Şimdi Ara

AÖF KREDİLİ SİSTEM HAKKINDA BİLGİ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
838
Cevap
18
Favori
219.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşalr bütünleme tarihi ne zaman ve bütünlemeden sonra ne yapmamız gerekiyor. Bu benim 1.senem ve ders seçme nasıl olacak , internetten mi yapıyoruz yoksa Aöf büro 'dan mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Th3_SpiRitLEsS

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var. Çok araştırdım ama bulamadım kafam iyice karıştı yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşletme 4. sınıftayım ve büte tek dersten girdim 14 doğru yetiyordu ama 13 doğruyla büyük ihtimal kaldım. Yeni sisteme göre ben bu dersi ne zaman alacağım?(Muhasebe denetimi ve mali analiz) Güz döneminde verip mart ayında askere gidebilir miyim ders listesini falan inceliyorum ama birşey bulamadım.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum

O dersler ders listesinde hangi dönem görünüyorsa o zaman alırsınız.
    Eğer güz döneminde onu verirsen aöf sana geçici mezunuyet belgesi verirse onunla askere gidersin.
    Onun dışında tek dönemde mezun olmak varmı tam bilmiyorum.:D

• quote:

Orijinalden alıntı: stone2627

quote:

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var. Çok araştırdım ama bulamadım kafam iyice karıştı yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşletme 4. sınıftayım ve büte tek dersten girdim 14 doğru yetiyordu ama 13 doğruyla büyük ihtimal kaldım. Yeni sisteme göre ben bu dersi ne zaman alacağım?(Muhasebe denetimi ve mali analiz) Güz döneminde verip mart ayında askere gidebilir miyim ders listesini falan inceliyorum ama birşey bulamadım.

Eğer güz döneminde onu verirsen aöf sana geçici mezunuyet belgesi verirse onunla askere gidersin.

Bunun benzeri bi durum arkadaşımda var ve çok merak ediyorum. Şimdi son sınıf ve 4 dersten büte girdi fakat 2 dersten kalma durumu var. Yayınlanan programa bakınca bu derslerin bahar yarıyıllarında verildiğini gördüm. E şimdi bu derslerden kalırsa güz döneminde öyle oturup bekleyecek mi yoksa güz döneminde bunlar için tek ders sınavları açılır mı ?

Sonuçta örgün öğretim bölümlerinde kredili sistem var ve biz de açılıyordu bu sınavlar son sınıflar için. Aöf de bu sisteme geçtiğine göre yapılması lazım.

KEsin bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: MissOutlier

quote:

quote:

Bunun benzeri bi durum arkadaşımda var ve çok merak ediyorum. Şimdi son sınıf ve 4 dersten büte girdi fakat 2 dersten kalma durumu var. Yayınlanan programa bakınca bu derslerin bahar yarıyıllarında verildiğini gördüm. E şimdi bu derslerden kalırsa güz döneminde öyle oturup bekleyecek mi yoksa güz döneminde bunlar için tek ders sınavları açılır mı ?

Sonuçta örgün öğretim bölümlerinde kredili sistem var ve biz de açılıyordu bu sınavlar son sınıflar için. Aöf de bu sisteme geçtiğine göre yapılması lazım.

İki dersten kalırsa zaten tek ders sınavına giremez ki. Aöf'de tek ders sınavı gibi bir şey olacağını da sanmıyorum gerçi.

• ben 4 yıllık işletme okuyorum yeni kayıt oludm bu sistem iyimi oldu kötümü oldu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: handanovic

ben 4 yıllık işletme okuyorum yeni kayıt oludm bu sistem iyimi oldu kötümü oldu ?

+ larıda var eksileride.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

Orijinalden alıntı: MissOutlier

quote:

quote:

İki dersten kalırsa zaten tek ders sınavına giremez ki. Aöf'de tek ders sınavı gibi bir şey olacağını da sanmıyorum gerçi.

Yularılarda arkadaşın biri yazmış. Muhasebe denetimi ve mali analizden kalanlar Denetim ve finansal tablo analizi derslerinden sınava girecektir. Bu durumda tek ders değil 2 ders olacak. Güz döneminde mezun olamayız gibime geliyor. Bu ne şanssızlık arkadaş tek dersten kalıyoruz 2 dersten sınava girecez.

