Şimdi Ara

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
838
Cevap
18
Favori
219.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar araştırdım ettim ama birtürlü gerekli bilgiye ulaşamadım ben 4.sınıf kamu yönetimi öğrencisiyim 3.sınıftan türk vergi sistemi dersi ve 4.sınıftanda Maliye politikası ile siyaset bilimi derslerim kaldı bunun dışındaki bütün derslerden geçtim şimdi sormak istediğim şu ben 2012-2013 öğretim döneminde sadece bu 3dersimi alacağım? yoksa ekstradan derslerde eklenecekmi? yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim
  • Hukuk ara sınav 77, finalde 1 soruyla kalmıştım. bütte baktım. 17 doğru çıkıyor. 12 soru yetiyordu. sonunda geçtim çok şükür. 2.sınıf konaklama işletmiciliği okuyacağım ama klavuza baktım. şimdi ben hangi derslerim olacak. 2.sınıf diye belirttiğim kısımı okuyacağım değil mi? yarıyıl yazan 3 ve 4/ 2 sınıfın mı oluyor? ayrıca as ve ds ne oluyor?

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ
  • arkadaşlar sizlerden bir konuda bilgi sahibi olmak istiyorum ve gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.

bütünleme sınavlarına giremedim büyük bir sorunla karşılaştığım için. 6 dersten kalmış oluyorum. iktisat 3. sınıftaydım.yıllık sistemdeydi ve kredili geçiyormuş bu yıl... kredili sisteme göre kaldığım derslerim toplamı 29 yapıyor.

ben gelecek yıl yani 4. sınıfa geçmiş oluyormuyum. yani bu derslerimle birlikte 45 krediye kadar alınabilir duydum. 4 sınıfın derslerini alabiliyor muyum?

farzedelim aldım 29 kredim 3. sınıftan var ve tplam 16 kredi daha almam gerekecek 4. sınıftan 45 olması için.

tamamladım diyelim 45 krediye. benim sorunumun asıl noktası şu : ben 4. sınıfın derslerinin tamamını gelecek yıl içerisinde bitirme durumum var mı? yani sistem bana 1. dönem hepsinden geçsem 2. dönem 45 lik daha geçince vs. hepsini almış oluyor muyum derslerin. off çok karışık.. okulum uzuyor mu? benim asıl sorun aslında bu... teşekkürler..

• selam arkadaslar bi sorum olucak.

ben gecen sene kaldım. bu sene de bute kaldım ve diyelim ki sınıfta kaldım yine. şimdi ne olacak ? 2. sınıfa gecip alttan da kaldığım dersleri mi alıcam ? yoksa direk 1. sınıfın derslerini alıp 1 den mi baslıcam ? bu konuyu anlamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlricDoRei

Arkadaşlar araştırdım ettim ama birtürlü gerekli bilgiye ulaşamadım ben 4.sınıf kamu yönetimi öğrencisiyim 3.sınıftan türk vergi sistemi dersi ve 4.sınıftanda Maliye politikası ile siyaset bilimi derslerim kaldı bunun dışındaki bütün derslerden geçtim şimdi sormak istediğim şu ben 2012-2013 öğretim döneminde sadece bu 3dersimi alacağım? yoksa ekstradan derslerde eklenecekmi? yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim

3 dersin karşılığı olan dersleri alacaksın. Ek olarak ingilizce 3-4 üde alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: simlasim

arkadaşlar sizlerden bir konuda bilgi sahibi olmak istiyorum ve gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.

bütünleme sınavlarına giremedim büyük bir sorunla karşılaştığım için. 6 dersten kalmış oluyorum. iktisat 3. sınıftaydım.yıllık sistemdeydi ve kredili geçiyormuş bu yıl... kredili sisteme göre kaldığım derslerim toplamı 29 yapıyor.

ben gelecek yıl yani 4. sınıfa geçmiş oluyormuyum. yani bu derslerimle birlikte 45 krediye kadar alınabilir duydum. 4 sınıfın derslerini alabiliyor muyum?

farzedelim aldım 29 kredim 3. sınıftan var ve tplam 16 kredi daha almam gerekecek 4. sınıftan 45 olması için.

tamamladım diyelim 45 krediye. benim sorunumun asıl noktası şu : ben 4. sınıfın derslerinin tamamını gelecek yıl içerisinde bitirme durumum var mı? yani sistem bana 1. dönem hepsinden geçsem 2. dönem 45 lik daha geçince vs. hepsini almış oluyor muyum derslerin. off çok karışık.. okulum uzuyor mu? benim asıl sorun aslında bu... teşekkürler..

