Şimdi Ara

BMW 3 serisi (F30) (2413. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
70.298
Cevap
511
Favori
4.415.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24112412241324142415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Güzel, açıklayıcı yorumlar için çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dodiko kullanıcısına yanıt
    Bu konuya daha iyi cevap verebilecek arkadaslar var forumda. Ama benim bildigim kadariyla line'siz arac turkiye paketi oluyor zaten, yani giris seviyesi paketi demek bu. Uzerine line yani paket eklediginizde ekstra oyuncaklara ve ozelliklere sahip oluyorsunuz. Sportline'da mesela 17 inch jantlar, hifi muzik sistemi, deri koltuklar, sport+ modu standart geliyor bildigim kadariyla. Bir de kokpitin gogus bolumunde renkli serit oluyor. Arka tamponda krom yatay bir parca oluyor vs vs

• quote:

Orijinalden alıntı: yankımido

Arkadaslar merhaba, carsamba aksami istanbul'da tatli bir yagmur yagdi, o siralarda bende e5'in kucuk tepeciklerini inip cikiyordum, trafigin olmadigi birkac yerde dsc off yapip 80-90 km/s, 4-5. Vites, 2500-3000 devir civarinda gaza tam abanmasam bile arka taraf cildiriyor. Yeter ki cok hafif bir kivrim olsun yolda. İnanilmaz gercekten. Arac hala tahmin edilebilirlik ozelligini koruyor ve kontralara makul cevaplar veriyor, direksiyondan neler olup bittigini anliyorsunuz o sartlarda da ama arka taraf o kadar sinirli oluyor ki devri daha da yukseltip yani vites kucultup gaza basmaya korktum yani o derece, duzenli olarak bildigim guvenli virajlarda 2. Viteste yanlayan biri olmama ragmen.

Ozellikle islak zeminde, isi bilmeyen birinin dsc off yapmasi halinde yuzde 80 kaza garantisi veriyorum. Herkese dikkatli ve keyifli surusler dilerim...

Bu tarz uzun süre kuru havadan sonra yağan ilk yağmurlar tehlikeli, kaç haftadır/aydır yolda biriken bütün toz toprak bir anda yolu kayganlaştırıyor. Hele bir de azcık yağıp yolu tam ıslatmayınca, çok dikkatli olmak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar 2 ay önce sıfır aldığım estoril mavi 320 aracımı park ederken ön tamponu sürttürdüm.bir karış kadar sıyrıklar oldu.rs e gittim tanıdık bir usta vardı.hallederiz hiç belli bile olmaz dedi.siz ne düşünüyosunuz bu konuda?
  • erciftci E kullanıcısına yanıt
    Evet haklisiniz cok dikkatli olmak lazim, dtc modunda bile gidilmesi tehlikeli olur, uzun suredir yagmur yagmadigi icin ekstra kaygandi zemin ama normal yagmurda da bu sekilde oluyor neredeyse

• quote:

Orijinalden alıntı: dodiko

quote:

Orijinalden alıntı: yankımido

Evet maalesef line'siz iste turkiye paketi, neyse beyaz cok aydinlatmiyormus deyip kendimi avutayim :) mesele cozuldu

Lines'sız ve Türkiye paketi araçlar arasında ne gibi farklar oluyor? 3.20i ED Sportline Plus almak istiyorum. Turuncu ve beyaz iç aydınlatma seçenekleri var mı bu araçta?

guncel line lar be şekildedir bilemiyorum ama ben alırken (2014)

metalik renk

hafızalı koltuk

trimler

17 celik jant

telefonla baglantı

sos
    xenon
    sunroof

standarttı

sporda

spor koltuk ekleniyordu

luxury de

dakota deri

harman kardon

arka cam perdelik

ekleniyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jonywayt -- 26 Ağustos 2016; 13:54:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• dr_ocean D kullanıcısına yanıt
    Oncelikle hayirli olsun, gule gule, kazasiz belasiz surusler diliyorum.

Benzer durumu benim de basima geldi. Samsunda yasadigim icin oneriler dogrultusunda buradaki RS'e gidip gorustum.
    Aynen size soyledikleri gibi bana da sorunsuz ve belli olmayacak sekilde halledeceklerini soylediler.
    Is bittiginde de sozlerini tutmus olmanin rahatligini yasadim.

Fakat bir sure sonra, islem yapilan bolgedeki boya atmaya ve cizik bolgeler belli olmaya basladi.
    Baska bir boyaci ile gorustugumde de boya isleminden once tampon plastigi icin kullanilmasi gereken astar boyanin kullanilmadigini ya da cok kalitesiz bir astarin kullanildigini ve arac yikamadaki tazyikli suyun da o bolgedeki boyanin cikmasina sebep oldugunu soyledi.

Bu konuda dikkatli olmanizi, mutlaka kaliteli bir astar boya kullanilacagina dair soz almanizi ve araci yikamaya goturdugunuzde tazyikli suyu o bolgeye cok yaklastirmamalari konusunda uyarida bulunmanizi oneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuvvet_Mira

Oncelikle hayirli olsun, gule gule, kazasiz belasiz surusler diliyorum.

Benzer durumu benim de basima geldi. Samsunda yasadigim icin oneriler dogrultusunda buradaki RS'e gidip gorustum.
    Aynen size soyledikleri gibi bana da sorunsuz ve belli olmayacak sekilde halledeceklerini soylediler.
    Is bittiginde de sozlerini tutmus olmanin rahatligini yasadim.

