Şimdi Ara

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
27
Favori
76.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Motospeed ck104 yılbaşında indirime giriyor mu bilen var mı? Beklemeye deger mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciom92

Motospeed ck104 yılbaşında indirime giriyor mu bilen var mı? Beklemeye deger mi acaba?

Onun yerine MantisTek GK2 öneriyorum. Banggood üzerinde fiyatları aynı.

Motospeed CK104'e göre artıları;

- MantisTek GK2'nin yazılımı var, Motospeed CK104'ün yok.

- MantisTek GK2'nin makro desteği var, Motospeed CK104'ün yok.

- MantisTek GK2'nin 4 farklı switch seçeneği var (Red, Brown, Black, Blue), Motospeed CK104 sadece 1 switch seçeneğine sahip (Blue) [Mesela benim gibi ailenizle yaşıyor ve geceleri onlara fazla ses çıkarmak istemiyorsanız Blue switchler kesinlikle çok sesli, ben Brown kullanıyorum mesela]

- MantisTek GK2'de daha fazla led seçeneği var. (SteelSeries klavyelerden alıştığımız yılan oyunu, sese duyarlı led modu v. b. güzel modlara sahip Motospeed'e ek olarak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkürler hocam önerdiğiniz klavyeyi de inceleyeceğim

• Bir çok mekanik klavye denedim hatta bir kaç tanesini de satın aldım falan kullanamadım. Sürekli yanlış tuşlara basma, klavyeye hakim olamama durumu yaşadım. En son Razer blackwidow tournament edition chroma'yı denedim ve yıllar sonra istediğim konforu buldum fakat satın alamadım çünkü ürün İngilizce klavye olarak gelmiş. Acaba bunu TR'ye çevirme gibi bir şans var mıdır? Veya ürünün TR dil destekli hali gelecek midir? Bilgisi olan yardımcı olabilirse sevinirim. Teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar O-Ring alabileceğim bir yer var mı?

amazon, ebay vs çok pahalıya geliyor türkiyeden alabileceğim bir yer yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

quote:

Orijinalden alıntı: max_style

quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

ozone strike pro kullanıyorum artık tükenmiş durumdayım tuşlarımın bazıları çift basıyor, bazıları hiç basmıyor. Sürekli temizliyorum ilk gün sorunsuz çalışıyor daha sonra yine pproblem tekrarlıyor. Şimdi gidip başka marka ve switch (ozone red kullanıyor) mekanik klavye alayım diyorum ancak çekiniyorum aynı sorunla karşılaşabilirim diye. Çözüm önerisi veya tavsiyesi olan var mı?

dostum gözümü korkuttun bende almayı düşünüyordum acaba almasammı 710+ browna mı dönsem ?

kusura bakma geç cevap veriyorum ben g710 aldım ancak türkçe tuş problemi, küçük enter, türkçe tuş takımı alınsa bile bir kaç özel tuştan feragat etmek (yazılımcıyım bu çok koydu bana g tuşlarına tuş atamak zorunda kaldım) kötü oldu ve çok sesli. Bunu da değiştirmeyi düşünüyorum en kısa zamanda. Mekanik klavye güzel bir sevda ancak malesef her üründe bir kusur mutlaka var.

Merhaba,

Cooler Master mekanik klavyelerimize bakmanızı öneririm, TR layout ve büyük enter, red switch (Trigger Z hariç ) olduğu için brown dan biraz daha az sesli.

http://www.zoccoshop.com/arama?tip=1&word=cooler+master&kat=0&submit=Ara

• Merhaba Arkadaşlar,

Cooler Master klavye ve diğer oyuncu ürünlerimizi Gamex 2016 da Zoccoshop standında inceleyip, deneyebilirsiniz.

http://www.zoccoshop.com/arama?tip=1&word=cooler+master&kat=0&submit=Ara
  • Ürün resimlerini neden güncellemiyorsunuz?
  • marseltalon M kullanıcısına yanıt
    Uyarınız için teşekkürler, güncellenecek.

Klavyeleri demek istediğiniz sanırım?

• Motospeed ck104 almayi dusunorum 50 dolara getirtcem

• Manistek gk2 kullanan varmı aranızda
  • g610 mu yoksa 710+ mı önerirsiniz ?
  • Amazondan K65 compact aldım(Cherry MX red). Arkadaşım da benimle hemen hemen aynı zamanda K70 LUX LED aldı(Cherry MX brown).

Dün ikisini karşılaştırdık. Dip sesi birebir aynı arkadaşlar. Hiçbir farkı yok. Fakat red switch inanılmaz yumuşak. Yani böyle gram dokunsanız bile tuş işliyor. Brown ise biraz daha güç istiyor. Hızlı yazıyorsanız ve tuşlara sert basıyorsanız açıkcası çok bariz ses farkı yok.

His olarak birbirlerinden farklılar. Ben red'in hissini daha çok beğendim. Arkadaşım da tam tersine red'de his yok dedi. Tamamen tercih meselesi yani.

Hayatında hiç mekanik klavye kullanmamış ve bu konuyu okuyup geçmeyi düşünen arkadaşlar varsa 1 dakika düşünmesinler. Çünkü bunca zaman almadığıma çok pişmanım. İnanılmaz fark var.

Bir diğer pişmanlığım da ucuza kaçmak için mini boyutlu almam oldu. Num lock tuşları yok ve tuşlar normal klavyelerden biraz daha ufak. Laptop klavyesi kullanmayan biri için kullanmak zor oluyor.

• 2003 yılından beri Microsoft Multimedia Keyboard 1.0 kullanıyorum.
    Acaba bu da mekanik klavye olarak mı geçiyor.
    Yeni klavyelerde bu tuş hissini hiç alamıyorum. Mekanik kalvyeler ise oldukça pahalı.
    Açıkçası 15 senelik olmasına rağmen bu klavye hala güzel çalışıyor.
  • Arkadaşlar tenkeyless klavye arıyorum.. Logitech g410 kullanmıştım hem tasarım olarak pek içime sinmeye sinmeye almış olmak hemde switchlerinden pek haz alamadığım için geri sattım.. Logitech G pro klavyeyi tanıttılar aynı switch olmasına rağmen tasarım ve dahili hafızası olmasından sebep bi şevklendim ama satışa sokamadılar bi türlü.. Coolermaster masterkeys pro S de yok :/ Tenkeyless tavsiyesi olan varmı? corsair ve razer ın seçenekler gibi 500 600 tl fiyatlara çıkmak istemiyorum. Hepsiburada da Redragon usas k553 rgb klavye var 350 TL de anahtar üreticisini bilmiyorum malesef ama blue switch yapmışlar ses bi şekil katlanıcam diyerekten aranızda hiç kullanan var mı? bu aydınlatma modları hakkında merak ettiğim bir durumu var da. Hali hazırda cherry mx board 6 kullanıyorum red switch değişik bi geçiş süreci olucaktır herhalde ses ve basış hissi olarak :D
  • Merhaba ,

Sizinle yazışmıştık sanırım, Cooler Master PRo S RGB 2 haftaya satışta olacak.
     Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi)
  • Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Cooler Master MasterBox 5
    Cooler Master Watt 700W
    Cooler Master MasterKeys Pro L

alacağım bana hediye yollayın
  • Bende dayanamadım ve dün everest rampage tinker pro almış bulundum. Gerçekten bu zamana kadar kullandıklarımız neymiş dedirtiyor insana.
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.