Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (688. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.963
Cevap
182
Favori
1.168.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı araca sahibiz. Kaç km yaptın? Boya sorunu sadece bende mi var? Ya da sadece siyah renkte mi var? Sizin ki ne renk? Çizik olayı nasıl? Pasta cila kapatıyor mu? Benim araca pasta cila fayda etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Aynı araca sahibiz. Kaç km yaptın? Boya sorunu sadece bende mi var? Ya da sadece siyah renkte mi var? Sizin ki ne renk? Çizik olayı nasıl? Pasta cila kapatıyor mu? Benim araca pasta cila fayda etmiyor.

2. el aldım. 46.000 km şu anda. Renk mavi. Mastral mavi olarak geçiyor. Renginden dolayı mı bilmiyorum ama taş vurukları olan yerler sırıtıyor. Yarın foto çekip size gönderirim.

Boyada çizik derken kılcal çiziklerden bahsediyorsak göze batar bir şey yok benim araçta. Ama ben fırça ile vs yıkamıyorum. Köpük püskürtüp su ile yıkıyorum. Benden önceki sahibi yıkattırırken camdaki lastiklerin bazı yerleri erimiş, tek problemim o şu anda. Oralara serviste krom kaplama yaptırmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invisible_jn -- 20 Ekim 2016; 10:24:15 >
  • clionun siyah aracını kullanmadım ama farklı bir marka siyah aracımız vardı..Güneş yanığından, tozdan,çamurdan, çiziklerden,hatta yıkadıktan sonra silerken,bezden dahi kaynaklanan izlerden insan uyuz oluyor..
    Bütün bunların yaşanmaması ve ek olarak boya yapılması gereken hallerde, tonun her halükarda tutturulabilmesi açısından, beyaz renk her zaman favori rengim..
    Tabi zevk ve tercih meselesi herkese göre değişir..
  • 67turkey67 6 kullanıcısına yanıt
    Evet aynen yazdığınız gibi aracı yıkamak ayrı bir dert silmek ayrı bir dert yıkamasan ayrı bir dert hiç fırça değmedi sünger değmedi ama her tarafı kılcal çizik dolu. Bir daha siyah arabayı bedava bulsam almam.
  • renkli araba aldım
    pişmanım
    kuru bezden bile nem kapıyor
    kılcal oldu araba :)
  • Aslında siyah ve diğer renkli araçlar için yazdıklarınız beyaz renk araçlar için de geçerli. Ben de beyaz renkli Clio 4 kullanıyorum. Ancak tek farkı, bu tür deformasyonları dikkatli bakmadıkça farkettirmemesi... Önceki aracım gri renkliydi, bu avantajlar onda da vardı. Zaten Türkiye yollarında içimiz sıkılacak derecede beyaz renk otomobiller görmemizin nedeni de bu.
  • moondance kullanıcısına yanıt
    Tabiki dediklerim her renk boya için geçerli ama sizinde dediğiniz gibi,beyaz renk, bu sıkıntıları göstermiyor,belli olmuyor..
    Benimde aracım beyaz ama inanın yollardaki bütün arabalar beyaz olsa bile yinede beyazdan sıkılmam.
    Aracın diğer aksamlarının çoğunun siyah olması, beyazla on numara uyum sağlıyor.
    Bende logoları ve yazıları siyah kaplayınca,camlar 2 numara film olunca,arkaya spoileri de piano black takınca tadindan yenmiyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yakın zamanda bakım yaptıran var mı ? Aracım 70bin'i devirdi, bu sefer parçaları kendim alarak rutin bakımı dışarıda yaptırmak istiyorum. 1.5DCI araç için mazot filtresi kodunu bulamadım? Servis bakım formlarından bakıp bir zahmet paylaşabilecek olur mu acaba ?

Trigger,V kayışı, Rulman ve Su Pompası da değiştirmek istiyorum fakat henüz karar veremedim, serviste 1000tl gibi bir maliyeti var, tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.
  • Beyler 1.2 tce kullaniyorum. Motor ilk calisip henuz sogukken sanki kayis sesi gibi cık cık cık bir ses geliyor. Eski transitlerde bol olurdu, onun gibi :) Bu genel bir problem midir? Isindiginda yeniden sessiz haline dönüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrea -- 22 Ekim 2016; 8:02:19 >
  • srdrea S kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi bir ses gelmedi bana sese duyarlı bir olduğum halde l, sizde yokuşta yük binince şıkır şıkır gibi sesler oluyor mu motorda.

