Şimdi Ara

Kore'den ithal IPS Monitorler Klubu. (Yamakasi, Achieva, Crossover vs...) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
472
Cevap
12
Favori
23.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne yazikki monitor konusunda haklisiniz.Cep telefonlari , tabletler ve TV lerden sonra geliyor haliyle istenilen seviyede olmuyorlar.Umarim bu 4K devri ile monitorlerde canlanirlar ben gerci 8k ve oledler yayginslasdigi zaman monitorlerin istenilen seviyelere gelecegini dusunuyorum.Ama umarim beni yaniltip 4k icin kaliteli ve istenilen ozelliklere sahip monitorler uretirler.CRT den sonra hala kendilerine gelemediler ki daha CRT seviyesini bile akalayamadilar.
  • beyler ebay'da baktım da türkiye'ye satışı olan göremedim bu monitör satıcılarından? siz nerden aldınız acaba?
  • Geldi mi ürünleriniz? 22" ve üzeri min. 2560X1440 çözünürlüklü ekran bakıyorum ben de, renk doğruluğu birincil öncelik..
  • bu ebaydeki bahsettiginiz adamın urunlerine baktım bi ton urun var ama aralarında ne fark var anlamadım .
    hatta bir iki yerde ayni urunu 5-10 dolar farkla satısa sundugunu gordum. cozemedim.
    Bana urunler icinde 27 inc 1440 p perfect pixel hdmi baalantılı hoperloru olan onerebileceginiz varmı?
    ben az bucuk crossoverlara goz gezdirdim. Shipping beles diyor ama hangi ship firması secilmeli ve elime gecene kadar
    gumruk felan fistan fazladan kac gurus harcamak gerekiyor.? Tecrubeli olanlar vaktini ayırırsa sevinirim. Bende benq 24" rl2450lh modeli var su an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuvvet_Mira

quote:

Orijinalden alıntı: drserk

İlk baştaki sorun dışında en ufak başka bir sorun olmadı. Crossover malzeme kalitesi çok iyi. Memnun kalacaksınız. Panelde ghosting ışık sızdırma renk solukluğu vs yok. Beklediğimden çok çok daha iyi diyebilirim. ekran kartları kaldırabilse 30' 1600p almayı çok istiyordum ama 1440p yetiyor da artıyor. bir de benim monitörde 3 tane ölü piksel var ama alırken bilerek aldım çünkü ilanda hem perfect pixell özelliği belirtilmemişti hem de 5 adete kadar ölü piksel çıkacağından bahsediliyordu. Bu arada bilgin olsun o satıcı ile iletişim kurmakta biraz gecikme olabilir bana çok yoğun olduğunu söyledi ama cidden ilgilidir, ben bir kere acelecilik edip olumsuz yorum bıraktım sonra adam geç dönse de çok yardımcı oldu ve ben de yorumumu değiştirmek için ebayle görüştüm. Şimdiden hayırlı olsun yeni monitörünüz

Ben de perfect pixel mi alsam diye cok dusundum ama 3 olu pixelden fazla olan panelleri gondermedigini soyleyince 4 milyon pixelden 3'unun hatali olmamasi icin fazladan neredeyse 400 TL vermeyi pek uygun bulmadim. Zaten cogunlukla fotograf islemek icin kullanacagimdan o pixellerin farkina bile varmayacagimi dusunuyorum. :)
    Panel iyi olduktan sonra malzeme kalitesini pek de dusunmuyordum ama kaliteli malzeme kullanildigini ogrenmek de sevindirici. Bir diger konu da ozellikle cekindigim isik sizmasi insallah aldigim monitorde de isik sizmasi olmaz.
    Ben mesajlara hizli cevap alma konusunda pek sikinti yasamadim, neredeyse chat yapar gibi mesajlastik diyebilirim; sanirim bos bir anina denk geldim :).
    Eger adaptor konusunda yaptigim uyariyi dikkate alip sorunsuz bir adaptor donderirse ben de kesinlikle pozitif feedback yaparim. Monitor bir gelse de isime gucume baksam diye beklemedeyim artik.
    Son olarak da iyi dilekleriniz, yorumlariniz ve uyarilariniz icin tekrar tesekkur ediyorum, cok yardimci oldunuz.. ;)

Hocam ürün geldi mi tecrübelere ihtiyac var?

