Şimdi Ara

[ Nokia Lumia 920 { WP8 - 1.5 GHz DC | 4.5' WXGA PureMotionHD+ | 8.7MP - 1080p ] (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.372
Cevap
90
Favori
1.143.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gdervisoglu

quote:

Orijinalden alıntı: metal can

Arkadaslar Turkcell kontratli getirecek diye bir soylenti var. Tahmininiz nasil bir sey olur kontrat ile?

Arkadaslar cihaz sadece kontratlı olarak satılmayacak.. Zira şu an Nokia Shoplar ön sipariş alıyorlar... Fiyat olarak 1699 tl. Tahminime göre, Vatan, teknosa gibi perakendecilere de ay sonunda gelecektir.. İsteyen Turkcell den kontratlı alır, isteyen kontratsız..

Ben de sadece kontratli olacak diye sormuyorum ki. O fiyati da gordum. Kontratli olunca aylik ne kadara verirler diye soruyorum kartta o kadar bos yer yok da.
  • @SystemApps

Symbian dönemiyle şu dönemi kıyaslamak abesle iştigaldir. O dönemin piyasasıyla, mobil düzeydeki teknolojik gelişmişlikle şimdiki bir mi? Rekabet ortamı aynı mı? Zaten son dönemlerinde iyice Nokia nın eline geçmişti. Nokia da sistemi adam akıllı geliştirmeden aynı donanımlı cihazları çıkarta çıkarta milleti soğuttu. Nasıl olsa satıyordu çünkü. Nokia 808 bile yine sistemin verdiği kısıtlamalar nedeniyle çağ dışı kalan bir ekran çöz. ve Nokia nın bilinçli hamlesi nedeniyle yine çağ dışı kalmış işlemci/yonga tipiyle geldi. Ama şu anki koşullar aynı değil. Rekabet hat safhada, bilinçlilik düzeyi artmış durumda. Böyle bir piyasaya adam akıllı giriş yapacaksan bazı temel taşları oturtup gireceksin. Bir farklılık sunacaksın. Kulağı tersten tutmayla farklılık olmuyor.

Android in ilk zamanlarına laf atıyorsunuz da, daha düne kadar WP de olan kısıtlamaları ve yapamadıkları şeyleri burada sıralasam KPSS de paragraf metni olur. Bir iki örnek vereyim, Copy/paste yapamayan bir işletim sistemiydi. Multitasking hiç yoktu.
    Öte yandan Android in yaygın olmasında Android in hiç katkısı yok demek ikinci abesle iştigal durumudur. Çeşitli yonga setleriyle çalışabilen esnek yapısı, açık kodlu olup, üzerinde oynamalara izin veren yapısı, donanımsal, arayüz ve tasarımsal anlamda herhangi bir kısıtlama getirmemesi ve en önemlisi bedava olması. Her firmanın bir şekilde Androidli telefon üretip satabilmesi. Uygulama konusunda rakip firmalarda paralı olan şeylerin Androidde bedava olması vs vs. Şimdi bunları bir kenara itelim ve başarıyı sadece donanıma mı bağlayalım? O donanımların bu şekilde rahatça kullanılabileceği bir platform olmasa nerede satışı yapılacaktı acaba? Bizzat donanım üreticisi olan firmalara bu sayede maliyetlerini düşürerek büyük bir ivme yakalamadı mı? Başta Samsung'u, HTC yi, LG yi rekor kâr seviyelerine ulaştıran bu sistem değil miydi? Her ne kadar HTC ve LG tökezliyor olsa da Samsung aldı yürüdü. Donanım çılgınlığı bu sistem sayesinde ivme kazandı. Ha gerçekten verimli mi değil mi? Ben orasını tartışmıyorum, ben sadece olanı söylüyorum. Yoksa gelişmiş çipsetler zaten tasarlanıyordu. Önceden Nokia başta olmak üzere eski teknolojiler dibine kadar satılırdı. Şimdi ise firmalar her şeyin en iyisini koymaya çalışıyor. Bu da dolaylı olarak çoğu şeyin kalitesini arttırıyor, piyasayı etkiliyor.