4. sınıfın hepsi 27 kredi oluyor . Eğer 29 varsa en fazla alacağın 16 kredilik ders buda demek oluyor 1 sene uzartırsınız

• klavuzda bütünleme yok diyor ama bütünleme tekrar geldi denilmişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1024 -- 12 Eylül 2012; 11:41:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonsuzz25

selam arkadaslar bi sorum olucak.

ben gecen sene kaldım. bu sene de bute kaldım ve diyelim ki sınıfta kaldım yine. şimdi ne olacak ? 2. sınıfa gecip alttan da kaldığım dersleri mi alıcam ? yoksa direk 1. sınıfın derslerini alıp 1 den mi baslıcam ? bu konuyu anlamadım..

şimdi eğer kaldığın ders sayısı 2 ise 2. sınıfa direk geçersin ve o kalan derslerin + 2. sınıfı alırsın.
    Eğer 2 den fazla ise burada aöf nin rolü oynar. Eğer eski sisteme göre değerlendirirlerse bu kalan derslerini alırsın tekrar. Eğer yeni sisteme göre değerlendirirlerse geçersin ve kalan derslerini alırsın birde kredin yettiği kadarda 2. sınıf derslerini alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

Orijinalden alıntı: serkanjk

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beytepeli06

quote:

quote:

quote:

ben 4.sınıfım alttan dersım yok 4 tane dersım kaldı şimdi ben sadece 4 tane dersımı görucem yoksa yenı dersler eklenıyorumu

Eğer 1. sınıftan başladıysan ingilizce ve Türk dili dersleri ni alırsın.
    eğer Dikey geçiş le başladıysan sadece ingilizce.

Ben dikey geçişle 3.sınıftan itibaren başladım

Ama İngilizce 2012-2013 öğretim yılından itibaren dikey geçişle kayıt yaptıranlar İngilizce III ve İngilizce IV derslerını alıcak diyor

Dediğim gibi kaldıgım derslere yenı dersler eklenıcekmı?

ingilizce 3-4 dersini 2012 2013 den itibaren dikey geçiş yapanlar alacak.

peki kaldıgım derslere yenı dersler eklenıcekmı ?

O derslerin karşılığı ders alacaksın yeni değil yani
    ör: Genel muhasebe dersi yerine Muhasebe1-muhasebe 2

anlatamadımkı derdımı

bakın alttakı tabloya mesela şu dersten kalanlar şu derslerı alıcak diyor yanı ne olmuş oluyor mevcut dersımın yanına 1 ders daha eklemışler ben 4 dersten kalmıştım tabloya göre 2 dönem boyunca toplam dersım 7 ye çıkmış anladıgım bu

Ben İşletme 4.sınıfım Muhasebe Denetimi- Sermaye Piyasası – Stratejik Yönetim ve Girişimcilik derslerınden kaldım
    Benım anladıgım alttakı tabloda 7 yazan yerler Güz dönemi olucak 8 yazanlar Bahar dönemi olucak yanı yenı dersler eklemişler doğrumuyum yanı ben alttakı tablodakı derslerımi görücem total olarak

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ

Evet öyle ama, Sana dediğim gibi işte mesela Muhasebeyi 2 döneme bölmüşler. Muhasebe 1 - Muhasebe 2.

Burada da Muhasebe denetim ve mali analiz dersini 2 ye bölmüşler Denetim Ve Finansal mali tablo dersi olarak.

Yani kısacası aslında fazla ders yok sadece dersleri 2 ye bölmüşler.

olsun sonuç olarak ders sayısı artıyo her turlu bana zarar ne guzel 4 ders varken 7 ye çıktı

• Arkadaşlar eski sistemde 3 dersten kalmış olan bir üst sınıfa geçemiyordu. İktisat 3. sınıftaydım bu yıl, yurt dışında olduğum için bütünleme sınavına giremedim ve 3 dersim kaldı. Şimdi ben 2012-2013 yılında sadece bu 3 dersi mi alabileceğim? Yoksa 4. sınıf derslerini de alabilecek miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • teşekkür ederim
  • evet arkadaşlar tek dersden dolayı hemde dandik bir dersden dolayı mezun olamadım şimdi bu tek dersi tek dönemde verip mezun olabilirmiyim bu arada ders yönetim bilgi sistemi
  • quote:

quote:

arkadaşlar sizlerden bir konuda bilgi sahibi olmak istiyorum ve gerçekten yardımınıza ihtiyacım var.

4. sınıfın hepsi 27 kredi oluyor . Eğer 29 varsa en fazla alacağın 16 kredilik ders buda demek oluyor 1 sene uzartırsınız

YANİ BİR DÖNEM Mİ UZUYOR ÖRNEĞİM 2014 OCAK AYINDA VERİRSEM BİTİYOR MU YOKSA 1 YILA MI MAL OLUYOR.?