Fakat bir sure sonra, islem yapilan bolgedeki boya atmaya ve cizik bolgeler belli olmaya basladi.
    Baska bir boyaci ile gorustugumde de boya isleminden once tampon plastigi icin kullanilmasi gereken astar boyanin kullanilmadigini ya da cok kalitesiz bir astarin kullanildigini ve arac yikamadaki tazyikli suyun da o bolgedeki boyanin cikmasina sebep oldugunu soyledi.

Bu konuda dikkatli olmanizi, mutlaka kaliteli bir astar boya kullanilacagina dair soz almanizi ve araci yikamaya goturdugunuzde tazyikli suyu o bolgeye cok yaklastirmamalari konusunda uyarida bulunmanizi oneririm.

çok teşekkürler.allah kazadan beladan korusun sizide.gidersem bu uyarıyı yapayım ozaman.usta zaten uzaktan akraba sayılır.ama tabi yinede emin olamadım.peki astar olursa dikkatli boyanırsa estoril mavi olduğu için boya farkı olmaz dimi yinede?.

• dr_ocean D kullanıcısına yanıt
    Benim aracim da metalik gri ve icinde sim gibi parlayan minik parcalar mevcut. Bunun problem olacagini dusunmustum ama usta o konuda isini yapmis. Soylediklerine gore fabrikadaki boyama sistemine benzer puskurtmeli bir sistem kullaniyorlarmis ve min %90 oraninda ayni olacagini soylemislerdi. Soyledikleri gibi de kusurlu ya da boyali oldugu anlasilmiyor.
    Buradaki en buyuk etkenler dogru boya kodu ve boyanin uygulanisi sirasinda kullanilan ekipman, teknik ve ustanin becerisi.
    Astar konusunda dikkatli olurlarsa, dogru boya kodunu da uygun ekipman ve teknikle kullanirlarsa gorunus olarak sorun olacagini dusunmuyorum. Ama sunu unutmamak gerekiyor ki boya olcumu yapan hassas aletle bakildiginda mutlaka fark belli olacaktir.
    Son olarak, tamponda zarar goren kisim buyuk oldugu icin cizigin oldugu yer lokal olarak degil de muhtemelen tamponun yarisi boyanacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuvvet_Mira -- 26 Ağustos 2016; 15:06:11 >
  • Merhaba arkadaşlar bugün 40 yıl aracımı teslim aldım.Araç siyah renk ist avrupa yakasında güzel bi seramik kaplama yeri biliyomusunuz acaba?
  • lone_star kullanıcısına yanıt
    Biraz daha sabredin ,borusan 4.18 icin garantili chip takacak gerci araclari sifir olarak chipli satacaklar ama daha once satilan araclara da takarlar buyuk ihtimal. Su an almanyadan cevap bekliyorlar ve buyuk ihtimal onay verilir cunku almanya da bu motordan hosnut degil.

• f30 aracımı servise bir problemden ötürü bırakmıştım. Serviste yazılım güncellemesi yapmışlar ve anahtar ile aç kapa yaparken dörtlü flaşörler artık yanmıyor ve bununla beraber farlar daha hızlı şekilde yanıyor gibi geldi.
    Not: araç makyajsız
  • quote:

Orijinalden alıntı: dream of ice

Biraz daha sabredin ,borusan 4.18 icin garantili chip takacak gerci araclari sifir olarak chipli satacaklar ama daha once satilan araclara da takarlar buyuk ihtimal. Su an almanyadan cevap bekliyorlar ve buyuk ihtimal onay verilir cunku almanya da bu motordan hosnut degil.
    quote:

Orijinalden alynty: dream of ice

güzel bir haber gercekle?irse.nezaman olcakmy?
  • quote:

quote:

Orijinalden alinti: dream of ice

güzel haber gercekleşirse.nezaman olur tahminen
  • dream of ice D kullanıcısına yanıt
    sadece 4 serisi icinmi 3 serisinde neden boyle bisey soz konusu degil yapacaklarsa hepsine yapsinlar .

• aykuts41 kullanıcısına yanıt
    Almanyadan cvp bekliyoruz demislerdi yakin zamanda onayi alirlar herhalde, maalesef sadece 4.18 icin yapacaklarmis.

• quote:

Almanyadan cvp bekliyoruz demislerdi yakin zamanda onayi alirlar herhalde, maalesef sadece 4.18 icin yapacaklarmis.

Teşekkürler. Peki kaç bg olcak miş

• 180hp civari bir sey dediler tam hatirlamiyorum guzel tarafi 2 yil garantili olmasi.

• 1.5 3silindirden chip ile alacagı max. 170hp bunun ötesi yok cunku yazilim la bile 170hp den fazlasini alan yok. Bu motor i8 de 231hp fakat elekteik motor destegi sayesinde az yakiyor 100km 2.5lt civari 418i 1.5 motora ne yaparsan başarili birsey cikmaz. Bu çocuk bastan ölü doğdu!!! Pas ile anlasmasi bittiyse N13motora dönüs yapamayacaksa kendi N20lerine geri dönüş yapmali bence çünkü 1.5lt neysede 3silindir bmw'ye yakismiyor wag motorlar gibi active cylender tecnoloji bari yap direk v6 motoru ortadan bölmek hic alman bir muhendislik dusuncesi degilde sankisanayide Türk bir ustanin isi gibi geliyor insana

• Geçenlerde aracı servise bırakmıştım, ikame olarak makyajlı F30 verdiler. Makyajlı F30'daki LED farlar selektör konusunda çok başarısız geldi bana. Makyajlı F30 kullananlar ne düşünüyor bu konuda? İkisini de kullanmış olanlar aradaki bariz farkı gözlemlemiştir diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 24112412241324142415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.