Biz WP 7 zamanında, düşük donanımı, eski teknolojiyi insanlara kakalıyorlar diye bahsettiğimiz zaman, gerek yok daha fazlasına sistem iyi çalışıyor diyorlardı. Gerçi daha düne kadar WP 8 in getireceği yenilikler bilindiği halde, Stephen Elop çıkıp, çift çekirdekli işlemciler telefonlar için gereksiz dedikten sonra o zihniyete çok görmemek lazım. Multitasking yok dediğimiz zaman, gerek yok, stabiliteyi bozar diyenler vardı. Örnekler çoğaltılabilir... Multimedia yeteneklerinin chipset tarafından kısıtlandığı, işin Xbox/oyun tarafının, uygulama kalitesinin hesaba katılmadığı çok açıktı. Bugün de benzer muhabbetleri görüyorum yine. Ona ne gerek var bu gereksiz şeklinde şeyler söyleniyor. Ama seneye muadil veya aynı donanımları kullanmaya başlayınca bakın bunlar var oluyor. Xbox deniyor oyun deniyor ama rakipler hali hazırda 1-2 adım ötesinin grafik ve sistem yongalarını kullanıyor. Microsoft yine donanım anlamında bir adım geriden takip ediyor piyasayı. Üstüne üstlük cihazlarını da geç sürüyor piyasaya, iyice eskitiyor cihazları.

Özet olarak, şu aşamada elle tutulur bir yenilik getirmeyen, kişiselleştirilebilme anlamında bir şey sunmayan, marketi kısıtlı, halen daha oturmamış bir sistemi bu denli övmek yersiz. Bu aletlere gayrimenkul gözüyle bakmak anlamsız. Şu gelecek, bu gelecek, o olacak, ileride değerlenecek mantığıyla alıp bekleyişe geçmenin bir mantığı yok. Çünkü verilen meblağlar az değil. Artı, ortalığı yıkıp geçirecek, mutlak başarıya ulaşacak bir sistem olarak da insanlara tanıtmak veya empoze etmeye çalışmak da yanlıştır. Sınırlı sayıdaki üreticisi, gerek arayüz gerekse de farklılaştırmaya izin vermeyen yapısı ve hatrı sayılır lisans ücretleriyle ne kadar satacağını bekleyip görmek lazım. Ayrıca sürekli dile getirilen ve şahsen inanmadığım rekabetçi fiyat politikasının, 920 nin 1700TL lik satış fiyatını gördükten sonra palavradan ibaret olduğu da kanıtlanmış oldu.
    ---------------
    Bunlar netice olarak şahsi görüşlerimdir. Mutlak doğrular değildir ama yeterince objektif olduğumu düşünüyorum. Hiç bir firmanın da savunucusu falan değilim, yapıma da aykırı zaten. Yazdıklarımın bir yerlere çekilerek yorumlanmasını istemem.
    ----------------
    En nihayetinde şunu da eklemek istiyorum, konu içinde bir kaç arkadaşın mesajlarında devam ettirdiği bir Microsoft pazarlama departmanı çalışanı havası var. Objektiflik kayboluyor. Bundan uzaklaşılmasını rica ediyorum. Cihazdan çok başka şeyler konuşuluyor. Burayı takip eden üye profilinin genel anlamda işi bilen arkadaşlar olduğuna inandığımdan, o havanın bozulmaması açısından bu uyarıyı/tavsiyeyi yapmak istedim. İyi forumlar.

• beyaz lumia htc 8x ile birlikte

http://www.youtube.com/watch?v=WMASmbzvb78

bu telefonun beyazına hastayım...
  • 1699TL TR şartları için fazla. Nokianın fiyatı aşağı çekmesi lazım
  • iphone 5in 3200 tlden satıldığını varsayarsak
    1700-tl hiçde fazla sayılmaz
    samsung galaxs s3 de aynı fiatla çıktı
    zaten çıktıktan hemen sonra alınmamalı
    3-4 ay sonra 1300-1400-tl lere düşer
  • quote:

Orijinalden alıntı: cantosman

iphone 5in 3200 tlden satıldığını varsayarsak

Ben direk alıcam mecbur telefonsuz yaşıyorum 2 aydır
  • quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

al tabi
    güle güle sağlıklı günlerde kullanırsın

izlenimlerinide bizimle hemen paylaşırsan iyi olur
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

al tabi
    güle güle sağlıklı günlerde kullanırsın

izlenimlerinide bizimle hemen paylaşırsan iyi olur

Teşekkürler hocam.

İlk önce yurtdışından getirtmeyi deneyicem olmassa Türkiye'de çıktığı gün alıcam .

Aldığım an forumdayım tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oberyn -- 1 Kasım 2012; 20:16:12 >

• Lumia 920 Nokia Maps 3.0

[ Nokia Lumia 920 { WP8 - 1.5 GHz DC | 4.5' WXGA PureMotionHD+ | 8.7MP - 1080p ]

• Adam almış işte kanadalı, yapmış incelemeyi daha bi çıksın bakalım demenin de pek alemi yok bence. Kamera ois dışında tam bir hayal kırıklığı görünüyor. Sistem performansı da s3'ten iyi mi ki fiyatı 1700tl ? s3 1400 civarı iken
  • quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

Adam almış işte kanadalı, yapmış incelemeyi daha bi çıksın bakalım demenin de pek alemi yok bence. Kamera ois dışında tam bir hayal kırıklığı görünüyor. Sistem performansı da s3'ten iyi mi ki fiyatı 1700tl ? s3 1400 civarı iken

Kanadalı'nın yanlı inceleme yapmadığı nerden bileceğiz belki ayarlarla oynadı?