• quote:

Orijinalden alıntı: errorman_cem

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: drserk

İlk baştaki sorun dışında en ufak başka bir sorun olmadı. Crossover malzeme kalitesi çok iyi. Memnun kalacaksınız. Panelde ghosting ışık sızdırma renk solukluğu vs yok. Beklediğimden çok çok daha iyi diyebilirim. ekran kartları kaldırabilse 30' 1600p almayı çok istiyordum ama 1440p yetiyor da artıyor. bir de benim monitörde 3 tane ölü piksel var ama alırken bilerek aldım çünkü ilanda hem perfect pixell özelliği belirtilmemişti hem de 5 adete kadar ölü piksel çıkacağından bahsediliyordu. Bu arada bilgin olsun o satıcı ile iletişim kurmakta biraz gecikme olabilir bana çok yoğun olduğunu söyledi ama cidden ilgilidir, ben bir kere acelecilik edip olumsuz yorum bıraktım sonra adam geç dönse de çok yardımcı oldu ve ben de yorumumu değiştirmek için ebayle görüştüm. Şimdiden hayırlı olsun yeni monitörünüz

Ben de perfect pixel mi alsam diye cok dusundum ama 3 olu pixelden fazla olan panelleri gondermedigini soyleyince 4 milyon pixelden 3'unun hatali olmamasi icin fazladan neredeyse 400 TL vermeyi pek uygun bulmadim. Zaten cogunlukla fotograf islemek icin kullanacagimdan o pixellerin farkina bile varmayacagimi dusunuyorum. :)
    Panel iyi olduktan sonra malzeme kalitesini pek de dusunmuyordum ama kaliteli malzeme kullanildigini ogrenmek de sevindirici. Bir diger konu da ozellikle cekindigim isik sizmasi insallah aldigim monitorde de isik sizmasi olmaz.
    Ben mesajlara hizli cevap alma konusunda pek sikinti yasamadim, neredeyse chat yapar gibi mesajlastik diyebilirim; sanirim bos bir anina denk geldim :).
    Eger adaptor konusunda yaptigim uyariyi dikkate alip sorunsuz bir adaptor donderirse ben de kesinlikle pozitif feedback yaparim. Monitor bir gelse de isime gucume baksam diye beklemedeyim artik.
    Son olarak da iyi dilekleriniz, yorumlariniz ve uyarilariniz icin tekrar tesekkur ediyorum, cok yardimci oldunuz.. ;)

Hocam ürün geldi mi tecrübelere ihtiyac var?

Selamlar,

Evet monitor geldi, ama tasinma falan derken cevap yazmayi unutmusum.
    Ben Crossover 30Q5 PRO 2560x1600px siparisi vermistim. PTT Kargo ile geldi ve 40 TL vergi odedim, cok daha fazlasini bekliyordum :)
    Kutu TR'ye girince gumruk kontrolu icin acilmis ama benim aldigimda bir sorun yoktu. Zaten acilmasini da bekliyordum.
    Kutu uzerinde tasima sirasinda gerekli uyari ve alinmasi gereken onlemler belirtildigi icin herhangi bir hasar yoktu.
    Daha onceden 22" monitor kullandigimdan ilk basta 30" biraz buyuk geldi (bu cumleden fesatlik cikarmazsaniz sevinirim ). Ama 30"'e de alisinca (ayni sekilde burda da lutfen fesatlik aramayin ) bu sefer 22" ve 24" monitorler cep telefonu ekrani gibi gelmeye basliyor.
    Gerekli baglantilari yaptiktan sonra benim icin cok onemli olan olu piksel ve isik sizdirmasi konusunda testler yaptim. Oncelikle panel perfect panel olmadigi icin bir miktar isik sizdirmasi mevcut ama kesinlikla bekledigim gibi rahatsiz edici degil. Hatta simdi mesaj yazarken hatirladim.
    Yaptigim testlerde olu piksele de rastlamadim en sevindirici durum da bu zaten.
    Panel IPS oldugu icin renkler kontrast tam da bekledigim gibi muhtesem. Monitoru ozellikle fotograf icin aldigimdan eski fotograflarimin cogunu yeniden duzenlemeye basladim. Cok bariz farklar mevcut ve iyi ki bu monitoru almisim diyorum.
    Henuz bu monitorle isledigim fotograflardan cikti alip kiyaslama firsatim olmadi ama en kisa zamanda bunu da yapmayi dusunuyorum.
    Simdilik aklima gelenler bunlar, eger sormak istediginiz baska konular varsa cevaplamaya hazirim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuvvet_Mira -- 11 Ekim 2013; 2:36:10 >

• Kuvvet_Mira K kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın, ölü pixel çıkmaması da çok iyi olmul. 40 tl mi? O halde ürün gümrüğe takılmadı öyle mi? Satıcı ne kadar yazmış fiyatı faturaya ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Güle güle kullanın, ölü pixel çıkmaması da çok iyi olmul. 40 tl mi? O halde ürün gümrüğe takılmadı öyle mi? Satıcı ne kadar yazmış fiyatı faturaya ?

