Şimdi Ara

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
27
Favori
76.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, arkadaşlar dün mağazadan garantili razer blackwindow croma satın aldım.Corsair kullanmadım onun dışında logitech vs. klavye bana razer gibi mekanik hissini veremedi.ışıklandırması ve yazılımı çok hoş inşallah kısa zamanda bozulmaz.
  • yeni bir mekanik klavye

397 tl

http://www.eksenbilgisayar.com/msi-gk-701-q-ingilizce-gaming-mekanik-klavye

MSI GK-701, Q İngilizce, Gaming Mekanik Klavye

GK-701 MECHANICAL GAMING KEYBOARD

Cherry MX Brown anahtar
    Kırmızı geriden aydınlatma
    Windows tuşu kilitleme
    N-Key Rollover (NKRO)
    Multimedya tuşları
    Kaydırmaz kauçuk ayaklar
    Ergonomik tasarım
    Örümlü kablo ve altın konnektör
  • Corsair K70 için ışık özelliğinden feraget etmeden Türkçe keycaps(tuş) lazım. Bunu nereden bulabilirim?
  • melez 72 M kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba, klavye konusunda gördum 6gv2 alıcakmışsınız. bende almayı dusunuyorum aldıysanız nasıl klavye önerıyor musunuz?
  • Eaglefire kullanıcısına yanıt
    Klavyenin üstündeki tuşlar siliniyor öncelikle bunu bilip almalısınız. Razer Blackwidow 2014'e geçmeden önceki klavyemdi ve ben açıkçası gayet memnundum ama söylediğim gibi tuşların silinmesi gibi bir sorun var. Silinmeye başladığı zaman (yaklaşık 6-7 ayı buluyor) tuş sipariş etmeniz gerekiyor.
  • BrutalRage kullanıcısına yanıt
    o bakımdan 6gv2 kotuymus . Aklımda zalman km 500 var bir de g710 daha çok oyun odaklı alıcağım.
  • Eaglefire kullanıcısına yanıt
    Logitech G710+ önerebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eaglefire

hocam merhaba, klavye konusunda gördum 6gv2 alıcakmışsınız. bende almayı dusunuyorum aldıysanız nasıl klavye önerıyor musunuz?

Hocam mekanik klavye benim için bir anlık hevesden başka bir şey değildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://forum.donanimhaber.com/m_119544727/tm.htm
    konumda LINGBAO JIGUANSHI olan aliexpressteki en çok satan mekanik klavyeyi inceledim.
    Motospeedin buna göre artısı rgb olması, siyah düşünüyorsan motopeed al derim.
    Benim aldığımın motopeede göre artısı büyük enter tuşlu olması ve tuşların alt kısmındaki bölüm metal.
  • Arkadaşlar zalman k500 hakkunda ne dersiniz, diğer mekanik klavyelere göre eksiği var mıdır? Fiyatının uygun olmasının sebebi Cherry MX switchler yerine Kailh marka switchler kullanılması. imiş. bu ne demek oluyor bunun kaliteye bir etkisi var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 30 Ağustos 2016; 15:01:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

ozone strike pro kullanıyorum artık tükenmiş durumdayım tuşlarımın bazıları çift basıyor, bazıları hiç basmıyor. Sürekli temizliyorum ilk gün sorunsuz çalışıyor daha sonra yine pproblem tekrarlıyor. Şimdi gidip başka marka ve switch (ozone red kullanıyor) mekanik klavye alayım diyorum ancak çekiniyorum aynı sorunla karşılaşabilirim diye. Çözüm önerisi veya tavsiyesi olan var mı?

dostum gözümü korkuttun bende almayı düşünüyordum acaba almasammı 710+ browna mı dönsem ?
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    diğer mekanik klavyelerde tuş basım ömrü 40-50 milyon bu klavyede 20 milyon olarak belirlendi fakat performans açısından bi eksiği yok belki fazlası vardır çok kaliteli tuşlar çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snowbard -- 3 Eylül 2016; 11:16:13 >
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Switch üreticileri dostum bunlar. Cherry alman menşaili en iyi switch üreticisi konumunda. Kaihl ise çin menşaili daha çok cherry çakması olarak gösterilen bir üretici.
    Bütçene göre eğer uygunsa amazonu takip etmeni öneirim. İndirimler ile 60 dolar civarına daha kaliteli klavyeler satılıyor.

• 60 dolar ya da 200 tl'ye mekanik bir klavye önerebilir misiniz, dahili bileşenler benim uzmanlık alanım fakat hariciler özellikle ekipmanlar bana uzak.

• p1azma P kullanıcısına yanıt
    Hocam Red mi yoksa Blue mu tercih ettiniz? Yani Strafe çok iyi klavye fakat hangi switch tercih edilmeli bilemiyorum açıkçası.
  • Merhaba arkadaşlar,

2 hafta içinde 2 yeni mekanik klavyemiz Türkiye'de satışa başlanacak. Red Cherry MX anahtarlar var ve TR layout, Master Keys Pro L white ve RGB. Bu fotolar temsilidir. Ayrıca CM ye özel mem-chanical yani mekanik hisli anahtarlar ile üretilmiş bir K+M setimiz satışa sunulacak, TR layout, Master Keys Lite Combo RGB.

http://www.coolermaster.com/peripheral/keyboards/masterkeys-pro-l/

http://www.coolermaster.com/peripheral/keyboards/masterkeys-pro-l-white/

http://www.coolermaster.com/peripheral/keyboards/masterkeys-lite-l-combo-rgb/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coolermaster_Türkiye -- 31 Ekim 2016; 16:46:01 >

• Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    RGB olmayan modellerin Quickfire serisinden ne farkı var ?
  • Php kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

RGB olmayanı mesela ülkemizde satılan QF Ultimate ile kıyaslarsak çok fazla teknik bir fark yok, bizde satılacak olan Red switch bir süredir satılan Ultimate ise brown.

Seri olarak farklı en yeni serimiz olan Master serisi mekanik klavyelerimize fokus oluyoruz.
  • Bulundu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dimitradon -- 7 Mayıs 2017; 17:1:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: max_style

quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

ozone strike pro kullanıyorum artık tükenmiş durumdayım tuşlarımın bazıları çift basıyor, bazıları hiç basmıyor. Sürekli temizliyorum ilk gün sorunsuz çalışıyor daha sonra yine pproblem tekrarlıyor. Şimdi gidip başka marka ve switch (ozone red kullanıyor) mekanik klavye alayım diyorum ancak çekiniyorum aynı sorunla karşılaşabilirim diye. Çözüm önerisi veya tavsiyesi olan var mı?

dostum gözümü korkuttun bende almayı düşünüyordum acaba almasammı 710+ browna mı dönsem ?

kusura bakma geç cevap veriyorum ben g710 aldım ancak türkçe tuş problemi, küçük enter, türkçe tuş takımı alınsa bile bir kaç özel tuştan feragat etmek (yazılımcıyım bu çok koydu bana g tuşlarına tuş atamak zorunda kaldım) kötü oldu ve çok sesli. Bunu da değiştirmeyi düşünüyorum en kısa zamanda. Mekanik klavye güzel bir sevda ancak malesef her üründe bir kusur mutlaka var.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.