• 5510gokhan kullanıcısına yanıt
    Allah Allah huylandım şimdi.. hic bir kosulda yuke bindiginde belirttiginiz gibi bir ses almadim

• 67turkey67 6 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, ön ve arka tamponlardaki siyah difüzörler ve yan siyah kapı bantları, beyaz renkle çok uyumlu... Aracı yeni yıkattığınız zaman baktıkça bakasınız geliyor. Ama bana göre beyaz renk, touch ve icon paketlerdeki kromları yeterince belli etmiyor. O yüzden aracım joy paket olmasına rağmen ekstra para verip krom kaplamalar taktırmadım. Clio 4 için kendimce iyi bir alternatif olarak bulut gri rengini tercih ederdim. Siyah ve alev kırmızı renklerinin burada bahsedilen malum dezavantajları var. Sarı renk tutulmadı zaten, platin gri de bence yakışmıyor bu araca. Yeni çıkan Megane 4 sedan veya hatchback aracı alacak olsam ama platin veya açık gri rengini tercih ederdim. Beyaz renk Megane 4'ü çok göstermez sanki...
  • yigitozcan kullanıcısına yanıt
    Hocam benim aracda 2014 76binde...Bende aslında ağır bakım yaptırmak istiyorum.Fiyat bulabilirsen paylaşır mısın?
    Bu arada servis fiyatı 1000 tl bu saydıklarınız içinse normal değil mi?

• moondance kullanıcısına yanıt
    evet aynen öyle.. benim touch versiyon, cam çıtalarını kapı kollarını felan krom kaplattım hep ama belli olmuyor gerçekten..sadece yan kapılardaki siyah bantların üzerindeki krom farkediliyor..Bence en azından oraya krom takabilirsiniz..
    Mahallemizde birisi megane 4 almış siyah renk.. tabi araç sıfır olduğu için siyah renkle birlikte araç sanki alev alev yanıyor gibi ama, ileride o çiziklerle nasıl başedecek bakalım:)
  • Ynsbrc Y kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar 2013 model tce 90 icon aracım var.Aracımdan memnunum.Yılda 10,000 km yol yaparım.Sormak istediğim şu; garanti bitti.Garanti sürecinde hiç balata değiştirmedim.Bakımları yetkili serviste yaptırdım.Yaptırmaya da devam etmeyi düşünüyorum.Fren balatalarım biterse veya disk aşınırsa ne yapmam gerekiyor?
  • http://yerlikit.blogspot.com.tr/p/tekrardan-merhabalar-bu-konu-da.html?m=1

Ayna katlama modulu...

• quote:

Orijinalden alıntı: srdrea

Beyler 1.2 tce kullaniyorum. Motor ilk calisip henuz sogukken sanki kayis sesi gibi cık cık cık bir ses geliyor. Eski transitlerde bol olurdu, onun gibi :) Bu genel bir problem midir? Isindiginda yeniden sessiz haline dönüyor.

Sikinti sizde buyuk ihtimalle motor ısınmadan yuksek devirli kullanim oldu mu

• quote:

Orijinalden alıntı: bayÇINAR

Hocam benim aracda 2014 76binde...Bende aslında ağır bakım yaptırmak istiyorum.Fiyat bulabilirsen paylaşır mısın?
    Bu arada servis fiyatı 1000 tl bu saydıklarınız içinse normal değil mi?

Servisten ağır bakım için 1950TL %20 indirimli fiyat aldım. Bunun içine aşağıdakiler dahil. 1000TL gibi bahsettiğim maliyet ise aksesuar seti ve pompa için bence biraz fazla zira parçalar 300-400TL tutmuyor.

80.000km periyodik bakım
    Aksesuar seti ( triger, v kayışı vb. )
    Ön fren balatası
    Su Pompası

Bugün internet üzerinden Elf 5-30 motor yağı ve orjinal mais 4lü filtre setini 200TL'ye temin ettim. 90TL'ye de orjinal balata alıp özel serviste taktıracağım ki parçaları daha ucuza yan sanayi vb. olarak temin etmek mümkün. Geriye sadece kayışlar ve pompa kalıyor bakalım tecrübe edenler var ise beklemedeyim...

• Nette renaulttoptancı.com olması lazım aslında burada vardır belki.
    Sormak lazım olmasa bende arar sorarım...

• Or_By O kullanıcısına yanıt
    Motor sogukken devirli kullanmamaya ani yuklenmemeye oldukca dikkat ederim.. o tarz kullanim hic olmadi.. sesi dinlettigim bir kac kisi bu kadarin normal oldugunu soyledi ama aklima kurt düştü bir kere

• 
Sayfa: önceki 686687688689690
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.