Bi diğer incelemeleri de görelim ondan sonra eleştirelim hep beraber.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oberyn -- 1 Kasım 2012; 20:45:00 >
  • eger lumia 800 gibi foto çekiyorsa gayet tatmin edici bence çok anlamam ama lumia 800 kullandım çektigi fotolardan oldukça memnundum ben
  • quote:

Adam almış işte kanadalı, yapmış incelemeyi daha bi çıksın bakalım demenin de pek alemi yok bence. Kamera ois dışında tam bir hayal kırıklığı görünüyor. Sistem performansı da s3'ten iyi mi ki fiyatı 1700tl ? s3 1400 civarı iken

S3 nerede 1400 tl acaba.. hepsiburadaya, ereyona, vatana bakıyorum fiyat 1650 in altında değil.. vatanda şu an 1699 tl. ki bu cihaz 1900 tl lerden girdi piyasaya.. resmi italatçıların fiyatlarını baz almamız lazım burada.

lumia 920 ekranı ve sunduğu ekstra özelliklerle, kamerasıyla s3 den daha iyi bir cihazdır. wp8 performansını da es geçmeyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 1 Kasım 2012; 21:08:33 >
  • quote:

quote:

S3 nerede 1400 tl acaba.. hepsiburadaya, ereyona, vatana bakıyorum fiyat 1650 in altında değil.. vatanda şu an 1699 tl. ki bu cihaz 1900 tl lerden girdi piyasaya.. resmi italatçıların fiyatlarını baz almamız lazım burada.

lumia 920 ekranı ve sunduğu ekstra özelliklerle, kamerasıyla s3 den daha iyi bir cihazdır. wp8 performansını da es geçmeyelim.

bir ay önce saturnden 1599 liraya aldı arkadaşım.

distribütör garantili 1549'a satanda var.
    http://www.websibir.com/Galaxy-SIII-I9300%2CPR-736.html?ref=akakce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

quote:

quote:

bir ay önce saturnden 1599 liraya aldı arkadaşım.

distribütör garantili 1549'a satanda var.
    http://www.websibir.com/Galaxy-SIII-I9300%2CPR-736.html?ref=akakce

abi o satanda var dediğin istisnadır.. bir çok perakendecide fiyat 1650 tl nin altına düşmüyor.. dediğim gibi bu cihaz 1900 tl. lerden girdi.

lumia 920'nin 1699 tl lik giriş fiyatı rakiplerine göre gayet iyi ki, bir kaç ay sonra fiyatı düşecektir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 1 Kasım 2012; 21:20:33 >

•  [ Nokia Lumia 920 { WP8 - 1.5 GHz DC | 4.5' WXGA PureMotionHD+ | 8.7MP - 1080p ]

[ Nokia Lumia 920 { WP8 - 1.5 GHz DC | 4.5' WXGA PureMotionHD+ | 8.7MP - 1080p ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoLY.oNE -- 1 Kasım 2012; 21:22:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cihaz ülkemize ne zaman geliyor belli mi arkadaşlar, 1700 lira kesin mi yoksa tahmin mi? Yurt dışında çıktı mı ne kadara çıktı acaba? Amazon Almanya vs. ülke sitelerinde göremedim de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

Cihaz ülkemize ne zaman geliyor belli mi arkadaşlar, 1700 lira kesin mi yoksa tahmin mi? Yurt dışında çıktı mı ne kadara çıktı acaba? Amazon Almanya vs. ülke sitelerinde göremedim de.

1699 TL Nokia Shop aldığı ön sipariş fiyatı. 5 Kasımdan itibaren Almanya'da dahil bir çok Avrupa ülkesinde satışa çıkıyormuş.
    Bizde de 6 Kasım'dan sonra cihazlar Nokia Shop'lara geliyormuş.. Ön sipariş listesine göre dağıtıma başlarlar diye tahmin ediyorum.

ek: samsun nokia shopa a 7 sinde bir tane gelcekmiş sanırım 20 sinde satışa sunulacak denmiş, gidip bakacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gdervisoglu -- 1 Kasım 2012; 22:13:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoLY.oNE

Son fotoğraf, renkler vs. çok doğal görünüyor

• telefon biraz ağır değil mi sizce de?
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.