• İktisat 4.sınıfım.Bugün Karacan Akademi kursuna gittim bilgi almaya.Güz dönemi dersleri ; vergi hukuku-iktisadi kalkınma - avrupa birliği - finansal ekonomi - türk dili - ingilizce - türk vergi sistemi dedi.Bu zaten bilinen birşey.İngilizce - Türk vergi sistemi - Türk dili derslerini verdiysen muaf olacaksın ve o dersler yerine başka ders seçeceksin dedi(Türk dili dersini vermişmiydik bilmiyorum,orda bir karışıklık olmuş olabilir).Hangi dersleri diye sordum bilmiyoruz henüz açıklanmadı dedi.Ama verdiğin dersleri(İngilizce-TVS) seçemessin dedi.İstersen kredini artırmak için ek ders alabilirsin dedi.Ama bahar döneminde yine 7 ders olacakmış.Yani bahar döneminden ders seçemiyosun başka ders seçebilirmişim.Ek kitap basımına aöf izin vermiyormuş ama soru kitapçığı basacakmış Karacan.Kursiyerlere ücretsiz dağıtıcaz dedi.Karacana gidecekler için ayrıca hocalar konu özetleri verecekmiş.

• quote:

quote:

quote:

YANİ BİR DÖNEM Mİ UZUYOR ÖRNEĞİM 2014 OCAK AYINDA VERİRSEM BİTİYOR MU YOKSA 1 YILA MI MAL OLUYOR.?

16 kredi 1 yılda anca verilir. Tek döneme sığmaz.

• Lütfen cevap verin arkadaşlar,

1.sınıfta [Yıllık Sistemden] 3 yada 4 dersten kalan bir öğrenci, okuduğu bölümün [Kredili Sisteme] geçişinden dolayı sınıfta mı kalıyor, yoksa 2. sınıfa geçip, o dersleri alttan alıp vermeye mi çalışıyor.Bu kısmı anlayamadım...???

1.sınıfta Yıllık sistemde 3 dersten kaldım, Sınıfta kalıp sınıf tekrarı mı yapıyorum?

yoksa

2.sınıfa Kredili sisteme geçip alttan kalan dersleri mi veriyorum?

Olay bu, aydınlatırsanız çok çok sevinirim=))
  • ogrenci.anadolu.edutr ye giriş yapıyorum dersler ne zaman atanır? bölum adalet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: achellias

Lütfen cevap verin arkadaşlar,

1.sınıfta [Yıllık Sistemden] 3 yada 4 dersten kalan bir öğrenci, okuduğu bölümün [Kredili Sisteme] geçişinden dolayı sınıfta mı kalıyor, yoksa 2. sınıfa geçip, o dersleri alttan alıp vermeye mi çalışıyor.Bu kısmı anlayamadım...???

1.sınıfta Yıllık sistemde 3 dersten kaldım, Sınıfta kalıp sınıf tekrarı mı yapıyorum?

yoksa

2.sınıfa Kredili sisteme geçip alttan kalan dersleri mi veriyorum?

Olay bu, aydınlatırsanız çok çok sevinirim=))

Bu durumu aöf bilir yani eğer seni yıllık sisteme göre değerlendirirlerse Sınıf tekrarı yaparsın ama kredili sisteme göre değerlendirirlerse seneye bu dersleri +2. sınıf derslerini alırsın.

BurakLEE Dersler kayıt döneminde atanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 14 Eylül 2012; 11:49:10 >

• tamam stone kardeşim sagol. aöf işletme lisans bitti. sardık başa adalet myo. ancak ingilize türkdili gibi dersleri muaf etmedıler ona canım sıkıldı. lisansa dgs ile geçince etmişlerdi. bu saçmalıga dilekçe ile itiraz eden olmadımı? nereye kadar böyle gidecek gerçi 205 tl ye itiraz etmeyen insanlarız dersleremi itiraz edicez koyun gibi yerimizde sayarak bekliyoruz sanki.
  • Merhaba arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var. Çok araştırdım ama bulamadım kafam iyice karıştı yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşletme 4. sınıftayım ve büte tek dersten girdim 14 doğru yetiyordu ama 13 doğruyla büyük ihtimal kaldım. Yeni sisteme göre ben bu dersi ne zaman alacağım?(Muhasebe denetimi ve mali analiz) Güz döneminde verip mart ayında askere gidebilir miyim ders listesini falan inceliyorum ama birşey bulamadım.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.