Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ferroli mi kapıdan sokma..fiyatını bile sorma.en kralı gelsin bana iyi desin.10 aydır uğraşıyorum burnumdan geldi.ne servisi servis nede müşteri hizmetleri iyi..cihazı değiştirin diyorum yok.şikayet ediyorum ondan da tık yojk...sonuç olarak sakın almayın...almandan şaşmayın..ben yaptım eşşeklik dinlemedim ustaları aldım sizde aynı hataya düşmeyin...
  • Kombide şu an fiyatlar uygun...Sonbaharı bekleyen arkadaşlarıma acele edin diyorum...neden ? Çünkü fiyatları artacak ve siyasi belirsizlik var. Euro ? Veya USD ne olacak ? Kimse bilemez...Bu kombiler biliyorsunuz EURO ile fiyatlandırılıyor...Bu adrese girip zevkinize uygun modeli seçin...www.emas.com.tr satınalma safhasında bir modeli kafaya koyduktan sonra Peşin alacaksanız Zeytinburnu Demirciler sitesi...spot fiyatların merkezi...İstediginiz markayı seçip alınız...Ayrıca yetkili bayilerde peşin olursa çok düşük fiyatlar veriyorlar...Bilginize saygılarımla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 28 Haziran 2008; 14:37:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Forza Kartal

Arkadaşlar ECA kombide kampanya başladı eski kombiyi getirene yenisi indirimle veriliyor ayrıca world card ve maksimum karta + 3 taksit ayrıntılarwww.emas.com.tr..

link acılmıyor su an itibariyle..
  • bizim evde euro star kombi var ecanın yaklaşık 11 12 yıllık bir kombi artık iyice kafayı yedi. Çesme suyu düğmesini sıfıra getşrşyorum 55 dereceden az sıcaklık gelmiyor. çalışma aralığı normalde 40 60 derece. Kombinin arıza çıkarması ve ısınamadığımız için yeni kombi almak istiyorum... Sİzin tavsiyeniz ne olur. Bu sene yan tarafımıza bina yapıldı yani 2 taraf açık olucak. altta ve üstte soba tesisatı var yani2 oda ısınıyor. Bian eski bir bina yalıtımı yok. yaklaşık 110metrekare yaklaşık 7 8 metre petek tesisatı var. Kombi olarak uygun fiyatlı ne tavsiye edersiniz? İstanbul esenlerde oturyorum. Geçen senede en soğuk aylarda 250 civarı fatura geldi. Birde son olarak lütfen önereceğiniz kombinin banyo keyfi iyi olsun. eurostarda ısıtması için belli bir tazzikte musluk açmak gerekiyor. Hafif kısık açsanız çok sıcak oluyor yada tazzik olmadığı için kapatıyor bu seferde soğuk su geliyor....
  • Merhaba

Bu üç kombiden hangisini tercih etmeliyim. Yardımlarınızı bekliyorum.
    Şimdiden teşekkürler.
    BOSCH CLASSIC SİLVER HERMETİK KOMBİ 20,640 KCAL/H
    VAİLLANT VUW 242-3 PRO HERMETİK KOMBİ 20,640 KCAL/H
    VİESSMANN VİTOPEND 100-W 24 KW 20,640 KCAL/H

Yada bu kombilere en yakın başka hangi model tercih etmeliyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: caution

quote:

Arkadaşlar ECA kombide kampanya başladı eski kombiyi getirene yenisi indirimle veriliyor ayrıca world card ve maksimum karta + 3 taksit ayrıntılarwww.emas.com.tr..

Açılıyor arkadaşım o an belki sitede bir değişiklik olmuş olabilir ama açılıyor saygılarımla
    Hee unutmadanwww.emas.com.tr ben sonuna üç nokta koydum belki sen ondan açamamışsındır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forza Kartal -- 30 Haziran 2008; 10:24:36 >

• quote:

quote:

quote:

Açılıyor arkadaşım o an belki sitede bir değişiklik olmuş olabilir ama açılıyor saygılarımla
    Hee unutmadanwww.emas.com.tr ben sonuna üç nokta koydum belki sen ondan açamamışsındır.

ok tesek.bu emas bana cok uzak..daha yakından bi yerden almak istiorum..normal dogalgaz doşeyen firmalar kombi satıyorlar degilmi..semtimizdeki kombicilere gitsek eca confeo digital alabilir miyiz?