Aslinda takildi ama satici $199 US fatura gonderdigi icin 40 TL tuttu sanirim.
  • quote:

quote:

gerçekte ne kadardı acaba fiyatlar biraz abartı geldi bana ebayda biraz baktım da fiyatlara siz ne kadara almıştınız eger bulamassam led projektör alıcam gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: errorman_cem

quote:

quote:

gerçekte ne kadardı acaba fiyatlar biraz abartı geldi bana ebayda biraz baktım da fiyatlara siz ne kadara almıştınız eger bulamassam led projektör alıcam gibi.

Ben £289.98 odedim.
    Fiyatlara ben de simdi baktim da gercekten ucmuslar.
    Sanirim arz - talep yuzunden fiyatlar gun gectikce artiyor.
    Ama hatirlatmakta fayda var mutlaka pazarlik yapin ben de pazarlik yaparak o fiyata almistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuvvet_Mira -- 13 Ekim 2013; 2:10:52 >

• Bende bayadır bu monitörleri araştırıyorum, eğer buradan ikinci el satmak isteyen varsa talibim.
    Yoksa şu modeli almayı düşünüyorum. Şekil itibariyle diğerlerinden çok daha iyi olduğu için bunu seçtim.

http://www.ebay.com/itm/Achieva-Shimian-QH2700-IPSMS-Edge-Eco-27-LED-2560x1440-AH-IPS-DVI-PC-Monitor-/131033629039?pt=Computer_Monitors&hash=item1e8236816f#shpCntId

Daya iyi bir önerisi olan varsa ona da açığım.

Ayrıca Seiki diye bir firma var 4k tvler üretiyor çok ucuz fiyatlara.

699 dolara 39 inçlik modeli var ve yurtdışında çoğu kişi monitor olarakda kullanıyormuş.

http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE39UY04-39-Inch-Ultra/dp/B00DOPGO2G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1383075175&sr=8-1&keywords=seiki+4k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matruck -- 29 Ekim 2013; 21:33:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: matruck

Bende bayadır bu monitörleri araştırıyorum, eğer buradan ikinci el satmak isteyen varsa talibim.
    Yoksa şu modeli almayı düşünüyorum. Şekil itibariyle diğerlerinden çok daha iyi olduğu için bunu seçtim.

http://www.ebay.com/itm/Achieva-Shimian-QH2700-IPSMS-Edge-Eco-27-LED-2560x1440-AH-IPS-DVI-PC-Monitor-/131033629039?pt=Computer_Monitors&hash=item1e8236816f#shpCntId

Daya iyi bir önerisi olan varsa ona da açığım.

Ayrıca Seiki diye bir firma var 4k tvler üretiyor çok ucuz fiyatlara.

699 dolara 39 inçlik modeli var ve yurtdışında çoğu kişi monitor olarakda kullanıyormuş.

http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE39UY04-39-Inch-Ultra/dp/B00DOPGO2G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1383075175&sr=8-1&keywords=seiki+4k

Naptın hoca aldın mı bende 2.el arıyorum adamlar cok havalı indirime yanaşmıyo deli gibi satıolar heralde.

• merhaba
    Satıcı olarak kimi önerirsiniz?
    forumda accesorieswhole tavsiye edilmişti ancak TR ye göndermiyormuş.
    model olarak hepsi aynı mıdır?
    parlak ekran, tepkime hızı yüksek ve daha iyi panele sahip hangi modelleri önerirsiniz?
    incelediğim kadarı ile bazısında 10 bit panel, A ips yazıyor backlight led olanlar var vs.

şimdiden teşekkür ederim.
  • tekrar merhaba
    incelediğim kadarı ile crossover lg panel
    onix ise samsung ğanel kullanıyor
    parlaklığı daha farklı
    hangisi iyidir?
  • crossover ın hangi modeli iyidir?
    27q
    2735
    ve 2755 modelleri var?
  • bu konuyu ayakta tutalım satmak isteyenler olabilir
    yada yeni gelen modeller tanıtımı falan
  • alan arkadaşlar izlenimlerini paylaşırsa konu ayakta kalır uzun zamandır konuyu takip ediyorum ve yararlı bir konu tanınmış markaların ne kadar fahiş fiyatlarla ürün sattığını gösteren bir konu bence
  • bir zamanlar mı desek bunlarında fiyatları hakketen uçmuş
  • Beyler Bende bu monitörden alsammı diye düşünüyorum.120 hz olanları 3d destekliyormu acaba.
  • yigitakilli kullanıcısına yanıt
    bende monitör alcam o yüzden bütün seçenekleri göz önünden geçiriyorum kağıt üzerinde özellikler iyi duruyor da ne bilim güvenemiyor insan konu başında okurken çok problem çıkmıştı alanların ondan kararsızım yüzde yüz test edildi diyor ama ne kadar güvenilir bilinmez ancak bilinen markaların panellerini kullanıyorlar aslında dediğim gibi isim dışında bir fark yok.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.