• hem 2 yıllık örgün okuyorum hemde 4 yıllık işletme 2 yıllık örgün eğitim 3.4 sene uzadı acaba 4 yıllık işletme için dershaneye yazılsammı başka secenek kalmadı çünkü bizimkiler ayrı bir dert zaten
  • arkadaşlar merhaba bu sene işletme kredili sistem 4. sınıf dersleri neler bilgisi olan var mı ?
  • 3 -4 sınıfların ders içeriklerini gösteren pdf vardı linkini bilen paylaşabilirmi..
  • Toplam 45 kredi hakkımız var, bana gelen mailde öyle belirtiliyor. Bu durumda kredi sayısına göre sınıfı geçip geçmediğimizi anlamış olacağız, yanlış anlamamışım dimi?

quote:

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programları 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçen bölüm ve programların dersleri yeniden belirlenerek bölümdeki öğrencilere ders intibakları yapılmaktadır.

Dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve programlarda kayıtlı öğrencilerin 2012-2013 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 22 Ekim-16 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılması planlanmaktadır. Kayıt yeniletecek öğrencilerhttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ders ekle-sil işlemini yapıp 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde alacağı dersleri belirledikten sonra banka ödemesini gerçekleştireceklerdir.

Yapılan intibaklar ve sorumlu olduğunuz dersler hakkında ayrıntılı bilgihttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinde yer alacaktır.

Bilgilerinize rica eder, başarılar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur_ercan -- 27 Eylül 2012; 15:20:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onur_ercan

Toplam 45 kredi hakkımız var, bana gelen mailde öyle belirtiliyor. Bu durumda kredi sayısına göre sınıfı geçip geçmediğimizi anlamış olacağız, yanlış anlamamışım dimi?

quote:

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programları 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçen bölüm ve programların dersleri yeniden belirlenerek bölümdeki öğrencilere ders intibakları yapılmaktadır.

Dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve programlarda kayıtlı öğrencilerin 2012-2013 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemlerinin 22 Ekim-16 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılması planlanmaktadır. Kayıt yeniletecek öğrencilerhttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinden ders ekle-sil işlemini yapıp 45 ECTS krediyi geçmeyecek şekilde alacağı dersleri belirledikten sonra banka ödemesini gerçekleştireceklerdir.

Yapılan intibaklar ve sorumlu olduğunuz dersler hakkında ayrıntılı bilgihttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinde yer alacaktır.

üst sınıfın derslerini seçebilryorsan sınıfı geçtin demektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onur_ercan

Toplam 45 kredi hakkımız var, bana gelen mailde öyle belirtiliyor. Bu durumda kredi sayısına göre sınıfı geçip geçmediğimizi anlamış olacağız, yanlış anlamamışım dimi?

quote:

üst sınıfın derslerini seçebilryorsan sınıfı geçtin demektir.

Üstten 29 kredi alttan 14 kredi var. Bu durumda geçmiş oluyorum o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur_ercan -- 28 Eylül 2012; 10:31:20 >

• Arkadaşlar merhaba,

bu son kredili sistem muhabbetleri yüzünden kafam oldukça karıştı. bir cevaba ihtiyacım var. aranızdan duruma hakim ya da konu hakkında bilgisi olan biri varsa ve cevaplarsa çok sevinirim. durumumu açıklayayım kısaca.

ben şu anda aöf işletme bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. tek dersten bir soru yüzünden bütünlemeye girdim ve muhtemelen kaldım yine tek dersten. ve 2012 - 2013 döneminde işletme bölümü de kredili sisteme geçecek. şimdi bu durumda olacak olan nedir? benim kalan tek dersimin karşılığı olan ders veya dersleri toplam iki dönemde mi vermem gerekecek? yoksa daha farklı bir durumla mı karşı karşıya kalacağım?

herşey karma karışık ve buna açıklama yapacak kimse yok ortada.

benimle aynı durumda olan ya da bu konu hakkında bilgisi olan, bana yardım edebilecek biri var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendas

Arkadaşlar merhaba,

bu son kredili sistem muhabbetleri yüzünden kafam oldukça karıştı. bir cevaba ihtiyacım var. aranızdan duruma hakim ya da konu hakkında bilgisi olan biri varsa ve cevaplarsa çok sevinirim. durumumu açıklayayım kısaca.

ben şu anda aöf işletme bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. tek dersten bir soru yüzünden bütünlemeye girdim ve muhtemelen kaldım yine tek dersten. ve 2012 - 2013 döneminde işletme bölümü de kredili sisteme geçecek. şimdi bu durumda olacak olan nedir? benim kalan tek dersimin karşılığı olan ders veya dersleri toplam iki dönemde mi vermem gerekecek? yoksa daha farklı bir durumla mı karşı karşıya kalacağım?

herşey karma karışık ve buna açıklama yapacak kimse yok ortada.

benimle aynı durumda olan ya da bu konu hakkında bilgisi olan, bana yardım edebilecek biri var mı?

O dersin yerine hangi dersler geldiyse onu alacaksın.
    Mesela Muhasebeye giriş yerine Muhasebe1 - muhasebe2 geldi. Güz döneminde 1. yi Bahar döneminde 2. yi alacaksın

• 2 senelik halkla ilişkiler bölümündeyim. bu sene 4 dersten bütünlemeye kaldım. diyelim ki bu bütünlemenin 2 dersini verdim 2 dersim hala duruyor. seneye kredili sistemde bu 2 dersi nasıl alabilirim? yoksa bu sene kredim tuttuysa 2 dersim kalsa da mezun olabilir miyim?

birde diyelim ki 2 ders yüzünden bitiremedim. seneye 3. seneye (2 senelik sonrası lisans) devam etmek istesem devam edip 3. sınıftan ders alabilirmiyim?
  • Merhaba arkadaşlar.

Ben kamu yönetimi bölümündeyim 2 . sınıfa geçtim ama alttan 2 dersim kaldı öğrenmek istediğim önceki sistemde 1. sınıfta dersin oldumu 3. sınıfa geçemiyordun bu sene kredili sistemde de öylemi bir de ilk sayfada okudum eğer ortalamam bu sene 2.00 nin üzerinde olursa 1.sınıf derslerimden başarılı sayılırmıyım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: asymmetric

2 senelik halkla ilişkiler bölümündeyim. bu sene 4 dersten bütünlemeye kaldım. diyelim ki bu bütünlemenin 2 dersini verdim 2 dersim hala duruyor. seneye kredili sistemde bu 2 dersi nasıl alabilirim? yoksa bu sene kredim tuttuysa 2 dersim kalsa da mezun olabilir miyim?

birde diyelim ki 2 ders yüzünden bitiremedim. seneye 3. seneye (2 senelik sonrası lisans) devam etmek istesem devam edip 3. sınıftan ders alabilirmiyim?

seneye o 2 dersin karşılığı hangi dersler geldiyse onları alırsın.Bu sene yıllık sistem uygulanıyor.
    dikey geçiş için mezun olmak şart.

@blodshot 1-3/2-4 sistemi devam ediyor.

Eğer FF harici diğer dersler 2,00 ın üzerinde geçilmiş sayılır.
  • Sabahki bütünleme sonuçları sırasında ben notlarımı gördüm, 3 dersten kalmışım.

Muhasebe, matematik ve iktisat. Bu dersler ile birlikte 8 ders daha alacağım doğrumudur ? Kredi puanını topladığımda 42 ediyor. Yani bir dönem içinde 12 dersmi alacağım, kafam karıştı bilgi verebilirmisiniz arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hie

Sabahki bütünleme sonuçları sırasında ben notlarımı gördüm, 3 dersten kalmışım.

Muhasebe, matematik ve iktisat. Bu dersler ile birlikte 8 ders daha alacağım doğrumudur ? Kredi puanını topladığımda 42 ediyor. Yani bir dönem içinde 12 dersmi alacağım, kafam karıştı bilgi verebilirmisiniz arkadaşlar.

45 i geçmiyorsa alabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.