• selamlar
    buderus gb 022 yoğuşmalı aldım,petek boyunuda 8 mtül e çıkardım...haftaya döşeticem...taşkafa ya ve diğer arkadaşlara verdikleri fikir ve bilgiler için teşekkür ederim....
  • selamlar
    şu mantık doğrumudur?
    petek boyu kısalırsa kazan sıcaklığı artırılır,
    uzarsa kazan sıcaklığı düşürülür?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ok tesek.bu emas bana cok uzak..daha yakından bi yerden almak istiorum..normal dogalgaz doşeyen firmalar kombi satıyorlar degilmi..semtimizdeki kombicilere gitsek eca confeo digital alabilir miyiz?

Arkadışım herhangi bir ECA bayisinden yada emasın sitesinde bayileri var ordan alabilirsin birde zeytinburnu demirciler sitesinde taksitle ve peşin spot olarak uyguna alabilirsin nerde oturuyorsun sana yardımcı olalım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadışım herhangi bir ECA bayisinden yada emasın sitesinde bayileri var ordan alabilirsin birde zeytinburnu demirciler sitesinde taksitle ve peşin spot olarak uyguna alabilirsin nerde oturuyorsun sana yardımcı olalım

g.osman paşa tarafları

• g.osman paşa tarafları.. bu arada kombici arkadasa sordum eca confeo digital icin cok şikayet geldigini soyledi.elektrik problemi varmış...ariston genüs modelini önerdi.hic şikayet almadık dedi bu model icin dedi...birde demirdöküm nitron modelini sordum(forumdan iyi oldugunu ogrenerek)confeodan daha iyi dedi..bilemiorum simdi iyice kafam karıştı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caution -- 30 Haziran 2008; 13:04:00 >
  • quote:

g.osman paşa tarafları.. bu arada kombici arkadasa sordum eca confeo digital icin cok şikayet geldigini soyledi.elektrik problemi varmış...ariston genüs modelini önerdi.hic şikayet almadık dedi bu model icin dedi...birde demirdöküm nitron modelini sordum(forumdan iyi oldugunu ogrenerek)confeodan daha iyi dedi..bilemiorum simdi iyice kafam karıştı..

Demirdöküm Nitron da güzeldir farkları onda program saati vardır ve ayrıca paslanmaz çelik eşanjör yoktur demirdökümde eca confeo ise paslanmazdır sana bu konuda maxfocus yada Taşkafa daha iyi yardımcı olur.
    ayrıca bu forumu tamamen okuduysan italyan mallarından uzak durman gerektiğinide öğrenmişindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forza Kartal -- 30 Haziran 2008; 13:28:08 >

• quote:

quote:

g.osman paşa tarafları.. bu arada kombici arkadasa sordum eca confeo digital icin cok şikayet geldigini soyledi.elektrik problemi varmış...ariston genüs modelini önerdi.hic şikayet almadık dedi bu model icin dedi...birde demirdöküm nitron modelini sordum(forumdan iyi oldugunu ogrenerek)confeodan daha iyi dedi..bilemiorum simdi iyice kafam karıştı..

Demirdöküm Nitron da güzeldir farkları onda program saati vardır ve ayrıca paslanmaz çelik eşanjör yoktur demirdökümde eca confeo ise paslanmazdır sana bu konuda maxfocus yada Taşkafa daha iyi yardımcı olur.
    ayrıca bu forumu tamamen okuduysan italyan mallarından uzak durman gerektiğinide öğrenmişindir.

tesekkürler

• - Selamlar. Öncelikle bu karmaşık konuda bizlere yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun.

- Ben konuyu biraz inceledim ve kafamda belli bir fikir belirdi ancak yine de sormak istediğim şeyler var:

Ben Erzurum'da 80 metre karelik bir evde oturmaktayım. Evim 5. katta. Çatıda izolasyon var yalnız dış cephe çift duvar.

Bize fiyat/performans açısından yeterli olacak bir kombi öneriniz varsa yazarsanız çok sevinirim. Ben bir yere sordum ve sizin de 80 m2 civarı evlere tavsiye ettiğiniz E.C.A confeo kombiye 1.700YTL fiyat, işçilik ve montaj, petekler vs dahil 3.650YTL ( abone ve sayaç hariç ) bir fiyat verildi size göre uygu mudur?

- Merak ettiğim son birşey ise eski kalorifer peteklerimizi kullanmaya devam etmemizde büyük sakıncalar doğacak mıdır?

- Hepinize kolay gelsin. Teşekkürler.
  • Caution arkadaşım o kombici arkadaşına bir sor elinde Ariston varmı ?.. Bir yılda kaç tane satmış ? Birde onu sor.... Bu karalamanın bir sebebi vardır....Bu forumda en az 20 kişi aldı...Tık yok...Çok şükür....karar ve para senin.Bir konu daha.. KOMBİ SORARKEN ECA BAYİLERİNE SOR...FABRİKADAN MAL ALABİLİYORMUSUNUZ ? SIRA BEKLİYORMUSUNUZ ?......Sebebi nedir ?....Sadece sor...Bu kadar talep, sipariş neden yagıyor?...... Saygılarımla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 2 Temmuz 2008; 12:08:28 >
  • Sayın murat kaya sizin evin normal ihtiyacı Erzurum için 7 mt. PKKP 60 lık panel... İklim farkı 1 mt fazla koyunuz...8 Mt. DD. Plush veya ECA markalı pkkp tipi 60 lık panel koyunuz.... Eski radyatör derken döküm ? yada panel belirtmemişsiniz...Panelleri söküp tek tek içlerinden hortumla basınçlı su geçirerek çok küçük demir sac parçalarını ve içindeki her pisligi temizleyip varsa evde kireç çözücü ile güzelce çalkalayıp yerlerine takabilirsiniz....Kaldırp atın diye bir olay yok...Her yıl sezon başında kombimin altındaki ılık su dönüş kısmında vanaların altında yada üstünde filitre takılı olacak...Kör tapasını açıp temizleyiniz tamam....Bu olay önemli eski panel de zamanla küçük korazyonlar oldugu için dönüş yolundaki filtreyi zamanla tıkıyor...Sezon başı temizleyin rahat edersiniz... Bu olayı Sivasta amcam aynen yaşadı. Kat kaloriferinden kombiye döndü. Panelleri eski...10 yıllık vardır.( Özellikle söyledim panelleri söktür, panelin bir tarafından hortumu daya, içlerinden hortumla basınçlı su .geçir. Pislikleri aksın...Birde kireç çözücüyle çalkala....Tertemiz yerlerine tak dedim....UGRAŞMAK İSTEMEDİ...)...Panelleri söküp temizletmedigi için iki kez kombi ısıtmıyor diye sevis çagırdı.(..Gelip filitreyi temizleyip gittiler. İçi çok küçük demir, sac parçaları dolmuş..)...Kombi saglam normal çalışıyor....Durum bundan ibaret.... İstanbul da 8 mt ECA yada DD plush 1200 Lira, kombi ECA CONFEO DİJİTAL 20.560 kcal... 1300 lira...Toplam 2500 eder.. Peşin spot fiyatları.. Erzurum için .. Nakliye, işçilik diger malzemeler.. Haliyle . normal olarak .Fiyat artacaktır...... Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 2 Temmuz 2008; 12:04:02 >

• arkadaşlar benim soruma bir cevap yokmu?
  • bu yeni eca kampanyasını kaçırmamak lazım.zaten bi kombi alıcaktım.dün de sıcak su gelmedi kombiden (baymak luna 1998) iyice fitil oldum.eca fortius dijital 28 kW almayı düşünüyorum.8 taksit 2000 ytl.viessmanın vitopend 200 düşünüyodum ama umarım bu da beni üzmez.Sıcak su konforu önemli benim için umarım problem olmaz.Bi de 140 m2 için yeter bu kombi heralde. genelde iyi yorumlar okudum forumda eca ile ilgili umarım iyidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: NoDRaC

bizim evde euro star kombi var ecanın yaklaşık 11 12 yıllık bir kombi artık iyice kafayı yedi. Çesme suyu düğmesini sıfıra getşrşyorum 55 dereceden az sıcaklık gelmiyor. çalışma aralığı normalde 40 60 derece. Kombinin arıza çıkarması ve ısınamadığımız için yeni kombi almak istiyorum... Sİzin tavsiyeniz ne olur. Bu sene yan tarafımıza bina yapıldı yani 2 taraf açık olucak. altta ve üstte soba tesisatı var yani2 oda ısınıyor. Bian eski bir bina yalıtımı yok. yaklaşık 110metrekare yaklaşık 7 8 metre petek tesisatı var. Kombi olarak uygun fiyatlı ne tavsiye edersiniz? İstanbul esenlerde oturyorum. Geçen senede en soğuk aylarda 250 civarı fatura geldi. Birde son olarak lütfen önereceğiniz kombinin banyo keyfi iyi olsun. eurostarda ısıtması için belli bir tazzikte musluk açmak gerekiyor. Hafif kısık açsanız çok sıcak oluyor yada tazzik olmadığı için kapatıyor bu seferde soğuk su geliyor....

Arkadaşım eca confeo dijital yada demirdöküm nitron bunlar güzel kombiler al keyfine bak

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.